FOTOCLUB EXPOSEERT MET KETTINGFOTO IN BIBLIOTHEEK WEERBAARHEIDTRAINING VOOR MEISJES KIDSDISCO TAVERNA ACTIVITEITENAGENDA CHRYSANTHEMUM OUDER&KIND GOLFTOERNOOI TEN BATE VAN UNICEF NIRJWERKERK Allemaal kampioenen TESS POOT EN MITCHELL P0STEMA CLUBKAMPIOENEN TCN BABYMASSAGE NIEUW SEIZOEN PASSAGE PEUTER IN ZICHT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 september 2008 pagina 25 Nieuwerkerk aan den IJssel - Als afsluiting van het project 'Ketting foto' exposeert Fotoclub IJssel- zicht in de plaatselijke bibliotheek. Het is een project waaraan vrijwel alle leden van deze levendige ver eniging hun bijdrage hebben gele verd. Kettingfoto Een kettingfoto houdt in dat de fotograaf een foto te zien krijgt en als reactie daarop een foto maakt met haar of zijn eigen visie; deze nieuwe foto gaat naar de volgende fotograaf, die maakt op zijn of haar beurt ook weer een foto die daarop aansluit enzovoort. Door deze manier is er een serie foto's ontstaan die onderling één voor één met elkaar verbonden zijn. Het is vooral bijzonder om te Nieuwerkerk aan den IJssel - Budo- club Geisha start op woensdag 17 september avn 17.30 tot 18.30 uur met een weerbaarheidcursus voor meisjes van 11 tot en met 14 jaar in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Thema's die aan bod komen in de cursus zijn onder meer 'Ja- en Nee-gevoel', onderscheid kunnen maken tussen prettige en vervelende aanrakin gen en gevoelens, 'Nee' kunnen zeggen tegen ongewenste be naderingen door volwassenen of leeftijdgenoten, met lichaamstaal en uitstraling grenzen aangeven, reageren op pesten door enkelin gen of groepjes, veilige plekken opzoeken en hulp zoeken, angst overwinnen en wilskracht leren gebruiken, lichaamswapens en dé kwetsbare plekken op elk lichaam leren, hoe te te bevrijden uit ver schillende grepen en het zelfver trouwen vergroten. Weerbaarheid en zelfbescherming zijn nodig voor kinderen om zich staande te houden in de maat schappij. Weerbaarheid is meer dan alleen zelfverdedigingtech nieken leren. Voordat een kind zich fysiek moet verdedigen is er al een heel proces aan vooraf ge gaan. Dit proces beslaat meestal 90% van het gehele conflict totdat het daadwerkelijk tot lichamelijk geweld komt. De cursus legt de nadruk op het vergroten van het zelfvertrouwen, het duidelijk aan geven van grenzen en het bescher men ervan. De cursus omvat 12 lessen. Tijdens de eerste kennismakingsles is ook een van de ouders welkom. In deze les worden onder meer groeps- afspraken gemaakt en wordt de doelstelling van de huiswerkop drachten uitgelegd. De laatste les is wederom een les waarbij een van de ouders welkom is. De cur sus wordt dan afgesloten met het tonen van enkele geleerde tech nieken en de meisjes kunnen laten zien hoe sterk ze zijn. Na afloop ontvangt iedere cursist een oor konde. De kosten bedragen 75,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: 0181-314563. Zie ook de ad vertentie elders in dit blad. zien hoe een ieder zijn eigen kijk heeft op bepaalde beelden; het eindresultaat geeft daardoor een heel goed beeld van de variatie die er zit in de leden van de club. De expositie is te zien van zaterdag 6 tot en met 26 september tijdens openingsuren van de bibliotheek. Voor meer informatie: www.fotoclub-ijsselzicht.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste kinderdisco in Taverna van het nieuwe seizoen wordt georganiseerd voor vrijdagavond 12 september vanaf 19.00 uur. De disco is bestemd voor kinderen van zeven tot der tien jaar. Tijdens de kinderdisco is er extra begeleiding aanwezig van volwassenen, die binnen een oogje in het zeil houden en die er voor zorgen dat er niet naar buiten wordt gegaan. Het feest duurt tot 23.00 uur; eerder ophalen is uiteraard mogelijk. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het park van TCN zijn afgelopen week door 87 jeugdleden van de club 200 wedstrijden afgewerkt onder de deskundige leiding van de jeugdcommissie. Net als vorig jaar mogen Tess Poot en Mitchell Postema als winnaars in de hoog ste categorie tot en met 17 jaar zich jeugdclubkampioen noemen. Tijdens deze kampioenschappen in de laatste vakantieweek van de kinderen organiseerde tennis- school Michael Jongste 's morgens een clinic waaraan eveneens veel jeugdleden deelnamen. Ondanks het sombere weer eerder in de week had de toernooi geen last van de regen en kon het program ma normaal worden afgewerkt. Op de finaledag werden veel driesetters gespeeld waardoor de prijsuitreiking iets uitliep. De jeugdkampioenen Poot en Postema mogen de komende twee weken eveneens uitkomen in de seniorclubkampioenschappen, die 2 september van start gaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Golfclub Van Rijckevorsel op de Golfbaan Hitland werd zon dag 31 augustus het ABN AMRO Ouder&Kind Golftoernooi ge speeld. De 25 'extra gulle' koppels speelden een bedrag van 800,- euro bij elkaar voor Unicef. Het winnende koppel Rob en Erna de Waard heeft zich gekwalificeerd voor één van de twee Nationale Halve Finales die worden gehou den op 5 en 12 oktober. De Natio nale Finale wordt gehouden op 19 oktober op het Efteling Golfpark in Kaatsheuvel. Onder zeer gunstige weersom standigheden sleepten de koppels Michael en Sven Kleine (1), Rob en Erna de Waard (2), Jan Boshart en Emiel Geelen (3) en Christel en Robbert Noorland (4) prijzen in de wacht welke beschikbaar werden gesteld door de plaatselijke vesti ging van eerdergenoemde bank. Aan het einde van de middag kon wedstrijdlijder Han Hordijk de cheque ter waarde van 800,- euro aan vestigingsmanager Marco de Jong overhandigen. Voor meer informatie zie www. golfpartner.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vier- stroomzorgring organiseert een vierwekelijkse cursus Babymas sage. In deze cursus leren ouders de lichaamstaal van hun baby te verstaan. De cursuus start op maandag 29 september van 10.00 tot 11.30 uur. De kosten bedragen 105,- euro voor leden van Vier- stroomzorgring en 125,-euro voor niet-leden. Informatie en aanmel den: 0900-9300 of cursussen@ vierstroomzorgring.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Christel ij ke-maatschappelijke vrouwenorganisatie Passage start 11 september om 19.45 uur het nieuwe seizoen met een demon stratie glasblazen door de heer B. van der Wal in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Bey- erinkstrat 53. Ook niet leden zijn welkom. Voor vervoer kan men contact opnemen met Piet Reijm op 0180-312402. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor peuters wordt de wereld steeds groter en zij ontwikkelen zich ra zend snel. Dit is voor ouders boei end om te zien, maar ook wel eens lastig. Wat doe je als ouder als je kind een driftbui heeft Of niet wil eten? Of niet luistert? Of an dere kinderen slaat? Alle ouders van peuters komen voor dit soort vragen te staan, en zoeken oplos singen. Dat kan men alleen doen, maar belangstellenden kunnen ook meedoen aan een oudercur sus, om gezamenlijk over de op voeding van peuters te praten. Op een dvd worden voorbeelden getoond van hoe andere ouders situaties oplossen. Eigen situaties kunnen eveneens aan de orde ko men. De cursus omvat vier avon den van 20.00 tot 22.00 uur en start op woensdag 1 oktober. Aan deelname aan de cursus zijn geen kosten verbonden, aanmelden is wel noodzakelijk. Informatie en inschrijven: 0900-9300 of cursus sen® vierstroomzorgring.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zorgcentrum Chrysanthemum van Stichting Zorgbeheer De Zellingen organiseert voor de komende maanden allerlei activ iteiten voor alle 55-plussers uit Nieuwerkerk. Op het programma staat onder meer: Beter Bewegen; start in oktober op de maandag van 14.00 tot 14.45 uur onder leiding van Rob Schonk. De kosten be dragen 5,- euro per maand. Elke maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur kan er gehandwerkt worden. Hier zijn geen kosten aan verbonden. Op maandag 15 september start van 9.45 tot 11.45 uur de Beel denclub. Onder leiding van Sara van Roon kan er op deze och tend geboetseerd worden. De kosten bedragen 60,- euro voor een strippenkaart van acht less en. Volksdansen kan iedere din sdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur. De kosten bedragen 2,- euro per keer. Inloopmiddag 55+ en Bingo Op vrijdag 5 en 19 september wordt de week gezellig afges loten met een praatje en een spelletje. De toegang is vrij; con sumpties voor eigen rekening. Bingo kan gespeeld worden op donderdag 4 en 18 september vanaf 14.00 uur. De kosten be dragen 2,50 euro inclusief een consumptie. Bloemschikken Op woensdag 17 kunnen belang stellenden om 14.00 uur bloems chikken. De kosten bedragen 5,- euro voor bewoners en 6,50 euro voor bezoekers. Maaltijden Dagelijks kan vanaf 11.45 uur voor 5,50 euro de warme maalti jd gebruikt worden in het res taurant. Twee maal per maand op dinsdag wordt een bijzondere maaltijd geserveerd. Op 2 september zijn dit pannenkoeken en op 16 sep tember patat. Voor meer informatie en aan melden c.q. opgeven: 0180- 333777 of bij de receptie aan de Boslaan 1.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 25