DEGRAAF De/ta Fresh Slooijer ca du bood d.Visser v.d. Ende Een bijlage van Stichting Kinderhulp Roemenië - Moerkapelle. September 2008 - pagina 1 De SKR bedankt de adverteerders voor sponsoring van een groep kinderen of het plaatsen van een advertentie! Stichting Kinderhulp Roemenië Na het succes van vorig jaar heeft de SKR ook dit jaar een vakantieproject georganiseerd. Verdeeld over een periode van 6 weken konden ca. 300 kinderen genieten van een onbezorgde vijfdaagse vakantie. SKR Vakantieprojecten —ONDERHOUD D. de Graaf Onderhoud B.V. Julianaweg 20 2752 BC Moerkapelle 079-5931240 Delta Fresh B.V. Hogeveenseweg 27a 2731 LA Benthuizen 0172-588991 Wij hebben met plezier deze kinderen een vakantie aangeboden! Herenweg 56 2751 DB Moerkapelle Tel. 079-5931535 Fax. 079-5932981 E-maii:mcvdspek@xs4all.nl Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle steunt van harte het vakantieproject Roemenie 2008 Bloementransport Spar Dick Pak Dorpsstraat 19 - Moerkapelle - Tel 079-5931355 T(2(ZVision on quality Twee vakantiehuizen in Carari, schitterend gelegen op 1420 m. Wekelijks verbleven hier ca. 50 kinderen en 14 volwassenen incl. de keukenstaf. Zonne-col- lectoren zorgen voor de basis- verlichting en er is een aggre gaat aanwezig voor o.a. koeling, vriezers e.d. In het huis met het rode dak werden de maal tijden gebruikt. Het andere huis werd o.a. gebruikt voor binnenhuispelen, zang, dans,enz. De aankomst op maandag. Alhoewel we na 4 jaar al heel wat ervaring hebben, blijft zo'n eerste dag toch spannend. Dit jaar kwamen de kinderen uit Petresti en Sebes. Twee plaatsen die vlak bij Loman liggen. Rond 12 uur kwamen de eerste wagentjes aanrijden. Een drukte van jewelste! Even gauw alles verkennen. Nou, laat ze maar even gaan. Na een half uurtje wordt bekend gemaakt welke kinderen in welke groep zijn ingedeeld. Dit jaar hebben we voor het eerst de groepen vooraf ingedeeld. Dat scheelt een hoop werk en discussie. Na de groepsindeling kunnen de kinderen hun spullettjes naar de kamer brengen en snel weer terug want de eerste lunch staat inmiddels klaar! Na de lunch worden de huisregels uitgelegd en kan worden begonnen aan het programma. Roemeense leiding. De kindergroepen worden geleid door Roemenen. Een groep bestaat uit 6-8 kinderen. Bij het vooraf samenstellen van de groepen wordt rekening gehouden met de leeftijden. Jongens en meisjes zijn gescheiden. Elke week beschikken we over 7 Roemeense leiders. Keukenstaf. Er is een keukenstaf van 3 Roemeense vrouwen. Om u een indruk te geven wat ze per week bereiden ziet u hieronder een overzicht (maandagmid dag t/m vrijdagmiddag) 260 ontbijten, 315 lunches en 315 diners! Weekprogramma's. In principe hebben we een vast weekprogramma: maan dagmiddag vrije indeling. Op dinsdag een speurtocht, op woensdag de sportdag, op donderdag de Oranjedag en 's-avonds een heus kampvuur. En tot slot op vrij dag (de dag van vertrek) vrije indeling. Bij slecht (regenachtig) weer hebben we aangepaste programma's binnenshuis. De voorbereiding. Een vakantieproject als het onze vraagt een gedegen voorberei ding. Vorig jaar september zijn we al begonnen met de eerste contacten te leggen voor het vakantieproject 2008! Afspraken met de verhuurders van de vakantiehuizen, de prijs per persoon, vaststellen periode enz. Afspraken met bestaande en nieuwe Roemeense groepsleiders worden ook ver van te voren gemaakt. Inmiddels wordt in Nederland overlegd welke SKR medewerkers deel gaan uitmaken van de Nederlandse leiding. Om kosten te besparen hebben we besloten om dit jaar met de auto naar Roemenie te rijden. Vliegen is praktischer, maar tegelijktertijd enorm duur. Als je besluit met de auto te gaan dan moeten er ook hotels worden besproken voor de heen- en terugreis. De reis wordt afgelegd in twee dagen. De opbouw. Donderdag 10 juli is de eerste ploeg en een werkploeg (totaal 8 per sonen) vertrokken. Vrijdagavond arriveerden ze in Carari. Alle goederen die in april naar Carari zijn gebracht worden uitgepakt en weggezet. De electriciteit wordt opnieuw aangesloten (aggregaat). Speelveld wordt klaargemaakt en van lijnen voorzien. Op alle kamers het juiste aantal bedden. Bedden opmaken en op elk bed een pakketjes met een washandje, zeep, tandenborstel enz. De eetruimte wordt ingericht. Tafels, banken enz. Het spelmateriaal zoals, tafeltennistafels, tafelvoetbal, enz. worden tevoorschijn gehaald en geplaatst. Kortom: van vrijdag-avond tot maandagmorgen volop werk. De Nederlandse medewerkers. (Van links naar rechts) Boven: Marja de Keijzer, Sija en Bert Tuitel, Emmy Noordam Onder: Mira Matei, Maarten en Stephanie de Keijzer. Maarten, Marja en Stephanie heb ben meegewerkt van 10 juli t/m 1 augustus, Bert, Sija en Mira van 31 juli t/m 22 augustus. Emmy van 10 juli t/m 22 augustus Fijn, dat we deze kinderen een vakantie hebben gegeven! pagina 30 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 3 september 2008 Stichting inderhulp OEMENIE M-C- van der SPEK en Zn. AANNEMINGSBEDRIJF /O., BOUWBEDRIJF VOFB 079-5931689 MOERKAPELLE TU/NBOUWPROJECTEN Internet www.keesgreeve.nl E-mail info@keesgreeve.nl Kassenbouw Kassensloop Scherming Kasverwarming Kweektafelsystemen Leeuwen hoek weg 58 2661 DD Bergschenhoek Tel. 010-5212644 Klapwijksezoom 346 2652 BG Berkel en Rodenrijs Tel. 010-5148687 VAN DER KOOIJ ZWEMER ADVIES BOUWMANAGEMENT

Hart van Holland | 2008 | | pagina 30