STUDENTENVERENIGING ARBORICULTURA EEUWIG JONG PADDENSTOELENWANDELING IVN DERDE PRIJS EXCELSIOR lij GONDELVAART RUN OP KAARTEN STARFESTIVAL BRANDWEER BOSKOOP WINT WEDEROM 10-GEMEENTEN WEDSTRIJD boskoop. EXTRA MAATREGELEN GOUWEPLEIN pagina 19 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 september 2008 Door Rien Lindhout Boskoop - In het Boomkwekerij Museum werd zaterdag 20 septem ber een tentoonstelling geopend door de heer A. Vuyk sr. Als oud lid opende hij een expositie over de honderdjarige studentenvereni ging Arboricultura. Deze vereniging begon ooit in de Rijks Middelbare Tuinbouwschool die Boskoop in de negentiger jaren heeft verlaten. Veel belangstelling bij de opening kwam van een busgezelschap stu denten uit Velp die de naam en tra ditie van Arboricultura voortzetten. Traditie Oud-lid de heer Sanders benadruk te dat de tuinbouwschool nu anders is dan vroeger. De 'plaats van het groen in de ruimtelijke ordening' staat meer centraal. Samen met de voorzitter van de studentenvereni ging Joris Broekman heeft hij het historisch besef en het gevoel voor traditie tot uitdrukking kunnen brengen in de expositie. Broekman overhandigde aan het museum een bierpul met inscriptie 'Het studen tenleven is kort. Dat van Arboricul tura is eeuwig'. De vereniging telt momenteel 160 leden en moet con curreren met een tweede studen tenvereniging. Zinkeling Vuyk opende de tentoonstelling door een gordijn te laten zakken zodat de expositie toegankelijk werd. Vooraf memoreerde hij over Boskoop/Waddinxveen - IVN, Vereniging voor Natuur- en Mile- ueducatie organiseert voor zater dag 4 oktober om 14.00 uur een herfstwandeling in het Gouwebos, gelegen tussen Boskoop en Wad- dinxveen. Door een grote verschei denheid aan bomen en struiken in een zowel natte als droge om- de 'studenten van toen'. Hij sprak over 1938 tot vlak na 1945. Zo'n vier honderd leden konden destijds na ast de studie ook wat van feesten. Vuyk: 'Wat is een zinkeling?' Eén van de huidige studenten wist het antwoord: "Zowel een aflegger van een plant als de student die bij de geving kent dit gebied veel pad destoelensoorten. De start van de wandeling vindt plaats op de par keerplaats van Hoogvliet aan de Linnaeusweg. Er zijn geen kosten aan de wandeling verbonden. Voor meer informatie: 0172-518076 of www.ivn-alphenaandenrijn.nl. ontgroening in het water terecht kwam." (Hang)gait Voor het museum stonden drie geitjes en het grote beeld van de (Boskoopse) gait. Het beeld werd een medaille omgehangen door Schattige gaitjes. Broekman en Vuyk. De geitjes ston den model voor het geschenk bij het honderdjarig bestaan van de vereniging. Zowel de studenten als het museum doneerden een bedrag voor een vorm van microkrediet en de bedoeling is dat het publiek voor de derde bijdrage zorgt. Boskoop - In mei is gestart met het opknappen van het Gouwe plein. De nieuwe contouren van het plein zijn inmiddels zichtbaar en de aanleg van de natuur steenverharding is bijna gereed. In de tijdelijke situatie is er veel hinder van autoverkeer op het plein. Vooral het keren en draai en van vrachtauto's zorgt voor veel schade aan de nieuwe na tuursteenverharding. Ook staan personenauto's kriskras over het plein geparkeerd terwijl dat al leen is toegestaan in de vakken voorzien van een 'P'. Gebruikers, winkeliers en de gemeente Bos koop hebben geconstateerd dat aanvullende maatregelen nood zakelijk zijn om verdere schade te voorkomen en de bestaande schade te herstellen. Om er voorte zorgen dat het plein er in de toekomst 'strak' bijligt, wordt de fundering gedeeltelijk aangepast en de bereikbaarheid van het plein beter geregeld. De definitieve oplossingen worden meegenomen bij de uitvoering van de opknapbeurt van de Bur gemeester Colijnstraat. Tot die tijd worden tijdelijke voorzie ningen getroffen. Er wordt een rijloper afgezet met betonban- den waardoor auto's worden ge dwongen gebruik te maken van de parkeervakken. Het draaiende vrachtverkeer en auto's die overal op het plein parkeren, zijn dan verleden tijd. Daarnaast worden oneffenheden op het plein zo veel mogelijk weggewerkt. Het ontwerp voor het nieuwe au- toluwe plein is in overleg met ge bruikers en winkeliers tot stand gekomen. Het gaat uit van een autoluw plein met uitstraling en allure. Op dit moment wordt samen met gebruikers en winke liers nog hard gewerkt aan een passend groenplan. Daarnaast wordt de laatste hand gelegd aan een sprekende verlichting. Het plein wordt naar verwachting be gin 2009 opgeleverd. Boskoop - Het is de afgelopen we ken snel gegaan met de kaartver koop voor het Starfestival van de Boskoopse carnavalsvereniging De Krooshappers op vrijdag 3, zater dag 4 en zondag 5 oktober. Dage lijks gaan er wel zo'n 100 kaarten de deur uit. In de grote tent op het ITC-terrein in Hazerswoude- Dorp/Boskoop is plaats voor circa 5000 bezoekers. Toch pakken De Krooshappers nog wat groter uit dan vorig jaar, nu het grasveld aan de Denemarkenlaan voor het laatste jaar beschikbaar is. Detent is nog wat groter en in plaats van twee avonden omvat het festival nu drie feesten. Na de Volendamse feestavond op vrijdag 3 oktober en het feest op zaterdagavond, is er zondag een 'schlagerfestival' met Denny Christiaan, Freddy Breek, De Al penzusjes, Palemiger Spatzen, De Stadze Bloazers, De Pretnoten en huiskapel de Baggerbeugels. Dit feest is helemaal a la de Duitse oktoberfesten, met lange tafels en grote pullen bier. Gezelschap pen kunnen een tafel reserveren op www.starfestival-boskoop.nl. Het festival gaat op vrijdag 3 oktober van start met een spet terende Volendamse avond met Nick Simon, De 3 J's, Monique Smit, Jan Keizer en Tribute to the Cats. Op zaterdag 4 oktober zijn er optredens van Jeroen van den Boom, Pater Moeskroen, Starkoo, One Two Trio, Lesley Williams, Peter Koelewijn en Nathalie, de nummer twee van Nederland's bekendste talentenjacht. Het Star festival wordt op zondagmiddag van 14.00 tot 19.00 uur afgesloten met het Schlagerfestival. De toegang bedraagt voor de avonden 22,50 euro per avond en voor zondagmiddag 12,50 euro. Passepartouts kosten 40,- euro. Voor meer informatie over onder meer de kaartverkoop (ook voor de VIP-avond met Lee Towers): www.starfestival-boskoop.nl. Derde prijs voor Harmonie Excelsior. Boskoop - Harmonie Excelsior scheepte zich vrijdag 19 september in om de toeschouwers van en de deelnemers aan de Gondelvaart van vrolijke noten te voorzien. 'Het kleine café aan de haven' werd door het publiek met gejuich be groet. Mede dankzij deze vrolijke noten werd de boot beloond met een derde prijs. Jeroen van den Boom is één van de publiekstrekkers van het Starfestival. (Foto PR.) Zevenhuizen/Boskoop - De jaarlijk se regionale 10-gemeenten brand weerwedstrijden vonden plaats op zaterdag 20 september. Dit jaar was Zevenhuizen-Moerkapelle het gastkorps. Op die dag hebben de diverse brandweerteams uit de re gio Hollands-Midden onderling ge streden met het doel om als beste brandweerteam de dag af te slui ten. Naast het wedstrijdelement heeft deze dag ook een ander doel. Het draagt namelijk bij aan het versterken van de onderlinge contacten én de bekwaamheid van de brandweerkorpsen in diverse disciplines. Tijdens de wedstrijd wordt altijd een incident in scène gezet. De brandweerkorpsen moeten het in cident vervolgens op een zo goed mogelijke wijze oplossen. Een jury beoordeelde tijdens de dag de bekwaamheden van de brand weerteams. Voor het tweede ach tereenvolgende jaar bleek het brandweerkorps van Boskoop de beste te zijn. Hierdoor heeft het korps zich gekwalificeerd voor de regionale finale die op 25 oktober plaatsvindt in Nieuwveen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19