SCHAKER MET M00RDRECHTSE FAMILIEBANDEN HAALT 77% DAGOPVANG AMBONWIJK EEN SUCCES REUMA UITGEDAAGD! CAMERATOEZICHT WERPT VRUCHTEN AF FEEST ALS DANK VOOR VRIJWILLIGERS TAIZÉ-VIERING MOORDRECHT. Simultaan Hans Böhm bij 45-jarige schaakvereniging M00RDR0CK IN EASTEND JEUGDVISWEDSTRIJD GOEDE VANGST VOOR BREEDIJK KERKDIENSTEN ZONDAG 28 SEPTEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 september 2008 Moordrecht - Een van de activiteiten van de jarige schaakvereniging De IJssel - de club werd onlangs 45 jaar - was een schaaksimultaan met Hans Böhm. De (internationaal) meesterschaker met Moordrechtse fa miliebanden (zijn vrouw werd er geboren, zijn schoonmoeder woont er) nam het tijdens de clubavond van vorige week eerst op tegen 17 jeugd leden en daarna tegen 30 senioren en vijf juniorleden. Zijn uiteindelijk score bedroeg 77%. Böhm had weinig moeite met de jeugdleden; Anneloes Keijzer en Lotte van der Wouden wisten remise in de wacht te slepen. 'Goed schaakwerk' noemde de schaakmeester het werk van Bernard Evengroen en Tim in 't Veld hoewel ook zij het niet konden winnen. Burgemeester Huub van der Meer zette om 20.00 uur de eerste zet aan het bord van Pane Vink, initiatiefnemer van het feestelijk gebeuren, ter opening van de senioren-simultaan. Een snelle nederlaag van Léon Jacobse, die zich vergiste in een zetvolgorde, bleek een bedrieglijke voorbode. Het werd voor de meesten een lange zit. Na 18 rondjes een remise voor voorzitter Gerard van der Wouden. In ronde 25 applaus voor de eerste winnaar; oud-lid Jeroen Eijgelaar. Inmiddels hadden ook de Nieuwerkerkse kampioen Edo Pouwelse, Schoonhovenaar Cees Kayser en IJssellid Hans Kortrijk een remise op zak. Daar hadden meer deelnemers oren naar, want er werd driftig remise aangeboden en dat had succes. Puntendelingen voor de IJsselleden Aad van der Meer, Ad Multem, Hans Lodeweges en Huibert Looren de Jong. Verlies Moordrecht - De gemeente zal begin volgend jaar de bekostiging van de dagopvang voor ouderen in de Ambonwijk overnemen van de Pro vincie. Voor het project 'Rumah orang tua tua' is een bedrag van 15.000 euro opgenomen in de gemeentelijke begroting. Om de commissieleden kennis te laten maken met het project werd er vorige week donderdag een presentatie over het project gegeven. voor Frank Visser en uiteindelijk moest ook de pas met schaken gestarte Cor IJsselstijn de strijd staken. Dan remise nummer negen van Justin Jacobse en winst voor clubkampioen Henk-Jan Evengroen en even later ook voor Pim te Lintelo. Voor de laatste vier werd het er niet makkelijker op. Rien Duine, Leen Boonstra en Ruben Evengroen konden het niet redden, maar Sjaak in 't Veld besloot als allerlaatste met de tiende remise. Eindresultaat voor Hans Böhm: 22 maal winst, tienmaal remise en driemaal verlies. Een score van 77%. Het project is destijds gestart met het opleiden van Molukse vrijwilli gers die als mantelzorgers en senio- renvoorlichters fungeerden. Door dat deze vrijwilligers huisbezoeken aflegden bij alle Molukse ouderen in de Ambonwijk constateerden ze dat een groep ouderen vereenza amden. Hiertoe werd besloten om een dagopvang op te zetten. Sinds april 2007 staat Rumah orang tua tua in de Ambonwijk en opent het op dinsdag en vrijdag haar deuren. Bijzonder aan de dagopvang is dat het een woonhuis is, dat is omge bouwd tot een plek waar ouderen bij elkaar kunnen komen. De do elstelling van de dagopvang is het in prettige sfeer zo lang mogelijk actief en zelfstandig houden van Moordrechtse Molukse ouderen. Ook Nederlandse ouderen zijn er welkom. Daarnaast heeft de da gopvang als doel om de Molukse mantelzorgers van de traditioneel familiegebonden zorg te ontlasten zonder dat daarbij ingeleverd wor dt op de kwaliteit en de kwantiteit van de geboden zorg. Vooraf was het doel om tenminste tien Moluk se ouderen te bereiken. Inmiddels nemen al achttien Molukse oude ren deel aan de activiteiten van dit project. De reacties van de fractieleden op Rumah orang tua tua waren po sitief. De heer Groenendijk (CDA) wilde graag weten of er beho efte bestaat aan uitbreiding van het aantal dagen dat de opvang geopend is. Een van de aanwezige vrijwilligers van het project antwo ordde daarop dat die intentie er wel is maar er daarvoor wel voldo ende vrijwilligers moeten zijn. De heer Oosterwijk (SGP) vroeg zich af waarom er nog geen Neder landse ouderen aan de opvang de elnemen, zoals geformuleerd in de doelstelling van het project. We thouder Gravesteijn antwoorde als volgt: "Wij hadden niet verwacht dat dit in deze periode al ging lukken. Onze intentie voor deze periode was om de dagopvang op te zetten en goed te laten draaien. En dat is gelukt." Moordrecht - In de Dorpskerk wordt zondag 28 september een taizé-viering gehouden. Muziek en meditatie staan centraal. Aanvang 17.00 uur, inzingen vanaf 16.45 uur. le dereen is welkom. Moordrecht - Hardrock Café East End aan het Oosteinde 7a organi seert voor zaterdag 27 september vanaf 21.00 uur voor de tweede keer 'MoordRock'; een avond ge vuld met stampende, ouderwetse hardrock uit de 70's en 80's. De show wordt georganiseerd door drive-in disco Revolution. De toe gang is vrij. Voor meer informatie: 0182-374957 of www.eastendmoordrecht.com. Veilig en rustig Moordrecht king tot de veiligheid in Moor drecht hebben we de zaak onder controle, al blijven er wel nog een aantal uitdagingen onder meer op het gebied van vernielingen." Hoewel het lastig is om een causaal verband te trekken tussen cijfers en cameratoezicht gaf teamchef toch aan dat er door het cameratoezicht een verhoogde pakkans is. "Op ba sis van een signalement kan men op de camerabeelden worden her kend." Het feit dat overlastgevers of daders uit de anonimiteit wor den gehaald en er dus een naam bij het signalement is heeft waar schijnlijk ook bijgedragen aan de afname. De herkenning en daar door de pakkans is voor de mees ten te groot geworden. Het came ratoezicht heeft dus effect vindt de politie. Daarom is het onver standig om nu met cameratoezicht te stoppen. Daarnaast wil de poli tie bekijken of er mogelijkheden bestaan om het cameratoezicht uit te breiden (bijvoorbeeld naar De Smidse) of te verplaatsen. Ook vanuit de gemeente wordt positief op de proef met cameratoezicht gereageerd. Burgemeester van der Meer: "Het is een goede zaak om nog zeker een jaar door te gaan met het cameratoezicht. Daar heb ben we ook geld voor." pagina 29 Moord recht-De jeugdcommissie van Hengelsportvereniging Moordrecht heeft de afgelopen jaren jeugdviscursussen gegeven. Om te kijken of deze jeugdige vissers nog altijd enthousiast en bedreven zijn, organiseert de vereniging voor zaterdag 27 september een jeugdwedstrijd in 'De Waal' bij het gemeentehuis voor vissers tot en met 15 jaar. Er zal gevist worden op lengte. Van te voren aanmelden is noodzakelijk: 06-22796731. De kosten voor deelname bedragen één euro. De wedstrijd wordt gevist van 15.00 tot 16.30 uur; de loting vindt plaats om 14.30 uur. Moordrecht - In de Oude Rijn bij Bodegraven werd afgelopen zaterdag gevist door de leden van HSV. De 19 vissers brachten gezamenlijk 62 kilogram vis op de weegschaal, een heel goede vangst. Algehele winnaar van de dag uit het C-korps was Eddy Breedijk met iets meer dan ze ven kilogram vis. In het A-korps werd Ron Hofland eerste met 6620 gram, gevolgd door Han- nie van der Hoek met 5910 gram en met Erik Faas met 3520 gram op de derde plaats. In het B-korps eindigde Ar jan Boon op de eerste plaats met 4740 gram, gevolgd door Rene van Veen met 4090; Hans Speulman werd derde met 3440 gram. In het C-korps werd Eddy Bree dijk eerste met 7060 gram, ge volgd door Kees de Kwaadste- niet met 3920 gram en op een derde plek Wim de Zwart met 2690 gram. Voor komende zaterdag staat de 15e van de in totaal 17 competi- tiedagen op het programma. Er wordt gevist onder de rook van Schiphol, namelijk bij Aalsmeer in de Haarlemmerringvaart. Gouda - In Verpleeghuis Bloe- mendaal gaat op donderdag 2 oktober van 19.00 tot 21.30 uur de cursus 'Reuma Uitge daagd!' Deze cursus is bestemd voor iedereen vanaf 18 jaar met Reumatoïde Artritis, Artrose of Bechterew. Cursisten die de cursus al gevolgd hebben ge ven aan, dat zij beter de verant woordelijkheid kunnen nemen over hun functioneren en ac tiever in het leven te staan. De cursus wordt gegeven door er varingsdeskundigen en kent zes opeenvolgende bijeenkomsten van tweeënhalf uur. Voor meer informatie en aanmelden: 071-5120571, 0172-210484 of www.reumabond.nl. Moordrecht - De combinatie van cameratoezicht en een toename in het aantal controles heeft zijn vruchten afgeworpen. Dat is de conclusie van teamchef Raoul Verwey die vorige week de commissieleden informeerde over de resultaten van de proef met het cameratoezicht die nu een jaar heeft gelopen. Aanleiding voor het opstarten van de proef vorig jaar september was de toenemende overlast van de jeugd en het stijgende aantal vermogensdelicten. Met het cameratoezicht wilde de gemeente en de politie de veiligheid en leefbaarheid in het dorp bevorderen. Moordrecht - Vrijwilligers zijn van onschatbare waarde voor de Moor drechtse samenleving. Om deze reden organiseert de gemeente dit jaar weer een feest voor de vrijwilligers in haar gemeente om hen te bedan ken voor hun belangeloze inzet. Het feest zal dit jaar worden gehou den op 6 december in De Zuidpias. Wethouder Gast: "Net als vier jaar geleden gaan we de vrijwilligers weer ruimhartig uitnodigen. Zij zullen hiervoor worden aangeschreven." Tijdens de commissievergadering werd alvast een tipje van de slui er van het programma van deze avond opgelicht. Vanaf 19.30 uur worden de vrijwilligers verwacht. Na een bijzonder ontvangst door leden van de gemeentereiniging worden de vrijwilligers getrak teerd op een vol programma met een optreden van de lokale all round coverband Blended met een repertoire uit de jaren vijf tig tot en met de jaren negentig. Ook het Nederlandse lied komt deze avond aan bod evenals een cabaretvoorstelling. Werknemers van de gemeente en wellicht ook leden van de raad zullen de vrij willigers op het feest een worst voorhouden. Zij gaan rond met de hapjes en drankjes en bedienen zo de vrijwilligers die zich vaak al jarenlang belangeloos voor ande ren dienstbaar stellen. De overlast door de jeugd op de Kerklaan en de Koningin Juliana- straat heeft zich het afgelopen jaar gestabiliseerd. Het aantal con troles op overlast is het afgelopen jaar omhoog gegaan van 92 contro les naar 195 controles door de po litie. Het geïntensiveerde toezicht dat vooral ook op andere locaties plaatsvond, was noodzakelijk om verplaatsing van de overlast te voorkomen. Teamchef Verwey kon de commissieleden verder vertel len dat er ook een daling is te zien in het aantal vermogensdelicten. Vooral het aantal auto-inbraken is fors gedaald. "Van 165 auto-inbra ken naar 27 auto-inbraken. Daar zijn we trots op!" aldus Verwey. Ook in het aantal geweldsdelic ten als in het aantal gevallen van vandalisme en baldadigheid is een daling te zien (van zestien naar twaalf geweldsdelicten en van zes naar vier gevallen van vandalisme baldadigheid). Ook hier nam het aantal controles flink toe (van 39 controles naar 117 controles). Toch leidde dit niet op elk gebied tot het gewenste resultaat. Het aan tal woninginbraken nam toe (van veertien naar zeventien woningin braken) en er was ook een stijging te zien in het aantal vernielingen (van 52 naar 63 vernielingen). Teamchef Verwey: "Met betrek- Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur drs. P.J.L. Annotee. Ger. Kerk 10.00 uur ds. D.N. Ver schoor en 17.00 uur ds. T.R. Schep (Open Deur dienst in Dorpskerk - Taize-dienst). Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Ad miraal en 17.00 uur ds. T.R. Schep (Taizedienst in Dorpskerk). Herv. Gem. Bethel 10.00 uur en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 9.00 uur Woord- en Communieviering met Dick Vrij burg. De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 29