"IAAT JE NIET HINDEREN DOOR WAT JE GELEERD HEBT" TRAININGEN EN COOPER TEST BIJ AV'47 DAG VAN BEWEGING IN ZORGCENTRUM REGIOMANNENKOOR DIE GOUWE SANGHERS ZOEKT MANNEN WEEKENDAFSLUITING HEFBRUG LEZEN CENTRAAL OP ZEVENSPRONG boskoop Annemarie van Gaal opent Plantarium 2008 KERKDIENSTEN 7 SEPTEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 september 2008 pagina 29 Boskoop/regio - Mannen in Bos koop en omgeving vragen zich mis schien af of zingen in een koor een hobby voor hen zou kunnen zijn. Samen zingen, repeteren, uitvoe ringen verzorgen; als koorlid ben je meer dan een individuele zanger, men is deel van een geheel. Regio mannenkoor Die Gouwe Sanghers, DGS, bestaat inmiddels 63 jaar, heeft een rijke ervaring én uitda gende plannen voor de toekomst. Het koor staat onder leiding van dirigent Jeroen Bosman. Spelen met noten Vanaf maandag 8 september van 20.00 tot 22.00 uur start DGS het project 'Spelen met noten'. Het project omvat vier lessen met de koorschool en twee lessen mee zingen met DGS. Gelet wordt op lichaamshouding, koorademha ling, stemgebruik, notenschrift en dergelijke. Deelname is geheel vrijblijvend. Kosten bedragen 25,- euro; bij toetreding tot het koor is meedoen gratis. Aanmelden kan op: 0172-214432, klaas.smid@tiscali.nl, 0182-612623, alve@planet.nl of op maandag 8 september, vóór aanvang van het project. Voor meer informatie: www.diegouwesanghers.com. Het koor in hemdsmouwen. Boskoop - De Hefbrug zal wegens reparatie worden afgesloten voor de scheepvaart en het gemotoriseerd wegverkeer in het eerste weekend van september. De werkzaamheden starten op vrijdagavond 5 septem- ber om 22.00 uur en kunnen uitlopen tot maandagochtend 8 september 06.00 uur. De reparatie volgt op de noodrepa- ratie die heeft plaatsgevonden na schade aan de brug als gevolg van een aanrijding door een vrachtwa gen op 21 augustus j.L Voor voetgangers en fietsers worden er voorzieningen getroffen, zo dat zij tijdens de werkzaamheden naar de overzijde van de Gouwe kunnen. Motorvoertuigen wor- Boskoop - Lezen staat dit schooljaar centraal op Jenaplanschool de Zevensprong aan het Klaverblad 44. De school gaat zich dit jaar intensief met lezen en taal bezighouden aldus Jeannette Broer, directeur van de school. "De ontwikkeling van de taal en vooral ook van het lezen is een speerpunt voor de Zevensprong dit jaar." In de onderbouw zal met gelden van het WE project (Vroeg Voorschoolse educatie) extra aandacht zijn voor de ontwikkeling van het lezen door onder andere te werken met verteltassen. Deze tassen zijn door groepsleidster Hilde Venema geïntroduceerd. Zij heeft de oma van Sjoerd Kleiweg bereid gevonden om tassen te maken die bij een prentenboek passen. Hiernaast is zij op zoek gegaan naar "bekende" Nederlanders die een CD'tje met het verhaal wilden inspreken. Zij heeft Dolf Jansen alvast hiervoor bereid gevonden. In de groepen zijn ook speelhuisjes geplaatst, in de vakantie gemaakt den via dezelfde routes omgeleid als op 21 en 22 augustus. De brug kan tijdens het werk niet worden bediend voor de scheepvaart. Ti jdens de zondagse diensten van de omliggende kerken worden de werkzaamheden zoveel mogelijk stilgelegd. Voor meer informatie:www.zuid- holland.nl en www.boskoop.nl. Door Rien Lindhout Boskoop -Tijdens de opening van het Plantarium op dinsdag 26 au gustus was het een drukte van jewelste. Voor een afgeladen huis werden de prijzen uitgedeeld en hield uitgeefster Annemarie van Gaal een presentatie over interna tionaal zaken doen. De persprijs ging naar het concept 'MyPlant' van de Ierse kweker Fitz gerald Nurseries uit Kilkenny De hoofdredacteur van 'Passie voor Tuinen', Lieuwe Zander, reikte als voorzitter van de internationale persjury de prijs uit. Het bekroon de concept bestaat uit fraaie blad planten die ook in de winter kleur geven. De beste standprijs werd toege kend aan Nolina in Woubrugge, voor de "superkwaliteit potrozen gepresenteerd in een kleurrijke en aparte stand", aldus de jury. Annemarie van Gaal sprak over wereldwijd zakendoen: "Ik geloof heilig in een vrije markt. Dat wil echter niet zeggen datje als onder nemer op voorhand een gespreid bedje krijgt." Van Gaal vertelde over de problemen waar zij in Rus land, waar zij samen met uitgever Derk Sauer een aantal tijdschriften opzette, tegenaan liep. "Niets is er vanzelfsprekend, alles moet je bevechten en dat op een onortho doxe manier". Volgens Van Gaal wordt succesvol ondernemerschap bepaald door drie factoren. 'ijs Hel 'mi1 VJ" Tli'A "Hou de communicatielijn kort. Een hoofdkantoor op afstand is rampzalig als je snel beslissingen moet nemen." Als niets functioneert zoals je dat gewend bent, zoals dat in Rusland het geval is, moet je je vooral niet laten leiden door wat je geleerd hebt, meent Van Gaal. Zij was een stuwende kracht achter de aller eerste gratis krant, nog voor Metro het daglicht zag. Zij liet de kranten verspreiden door verkopers bij stoplichten, iets wat als zeer onge- Bosnimfen op opening Plantarium bruikelijk werd beschouwd. Tenslotte hield Van gaal haar pu bliek voor dat je niet altijd je ge zond verstand moet gebruiken. "Spring maar in het diepe." Tegen haar gezonde verstand in, weiger de Van Gaal te wijken voor de Rus sische maffia, wat haar niet zelden problemen opleverde. Tot besluit hielp Van Gaal samen met de voorzitter bij de opening, begeleid door een flitsende act met twee torenhoge bosnimfen. Boskoop - Het nieuwe seizoen van de loopgroep start woensdag 3 sep tember om 19.30 uur op de atletiekbaan bij AV'47. Na een gezamen lijke warming-up wordt om 20.00 uur gestart met de Coopertest. In 12 minuten dient er een bepaalde afstand te zijn gelopen waarna aan de hand van een tabel de conditie wordt vastgesteld. De Coopertest staat open voor leden en niet leden die hun conditie willen meten. door een aantal ouders, die een stuk taalvaardigheid van de kinderen zullen gaan stimuleren. In de midden- en bovenbouw van de school wordt dit jaar gestart met BAVI lezen. Bij dit lezen wordt niet alleen van de leesvaardigheid van de kinderen uitgegaan, maar ook van het plezier in lezen. Broer zegt hierover: "als de kinderen meer plezier hebben in het lezen, zullen zij eerder een boek gaan pakken, ook buiten school om". In de school wordt op dit moment een schoolbibliotheek ingericht waar, naast leuke en spannende boeken, ook ruimte zal zijn voor informatieve boeken, strips en tijdschriften. Een groot gevarieerd aanbod zal ook stimulerend werken volgens Jeannette Broer die dit komende schooljaar met haar team een extra impuls aan de lees- en taalontwikkeling op de Zevensprong wil gaan geven. Voor meer informatie: 0172-213886 (vragen naar Jeannette Broer). Loopgroep Na afloop van de Cooperters kan men overwegen om gedurende de maand september gratis mee te trainen met de loopgroep. Deze groep traint op de maandag- en de woensdagavond. Op maandag wordt getraind op de weg en op woensdag op de atletiekbaan aan de Hoogeveenseweg. Lange afs tandlopers kunnen ook op zater dag trainen. Tijdens de maandag- en woens dagtraining worden de warming- up, loopscholing, rekkingoefenin gen en cooling-down gezamenlijk gedaan. Het loopprogramma wordt aangepast aan het eigen niveau. In de praktijk betekent dit vaak dat men met een groepje van hetzelfde niveau loopt. Op de avonden wordt getraind op duur- vermogen, basissnelheid en loop techniek. Op zaterdag wordt de duurloop gehouden. De duurloop kan individueel of in groepen worden gelopen. Er staat een aan tal testlopen op het programma om de conditie(verbetering) te meten. Iedere loper ontvangt een trainingsprogramma en zal wor den begeleid bij de training. Veiligheid De veiligheid van de lopers staat uiteraard voorop, zeker ook ti jdens de donkere wintermaanden. Er wordt gekozen voor veilige en verlichte routes en voor het princi pe 'samen uit, samen thuis'. Door AV'47 wordt een aantal hesjes beschikbaar gesteld voor optima le zichtbaarheid. De lopers zijn ve- rrzekerd gedurende de training. Voor meer informatie: 0182-640355. Veel (voor) lezen dit jaar op de Zevensprong. Boskoop - Zorgcentrum Boskoop biedt dit najaar een divers aanbod aan sportieve activiteiten. Men start het seizoen op donderdag 4 september van 14.00 tot 17.00 uur met de 'Dag van de Beweging'. Deze middag wordt de Jeu de Bou les baan, gelegen in de tuin van het Zorgcentrum, officieel geopend door Henk Glijn, procesmanager van Lightrail van NS Reizigers. De Jeu de Boules baan is gesponsord door de NS. Daarnaast is er een demonstratie van alle sportieve activiteiten die dit seizoen op het programma staan. Belangstellen den zijn van welkom aan de Boe zemlaan 4. Het zorgcentrum biedt dit najaar voor senioren uit Boskoop en om geving een sportief activiteiten pakket. Op het programma staan onder meer gym, Tai Chi, zwem men, volksdansen en het eerder genoemde jeu de boules. Al deze activiteiten vinden plaats onder leiding van daarvoor gekwalifi ceerde docenten. Tijdens de in formatiemarkt 4 september zijn diverse docenten aanwezig voor het verstrekken van informatie. Geïnteresseerden kunnen zich ter plekke inschrijven. Leden van Com fort a la carte krijgen korting op de activiteiten. Voor meer informatie: 0172-23511. Boskoop Chr.Ger.kerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. W.J. Quist. De Stek 9.30 uur ds. E. Westrik. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Baljet. Dorpskerk 9.30 uur ds. R. de Reuver (doop- dienst) en 18.30 uur ds. E. Baljet. Chr.gem.Bethel 9.30 uur Henry van Oort. Ger. Gem. n.n.b. Evang. Gem. Parousia n.n.b. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), (Groene Hart Ziekenhuis) lo catie Bleuland aan de voor zijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlocatie: Bleuland- weg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gou da. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor in formatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 29