POLITIEK NIEUWE PLANNEN VOOR OUDE WONINGEN NOG WEINIG POLITIEKE PARTIJEN OP JINKY OPNIEUW 'TAM TAM' OVER FLATS IN BOMENBUURT KREDIET VOOR BEGELEIDING PROJECT DE VIERGANG Moordrecht Nieuwerkerk Zevenhuizen-Moerkapelle Bewoners willen geen wooncluster met zorgwoningen in de buurt Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 september 2008 pagina 23 Moordrecht - In de Stevenstraat verrijzen in de toekomst mogelijk 53 nieuwe eenge zinswoningen en zestig appartementen. Dat dit in principe mogelijk is, blijkt uit en studie van de woningbouwvereniging. Ook de bouw 214 parkeerplaatsen behoort tot de mogelijkheden De uitslag van deze studie werd vorige week aan de commissieleden gepresenteerd. De woningen aan de Stevenstraat zijn al enige jaren aan herstel toe. Uit onderzoek van de woningbouwvereniging bleek ech ter dat het economisch niet haalbaar is om te investeren in de huidige woningen. Om deze reden besloot de woningbouwvereni ging ruim vier jaar geleden te investeren in nieuwe woningen. Na enkele schetsen is er nu een massastudie verricht naar de moge lijkheden voor nieuwbouw in deze straat. De eerste plannen van de woningbouwvere niging voor nieuwbouw in de Stevenstraat werden destijds niet enthousiast ontvan gen door de gemeente. Daarom werd een stedenbouwkundige op de zaak gezet met als resultaat een massaplan. In de Stevenst raat staan momenteel 40 woningen die gebouwd zijn in 1926. In het massaplan bli jkt dat er ruime is voor 52 grondgebonden woningen en ongeveer 60 appartementen. Voor de grondgebonden woningen wordt in dit plan uitgegaan van deels twee onder een kap woningen en geschakelde wonin gen. Om inkijk vanuit de appartementen te voorkomen wordt er zoveel mogelijk op de kopse kant van de woningen gebouwd. De bouwstijl zal zoveel mogelijk aanslui ten op het dorpse karakter van de straat. In het massaplan is er ruimte voor 214 par keerplaatsen. Hiervan kunnen er 24 onder de appartementen gerealiseerd worden. Uitgaande van de norm zijn er in het totaal 178 parkeerplaatsen nodig. Het verschil in ruimte kan worden benut voor de aanplant van bomen, groen en dergelijke. Het profiel van de Stevenstraat wil men laten bestaan omdat dit als markant wordt bevonden. De straat zelf wordt ook niet breder gemaakt. Met de massastudie is gekeken naar de mo gelijkheden die de straat biedt. De volgen de stap is een studie naar de onmogelijkhe den. Wethouder Gravesteijn: "De komende tijd is het de bedoeling dat duidelijk wordt welk pakket van voorzieningen en eisen de gemeente legt voor dit plan." De huidige woningen in de Stevenstraat zijn nu nog bewoond. Het is daarom van groot belang dat de bewoners bij de plan nen betrokken worden. "We zullen in een vroeg stadium iets naar de buurt moeten doen. De woningbouwvereniging heeft de bewoners vanaf het begin geïnformeerd. We hebben een belangengroep opgericht en daar praten we mee. Ook de omwonen den moeten in de toekomst worden geïn formeerd over de plannen," aldus de wo ningbouwvereniging. Nieuwerkerk aan den IJssel - JINKY, de jongerenwebsite van Nieuwerkerk is inmiddels al een paar maanden op het net te vinden. Jongerenwerker Kim Terbrack gaf de leden van de commissie Welzijn, Cultuur en Onderwijs een kort uitleg over de opzet van de website. Immers, politieke partijen kunnen ook gebruik maken van JINKY om jongeren te berei ken. Tot nu toe hebben echter alleen de PvdA en het CDA een bijdrage geleverd. Door Niels Raas Op de website kunnen verenigingen jongeren bereiken, staan er kamers en (vakantie)baantjes aangeboden en zijn er links te vinden naar de gemeente en verschillende instellingen gericht op jon geren. Leden kunnen bovendien filmpjes uploaden. "Jongeren maken zelfs speciaal filmpjes, omdat ze weten dat het op onze site geupload kan worden," legt Terbrack uit. Wiebe Zijlstra (CDA) vroeg zich af of de website niet een te sterke overlap heeft met de site van de Stichting Jeugdwerk. Dit is volgens Terbrack niet het geval: "Nee, JINKY is juist meer onafhankelijk, uitgebreider en minder toegespitst op één vereniging." Giel Dubbeld (VVD) toonde zich ook uiterst tevreden. "Dit is een goed voorbeeld dat automatisering bij de over heid ook goed kan aflopen," aldus Dub beld. De indruk van de website is zo goed dat volgens Kors Labrie (CDA) andere ook doelgroepen in het vizier komen. Labrie: "Ik vind de site zelf ook leuk. Misschien moet er ook een dergelijke website voor ouderen komen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Zorgwoningen om invulling te geven aan de buitenruimte van de flats in de Bomenbuurt. De gemeente ziet het als een goed moment om gehoor te geven aan het pact van Savelberg en werk te maken van de 'levensloopbestendige regio'. De bewoners van de flats de Beuk, de Els en de Linde zien zij de bouw van een dergelijk wooncluster liever niet voor hun flat gebeuren. Door Niels Raas Namens een aantal bewoners van de flats sprak Cor Vermeulen in de commissie Ruimtelijke Ordening in. Vermeulen begon zijn verhaal door te stellen dat vrijwel alle inwoners niet tegen zorgwoningen en het pact van Savelberg zijn, maar dat de ge kozen locatie een uitermate ongunstige is. Vermeulen gebruikte de woorden 'misken ning en misleiding.' Zo heeft de Vereniging Overkoepelend Orgaan Hoogbouwflats (VOOH) een enquête gehouden onder zowel de bewoners van de flats als van het belanghebbende deel van de Europa laan. De uitkomsten daarvan zijn volgens de bewoners totaal genegeerd. Ook zou de adviesgroep Bomenwijk een gesprek geweigerd hebben en zou de wethouder Misleidt zijn door de VOOH en Vestia. Vermeulen claimt dat de gekozen plek on geschikt is voor de bouw van de woningen omdat in de Bomenbuurt vijf procent van de Nieuwerkerkse bevolking woont. Er staan hierdoor 564 woningen op een plek waar normaal ongeveer 200 eengezins woningen behoren te staan. Het plaatsen van de woningen heeft volgens Vermeu len grote gevolgen voor de groenvoorzie ning, de parkeerdruk en het speelterrein. Ook de VOOH is van mening dat de wens van de Vierstroom voor een gebouw van 2400 vierkante meter in drie lagen vrij fors is. De VOOH zegt dat 1200 vierkante me ter in één laag genoeg is. De grootte van het gebouw zou van belang zijn voor de hoogte van de subsidies die de Vierstroom hoopt binnen te halen. Tenslotte leverde Vermeulen kritiek op de aanname dat de zorgwoningen bedoelt om te zorgen dat bewoners van de Bomenbuurt die zorgbe hoevend zijn in hun eigen wijk kunnen blij ven wonen. Volgens Vermeulen is het zeer waarschijnlijk dat ook mensen van buiten in de woningen zullen komen wonen. Tam tam Namens Vestia sprak Hans van der Horst in. Van der Horst benadrukte dat de huidige activiteiten het gevolg zijn van een over eenkomst waartoe al in 2004 is besloten. In het plan voor de aanpak van de Bomen buurt worden drie maatregelen voor ou deren genoemd. Naast de Wilg wordt de Esdoorn geschikt gemaakt voor senioren. Vestia heeft hiervoor 600.000 euro extra geïnvesteerd. In de Meidoorn wordt een dagactiviteitencentrum gevestigd en ten slotte de wooncluster met de dertig zorg woningen. Van der Horst benadrukte dat de wooncluster geen initiatief van Vestia is en spoorde de gemeente aan om haast te maken met de invulling van de buiten ruimte. "Het lijkt alsof er in de Bomenwijk een hoop commotie is ontstaan en de hele wijk te hoop loopt tegen de plannen voor een wooncluster. Niet is minder waar! Een kleine, luidruchtige minderheid roert de trom en maakt veel tam tam," aldus van der Horst. Afspraak is afspraak Gerth Westmaas (CU/SGP) constateerde dat beide partijen positief staan ten aan zien van zorgwoningen, maar benadrukte dat rekening gehouden moet worden met meerdere belangen. Er moet volgens West maas vastgehouden worden aan eerderge- maakte afspraken. Westmaas: "Na verloop van tijd treft de ouderdom ons allemaal. Er zijn dan gewoon goede voorzieningen nodig." Tenslotte gaf Westmaas aan niet bang te zijn dat Nieuwerkerkers niet aan bod komen in de nieuwe zorgwoningen. In Dianthus en Chrysantemum zitten volgens Westmaas veel Nieuwerkerkers. Govert Slooters (PvdA) ergerde zich aan de sterke bewoordingen als 'misleiding' en gaf aan dat deze retoriek helemaal niet past in de huidige fase van het project. Slooters gaf aan dat er ook veel mensen thuiszitten die op een wachtlijst staan. "Dit is vervelend en daarom moet je soms keuzes maken. De gemeente moet echt ernst maken met de buitenruimte. Het feit dat Vestia zoveel investeert in de Bomenwijk, schetst alleen maar hoeveel belang Vestia aan de be woners van de Bomenbuurt hecht," aldus Slooters. Wethouder Slagt gaf aan dat het belang rijk is om het tijdschema te volgen en dat iedereen zich verbonden voelt aan afspra ken. Slagt: "Als je een groter draagvlak wilt krijgen, moet er gekozen worden voor een andere aanpak. Dat kan tijd gaan kosten. We moeten ons met alle partijen beraden over een verantwoordelijke inrichting." Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - Met uitzondering van de PvdA ging de raad vorige week akkoord met het verlenen van een krediet van vijf tigduizend euro voor het verlenen van be geleiding van de gemeente bij het project De Viergang, waarbij het nijverheidscen trum tot woningbouwlocatie wordt ont wikkeld en langs de nieuwe omleidings- weg N219 een nieuw bedrijventerrein wordt aangelegd. De PvdA wilde niet instemmen met het be schikbaar stellen van het krediet omdat de raad geen kennis heeft kunnen nemen van het plan van aanpak, dat voor 1 septem ber door de Initiatiefgroep De Viergang en de Tuindersvereniging Zuidpias had moeten worden opgesteld. Mariska Ar ron-De Jong: "Voor de PvdA is inzage in het plan van aanpak van essentieel belang. Een goede en zorgvuldige voorbereiding is het halve werk. Wij willen meewerken aan de verplaatsing, maar kunnen nu geen weloverwogen besluit nemen." Arron-De Jong pleitte daarom voor uitstel. Pas nadat de raad het plan van aanpak zou hebben kunnen doornemen, zou een besluit geno men kunnen worden. Wethouder Bosman gaf te kennen dat het beschikbaar stellen van het krediet los moet worden gezien van het plan van aan pak. Verschillende raadsleden begrepen niet waar de PvdA zich druk om maakte. Ze meenden dat vijftigduizend euro welis waar veel geld voor Zevenhuizen- Moerkapelle is, maar dat de verplaatsing van het nijverheidscentrum een unieke kans is. Dit schoot PvdA-fractievoorzitter Elwin Hagens in het verkeerde keelgat: "Als het gaat om geld voor een bibliotheek of een peuterspeelzaal letten we goed op, terwijl we nu het geld over de balk gooi en," redeneerde hij. De overige raadsleden werden door deze woorden niet overtuigd en gingen akkoord met het verlenen van het krediet. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23