FLAIRCK BLIJFT VERRASSEN 75 BASISSCHOLEN LEKKER FIT EERSTE BUITENPOLIKLINIEK IJSSEL- LAND ZIEKENHUIS IN DE KRISTAL CURSUS HISTORISCH ONDERZOEK herfstwandeling BINNENSTE B'UITEN FESTIVAL 2008 nfsseland^ KINDERKLEDINGBEURS KERKDIENST ZONDAG 28 SEPTEMBER - At» Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 september 2008 pagina 31 Capelle aan den IJssel - In 2008 be gint Flairck haar vierde decennium met de voorstelling 'Stoomwals'. Deze voorstelling is gebaseerd op zowel traditioneel als nieuw werk van Flairck en wordt 'een spektakel van virtuoos muzikaal vuurwerk en instrumentale humor'. Vrijdag 26 september is Flairck voor het tweede achtereenvolgende jaar te bewonderen in het Isala Theater. Flairck werkt met zowel traditio nele als moderne instrumentalis ten uit verschillende werelddelen en probeert oude tradities op een nieuwe manier te benaderen. Aan het einde van de jaren ze ventig van de vorige eeuw schoot Flairck vanuit het niets als een ko meet omhoog. Hun producties be reikten in korte tijd in Nederland niet eerder geëvenaarde verkoop cijfers en werden bovendien we reldwijd uitgebracht. Flairck was bovendien het eerste muziekge zelschap dat de Nederlandse schouwburgen ging bespelen en opende daarmee de deuren voor andere muziekgroepen. De groep heeft diverse prijzen in de wacht gesleept waaronder diverse plati na en gouden platen, Edison's en de Gouden Harp. Flairck met 'Stoomwals' - vrijdag 26 september - 20.15 uur Grote Zaal - 25 euro pashouders: 22,70 euro. Het Isala Theater is te vinden aan het Stadsplein 5. Voor meer informatie en reserve ringen: 010 - 458 6400 of www. isalatheater.nl De Kristal. Nesselande - Het multifunctionele centrum De Kristal in Nesselande nadert de definitieve oplevering. In dit wijkcentrum zal het Capelse IJsselland Ziekenhuis op 1 januari 2009 zijn eerste buitenpolikliniek openen. Bijzonder in dit opvallen- dewijkcentrumisde samenwerking tussen de vele verschillende organ isaties die hier worden gevestigd: Stichting Buurtwerk Alexander, Humanitas, Gezondheidscentrum Nesselande (huisartsen, apotheek, fysiotherapie e.d.), Wijkorganisa- tie Nesselande (WONIO) en Biblio theek Nesselande. Dit biedt vele voordelen voor patiënten van het IJsselland Ziekenhuis en vanzelf sprekend voor de bewoners in de wijk. In de tweede week van oktober start de buitenpolikliniek van het IJsselland Ziekenhuis al voorzichtig in de vorm van een basaal bloedaf- namelaboratorium voor de huis artsen van gezondheidscentrum Nesselande Noord. De andere spe cialismen zullen op 1 januari 2009 openen. Patiënten kunnen vanaf 1 januari terecht in buitenpolikliniek Nesselande bij de volgende spe cialismen: anesthesiologie, pijnpo- likliniek, preoperatieve screening, chirurgie, geriatrie, gynaecologie en verloskunde, huidziekten, in terne geneeskunde, kinderge neeskunde, keel-, neus- en oor heelkunde (KNO), lactatiekundige, longziekten, orthopedie, revalida tie en radiologie (röntgenonder zoek). Vanaf 1 oktober is het al mogelijk om te bellen voor een afspraak na 1 januari op de polikliniek in Nes selande. Voor meer informatie: www.buitenpoli.nlofwww.ysl.nl Regio - De gemeente Rotterdam is in 2005 gestart met het project 'Lekker Fit!'. Doel van het pro ject is dat gezond gedrag weer gewoon wordt. Dit gebeurt door kinderen te stimuleren om te be wegen, door een vakleerkracht minimaal drie uur per week be wegingsonderwijs te laten ge ven en door het stimuleren van het eten van gezonde voeding. In totaal zullen dit schooljaar 75 basisscholen meedoen aan het project. Uit recent onderzoek van GGD Rotterdam-Rijnmond naar de effecten van Lekker Fit! blijkt dat leerlingen uit groep 3, 4, en 5 van het basisonderwijs door deelname aan Lekker Fit! een centimeter slanker zijn dan hun leeftijdsgenoten. Naast de af name van de middelomtrek heb ben de jonge scholieren ook een beter uithoudingsvermogen en stijgt bij hen het overgewicht minder snel dan bij kinderen die niet aan het project deelnemen. Flairck. (toto: Noor van Mierioj Rotterdam - Wie onderzoek wil doen naar zijn eigen geschiedenis of naar die van Rotterdam en regio, kan zich dit najaar laten bijscholen bijhetGemeentearchief Rotterdam. Tijdens de cursus 'Genealogie voor beginners' leren deelnemers de ba sisvaardigheden van stamboomon derzoek. Ook maken ze kennis met primaire bronnen zoals de burger lijke stand en het bevolkingsregis ter en secundaire bronnen als het notarieel archief. De toelichting is aan de hand van Rotterdamse voor beelden. De cursus, onder leiding van de heer D. van Wingerden, be staat uit tien bijeenkomsten op dinsdagmiddagen en begint op 7 oktober. Bij de cursus inbegrepen zijn een rondleiding, een les bij het Centraal Bureau voor Genealogie en een lezing over Genealogie Digi taal. Tijdens de cursus 'Oud Schrift voor beginners' leren de deelne mers oude handschriften te lezen uit voornamelijk de 16e en 17e eeuw. De cursus bestaat uit twaalf lessen op donderdagmiddag, waar onder een rondleiding, en begint op 16 oktober. Voor meer informa tie en aanmelden 010-2434567) of info@gar.rotterdam.nl. Nesselande - In het tijdelijk ge bouw van de Brede School, het Kindcluster II, op de hoe van de Laan van Avant Garde en de Laan van het Surrealisme wordt voor za terdag 27 september van 9.00 tot 14.00 uur een tweedehands herfst- en winterkinderkledingbeurs geor ganiseerd. De prijzen zijn klein, de variatie is groot. Tevens verkoop van kindersieraden en wikkeldoe ken en bedlinnen voor kinderen. Niet-verkochte kleding kan wor den afgestaan voor Stichting Roe- meniëhulp in Moerkapelle. Nesselande/Regio - Onder het motto 'Er op uit in 't Groen?... Doen!' organiseert Recreatie schap Rottemeren voor zondag 28 september samen met G.Z-H een herfstwandeling in recreatie gebied Rottemeren/Zevenhuizer- plas/ Hoge- en Lage Bergse Bos. Deelnemers aan de wandeling kunnen tussen 11.00 en 15.00 uur starten vanaf Fastfood Verhage aan de Kretalaan 186 in Nesse- lande-Nesserduin (naast AH). Drie wandeltochten zijn uitgezet van respectievelijk vijf (met puz zelopdrachten voor kinderen), tien en vijftien kilometer. Het is ook mogelijk onder leiding van een gids deel te nemen aan een natuurexcursie. Deze excursie be gint om 14.00 uur. De kosten voor deelname bedrage één euro voor volwassenen en 0,50 euro voor kinderen tot en met 12 jaar. Voor meer informatie: 010-2981010 (kantooruren). penweg 91a. De toegang is vrij. Het thema 'Recht voor z'n raap' zal tot uitdrukking komen in optre dens van muziekgroepen uit Prins Alexander en omstreken die gedu rende een half uur laten zien wat ze in huis hebben, zonder poespas en gedoe... gewoon recht voor z'n raap. Op zaterdag wordt het fes tival geopend door Geertje Boek houdt, Menno Rosier en Laurens van Sprundel. De muren van Orion hangen vol met kunst, al dan niet geïn spireerd op het thema, van Bea Veldscholte.Tuire Lampila, Herman de Peinder, Anja de Man, Ali Kou- wenhoven, Esther Szabó, Joice De- nie en Arie den Boer. Op zaterdag kunnen van 14.30 tot 17.00 uur diverse workshops gevolgd worden van onder meer vilten, nat op nat schilderen en pa pierkunst. Op dezelfde dag, maar dan van 21.30 tot 22.00 uur voert het Alexander Kamerkoor een kort, 17e eeuwse oratorium genaamd 'Jephta' op van de Italiaanse com ponist Giacomo Carissimi uit. Voor zondag van 11.00 tot 12.00 uur staat een voorstelling van de Sound Art Company op het pro gramma die een verrassende reis voor oog en oor brengen. Van 13.15 tot 13.45 uur speelt Deli Juice zelfgemaakte akoestische straat- Papierkunst van Anja de Man. muziek en van 15.30 tot 16.30 uur kan men een vertelconcert van het klezmertrio Vilde Katshke bijwo nen met als titel 'Hersch Ostropo- ler, een nar in strijd tegen narig heid'; een listig verhaal... Voor meer informatie: www.ccorion.nl. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl Nesselande - De zevende editie van het Binnenste B'uiten Festi val vindt plaats op zaterdag 27 en zondag 28 september in Cultureel Centrum Orion aan de Wollefop- Klezmertrio Vilde Klatsche. Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ev. G. van de Bos (start zondag). HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31