EEN AVOND IN JOODSE STIJL INLOOPREPETITIE VROUWENKOOR REÜNIE IN DE BATAVIER BEZOEKERS HEBBEN HET NAAR HUN ZIN OP WILDWESTFESTIJN ZONNEGROETEN LEVEREN 3000 EURO OP VOOR PINK RIBBON M I III 11 I II RKÊRÏC KERKDIENSTEN ZONDAG 28 SEPTEMBER Mannenkoor Nieuwerkerk 15 jaar OPBRENGST ROMMELMARKT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 september 2008 pagina 25 Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur dr. A.A. Teeuw en 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. D. Dekker en 17.00 uur ds. G. Lustig. Prot.Gem. 9.30 uur mw. Ds. M. Verschoor in Ontmoetingscen trum en 10.00 uur ds.G.J. Robbe- mond in De Bron (Heilig Avond maal) en 16.00 uur mw. Ds. M. Verschoor in Chrysanthemum. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Mannenkoor Nieuwerkerk aan den IJssel viert donderdag 2 okto ber het derde lustrum. Het koor, onder leiding van Gerard Lange, doet dit in 'joodse stijl', met syna gogezang uit de Oost Europese traditie, met uitbundige en soms melancholieke klezmermuziek door het trio Vilde Katshke en met zang van het Nieuwerkerks Vrouwenkoor onder leiding van Frank van Wingerden. De bijeenkomst vindt plaats in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 en begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang bedraagt 3,50 euro. De kaartverkoop vindt plaats aan de zaal. Kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij Binnen van der Linde (Dorpsstraat 26), Groen Schoenen (Reigerhof 104) en Hubo Boele (Kerklaan 3). Geschiedenis Mannenkoor Nieuwerkerk besta at sinds Israëlzondag 3 oktober 1993. Tijdens de morgendienst in het Ontmoetingscentrum zong het samen met de beroemde op- perchazzan prof. dr Hans Bloe mendal. De opzet van de organ iserende Werkgroep Kerk Israël was eenmalig: de mannen waren geleend van plaatselijke koren. Het enthousiasme was echter zo groot dat zij besloten door te gaan als projectkoor. Sindsdien komt het in voor- en najaar bijeen voor een intensieve oefenperiode van enkele weken ter voorberei ding van een aantal projecten. Het koor vormt een rijk gescha keerd gezelschap, van kerkelijke en niet-kerkelijke zangers, uit Nieuwerkerk en daarbuiten. De liederen komen veelal uit het Amsterdams Chazzanoet, een liedboek geredigeerd door Hans Bloemendal. Voor meer informa tie: 0180-313329 of prinsencom- municatie@hetnet.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Dertig enthousiaste deelnemers gingen zaterdag 21 september van start met 'De 108 zonnegroeten voor Pink Ribbon'. Power Yoga Studio B-Body8<Mind organiseerde dit evenement om aandacht te vragen voor borstkanker. Tijdens de twaalf blokken van negen groeten telden de deelnemers ronde voor ronde af. Een zware opgave, voor sommige deelnemers was het de eerste keer dat zij een zonnegroet uitvoerden. Gedreven door het goede doel gingen zij deze uitdaging met plezier aan. De aanmoedigingen van familie en vrienden waren welkom. Er werd gelachen, gezweet en af en toe gezucht, maar twee en half uur la ter kon het aftellen van de laatste negen groeten beginnen. Met een iuid applaus was daar die laatste groet en heeft iedereen de 108 zonnegroeten gehaald. Met het bekend maken van de opbrengst was iedereen zijn vermoeide spie ren snel vergeten. Initiatiefnemer Hannelore van Bommel, eigenaar van de studio en vrijwilliger bij Pink Ribbon, mocht een cheque onthullen van 3000,- euro. "Dit had ik nooit verwacht, ik had ge hoopt een bedrag van 1500 euro in te kunnen zamelen, ik ben super trots op wat de deelnemers met el kaar hebben bereikt." Behalve dat de deelnemers zich hebben laten sponsoren is Van Bommel de af gelopen maanden druk in de weer geweest met het werven van spon sors. Diverse lokale ondernemers hebben hun steentje bijgedragen. De zonnegroeten zijn geschilderd door Harold Verhagen. Het kunst werk wordt per opbod verkocht. De helft van de opbrengst hiervan komt eveneens ten goede van Pink Ribbon. Voor meer informatie: www.b-pink.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was druk dinsdagochtend 16 september in het café van de Batavier. Ruim dertig deelnemers aan de ANBO vakantiereis naar Hierden op de Veluwe waren bijeengekomen voor een reünie. Aan de hand van lichtbeelden werd teruggebliktopdegeanimeerdereis waaraan 38 ouderen deelnamen. De dia's waren voorzien van een kort commentaar waardoor menig glimlachje op de gezichten van de aanwezigen verscheen. Onder het genot van een kopje koffie werd er verder gepraat over 'die gezellige midweek'. Tijdens de reünie werd bekend gemaakt dat er binnenkort een dagtocht gepland is. Deze keer naar Yerseke, het mosselcentrum in Zeeland. Voor meer informatie: 0180-318097. Nieuwerkerkaanden IJssel-De rommelmarkt in hetOntmoetingscentrum van afgelopen zaterdag heeft een bedrag opgebracht van 7.400,- euro. De helft hiervan is bestemd voor het goede doel 'Mappa Mondo'. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nieuwerkerks Vrouwen Koor or ganiseert voor donderdag 9 ok tober van 20.00 tot 22.00 uur een inlooprepetitieavond in het Ont moetingscentrum aan de Bospol derstraat 10. Vrouwen die graag zingen zijn welkom om binnen te lopen en te kijken hoe het er tij dens zo'n repetitie aan toe gaat. Meedoen, sfeer opsnuiven of een stemtestje doen, alles kan. Het maakt hierbij niet uit of men denkt sopraan, mezzosopraan of een alt te zijn. Alles is geheel vrijblijvend. Jubileumconcert Mannenkoor Het koor kan men in actie zien tij dens het jubileumconcert van het Mannenkoor Nieuwerkerk aan den IJssel op donderdag 2 oktober om 20.00 uur in het Ontmoetingscen trum. Het Mannenkoor verzorgt deze avond ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan 'Een avond in joodse stijl', met zang uit de sy nagoge, onder leiding van Gerard Lange en met klezmermuziek door het trio Vilde Katshke. Het Nieu werkerks Vrouwen Koor onder leiding van Frank van Wingerden is hierbij uitgenodigd als speciale gast. Na afloop zal een 'lustrum glas' geheven worden. De toegangsprijs bedraagt 3,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar van af 19.30 aan de zaal of in de voor verkoop Evangelische boekwinkel Kom en Zie aan de Bermweg 278 te Capelle aan den IJssel, bij 'Binnen van der Linde' aan de Dorpsstraat 26, Hubo Boele aan de Kerklaan 3, bij Groen Schoenen in de Reigerhof 104 of bij Evangelische Boekwinkel Kom en Zie aan de Bermweg 278 te Capelle aan den IJssel. Voor meer informatie: www. nieuwerkerksvrouwen koor. nl of 0180-316964. Voor iedereen Op het wildwestfestijn waren ook een groot aantal gratis activitei ten voor kinderen georganiseerd. Volgens voorzitter Jacqueline van Gelderen is het voor de VEDJ erg belangrijk dat er niet voor de acti viteiten betaald hoeft te worden. "We willen alle kinderen de mo gelijkheid geven om mee te doen en niet alleen degene waarvan de ouders het kunnen en willen beta len. ledereen moet al genoeg voor andere dingen betalen, dus bij ons is het gratis." Veel kinderen wilden een ritje maken op de elektrische rodeostier en de meeste bleven er erg lang opzitten. Naast rijden op Een wilde stier maakt rare sprongen. een echte pony. Daarnaast was er een groot springkussen en konden ze knutselen in een echte indianen wigwam. Dit was zo populair dat om 15.00 uur al een groot gedeelte van de knutselspullen op was. Hier heeft de VEDJ gelukkig een aantal inventieve oplossingen voor ge vonden, zodat niemand werd te leurgesteld. Nieuwerkerk aan den IJssel - Line-dance, een schiettent en paardrijdde- monstraties. Dit waren enkele activiteiten op het VEDJ wildwestfestijn, dat zaterdag 20 september werd gehouden in het Essepark. Door het mooie weer was er een groot aantal bezoekers op het festival af geko men. Veel kinderen die zich konden vermaken met allerlei, speciaal voor hen georganiseerde activiteiten, maar ook de volwassen bezoekers had den het prima naar hun zin. Door Marlonneke Willemsen Het basketbalveld van het Esse park was de hele dag ingericht als een gezellige braderie en op het middenterrein werden regelma tig optredens gegeven door Red neck Country Line Dancers. In de kraampjes werden verschillende producten, zoals woondecoraties, verkocht, daarnaast waren er spel letjes en konden de bezoekers eten en drinken. een elektrische stier, konden de kinderen ook een ritje maken op

Hart van Holland | 2008 | | pagina 25