VC Nesselande klaar voor Oogstfeest en het nieuwe speelseizoen "Ik leef, dus mijn ambacht leeft MASTERs MASTERS TEA COFFEE WWW. MASTERS AND .NL 'High Tech - High Touch in quality Tea Coffee' COFFEE: Guatamala Finca Isabel 4#^ Euro Kenia Thimu Estate 4»^ Euro TEA: Mao Feng Criss Cross Ceylon Wewesse 550 f Euro ESPRESSO APPARATUUR Het bijzondere van is dat u in alle rust en op elk moment van de week, tijdens een vooraf gemaakte afspraak, de maxi male mogelijkheden van het espresso apparaat in combinatie met geroosterde koffie kunt leren gebruiken. De standaard service: uit voorraad leverbaar; gratis bezorgen bij u thuis, uw bedrijf of kantoor (binnen een straal van ongeveer 50 km rondom Zevenhuizen); het inwerkingstellen van de apparatuur bij u thuis, uw bedrijf of kantoor; training in het gebruik van de apparatuur. GESCHENKPAKKETTEN SHOW: Bekijk de verschillende mogelijkheden en combinaties van geschenkpakketten. Geschenken worden op bestelling op maat gemaakt met vers geroosterde koffie, origine thee aangevuld met fijn porse lein en glaswerk. Verkoopprijzen beginnen bij ongeveer 40 Euro per stuk. Smaakvolle geschenken voor bijzondere momenten! TEA COFFEE Dorpsstraat 80 - 2761 AG Zevenhuizen (ZH) tel: 06 - 477 616 13 of 0180 - 63 13 33 e-mail: floor@masters and .nl Oogstfeestkrant 3 september 2008 "Ik leef, dus mijn am bacht leeft", zegt één van de ambachtslie den, die in het boek "Oude Ambachten" aan het woord komen. Deze uitspraak zegt al les over het gevoel en de beleving waarmee deze ambachtslieden hun beroep in vroege re tijden uitoefenden. Hoe rustgevend was niet de werkplaats van zo'n vakman? Iets van deze stressloze sfeer vinden wij nog steeds terug in de smederij aan de zuidkant van de Dorpsstraat. Vroe ger was het een echte hoefsmederij, waar dagelijks de boeren werkpaarden werden beslagen.Voor veel oude dorps genoten een mooie onvergetelijke herinnering. Het oude ambacht vormde in feite de basis van alle industriële bedrijvigheid, maar tegelijkertijd betekende het begin van deze in dustrialisering de teloorgang van het 'oude' ambacht. Gelukkig mo gen wij tegenwoordig constateren dat de interesse en de publieke waardering voor het oude am bacht weer aan het toenemen is. De reden hiervoor is dat het oude ambacht het vervaardigen van een product van het begin tot het eind laat zien, iets wat in moderne fa brieken door allerlei deelprocessen niet meer zichtbaar en begrijpbaar in beeld wordt gebracht. Heel vaak wordt bij het oude ambacht het complete product door één man of vrouw gemaakt. Frappant is ook het gegeven dat in vele am bachten nog steeds gebruik wordt gemaakt van zuiver natuurlijke, mi lieuvriendelijke grondstoffen. Heel veel oude ambachten stammen nog steeds regelrecht uit de mid deleeuwse gildensfeer. In het genoemde boek "Oude Ambachten" wordt door de schrij vers, oud redacteuren van het te levisieprogramma "Van gewest tot gewest", een twintigtal oude am bachten beschreven. Tijdens het Oogstfeest 2008 wordt speciale aandacht besteed aan de uitoefening van een groot aantal oude ambachten. Op onderstaan de locaties in de Dorpsstraat vindt u de oude ambachten: Op het plein bij huisnummer 102 vindt u een bijenimker. Hij kan u alles ver tellen over de bijen en het product van de bij: de honing, (zie artikel elders in deze krant) Bij nummer 145 wordt gede monstreerd hoe in vroegere jaren mosterd werd gemaakt en worden door een beurzenbreister mooie beurzen gemaakt. Bij huisnummer 124: Portret knippen en tevens bij huisnummer 145 vindt u het pot tenbakken en het kaarsen maken. In dezelfde buurt staat ook de glas blazer zijn kleurrijke kunsten te ver tonen. Bij huisnummer 81 kunt u zien hoe het vilten in vroeger jaren werd gedaan en bij nummer 119 staat de touwslager met daarnaast de leerbewerker. Op de inrit van huisnummer 83 vindt u het spin newiel. Op dit spinnewiel wordt van katoen of wol garen gespon nen waarmee in een later stadium kleding kan worden geweven of met behulp van breinaalden iets kan worden gebreid. Oude ambachten, ze blijven boei en en zijn een bezoekje dubbel en dwars waard. De voorbereidingen voor het nieuwe seizoen zijn in veel takken van de sport weer in volle gang. Naast de voorberei dingen op het nieuwe seizoen wordt er ook hard gewerkt aan de voorbereidingen voor het Oogstfeest. AI een aantal jaren verzorgen de leden van VC Nesselande voor de nodige consumpties tijdens dit evenement. En ook dit jaar zijn zij weer te vinden op het Dorpsplein. Op vrijdagavond zullen ze met de bar voor de nieuwe vestiging van BAC staan. Op zaterdag kunt u ze vinden op het Dorps-(Montmartre)plein Het plein op zaterdagochtend was vorig jaar ingedeeld met gezellige zitjes en'palmbomen. Wegens het grote succes zal dit herhaald wor den. Kom 's Ochtends kijken op het plein en u Zal bediend worden van koffie, thee en een heerlijk stukje taart, 's Middags zal dit plein omgetoverd worden tot een gezel lig feestplein. De gehele dag zal er muziek gespeeld worden door di verse artiesten en groepen. - Ook nu weer zplién' tijdens her Oogstfeest alle consumpties wor den gescranken in onbreekbare, policarbonaat glazen. Deze speci ale glazen drinken Jbijna hetzelfde als echte glazen, maar zorgen niet voor enig gevaar. Een belangrijk voordeel hierbij is dat er geen weg- gooiglazen meer gebruikt hoeven worden. Goed voor het milieu en voor de rotzooi aan het einde van de middag. Hierbij zal het bier ook in bierkannen worden verkocht zo dat mensen gemakkelijk en snel de hoeveelheid van meerdere biertjes kunnen bestellen. In samenwerking met het Oogst- feestcorrilfé is VC Nesselande op zoek gegaan naar een passende band voor een spetterend afslui ten van het weekend. Deze heb ben ze gevonden in een band die garant staat voor een spetterend feestje: 'BaseLine'. De band speelt verschillende covers van bekende nummers. Voor/meer informatie: zie'het artikel elders in deze krant. 5 45 c r Euro

Hart van Holland | 2008 | | pagina 58