Ontwikkelingen in de Zuidplaspolder tuinplantencentrum www.uwtuincentrurn.nl m. 22,5 22,50 m "Kom in de kas", arbeid en scholing otoiwwv»! Kustvrachttruck Legocity W.N. DIJKSHOORN B.V. Politiewatervliegtuig Playmobil De ontwikkelingen in de Zuidplaspolder blijven maar door gaan. De Tuinders Vereniging Zuidplaspolder is in samen werking met de gemeenten Waddinxveen, Zevenhuizen- Moerkapelle en Nieuwerkerk aan de IJssel een plan aan het ontwikkelen waarbij wonen en tuinbouw samengaan. Zo komen er in de Zuidplaspolder 280 ha. tuinbouw, en een combinatie van huizen en overig bedrijfsleven aan de ran den. Er wordt ook gedacht aan twee laagsbedrijven, waar de tuinder op de verdieping boven een bedrijf heeft en on der een andere bedrijfstak zich kan vestigen. Naar verwach ting start de bouw in 2009. Spannende verbindingen van gescheiden werelden Amvest en Volker Wessels Vast goed hebben de handen ineenge slagen voor een nieuw en innova tief woonmilieu, waarbij ruimte is voor glastuinbouw, wonen en wer ken. Het zal het eerste project in Nederland zijn waar deze functies op een dergelijke manier worden gecombineerd. Restwarmte uit de kassen wordt gebruikt voor verwar ming én verkoeling van woningen en kantoren, waarmee tegelijk een wmÊÊêÊmtmmmmm bijdrage wordt geleverd aan het terugdringen van energieverbruik. Duurzaamheid, energie en ruim telijke kwaliteit zijn de drie peilers onder het plan die moeten leiden tot een prettige, duurzame en vei lige woonomgeving. In het project is onder andere plaats voor: Kassen omzoomd door een groe ne dijk waar dijkwoningen op kunnen staan; Woningen gekoeld en verwarmd door "restenergie" uit de kas; •WV-& gw u Een verscheidenheid aan wo- ningtypologiën rondom dè kas; Warmte-uitwisseling tussen kas en woning; Mogelijkheid tot een verwarmd buitenzwembad bij de eengezins woningen. De glastuinbouwsector is een zeer innovatieve sector en deze voor uitstrevendheid wordt benut voor dit unieke gebied. Door gebruik te maken van moderne technieken vallen functies niet alleen prima te combineren, er valt zelfs een dui delijke meerwaarde te behalen! En dat is belangrijk, want duurzaam heid is een prachtig doel, maar comfortabel wonen en prettig wer ken mag daar zeker niet voor on derdoen, Wel de lusten, maar niet de lasten. En dat kan! Hergebruik van de restwarmte voor de woningen ligt aan de ba sis van dit duurzame project. Naast verwarming én koeling van de woningen zijn er nog andere voor zieningen mogelijk. Denk aan een zwembad, of een wintertuin, maar ook wooncomplexen voor oude ren. Een overdekt centrum met planten en groen, wat energieneu traal gerealiseerd kan worden. Het hele jaar buiten op duurzame wijze. Ook het opwekken van energie via zonnepanelen of windmolens be hoort tot de mogelijkheden. Amvest en Volker Wessels Vast goed werken samen met BVR, Adviseurs Stedelijke Ontwikke ling, Landschap en Infrastructuur uit Rotterdam en atelier, Kingma van Mameren. Ook worct^ ge bruik gemaakt van de kennis van diverse VolkerWessels onderdelen zoals Visser Smit Hanab bv en DEC en is de tuinbouwsector na drukkelijk betrokken geweest bij de totstandkoming van het stede bouwkundig plan. Afgelopen "Kom in de kas" was het thema arbeid en scholing. Als commissie hebben we veel jongeren gezien op de open dag in april aan het Oogstpad. Nu willen we alle scholieren en studenten de gele genheid geven een excursie mee te maken dat speciaal voor een klas of groep wordt georganiseerd. We kunnen deze excursie naar jullie wensen invullen. Wil je naar een groente- of een bloemenkwekerij of naar een potplantenkwekerij waar de techniek een hoofdrol speelt? Dan maken we samen een mooi programma. Voor inlichtingen kun je bellen naar: Stefan Steekelenburg, tel.: 06-51963599 Jaap Evers, tel.: 06-27536904. Nu geopend in Pijnacker. Tuincentrum v.d. Dussen Reesloot 10 2641 PM Pijnacker 015-3698589 rv/Or •- -v loonbedrijf Voor al uw: Grondverzet Slootwerk Loonwerk v.d. landbouw Straat werkzaamheden Knibbelweg 25 2761 JC Zevenhuizen Telefoon 0180-631628 Telefax 0180-633373 pagina 38 Oogstfeestkrant 3 september 2008 - "X v.d. Dus sen i as fa

Hart van Holland | 2008 | | pagina 78