fietsklaar.nl EEMSKERK ZUIDPIAS MOGELIJK NIEUWE NAAM VAN DE FUSIEGEMEENTE INSTALLATIETECHNIEK DROGE VOETEN EN RECREATIEMOGELIJKHEDEN IN DE GOUWEPOLDER HOE VEILIG IS DE BUURT? deHaij C^van derWende advocaten F1 Dé mobiele fietsenmaker NIEUWBOUW- EN BESTAANDE WONINGEN, RENOVATIES, BADKAMERS, KEUKENS, WINKELS EN BEDRIJFSPANDEN C.V. WATER h DAKWERK Westbaan 276 - Moordrecht (Gouwepark) - tel. 0182 630899 info@heemskerkinstallatie.nl - www.heemskerkinstallatie.nl Thuis in de regio. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 17 september 2008 pagina 3 Nieuwerkerk aan den IJssel - Er is een grote kans is dat Zuidpias de naam wordt van de nieuwe gemeente die 1 januari 2010 ontstaat uit de fusie van Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerka- pelle. Dit is de uitslag van een proefstemming in de drie gemeenteraden, die is georganiseerd door de klankbordgroep fusie op woensdag 10 sep tember. Op 30 september spreken de drie raden zich officieel uit, maar de keus lijkt gemaakt. Door Marlonneke Willemsen Marten van der Linden van de SGP Moordrecht wilde een amende ment indienen voor de naam Zuid- plas. "We hebben een enquête onder onze leden gehouden en daar kwam de naam Zuidpias als winnaar uit. Dit was ook de naam met de meeste stemmen op de website www.welkenaam.nl, dus wij zullen voor deze naam stem men." Ook Marnix de Romph van de ChristenUnie/SGP Nieuwerkerk en Slooters gaven aan Zuidpias een goede naam te vinden, omdat deze in heel Nederland bekend is. De ChristenUnie/SGP Nieuwer kerk diende nog drie suggesties in: Kortland, Laaglanderveen en Veenweidepolder. Hoewel het indienen van amende menten formeel mogelijk is, gaat de klankbordgroep hiermee min of meer voorbij aan de aanbevelingen van het comité Naamgeving. Dit comité is door de klankbordgroep zelf ingesteld om het proces rond de naamgeving te bewaken en een lijst van drie geschikte namen sa men te stellen. Hieruit zouden de gemeenteraden van de drie fusie gemeentes de uiteindelijke naam moeten kiezen. Het werk van het comité heeft geleid tot de namen IJssel en Rotte, Zuidplasland en Oosterschieland. Door amende menten toe te staan wordt deze lijst aangevuld en zou dit ertoe kunnen leiden dat er uiteindelijk gekozen wordt voor een naam die het comité niet aanbeveelt. Comité gepasseerd Alleen Gert Jan Freeke van Christen- Unie Zevenhuizen-Moerkapelle, Martin Zijderhand van Gemeen tebelangen Zevenhuizen-Moer kapelle en Harm Lamberts van Gemeentebelangen Nieuwerkerk vonden het niet kies om het comité te passeren en wilden niet afwijken van de oorspronkelijke procedure. Lamberts gaf aan om deze reden geen amendement in te dienen. "Ook wij hebben een enquête ge houden daarin behaalde Zuidpias een eerste plaats en IJssel en Rotte een tweede plaats. Aangezien het verschil tussen deze twee namen erg klein was, zullen wij stemmen voor IJssel en Rotte, zoals het co mité voorstelt." Gemeente Bontfijenmeer Bij het proefstemmen om de stern- kastjes uit te proberen kwam de suggestie Bontfijenmeer om de hoek, die niet op een meerder heid kon rekenen. In eerste in stantie werd er gestemd over de namen die niet zijn voorgesteld door het comité Naamgeving. Van deze voorstellen behaalde alleen de naam Zuidpias in alle gemeentes een meerderheid. Na deze ronde werd er over de drie namen van het comité gestemd. In de eerste ronde werd in de ra den van Nieuwerkerk en Moor drecht een meerderheid bereikt voor Zuidpias, maar in de raad van Zevenhuizen-Moerkapelle behaalde IJssel en Rotte juist een meerderheid. Om dit op te lossen werd de vergadering kortstondig geschorst, om daarna nogmaals te stemmen. In deze ronde werd er ook in Zevenhuizen-Moerkapelle een meerderheid bereikt voor Zuidpias, waardoor er een grote kans bestaat dat deze naam op 30 september ook daadwerkelijk tot de nieuwe gemeentenaam verko zen wordt. Het juiste adres voor: Reparatie en onderhoud van fietsen, ATB én Race Verkoop nieuwe fietsen - volwassen en kinder In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 www.fietsWoor.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Door Marianne Fortuin Regio - Hoogheemraad Wim van der Hoeven opende door het over hevelen van enkele emmers water op vrijdag de waterberging, gele gen in Randenburg, tussen Wad- dinxveenen Boskoop, onderdeel van de Gouwepolder. Nu de droge voeten gerealiseerd zijn, zal voor de toekomst worden nagedacht over recreatiemogelijkheden. Aanleiding tot de aanleg van deze bijzondere waterberging is gele gen in het feit, dat boomkwekers voor schaalvergroting grond willen winnen, waarvoor sloten worden gedempt. Het Hoogheemraad schap stelt echter als eis, dat elke vierkante meter gedempte sloot dient te worden vervangen door andere gegraven wateropvang. In Randenburg heeft Stichting Mo- lenkolk, belangenbehartiger van de boomkwekers in dit gebied, sa men met Watersnip Adviesbureau een zone van ruim twee hectare gecreëerd, waarop bij overvloe dige regenval water kan wegvloei en. De aanwezigen werden van de noodzaak tot goede waterberging nog eens extra doordrongen door de regen, die gestaag naar bene den kwam. Hoogheemraad van der Hoeven hanteert de stokemmer. De regen maakt het belang van waterberging extra duidelijk. Regio - Eind september ontvan gen enige honderden inwoners van elke gemeente in de Veilig heidsregio Hollands Midden een brief namens de politie en het ge meentebestuur met het verzoek om mee te doen aan de Veilig heidsmonitor. Dit is een landelijk onderzoek naar veiligheid, crimi naliteit, slachtofferschap en te vredenheid over de gemeente en de politie. Het onderzoek is een initiatief van de Ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie en het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. Het doel van het onderzoek is om een beeld te krijgen welk deel van de bevolking slachtoffer is gewor den van criminaliteit, hoe men de leefbaarheid en problemen in de buurt ervaart. Met het onder zoek verwachten gemeenten het veiligheidsbeleid zo te kunnen in richten dat het beter aansluit bij de problemen die door de burgers ervaren worden. Het is de bedoe ling om het onderzoek elke twee jaar te herhalen zodat na verloop van tijd ook trends en resultaten van beleid zichtbaar worden. Het onderzoek wordt op verschil lende manieren afgenomen. In eerste instantie wordt gevraagd om de vragenlijst via internet in te vullen, maar het kan ook eventu eel schriftelijk of telefonisch. Het deelnemen vraagt maximaal twin tig minuten. Het onderzoek loopt van eind september tot en met december en wordt uitgevoerd door Into- mart Gfk. De uitkomsten worden in maart 2009 verwacht. John van Gemeren van Watersnip: "Er is gekozen voor gebruikmaking van bestaande sloten, die met el kaar verbonden zijn: de Randen- burgse Wetering. Deze aanleg heeft het voordeel dat het aan gevoerde water door de lengte van het waterkanaal onderweg gezuiverd kan worden. We had den kunnen kiezen voor een groot bassin, maar dat kan slechts vijf centimeter water verwerken. In dit ontwerp wordt dertig centime ter water verwerkt. Bij de aanleg is tevens rekening gehouden met natuurwaarden zoals beplanting en diersoorten." Hij doelde hierbij op bijzondere flora en fauna en op het behoud van foerageergebied. Hij bedankte de gebroeders Grif fioen, boomkwekers uit Boskoop, voor hun belangrijke aandeel in de realisatie van deze waterber ging. Zij hebben als eigenaren van de grond hun medewerking aan het project verleend. Ook Trimp en Van der Hoeven spraken hun waardering uit voor de originele aanpak en steun van de boomkwe kers. Op termijn zullen er mogelijk heden geschapen worden om het gebied recreatief te benutten, via wandelroute of vaarweg.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 3