Oude tijden herleven w Programma AFSLUITINGO -M September zaterda I www.oogstfecstzcvenhuizen.nl mm 6 september a.s. om 10.00 uur is het weer zover, dan vindt bij de Rabobank de officiële opening plaats van het 20e Zevenhui- zense Oogstfeest. Dankzij de enthousiaste medewerking van heel veel vrijwilligers en de financiële bijdragen van veel bedrij ven, de Rabobank en de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is het weer mogelijk om u, als bezoeker, een mooi programma te bieden. Jaarlijks terugkerende attracties aangevuld met nieu we elementen zorgen ervoor dat het Oogstfeest in Zevenhuizen herkenbaar, maar ook verrassend blijft. 'Oogstkroon Evenals vorige jaren wordt dit jaar wederom het speciale Oogstfeest brood "De Oogstkroon" gebak ken. Consumptiegraan is gemaaid, gedorst en gemalen en van dat meel is dit speciale brood gebak ken, exclusief voor het Oogstfeest. Geurt Gerritsen, onze plaatselijke I i Vanaf dit jaar hebben we het al- oude thema "De landbouwer uit vroegere tijden" ingeruild voor het thema "Oude tijden herleven". Na ruim 20 jaar is het Oogstfeest uit gegroeid naar een evenement waar heden en verleden hand in hand gaan. Oude kameraden ontmoeten elkaar en een spontane dorpsreü nie ontstaat. Daarnaast maakt de jeugd kennis met de technieken en gebruiken van vroeger en beleven zij spelenderwijs een stuk geschie denis. Oude tijden herleven! Op de bijna 1 kilometer lange Dorpsstraat komt u heel veel marktkraamhouders tegen die hun verschillende waren aanprijzen. Daartussen vindt u verspreid over de hele Dorpsstraat een tiental oude ambachten. Ringrijden, prachtige folklore Dé attractie van 2008 zijn de paar den van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. In de Burg. Boerstraat kunt u dit prachtige schouwspel bewonderen. Meer informatie hierover vindt u elders in deze krant. Patrick Smit, meervoudig Nederlands kampioen Bike-trial zal het publiek versteld doen staan van zijn kunsten op de mountainbike, terwijl een tiental meters verderop Ronald Klok, "the master of fire", een vuurshow laat zien waarvan niet alleen Ronald, maar ook u als I töëscïïoïïwër hét warm van zal krij gen. Op het "ClOOO-plein" is een bar en live muziek aanwezig. Naast de Hervormde kerk kan u als be zoeker genieten van de demon straties van valkenier Marina Bliek met haar roofvogels, terwijl u voor de Hervormde kerk de traditionele rommelmarkt aantreft. In verband met het grote aantal inschrijvingen voor het Oogstfeest is vanaf dit jaar ook het gehele nieuwe par keerterrein naast de C1000 aan het Oogstfeestgebied toegevoegd. Aan de noordzijde van de Dorps straat organiseert de fa. Visser wederom de traditionele tentoon stelling van de oude tractoren, landbouwmachines en stationaire motoren. Daarnaast vindt u op het Catgesplein dit jaar de Lichtaartse Kloppers met een wervelende dorsvlegelshow. Natuurlijk worden ook de kinderen niet vergeten; op het plein naast de Gereformeerde kerk is het boerenerf met bijzonde re hoenderrassen en raskonijnen, een speciale kinderhoek met aai bare dieren en de kinderen kunnen genieten op de mini-draaimolen. In de Rabobank is vanaf het Oogst feest een expositie van plaatselijke kunstenaars te bezichtigen en in het kleine kerkje van de Vrijzinnige Gemeente laten onze tuinders zien waartoe zij in staat zijn. rakker, is in staiat geweest een heerlijke tarwebol en bijzondere smaakvolle puntjes hiervan te bak ken. Daarover meer elders in deze krant. De broden zijn te koop bij Bakkerij Gerritsen, Het Mekka en bij C1000 Wals. Natuurlijk kunt u de broden proeven op het "Mont- martre-plein". U leest het, er valt op 6 september weer genoeg te beleven! Wij no digen u daarom ook van harte uit om het Oogstfeest in Zevenhuizen te komen bezoeken. I Dorpsstraat - zuidzijde - hoek Weth. Kreftlaan Oude ambachten en veel braderie-kramen in de gehele Dorpsstraat Bij de smederij: een replica van stoomsleper "De Rottestroom Wedstrijd aardappelschillen bij de peuterspeelzaal Plein bij de Gereformeerde Kerk bij Dorpsstraat 102 Het boerenerf met o.a. een presentatie van bijzondere hoenderrassen en raskonijnen; een speciale kinderhoek met aaibare dieren; raad het gewicht van "een nader te bepalen dier Bijen-imker Johan Beckers vertelt u alles over het houden van bijen Een kinderdraaimolen, informatie over muskusrattenbestrijding I Plein bij de bibliotheek: Veel standhouders, marktkramen met interessante waren. I Dorpsplein - Burg. Boerstraat: 1 Het gehele plein is ingericht in "Montmartre -stijl met gezellige terrassen waar u even bij kunt komen van alle Oogstfeestdrukte Warme koffie en koude drankjes verzorgd door VC Nesselande; Kermisattracties in de Burgemeester Boerstraat Wedstrijd ringsteken: Demonstraties door de Zeeuwse Ringrijders Vereniging op het ongezadelde Nederlandse trekpaard; deelnemers en jury in de Zeeuwse klederdracht. 11.00-12.30: Eerste ronde 13.30-15.30: Tweede ronde en een aantal extra kampen 16.00-16.30: Finale en de officiële prijsuitreiking. I Podia op het Dorpsplein: 12.00-12.30 uur: Shantykoor '"t Kraaiennest" 12.30-12.50 uur: intocht van de klompenlopers 12.50-13.30 uur: Shantykoor "'t Kraaiennest"3 14.00-17.00 uur: optreden van de band "BaseLine' "Kinderplein" op het Kerkepadplein naast Versprille verf 1 Dit plein is geheel ingericht voor de kinderen met o.a. een draaimolen, schminken. Op dit plein ook diverse optredens van de vuurspuwer Ronald Klok I Voor en naast de Nederlands Hervormde Kerk: 1 De gehele dag is er voor de kerk een gezellige, grote rommelmarkt. Op het grasveld naast de kerk de roofvogeldemonstratie van Marina Bliek. Te bereiken via het kinderplein of de rommelmarkt. Demonstraties om 10.30 uur en 13.00 uur. I Dorpsstraat-noordzijde 1 Tentoonstelling oude motorfietsen van Willem Boode naast de winkel van Boode Bike Totaal bij huisnummer 103 Diverse optredens van Patrick Smit met zijn Trial-Bike J Het "Rad van Fortuin van v.v. Groeneweg naast Outfit Mode I Verder veel kramen en oude ambachten in de gehele Dorpsstraat I Ter hoogte van de Rabobank/Vrijzinnige Kerk Expositie van plaatselijke kunstenaars in de Rabobank Bloemenexpositie georganiseerd door de plaatselijke tuinders IC1 OOO-plein/parkeerterrein naast Cl000 Gezellige bar verzorgd door de jeugdafdeling van v.v. Groeneweg met 's middags entertainer "Hans van Katwijk Veel kramen, standhouders en oude ambachten op het parkeerterrein I Over de brug (noordzijde) en Catgesplein: Dorpsstraat: De altijd succesvolle, traditionele tentoonstelling van oude landbouwtractoren-, stationaire machines aangevuld met motoren/bromfietsen uit de jaren vijftig/zestig Op het Catgesplein de Lichtaartse Kloppers met een wervelende dorsvlegelsnow, aangevuld door de Lichtaartse strovlechtsters I Uit veiligheidsoogpunt is het ABSOLUUT VERBODEN om grondplaatsen in te nemen binnen het gehele I Oogstfeestgebied. Het is dus NIET toegestaan om uw I kinderen met kleedjes e.d. eigen spulletjes te laten verkopen. I Het Oogstfeest is géén vrijmarkt. Eventuele overtredingen I hierop worden in samenwerking met de politie aangepakt. Speciale uitgave van de Stichting Oogstfeest Zevenhuizen, bestaande uit; Jan Dijksfernf Marco Hoögëndoorn, Dick van der Horst, John Ooms, Piet Smal, Hedy Suurland-van der Horst en Kees Wiggers t.b.v. het Oogstfeest/braderie op zaterdag 6 september. Huis-aan-huis in combinatie met het Hart van Holland te Zevenhuizen. Oud-Verlaat. Moerkapelle Kruisweg, Nieuwerkerk a.d IJssel, Moordrecht, Waddinxveen, Boskoop, Rotterdam-Nesselande en Benthuizen. Redactie: John Ooms en Marco Hoogendoorn. Lay-out redactie-pagina s Oogstfeestkrant: Graphic Plus Zevenhuizen. Speciale uitgave i.s.m Hart van Holland, dé krant van de Zuidpias pagina 1 --Mt- I Het organisatie-comité verzoekt een ieder om vrijdag 5 september van- I af 15.00 uur alle parkeerplaatsen in de omgeving van het Dorpsplein/ I gemeentehuis AUTOVRIJ te houden. Ook wordt U vriendelijk verzocht I een aantal parkeerplaatsen in het Raadhuishof autovrij te houden voor I voertuigen van de organisatie, (de plaatsen worden met een bord aan- I gegeven). Vanaf 19.00 uur is al het doorgaande verkeer in de Dorps- I straat gestremd vanaf het Raadhuishof tot de Ned. Hervormde Kerk en I de Burg. Boerstraat vanaf de Boslaan tot de Dorpsstraat. I Op zaterdag 6 september is vanaf 4.00 uur de gehele Dorpsstraat incl. 1 I de Burg. Boerstraat vanaf de Lente voor alle verkeer gestremd. Dit I I geldt ook voor de kruising Burg. Boerstraat/Boslaan/Burg. Nederveen-1 I laan. Bezoekers kunnen parkeren aan het Noordeinde (waterzijde), op I de Tweemanspolder (richting Rottemeren), op het Industrieterrein, op I het Dorpshuisplein en langs de Swanlaweg. De parkeerplaatsen wor- I den met borden aangegeven, dit in overleg met de politie.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 41