DANCEPARADE WEDEROM GROOT FEEST 108 ZONNEGROETEN VOOR PINK RIBBON ir 7*3 HITLAND NOORD IN OOSTERSE SFEREN ZONNEBLOEM OP ZOEK NAAR VRIJWILIGERS 4 LEESKRING ZOEKT MANNEN 1 u MIFIJWERKERK s LITIEBERICHTEN KERKDIENSTEN ZONDAG 21 SEPTEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 17 september 2008 pagina 27 Nieuwerkerk a/d IJssel - Lange tijd zag het ernaar uit dat er na vier jaar een einde was gekomen aan de VEDJ-danceparade, maar eind april kreeg de organisatie toch nog toestemming zodat afgelopen zaterdag de vijfde editie van de parade kon plaatsvinden. Langs een ingekorte route trokken tien trailers met elk een eigen DJ en muziek door Nieuwerkerk. Op de trailers hadden de deelnemers het zichtbaar naar hun zin en er werd volop gedanst. Nieuwerkerk aan den IJssel - B- Body&Mind houdt zaterdag 20 september het evenement 'De 108 zonnegroeten voor Pink Ribbon'. Met elkaar de strijd aangaan en letterlijk in beweging komen om aandacht te vragen voor borstkan ker. Het weekend van 20 en 21 sep tember is internationaal het week end van de Global Mala, waarin wereldwijd tienduizenden mensen 108 zonnegroeten gaan doen voor het goede doel. Ook in Nederland worden yogascholen opgeroepen mee te doen. Initiatiefnemer Hannelore van Bommel opende 1 september Po wer Yoga Studio B-Body&Mind in Nieuwerkerk. Power Yoga staat hierin centraal, dit is een dynami sche vorm van yoga waarin veel ge werkt wordt met de zonnegroet. De zonnegroet is een serie houdin gen die elkaar in een vloeiende be weging opvolgen. Van Bommel is eveneens werkzaam als vrijwilliger bij de Stichting Pink Ribbon. Dit is een fondsenwervende organisatie, die aandacht vraagt voor borstkan ker. Behalve het verminderen van het aantal gevallen van borstkan ker, heeft Pink Ribbon als doel een vroege diagnose te bevorderen en de zorg voor patiënten en hun omgeving te verbeteren. Om dit te kunnen realiseren is veel geld no dig. Met dit evenement zet zij haar passie voor bewegen in voor het goede doel. Van der Torn te spreken over muziekkeuze op VVV-trailer. Door Marlonneke Willemsen Een van de eisen van de gemeente aan de organisatie was een alco holverbod. De VEDJ heeft hier voor extra controles ingesteld en volgens Melissa van Gelderen, die betrokken is bij de organisa tie, is hierbij niets ontoelaatbaars gevonden. "Om aan de eisen van de gemeente te voldoen, moesten we van alle deelnemers de tassen doorzoeken. Hierbij hebben we, buiten een enkel flesje, niets geks gevonden. Deze controle is dus heel goed verlopen en iedereen heeft zich dus netjes aan het ver bod gehouden." Ondanks het alcoholverbod was het op de trailers erg gezellig. Op elke trailer werd een andere soort muziek gedraaid, zodat iedereen zijn of haar favoriete trailer kon kiezen om op mee te rijden. Voor de trailers had de VEDJ een aantal bekende DJ's uit de regio uitgen odigd, zoals Jordi-V van Off-Corso en Dailucia die bekend is van Hol lands Next Top Model. Doordat de DJ in de hele regio bekend zijn, stonden er ook jongeren uit an dere plaatsten zoals Goudrak op de trailers. Een van de tien trailers was van de VVD Nieuwerkerk. Naast de jon geren stonden hier ook een aan tal lokale politici op, zoals frac tievoorzitter Henk van der Torn, Eddy Edhard en Nick Rockx. De VVD trailer werd bestuurd door een raadslid; Rineke Valk. Volgens van Torn was de Danceparade zeer geslaagd. "Ik vind het vandaag heel gezellig, al vind ik het jam mer dat er relatief weinig mensen naar de parade komen kijken. Ik had meer toeschouwers verwacht, maar dat zal wel met het, niet zo goede, weer te maken hebben. De leukste reacties van het pub liek heb ik gezien bij bejaarden- wooncentrum Dianthus. Ik had hier eigenlijk niet veel toeschou wers verwacht, maar bijna alle bewoners stonden voor de ramen te zwaaien. Dat vond ik erg leuk." Over de muziekkeuze op de VVD trailer was van der Torn ook wel te spreken. "Op de VVD trailer heb ben we muziek uit de jaren 60 en 70, dus dat is wel een beetje mijn soort muziek. We hebben een hele goede DJ, die precies weet wat de mensen leuk vinden." Voor meer foto's: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Re creatieschap Hitland hult zich van 19 tot 21 september in oosterse sferen. Op de Pasar Malam Ming- gu, een oosterse weekendmarkt zijn kleding, snuisterijen, hout- snij-werk, maaltijden en kruiden te koop. Ook is er muzikaal podium pro gramma te zien en horen. Vrijdaga vond 19 september vindt tijdens de Pesta Maluku' een Molukse avond plaats, waarbij de Molukse wijken uit Alphen aan de Rijn, Moor drecht, Capelle en Krimpen aan den IJssel in groten getale zullen uitlopen naar het Hitlandsebos. Op zaterdag vinden er optredens plaats van de Indonesische zan geres Theresia en het orkest Al lure Band en zal het programma 's avonds afgesloten worden door Andres, de gerenommeerde song writer/artiest die onder andere bekend is van het vroegere zang duo Sandra Andres samen met Sandra Reemer. Zondag zullen de orkesten Los Indos en The Doop MUZIEK VOOR DREUMES EN PEUTER Nieuwerkerk aan den IJssel - De Muziekschool start maandag 22 en woensdag 24 september, onder schooltijd, muziekcursus- sen voor jonge kinderen en hun (groot)ouders. De belangrijkste Brothers het festijn muzikaal op luisteren. Wie kennis wil maken met de Oosterse cultuur is vrijdag 19 sep tember van 17.00 uur tot 23.30 uur welkom, zaterdag 20 septem ber van 14.00 tot 23.30 uur en zondag 21 september van 13.00 tot 21.00 uur. De toegang bedraagt 5,00 euro per persoon. Kinderen tot 12 jaar en 65 plussers betalen 3,50euro. Voor meer informatie: pasarma- lamminggu@gmail.com of 0180- 756284. Zie ook advertentie elders in deze krant. Voor elk wat wils. doelstelling van deze cursussen is het samen plezier beleven aan muziek. Dit gebeurt aan de hand van spelvormen en liedjes die een duidelijk verband hebben met de dagelijkse bezigheden en de erva ringswereld van jonge kinderen. Er Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de afgelopen zaterdag in Nieuwerkerk gehouden Cul- tuurmarkt waren er verschei dene mannen die belangstelling toonden om aan een leeskring mee te doen. Een interessante ontwikkeling, want leeskrin gen waren in de voorbije jaren toch voornamelijk een vrou wenaangelegenheid. Zo nu en dan was er wel eens een enkele man die mee wilde lezen, maar het leidde niet tot deelname. Nu er een kentering lijkt te ont staan wordt de tijd rijp geacht om te onderzoeken of het mo gelijk is in Nieuwerkerk te ko men tot een gemengde kring van liefhebbers van het literaire boek. Naast mannen worden er daarom ook vrouwen gezocht die wel eens met mannen over de opzet en inhoud van de ge lezen boeken van gedachten willen wisselen. Het idee is om bij voldoende belangstelling te starten met een maandelijkse leeskring. De gedachten gaan uit naar een dinsdagavond, maar een ander tijdstip is ook bespreekbaar. Hoe het er pre cies gaat uitzien is iets wat aan de hand van de reacties nader zal worden vastgesteld. Voor meer informatie: 0180-314818. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Zonnebloem afdeling Nieuwerkerk vierde zaterdag 14 september Na tionale Ziekendag. Vele gasten van de Zonnebloem ontvingen rond het weekend een bloemetje. Op Nationale Ziekendag wordt er ex tra stilgestaan bij ouderen, zieken, eenzamen en hulpbehoevenden. Ook is het doel meer bekendheid te geven aan het werk van de Zon nebloem. Het hoofddoel is het bezoekwerk, daarnaast worden verschillende uitjes per jaar ge pland. "Geef kleur aan het leven van zieken, ouderen of gehandi capte 'gasten'" is het motto van de Zonnebloem. Vorige week was het de week van de Zonnebloem met extra reclame met het boegbeeld Danny de Munk. De Munk en an dere bekenden geven volgend jaar een theatertoernee, speciaal voor de Zonnebloem. Groeizaam jaar Het jaar 2007 is een groeizaam jaar geweest, landelijk nam het aantal vrijwilligers toe. Er zijn zo'n 40.000 vrijwilligers actief, maar vooral de afdeling Nieuwerkerk is nog op zoek naar mensen die een paar uurtjes in de twee a drie weken over hebben voor een luisterend oor, een spelletje of wandelingetje; vooral mannen zijn welkom. "Er zijn zoveel mensen die voor 'gast' in aanmerking komen dat we bijna een stop moeten inlassen." De lotenverkoop in de Reigerhof is Deelnemen kan door een spon sorkaart aan te vragen bij B- Body&Mind. De kosten hiervoor bedragen 7,50 euro. Dit bedrag gaat volledig naar het goede doel. Met de sponsorkaart kunnen deel nemers zoveel mogelijk sponsors verzamelen. Voor een vast bedrag of per zonnegroet. Om de inspan ning wat te verlichten kan er ook als team van twee, drie of vier per sonen worden ingeschreven. De gehele opbrengst van het eve nement gaat naar Pink Ribbon. Losse donaties zijn natuurlijk ook welkom. Voor meer informatie: www.b-pink.nl, 06-41517414 of www.b-bodyenmind.nl Greep uit kassa Nieuwerkerk aan den IJssel - Op brutale wijze is donderdagavond 11 september een diefstal ge pleegd bij Plus Wensveen aan de Dorrestein. Twee jongens hiel den zich op bij de naastgelegen apotheek. Tegen sluitingstijd lie pen zij de supermarkt binnen. Bij het afrekenen hield de ene jon gen de kassalade open, op het moment dat deze uit de kassa kwam. Hierop nam de andere jongen een greep uit de kassala de. Vervolgens maakten zij zich uit de voeten. Een omstander die alles zag gebeuren trachtte de jongens tegen te houden. Toen dit niet lukte is hij de daders naar buiten gevolgd. Daarop heeft hij twee andere jongens gevraagd het tweetal tegen te houden. Eén van de daders werd beetge pakt, maar na een woordelijke bedreiging van zijn kant, werd hij losgelaten. Hierop wisten de daders te ontkomen. De politie doet nader onderzoek. Getuigen die nog niet met de politie heb ben gesproken worden verzocht zich te melden via 0900 - 8844. wordt gewerkt in groepen van on geveer 10 kinderen, elk vergezeld door één volwassene. Na afloop van de les staat er een kopje koffie klaar. Voor meer informatie en aan melden: www.muziekschoolnieu- werkerk.nl of 0180-315462. Mevrouw Borter met haar vrijwilliger. Om de paar weken brengt de vrijwilliger een bezoekje aan haar Zonnebloemgast. dit jaar goed verlopen, er zijn weer iets meer loten verkocht. Er waren twee zaterdagen voor de verkoop ingeruimd, maar het liep zo goed dat de loten aan het einde van de eerste dag op waren. Voor meer interesse en aanmel ding als vrijwilligers: 06-10301879, 0180- 316413 of www.zonnebloem.nl Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur ds. J.J. Verhaar. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. March- and en 17.00 uur ds.J.J. Verhaar. Prot.Gem. 9.30 uur mw. Ds. M. Verschoor (Morgengebed) in De Bron. Ontmoetingscentrum: 19.30 uur mw.ds. M. Verschoor en ds. G.J. Robbemond én 12.15 uur Sunday Half Hour met ds. G.J. Robbemond m.m.v. SHH Combo. KWADRAAD Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke dinsdag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@ kwadraad.nl en www.kwadraad. nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan ter echt bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. V

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27