Woordje van de burgemeester De geschiedenis van viaskaas De kunst van het vlegeldorsen Ben jij een echte Allround Timmerman? Coen Schiereck HAMMEN VAN DER .CompuFacility.ni En heb jij zin in mooi, gevarieerd werk bij een klein aannemersbedrijf? Neem dan eens contact op met ons! Want wij bij Coen Schiereck zijn nog op zoek naar een aantel allround timmerlieden. Wij bieden: Goed salaris secundaire arbeidsvoorwaarden Opleidings- en doorgroei mogelijkheden. Mooi, gevarieerd werk in de regio. ■HBHHHKi Beste dorpsgenoten en gasten, De leukste zaterdag van het jaar komt snel dichterbij: het Oogstfeest! Als burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle richt ik graag het woord tot u in deze feestelijke Oogstkrant. Dit jaar vieren we het Oogstfeest al weer voor de twintigste keer. Het gaat zeker niet vervelen! Ook deze keer zijn er weer vele activiteiten georganiseerd voor een gezellige dag met elkaar. Zo is de hele Dorpsstraat gevuld met vele kramen, shows, optredens en andere bezigheden. De shows worden net als vorig jaar verzorgd door vuurspuwer Ronald Klok en trial-mountainbiker Patrick Smit. Dat zal opnieuw een belevenis worden! Natuurlijk wordt het feest traditiegetrouw in geluid op vrijdagavond met de Night of Har mony: het avondconcert op het Dorpsplein door onze lokale muziektalenten. Het twintigste Oogstfeest heeft ook een pri meur om aan deel te nemen. Namelijk een heuse klompenloop! Als u mee wilt doen aan de achtkilometer lange loop moet u na tuurlijk wel Oudhollandse houten klompen dragen. Of het een comfortabele wandeling wordt, vraag ik me af, maar gezellig wordt het zeker! Vanaf deze plaats in de Oogstkrant wil ik alle vrijwilligers van het Oogstfeest alvast har telijk bedanken voor hun inzet en het vele werk dat ze verzet hebben. Het is een feest om in ere te houden, vooral omdat het de band van ons dorp met het platteland en het buitenleven zo mooi laat zien. Ik hoop velen van u te ontmoeten op za terdag 6 september en wens iedereen een mooi feest toe. Mr. J.C.G. Fijen Burgemeester Vlas is een product dat hecht met Vlaan deren is verbonden. Al sedert mensenheu genis wordt het gouden gewas geteeld op de vruchtbare landbouwgronden van deze streek. Al eeuwen lang wordt er in Vlaande ren ook een bijzondere kaas gemaakt; Vlas kaas. En nog steeds wordt deze kaas gemaakt op een ambachtelijke manier, door kaas makers die hun vak en de kaas liefhebben. Oorspronkelijk werd Vlaskaas gemaakt in bepaalde delen van Vlaanderen speciaal voor het slijtfeest (Oogstfeest). Het feest stond vol van tradities en rituelen in zang, drank en gerechten. Er werd voor de slijters een uitgebreide maaltijd verzorgd bestaande uit onder andere slijtepap en dik besmeerde boterhammen van vers brood met Vlaskaas. Zoals dat gaat met mooie producten, werd enige tijd geleden de Vlaskaas door een kaaskenner herontdekt. Met zijn lekkere vol le, romige, iets zoete smaak zal de Vlaskaas echte kaasliefhebbers aanspreken. Vlaskaas is o.a. verkrijgbaar bij "Het Mekka" (Het Mekka Wat ooit op de boerderij heel hard werken betekende, verdient tegenwoordig alle res pect vanwege de noeste en zware arbeid van vroeger. Tevens is er respect voor het vak manschap van het vlegeldorsen en het in ere houden hiervan. De Lichtaartse Kloppers zijn hierin zeer be dreven. Zij werden namelijk in de afgelopen jaren vele malen gelauwerd met de Nationale Trofee en treden in vele landen op, alsmede in tv-programma's en documentaires. Op het Zevenhuizense Oogstfeest demonstre ren zij hoe in vroeger tijden de rogge met de vlegel werd gedorst. Dit gebeurt in groepen van twee tot vijftien personen die elk hun eigen klank en ritme kennen in de vijf- tot aan de tienslag. De stalmeester zal hierbij, op zijn schitterende Vlaamse vertelwijze, toelichting geven over hetgeen men ziet en de gebruiksmogelijkheden van het stro aan geven; van bedstro tot dakbedekking. De klank van een vervlogen verleden De tijd dat het overgrote deel van onze lan delijke bevolking noodgedwongen in het ei gen levensonderhoud moest voorzien door zware handenarbeid op het eigen boerderij tje behoort definitief tot het verleden. Het is echter niet verstandig de oude technieken zo maar te vergeten. Een samenlevingsmodel dat eeuwen levenskracht heeft geboden, in een strijd met seizoenen en natuurelemen ten, verdient een ereplaats in onze bescha vingsgeschiedenis De Lichtaartse Kloppers willen door het hanteren van het oude landbouwalaam en het vertellen van een verhaal over oude weerspreuken en volksgebruiken het beeld van het dagelijks leven van hun voorouders terug oproepen. Ze willen op die wijze een levend monument oprichten, een hulde aan een hard leven met toch veel gelukkige mo menten. garant Bouwkundige werkzaamheden en adviezen www.coen-schiereck.nl Dorpsstraat 12 2761 AE Zevenhuizen Tel: 0180-632581 Fax: 0180-631159 notariskantoor 17 juli ben ik Jaap van der Hammen benoemd als notaris m Zevenhuizen-Moerkapelle. Ik ben notaris Jansen opgevolgd en zet de praktijk voort aan de Dorpsstraat 100 Zevenhuizen. U kunt voor al uw notariële werkzaamheden by terecht (onroerend goed-, familie- en ondernemmg, praktijk) Graag wil ik ook uw notaris zijn! Dorpsstraat 100. 2761 AH Zevenhuizen. Postbus 91, 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180 63 16 11, Fax 0180 63 34 43 notaris@vdhammen.knb.nl www Voor storing, reparatie of onderhoud Voor installatie en beheer OOGSTFEESTACTIE: Voor elke 399,- aan besteding, een gratis kaart voor Dutch Water Dreams in Zoetermeer Bij ons bent u aan het juiste adres voor advies of levering van: •Computers, printers, software, etc; •Internet en bellen via internet (VoIP); interessante oplossingen i.g.v meerdere vestigingen, veelvuldig bellen met het buitenland •Mobiele telefonie en datacommunicatie Informatie bij Korstiaan van der Wilt verkoop CompuFaeiIity.nl of 079-593 6442 ffl De Lepelaar 6, Moerkapelle SOLCON tn ...duidelijk! Oogstfeestkrant 3 september 2008 pagina 23 Bron: www.vlaskaas.be Wijn en Versspecialiteiten

Hart van Holland | 2008 | | pagina 63