HET OOGSTFEEST: OUDERWETS VERMAAK, MAAR VOLOP IN ONTWIKKELING WERELDWINKELACTIES OP OOGSTFEEST ZINGENDE KOK NEEMT AFSCHEID VAN ZEVENSTER ^"TFwFNmrnZEN^MOÉRi^PELLE KERKDIENSTEN ZONDAG 7 SEPTEMBER Oude tijden herleven Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 september 2008 pagina 9 Zevenhuizen - Het Oogstfeest van Zevenhuizen is in de hele regio be kend. Naar schatting bezoeken dertig tot vijfendertigduizend mensen het dorpsfeest. "Toch beseffen mensen vaak niet hoeveel werk er aan zo'n dag vooraf gaat", merkt Hedy Suurland, lid van de Oogstfeestcom missie, op. Hedy Suurland en Jan Dijkshoorn staan garant voor een sfeervol oogstfeest. door Geertrude Verweij "Voor het publiek begint het feest om tien uur 's ochtends, maar dan zijn onze vrijwilligers al uren bezig. We beginnen om vier uur al met het opbouwen van de kramen." Het Oogstfeest wordt ai gehouden sinds de jaren zeventig. De eerste keer was bedoeld om de renovatie van de Dorpsstraat te vieren. In de jaren daarna is het uitgegroeid tot wat het nu is. Jan Dijkshoorn is penningmeester van de Oogstfeestcommissie: "Als middenstander vind ik zo'n feest natuurlijk commercieel interessant, maar het is ook enorm leuk om te doen." De commissie bestaat uit zeven mensen; naast Jan en Hedy zijn er voorzitter Kees Wiggers en se cretaris Dick van der Horst. Marco Hoogendoorn doet de redactie van de Oogstfeestkrant, Piet Smal is co ordinator van de Night of Harmony en John Ooms verzorgt de PR en de communicatie. Jan Dijkshoorn: "Natuurlijk kunnen wij het niet alleen doen. Zonder de inspanning van de vele vrijwilligers zouden we een dergelijk groot eve nement nooit kunnen organiseren. Daarnaast zijn we dankbaar voor de medewerking van de politie, de brandweer en de gemeente. En na tuurlijk dragen onze vele sponsors, zowel uit het dorp als van buitenaf, een belangrijk steentje bij." Suurland:"lk zit dit jaar voor het eerst in de commissie, maar mijn va der. Dick van der Horst, doet het al jaren. Ik ben door hem eigenlijk een beetje besmet." Het inhuren van de speciale attrac ties is nu haar verantwoordelijk heid. "We hebben een roofvogeldemon stratie, er komt een fietscross stun- ter en een vuurspuwer. Daarnaast zijn er de oude ambachten en de vlasvlegeldorsers en komt er een groep ringstekers op zeeuwse paar den", belooft Suurland. Geen technologische hoogstandjes dus, maar ouderwets vermaak. "Dat is wat we altijd beogen met het Oogstfeest. Ons thema is niet voor niets: oude tijden herleven." De marktkramen, dit jaar zo'n twee honderd, zullen allemaal verschil lende waar verkopen. "Wij doen echt aan branchebescherming, dat wordt niet alleen door het publiek, maar ook door de kraamhouders erg gewaardeerd." Hoewel het Oogstfeest al heel wat jaren gevierd wordt, is het evene ment wel steeds in ontwikkeling. Oude favorieten, zoals de oude trac toren die bij de firma P. Visser en Zn worden tentoongesteld, blijven, maar ook voor nieuwe initiatieven is er ruimte. In de Rabobank wordt een expositie georganiseerd met kunst van Zevenhuizenaars en in het Vrijzinnig Hervormde kerkje laat Tuindersvereniging de Zuidpias haar producten zien. De klompenloop is eveneens een nieuw idee, een acht kilometer lan ge wandeltocht op originele houten klompen. Er zijn nog maar weinig aanmeldingen, maar dat is geen probleem. "Het is een try-out", zegt Dijks hoorn. Dit jaar kijken we hoe het gaat, volgend jaar proberen we het misschien weer." Ook op praktisch gebied wordt er steeds op nieuwe manieren inge speeld op opmerkingen en klachten. "Er zullen dit jaar meer toiletunits zijn, om wildplassen te voorkomen. En uitzendbureau AB heeft aan geboden iets te doen aan het pro bleem van de fietsen die door het hele dorp overal neer gezet worden. Bij de Hotel Vosbrug zal dit jaar een bewaakte fietsenstalling geplaatst worden." Suurland: "Het is een hoop geregel, maar we merken wel dat het door onze jarenlange ervaring steeds soe peler loopt allemaal." Dijkshoorn vult aan: "We willen gewoon met zijn allen een leuk en gezellig feest bouwen. Ik ben er echt trots op dat er zoiets groots georganiseerd wordt in een kleine gemeente als Zevenhuizen." Meer informatie: www.oogstfeestzevenhuizen.nl en De Oogstfeestkrant (bijlage van deze Hart van Holland) Zevenhuizen - Wereldwinkel Z-M staat tijdens het Oogstfeest op za terdag 6 september met een kraam in de Dorpsstraat ter hoogte van restaurant Jade. De winkel zelf is uiteraard ook open deze dag. In de kraam zullen diverse produkten te vinden zijn uit de Icco/Hivos-flyer, die afgelopen week verspreid is, zo als onder andere vazen met bloem motief uit Vietnam en kopjes van het Thaise Lily-servies, nu ook in zwarte uitvoering. Ongeveer 2000 vrouwen werken in de Thaise keramiekfa briek Sang Arun, de meesten al ja ren, omdat Sang Arun een goede werkgever is. In de kraam vindt men voorts mozaïekschalen van aarde werk, waarop kleurige stukjes glas in mooie patronen zijn ingelegd. Ze komen van de werkplaats 'Usaha Kriya' op Bali en ze zijn er in diverse kleuren en vormen. Zowel bij de kraam als in de winkel kunnen klanten terecht voor zoge naamde 'theeboeketjes', voor de koffieaanbieding uit de folder, voor diverse koopjes en allerhande speel goed, kleding en cadeauartikelen. Evenlop trekken Een traditie bij de kraam op het Oogsfeest is het 'envelop trekken', waarmee leuke prijsjes zijn te win nen. De Wereldwinkel aan de Dorpsstraat 202D is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en op vrijdag tot 17.00 uur. Door Joke Heikens Zevenhuizen - Na 39 jaar trouwe dienst (sinds de oprichting in 1971) nam kok Tom Kuilman afgelopen donderdag afscheid van zorgcen trum de Zevenster. "Ik doe dit met gemengde gevoelens. Ik had nog door willen werken, maar mijn ge zondheid laat het niet toe". Met de vakantiedagen die hij opgespaard heeft, is het eerst een jaar vakan tie voor hem. Kuilman zelf vond het afscheid en zijn cadeau fantastisch: "Ik dorst geen laptop te vragen, dat is een veel te duur cadeau dacht ik. Maar ik heb hem toch gekregen! Het is een erg emotionele dag voor mij. Vanwege terugkerende toevallen moet ik wel stoppen met werken. Ik weet niet wat het is, in het zie kenhuis onderzoeken ze het, maar zij weten het ook niet. Ik had liever hier mijn tijd vol gemaakt, maar het mocht niet zo zijn. Toch geniet ik van deze dag." De huidige maar ook voormalige collega's van Kuilman kwamen met de bewoners samen in de gro te zaal van de Zevenster. Met een gebakje erbij kon men diverse toe spraken beluisteren. Kees Tromp, de administrateur van het tehuis, vertelde wat leuke anekdotes. "Kuilman heeft ruim 600.000 maaltijden bereid in de tijd dat hij hier werkte. Hij heeft hier ook zijn vrouw ontmoet en hij wordt de 'zingende kok' van Ze venster genoemd, door zijn optre dens tijdens playbackshows." Een collega uit de keuken vertelde: "We zagen eens een bewoonster erg langzaam het pad naar de voordeur op lopen. Kuilman zei toen: Geef mij eens een lasso, dan trekken we haar naar binnen!" De 92-jarige meneer Booden ver telde dat Kuilman op zijn ver jaardag altijd zijn lievelingskostje kookte: "Kuilman vroeg me dan of ik weer stamppot zuurkool wilde. Ik vond het heel bijzonder dat hij dat altijd deed, dat zal ik missen." Tom Kuilman: De oudste getrouwe van de Zevenster. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C. Haas noot (doop) en 19.00 uur dhr. J. Bakker (jeugddienst). Kapel Oud Verlaat 10.00 ds. L.J. Geluk. Geref. Kerk 9.30 uur mw.ds. C.K.J. Pronk en 18.30 uur ds.J. van den Akker. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul en 15.30 uur ds. W. Harinck. Herst. Herv. Gem. 11.00 uur ds. J.W. van Estrik en 18.30 uur ds. A.Kot. Herv. Gem. 9.30 uur ds. A.W. Boon en 19.30 uur J. Blom. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gou da, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hartziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maat schappelijk werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Dorpsstraat 75, Zevenhui zen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreekuur: Weideplantsoen 20, Moerkapel le; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of via www.stichtingkwadraad.nl of info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Florisweg 77-79, 2805 AH Gouda ingang van Jan Beaumontstraat GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin- gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00-20.00 uur. SEPTEMBER OOGSTFEEST «mmi ZEVENHUIZEN

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9