"JE ZIET DE KINDEREN HELEMAAL OPBLOEIEN" RK PAROCHIES IN REGIO GAAN SAMENWERKEN WIE HEEFT HET SAAISTE SCHOOLPLEIN? ACTIVITEITEN GEMIVA-SVG GROEP IN WEEK VAN GEZONDHEID HSV MOORDRECHT EERSTE IN RING moordrecht Cees en Jopie Koop helpen straatkinderen in Brazilië M00RDR0GK Wedstrijd: KERKDIENSTEN ZONDAG 21 SEPTEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 17 september 2008 pagina 35 Moordrecht - Hengelsportver eniging Moordrecht nam af gelopen zaterdag deel aan de traditionele wedstrijd De Ring. Het korps van Moordrecht ver overde een tweede plaats ach ter Alphen aan den Rijn, terwijl Waddinxveen op een derde plaats eindigde. Vierde werd Nieuwkoop en vijfde Zevenhui zen. De vangst van de 70 deel nemers was niet heel geweldig te noemen, maar wel een hele mooie overwinning van Berry Poeze van team Moordrecht, die daardoor algehele overwinning naar zich toe wist te trekken. Met negen vissers bij de eerste 30 plaatsen had Moordrecht een hele goede dag. Uitslag: 1.Barry Poeze, 5.Eddy Breedijk, 13.Hans Speulman, 15.Wim de Zwart, 16.Kees van de Heuvel, 18.Rene Treuren, 19.Peter Kuster, 26.Erik Faas en 30.Ron Hofland. Moordrecht - Een avond vol met lekkere, ouderwetse hard rock; bands uit de jaren 70 80 met het originele repertoire. Dat is wat men kan verwachten tijdens 'MoordRock' op zater dag 27 september vanaf 21.00 uur in Eetcafé East End aan het Oosteinde 7a. Muziek van on der meer Van Halen, Kiss, Thin Lizzy, Savatage, Queensryche, Tyketto: 'All night long back in time to the Hardrock years of the seventies and eighties.' De toegang is vrij. Voor meer nformatie: www.eastendmoordrecht.com. Door Marlonneke Willemsen Moordrecht - Cees en Jopie Koop zijn sinds een aantal jaar actief betrokken bij een project voor Braziliaanse straatkinderen van de stichting "Help mij leven" in sa menwerking met de Braziliaanse organisatie Remer. Hiervoor gaan zij eind september voor zes weken naar Brazilië. "We zijn blij dat we mogen helpen, want dat is hard nodig." Het echtpaar Koop gaat straks voor de derde keer naar Rio de Janeiro. Een vakantiereis zal het niet wor den. "Brazilië is een land waar veel onveilige plaatsen zijn. We zullen dus niet zelf op pad gaan, maar krijgen altijd begeleiding van men sen ter plaatse." In het kader van het project zullen ze vooral veel bezig zijn met woningonderhoud. Tijdens eerdere reizen hebben we een huis opgeknapt, zodat het als school kon dienen. Daarnaast hel pen we met maken en uitdelen van voedselpakketten, geven we me dische verzorging of gewoon wat extra persoonlijke aandacht, door met de kinderen te spelen." Hoewel de heer Koop gepensio neerd is, werkt hij momenteel bij als postbode. Het geld dat hij ver dient gaat naar het project. "Som mige mensen verklaren me voor gek, maar geld en spullen zijn nu eenmaal altijd nodig", zegt hij. Op de volgende reis gaat een grote koffer gereedschap mee. Koop: "Raamkozijnen zijn wel te krijgen in Brazilië, maar een spanningsme ter weer niet." De familie Koop kwamen een aan tal jaar geleden in aanraking met het 'Help mij leven' gekomen door Ria van Buren van de Braziliëgroep in Moordrecht. "Ria en haar man zijn erg betrokken bij het liefdadig heidswerk in Brazilië, dat in eerste instantie uitging van de Wester- Jopie en Cees Koop met psychologe Carrol, haar vader en twee opgevangen straatkinderen. kerk in Gouda. Ze heeft ons een keer uitgenodigd voor een maal tijd, waarvan de opbrengst naar dit project ging. Op deze bijeenkomst hebben we veel gehoord over de problemen in dit land en het werk van 'Help mij leven'. Toen ons ver teld werd dat er op korte termijn een groep daar naartoe zou gaan om te helpen, zijn we voor het eerst meegegaan," vertelt de heer Koop. Straatkinderen zijn een groot pro bleem in Brazilië. In Rio de Janeiro zijn er op dit moment meer dan 1500 kinderen die permanent op straat leven. Daarnaast zijn er nog een groot aantal kinderen die nog wel een vaste slaapplaats hebben, maar verder aan hun lot worden overgeleverd. Deze kinderen zijn een makkelijke prooi voor de loka le drugsbendes die hen misbruiken als drugsrunner, uitkijkpost of kin derprostituee. Dit levert gevaarlijke situaties op, en veel kinderen wor den dan ook op straat vermoord. De stichting Remer haalt kinderen van de straat en biedt hen onder dak en een opleiding. Na Rio bezoekt het echtpaar een opvanghuis in het bergdorp Pe- queri. "Op deze plaats worden de kinderen permanent opgevangen en worden ze geholpen door een team van docenten, psychologen en opvangouders. Er is bewust gekozen voor een afgelegen dorp in de bergen, zodat de kinderen loskomen van het gevaarlijke mi lieu waar ze uit komen", legt me vrouw Koop uit. "'s Ochtends gaan ze naar school en 's middags mo gen ze zelf spelen. Wij zullen ze daarbij helpen, door bijvoorbeeld spelletjes met ze te doen of ze te leren tekenen of handwerken. Dit is het leukste deel van het werk. Je ziet de kinderen helemaal op bloeien, en het afscheid is dan ook best zwaar. Dit is een van de reden waarom we proberen om elk jaar terug te gaan. Dan weten de kin deren tenminste dat we hen niet in de steek laten." Voor meer informatie: www.helpmijleven.org. Regio - De Rooms Katholieke parochies van Bodegraven, Boskoop, Gou da, Gouderak, Moerkapelle, Moordrecht, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen gaan intensief samenwerken. In feite deden zij dat al een paar maanden maar door de komst van priester Bakker is het pastores team voor de regio op volle sterkte en dit team zal door monseigneur Van Luyn, bisschop van Rotterdam, op 21 september worden geïnstal leerd. De parochies vormen vanaf die dag een cluster onder de voorlo pige naam van "Bron van Levend Water". Zaterdag 20 en zondag 21 septem ber komen jong en oud voor het eerst in dusterverband bij elkaar. Zaterdagavond om 19.00 uur be gint in de Victorkerk een bijzon dere Eucharistieviering waarin het complete pastorale team, onder leiding van pastoor van Klaveren, zal voorgaan. Het thema zal zijn "Cross the Limit" Het jongerenkoor van Bodegraven zal, aangevuld met jongeren uit het hele clustergebied, het mu zikale gedeelte van deze viering voor haar rekening nemen. Na de viering geven jongeren die naar de Wereld Jongeren Dagen in Sydney zijn geweest, met behulp van dia's een korte impressie zien van hun Het nieuwe team. belevenissen. Na de koffie koffie in "Zonnig Zuid", om 20.15 uur in Zonnig Zuid draait daar de hele avond disco- muziek tot 24.00 uur. Op zondag 21 september begint om 11.30 uur een Eucharistievie ring voor jong en oud in het Plan- tarium in Boskoop In deze Eucharistieviering zal bis schop van Luyn, voorgaan en het Pastorale Team installeren. Tijdens deze viering worden de jonge kin deren na het begin van de viering op bijzondere wijze door Jeroen van den Berg meegenomen voor zijn theatervoorstelling "Oost West" in de bijgebouwen van het Plantarium. Moordrecht - Activiteitencentrum De Schakel aan het Oosteinde 27 biedt werk en dagopvang aan mensen die door hun verstandelij ke beperking niet aan bod komen op de arbeidsmarkt. In De Schakel werken ongeveer vijftig cliënten op verschillende afdelingen, zo als administratie, tuin en kera miek. De Schakel organiseert in de Week van de Gezondheid een wandelweek. Na de lunch wande len medewerkers en cliënten iets uitgebreider dan normaal. Cliën ten die minimaal drie keer mee- wandelen, ontvangen op vrijdag een attentie. Regio - In het kader van de Nati onale OnderwijsWeek 2008 kun nen leerlingen van de basisschool een nieuwe inrichting van hun be staande schoolplein winnen. Als het schoolplein saai is en kinderen meer uitdaging op hun plein wil len, kunnen ze met de wedstrijd meedoen. Ze moeten de jury er van overtuigen dat hun school plein saai is, zo saai zelfs, dat de naam 'het saaiste schoolplein van Nederland' echt van toepassing is. Zo kunnen ze een volledig op- gepimpt schoolplein winnen. Een plein dat, als het ware, uitnodigt om lekker te spelen en te sporten volgens het Zoneparc Concept. Om te winnen moeten kinderen Grote Wandeldag Woensdag 17 september is de Grote Wandeldag. Deze gaat om 11.00 uur van start met een warming-up. Daarna worden de deelnemers verdeeld in twee groepen. De ene groep gaat wan delend naar Kinderboerderij 'In de Krom'; de andere groep gaat er met paard en wagen naartoe. Na een gezamenlijke, gezonde, lunch wisselen de groepen. Cliënten die niet kunnen wandelen, worden deze dag gestimuleerd op andere manieren te bewegen. Voor meer informatie: Jeroen van Driel, 0182-378455. laten zien hoe saai hun school plein is. Ze mogen een stripte kening maken, foto's nemen of bijvoorbeeld een kort filmpje in zenden. Ze schrijven erbij waarom hun schoolplein zo saai is en ab soluut een stevige opknapbeurt nodig heeft. Scholen kunnen hun inzending sturen naar 'Het saaiste schoolplein van Nederland', post bus 543, 4100 AM Culemborg, of mailen naar info@nationaleon- derwijsweek.nl. De jury buigt zich eind september over de inzendin gen en bepaalt wie het plein ge wonnen heeft. De winnaar wordt in de Nationale Onderwijsweek, die plaatsvindt van 6 t/m 10 okto ber, bekend gemaakt. Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur dhr. K. Goedhart. Ger. Kerk 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. Vanaf 8.30 uur ds. H. Schipper, ds. T.R. Schep; SoW dienst in Ontmoetingskerk/ Dorpskerk. Startzondag met the ma 'De kunst van geloven'. Herv. Gem. Bethel 10.00 uur ds. G.C. de Jong en 18.30 uur ds. T.T.J. Pleizier. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Geen viering in Moor drecht; wel om 11.30 uur in Bos koop: installatieviering pastoraal team. NB: De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met een gebedsdienst om 12.30 uur. Dick Vrijburg is ge durende deze ochtend in de kerk aanwezig. KWADRAAD, Algemeen Maat schappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreek uur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke maandag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lo kaal tarief) of 0182-594710. Of op www.kwadraad.nl en info@ kwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 35