Wok Grillbuffet ALL INCLUSIVE 25,50 2uurs diner Vrijdag t/m zondag en feestdagen Investeren in de eigen gemeente 9970 Hotel het Oosfen Javo, Partner in Growing f lf. I De Gouden Uüok www.degoudenwok.com 1 2, -e" 1 1 - 1 v UUok Grillrestaurant Hazerswoude dorp van maandag t/m vrijdag t/m zondag Internationa! Trade Center bij Boskoop donderdag en feestdagen Een typisch Aziatische sfeer, het gekletter van de woks en de geuren van de overheerlijke gerechten. Stel onbeperkt samen uit onze immens uitgebreide Wok en Grillbuffet. 500 zitplaatsen en ruime parkeergelegenheid Tel.: 0172-232463 Inclusief drankjes en dessert U 2uurs diner Maandag t/m donderdag Vraag naar de voorwaarden en mogelijkheden is ear 4 sterren hotel met velefaciliteiten. ftotel, restaurant, conferenties, recep ties en feesten. Informeer naar onze aantrekkelijke aanbiedingen! www.hoteIhetoosten.nl Partner in Growing Oogstfeestkrant 3 september 2008 pagina 29 m 1 HA, r" 1 1 16?° 18^° Ike de Graaft is in december vorig jaar met de VUT gegaan. "Een verslaggever heeft eens uitgerekend dat ik in 47 jaar 160.000 uur gewerkt heb. Daar heeft men tegenwoordig meer dan 100 jaar voor nodig. Ik heb mijn bijdrage aan de maat schappij wel geleverd. Nu wil ik het wat rustiger aan gaan doen en van de kleinkin deren gaan genieten." Bij Meersma heeft De Graaff 25 jaar lang gewerkt en hij geeft nog steeds adviezen aan het bedrijf waarvan hij jarenlang de spil geweest is."Nee,ze zijn daar nog niet van me af. Ik ben er een groot voorstan der van dat mensen zoals ik, die jarenlang hetzelfde vak hebben uitgeoefend, hun kennis doorgeven aan anderen. De rege ring kan wel willen dat we blijven werken tot ons zeventigste jaar, maar het is veel belangrijker dat we de kans krijgen om kennis over te dragen. Anders gaat al die ervaring met de mensen mee het graf in en dat is zonde." De Graaff is onder andere nog verantwoordelijk voor de PR van het bedrijf. "Meersma B.V. sponsort een aantal doe len. Wij zijn onder meer hoofdsponsor van wielervereniging "De Pedaalridders" uit Berkel en Rodenrijs en van het WK Veldrijden in Pijnacker. Omdat zo'n 10% van onze werknemers uit Zevenhuizen komt, hebben we besloten het Oogstfeest hier te sponsoren. Naast een geldelijke bijdrage, sponsoren we dit jaar ook het ringsteken." Betrokken zijn bij dorpsacti viteiten vindt de Graaff van groot belang. "Het Oogstfeest is toch heel specifiek voor een dorp als dit. Dat moet je in stand houden. Als echte Zevenhuizenaar streef ik ernaar om investeringen zo veel mogelijk in Zevenhuizen te doen. Ik pro beer zelf altijd zo veel mogelijk lokaal in te kopen. Boodschappen moet je in je ei gen dorp doen. Dat versterkt de kracht van de ondernemingen en daardoor blijft de Dorpsstraat levendig. Ik zeg altijd: Gun de eigen ondernemers ook een stukje winst. We hebben een prachtig onder nemerschap in de Dorpsstraat en dat behouden we door te investeren in de eigen gemeente. Je hebt hier bijna alles en dat moeten we in takt houden. Het Oogstfeest vervult daarin een belangrijke rol en dat is een traditie die we moeten handhaven." door GeertrudeVerweij Zevenhuizen - Hoewel hij heel wat van de wereld gezien heeft, is hij toch het liefst thuis. "Eigen haard is goud waard.", zegt Ike de Graaff. "Ik ben overal ge weest en op alle niveaus. Ik heb van alles gezien en gegeten en dat waren prach tige ervaringen, maar het lekkerst eet ik thuis, bij mijn vrouw aan tafel." Meer dan 40 jaar leverancier van tuinbouwtechniek De Graaff is net teruggekeerd uit Suri name, waar hij een cursus heeft gegeven over het ruimen en inrichten van graven. Dat men juist de Graaff vroeg deze cur sus te geven is geen toeval. "Ik ben de hoogst gecertificeerde op dit gebied. Ik heb een breed scala aan opleidingen ge volgd, je kunt het zo gek niet verzinnen of ik heb het gedaan. Ik heb letterlijk een stapel diploma's. Maar wat nog meer telt is dat ik meer dan 40 jaar praktijk erva ring heb." De Graaff begon zijn carrière als simpele grondwerker en heeft zich langzaam opgewerkt. "Ik ben voorman, uitvoerder, planner, calculator, project leider en bedrijfsleider geweest. En alles, echt alles,gedaan op gebied van veiligheid, gezondheid en milieu. De laatste jaren was ik directeur van Meersma B.V. uit Pijnacker. Je zou kunnen zeggen dat ik van de schop naar de top geklommen ben. Ik heb zelfs nog meegewerkt aan de wijk waarin ik zelf woon. Het hele gebied aan deze kant van de Dorpsstraat; de singels, de wegen, rioleringen en het grondwerk, daar heb ik eigenhandig met de schop aan meegewerkt." Meersma B.V. is een dochterbedrijf van J. Spelt B.V. uit Nieuwveen en is actief op alle gebieden die te maken hebben met grond-, weg- en waterbouw. "Daaronder valt echt een heel breed scala van pro jecten: sportvelden, wegen, straatwerken, rioleringen, drainagesystemen. We doen projectontwikkelingen en aanleg voor tuinbouw, oeverbeschoeiingen, bagger- werken, cultuurtechnische werken, echt alles op grondgebied. Ook hebben wij ruime ervaring in het aanleggen, inrich ten, herinrichten en ruimen van begraaf plaatsen." Javo ontwikkelt en levert sinds 1968 ma chines aan o.a. kwekerijen van potplan ten. Samen met Machinefabriek Nobels produceren en leveren zij jaarlijks 600 machines aan kwekerijen over de gehele wereld. Met vestigingen in Amerika en Duitsland en 32 dealers wordt Javo in 42 landen vertegenwoordigd en is hiermee wereldwijd markleider. Javo is leveran cier van het eerste uur. Mechanisering en automatisering in de bollenteelt, boom kwekerijen en glastuinbouw is in 40 jaar enorm toegenomen. De allereerste bol- lenrooimachine is door Nobels ontwik keld. Inmiddels is Javo al meer dan 40 jaar toeleverancier van o.a. oppotmachines en robots. Kwekers gebruiken deze machi nes om gemakkelijk en efficiënt planten in de pot te poten en daarna automatisch te verplaatsen. Javo levert diverse machines voor de teelt van potplanten, maar ook voor bloembollen, boomkwekerijproduc ten, vaste planten, perkplanten en ga zo maar verder. De machines worden klant- specifiek opgebouwd en getest. Daarnaast heeft Javo een deskundige servicedienst en geeft advies aan overheidsinstellingen en adviesorganen. "In totaal werken er ca. 100 mensen in de groep, waarvan 37 op de vestiging in Noordwijkerhout", aldus Sjaak Bakker, directeur van Javo. De 39-jarige directeur van Javo is woonachtig in Zevenhuizen, getrouwd en heeft twee kinderen. In zijn vrije tijd mag hij graag een balletje slaan met zijn tennisracket of staat hij bij de recreanten op maandagavond te volley ballen. Bakker kent het Oogstfeest van Zevenhuizen en is dit jaar zeker weer te vinden op de Dorpsstraat. Omdat Javo als toeleverancier van oorsprong in de land- en tuinbouwsector actief is draagt Sjaak Bakker een warm hart toe aan het Oogstfeest in Zevenhuizen. JAVO B.V. Westeinde 4, Postbus 21 2210 AA Noordwijkerhout

Hart van Holland | 2008 | | pagina 69