HITLAND pagina 6 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 september 2008 HITLANDFESTIVAL 2008 EEN Nieuwerkerk aan den IJssel - Bijna vijfduizend bezoekers kwamen van 28 tot en met 31 augustus naar het Hitlandfestival. Het openlucht theater spektakel in het Hitiandbos was mede door het mooie weer een doorslaand succes. Door de grote variatie aan voorstel lingen was er voor jong en oud veel te zien. Door Marlonneke Willemsen Door het mooie weer waren veel mensen op de fiets gekomen, om zo het festival met een fietstochtje te combineren. Hier door was de parkeerplaats voor fietsen overvol. Bij de ingang werden de bezoe kers verwelkomd door leden van toneel vereniging Het Stek, waardoor iedereen al direct bij binnenkomst een echt festivalge- voel kreeg. Op het grote podium en in een aantal kleine theaters en tenten werden optredens gegeven, die door jong en oud bezocht werden. Tussen de voorstellingen in konden de bezoekers op het terras iets eten en drinken. Door het mooie weer werd hier veel gebruik van gemaakt. Op het terras konden de bezoekers genieten van de optredens op het grote podium van onder andere Primos del Norte en Saxoto- ne's Groove Mission. Joris en Fred Acteur Joris Lutz vertelde speciaal voor kinderen over de avonturen van het hond je Fred op Prinsjesdag, uit zijn boek 'Fred krijgt een lintje'. Bij het boek hoort ook een CD met liedjes die Lutz ten gehore bracht. Na de voorstelling konden alle kin deren hun exemplaar van het boek laten signeren. Hiervoor moesten ze een tijdje in de rij staan, maar iedereen wachtte gedul dig tot hij aan de beurt was. De Zwarte Weduwe Een van de best bezochte optredens was de voorstelling 'De Zwarte Weduwe' van de toneelgroep Nemesis. Het stuk is een bewerking van het boek van Paul Biegel. Het verhaal gaat over een groep jagers die in het bos worden betoverd door een mys terieuze vrouw. Zij neemt hen mee naar haar spinnenwebkasteel, waar nog nooit iemand uit is teruggekeerd. De enige die hen nog kan redden is een klein jongetje dat in de nabijgelegen herberg werkt. Voor de voorstelling werd het toneel in een soort kijkdoos veranderd. In plaats van een traditioneel decor, werden verschil lende achtergrondbeelden geprojecteerd op een groot scherm, waardoor de bezoe kers het gevoel kregen dat ze in een grote toverlantaarn zaten. De voorstelling was een groot succes. Er werd door de acteurs erg goed gespeeld en ze kregen na afloop dan ook een staande ovatie. Actrice Jo- sette Martina was erg te spreken over het Hitlandfestival mee te doen. "We werden door de organisatie gevraagd om het stuk op te voeren en daar hebben we natuurlijk direct ja op gezegd. Helaas is dit de laat ste keer was dat we het opvoeren, maar we zijn al weer druk met een nieuw bezig, dus wie weet kunnen we dat volgend jaar laten zien." Het Stek Een andere toneelgroep die haar kunsten op het festival liet zien, was Het Stek. Zij waren gedurende alle dagen aanwe zig met een bijna continu doorlopende voorstelling. Er werden zes verschillende voorstellingen van ongeveer tien minuten opgevoerd in een gezellige kleine tent, waardoor het publiek het gevoel kreeg zelf midden in de voorstelling te zitten. Naast deze voorstellingen gaven de leden van Het Stek op verschillende plaatsten op het terrein kleinere optredens, om ook de rest van het publiek bij het festival te betrek ken. Zo liep er een aantal cowboys rond en werd er een dansoptreden gegeven. Als de grabbeldame stopt met spelen mag je een cadeautje grabbelen uit haar jurk. Popsongs die Maxima lieten swingen, door Mehssa en band. Joris Lutz Het Stek en de Toekanplayers improviseren gezellig samen. De Toekanplayers maakten hun debuut op het Hitlandfestival. vertelt hoe Fred een lintjejcreeg op Prinsjesdag.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 6