REMBRANDT IS EEN VROUW OUD BEKIJKT JONG RAAD VAN STATE BESLIST IN BURENRUZIE DIERENBESCHERMING ZOEKT COLLECTANTEN HERFSTW0RKSH0P GR0ENDEC0RATIE 7F\/FNHUIZEN-M0ERKAPELLE Raad van State - uitspraak KOFFIEOCHTEND HERVORMD CENTRUM COMPUTERCURSUSSEN BIJ BIBLIOTHEEK DRUKKE AVOND VOOR SCHAAKVERENIGING VROUWEN BIJBELKRING HELPENDE HANDEN GEZOCHT UNICEF BEURS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 september 2008 pagina 9 Zevenhuizen -Het schilderij? De anatomische les van dr. Nicolaas Tulp. De techniek? Olieverf op linnen. De opdrachtgever? Kees Poot. De ma ker? Rembrandt van Rijn lijkt woonachtig in Zevenhuizen. Haar atelier, dat ze deelt met 'De Vliegende Vogel' staat in de Dorpsstraat. Gré den Otter is de kunstenaar die in opdracht van directeur Kees Poot van NDS 'de anatomische les', het wereldberoemde doek van Rembrandt uit 1632, een ander gezicht gaf... Twee maanden was Den Otter bezig met de opdracht voor NDS. Het bedrijf verkoopt medische Icd-beeldschermen voor operatie kamers in ziekenhuizen over de gehele wereld. Poot:" In januari is ons bedrijf naar het huidige pand aan het Nijverheidcentrum 28 ver huisd. In onze showroom wordt een hypermoderne operatiekamer gemaakt, waarin wij onze high tech beeldschermen tonen. De ontvangstruimte daarnaast, met een glaswand gescheiden van de showroom, had een grote kale wit te muur. Daar wilden we graag een passende 'wandbekleding'. Ander gezicht Daar kwam Gré den Otter in beeld. "Na wat brainstormen waren we er snel uit. Het moest 'de anatomi sche les'van Rembrandt worden. Ik heb een van de personen van het I Kees en Kees anno 1632. Twee maanden schilderen aan een Rembrandt; "Ik mis het nu al!' origineel nageschilderd en daar was Kees erg tevreden over. De op dracht was binnen. Het werk kon beginnen; niet eerder had ik zo'n groot doek geschilderd, het meet 2.70 bij 2.00 meter. Het origineel, dat in het Mauritshuis in Den Haag hangt, is kleiner. Het werken eraan was fantastisch en ik ben zeer te vreden over het resultaat. Ik gaf de anatomische les daadwerkelijk een ander gezicht: een van de chirur gen onderging een metamorfose, hij is Kees geworden. Zo heb ik er wat kleine grapjes in verwerkt." Kunstroof? Het doek werd vrijdag 19 septem ber op ludieke wijze vervoerd. Menig automobilist, fietser en wandelaar draaide zich nog eens om op de route Dorpsstraat-Nijver heidscentrum, toen het schilderij 'lopend' naar de opdrachtgever werd vervoerd. Waren zij getuige van een opzichtige kunstroof? Gré den Otters Anatomische Les krijgt een plaats in de ontvangst ruimte van NDS. Een mooie con trast, kunst uit 1632 naast een hypermoderne operatiekamer uit 2008. Zie ook: www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - Stichting De Zeven Muzen organiseert voor maan dagavond 6 oktober en zaterdag ochtend 11 oktober een herfst- workshop onder leiding van Annette van der Wel in Hoeve Wei en Bouwlust aan het Noordeinde. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-634383 of wWw.deze- venmuzen.nl. Aanmelden voor de Kerstwork shop op 8 en 13 december is ook al mogelijk. Zevenhuizen-Moerkapelle - Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle opent zaterdag 27 september van 13.30 tot 16.00 uur de deuren van His torisch Centrum 'Ons Verleden' aan de Tweemanspolder 15. Momenteel is daar de tentoonstelling 'Oud Zevenhuizen-Moerkapelle bekijkt jong Zevenhuizen-Moerkapelle' te zien, waar men allerhande zaken uit de kindertijd van vroeger jaren kan bezichtigen. Den Haag/Zevenhuizen - De milieuvergunning van veehouderij Duijn- dam aan de Bierhoogtweg in Zevenhuizen wordt niet geschorst. Dat heeft de Raad van State onlangs beslist in een langdurige vete tussen Duijndam en zijn buurman exportslachterij Clazing. Het gemeentebestuur verleende de vergunning aan Duijndam vanwege een kleine uitbreiding en aanpassingen van zijn bedrijf. Volgens de advocate van Clazing zijn daarbij onder meer de regels voor de uitstoot van ammoniak niet juist toegepast, waardoor Duijndam het milieu teveel zou belasten. Ze eiste schorsing van de vergunning zodat de uitbrei ding voorlopig niet doorgaat. Maar de Raad van State vindt het niet nodig om de vergunning meteen te schorsen. Duijndam verklaarde onlangs namelijk bij de Raad dat hij toch nog niet kan uit breiden, omdat hij daarvoor eerst nog bouwvergunningen nodig heeft. Uitbreiding van het aantal dieren is volgens Duijndam ook nog niet aan de orde. Over ongeveer een half jaar be handelt de Raad alle bezwaren tegen de verleende vergunning uitvoerig. Voor die tijd zal de uit breiding bij Duijndam nog niet rond zijn. Speelgoed uit vroeger tijden. (Foto van: Johan Ottevanger.) Op de bovenverdieping van het museum vindt men een tentoonstelling over molens met onder meer de geschiedenis rond de Rotte alsmede de thematentoonstelling over molens in het waterschap Rijnland. Voorts is er een kleine tentoonstelling te zien van de op handen zijnde restauratie van de in 1740 gebouwde sluis in de Hennipsloot, zeer de moeite waard. In de filmzaal kan men de film 'Malen om molens: glorie, afgang en herstel van de molens' bekijken. Voor informatie over een stamboom kan men deze middag terecht bij de afdeling genealogie. Voor meer informatie: Johan@ bovenmolen.nl of 06-53385372. Zevenhuizen - In het Hervormd Centrum wordt donderdag 2 okto ber van 9.30 tot 11.00 uur een koffieochtend gehouden. Heieen Stolk spreekt over 'Beschikbaarheid maakt bruikbaar'. Er is kinderoppas. Zevenhuizen - De jaarlijkse collec te van de Dierenbescherming vindt plaats in de week rondom dieren dag, van maandag 29 september tot en met zaterdag 4 oktober. De opbrengst wordt lokaal besteed en komt direct ten goede aan die ren in, in dit geval Gouda en om streken, dus ook in Zevenhuizen. De Dierenbescherming is een non profit organisatie en krijgt geen subsidie van de overheid. Het col lectegeld is zodoende onmisbaar voor de afdeling om de opvang en (medische) verzorging van de die ren in stand te houden. Om een zo goed mogelijk resultaat te behalen zoekt de organisatie nog vrijwilli gers die in de collecteweek willen collecteren. Collectanten kunnen in samenspraak met de organisatie zelf bepalen hoeveel tijd zij hierin willen steken en in welke straat of straten men wil collecteren. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-632881. Zevenhuizen - Bij voldoende be langstelling start vrijdag 3 oktober een nieuwe ronde computercur sussen. De cursussen worden in samenwerking met de gemeente sinds enige jaren georganiseerd. Alle cursussen bestaan uit acht lessen en worden op vrijdag gege ven. De cursus Kennismaken met de computer is voor beginners. In acht lessen leert men de computer be dienen met de muis en het toet senbord en krijgen de cursisten een goed beeld van wat er met een computer mogelijk is. Het goed kunnen gebruiken van Windows staat centraal. Ook leert men de beginselen van een brief typen met Word en zal uitgelegd worden wat Internet nu eigenlijk is. De Word en Windows cursus is voor de meer ge vorderde cursist. Voor deze cursus is bijvoorbeeld de vooropleiding 'kennismaken met de computer' of enige ervaring met computers noodzakelijk. Ter inleiding zal een aantal relevante onderwerpen van Windows worden herhaald. Ook wordt een cursus Windows Vista, geïnstalleerd op veel nieuwe com puters, gegeven. Voor meer infor matie en aanmeldingen: www. bibliotheekdegroenevenen.nl of 0180-638388. Moerkapelle - Bij schaakvereniging Moerkapelle speelde men afgelo pen vrijdag de derde ronde in de onderlinge competitie. Er stonden tien partijen op het programma. Aan de top van het klassement speelde Gerard van Ommeren remi se tegen Maarten Vroegindeweij. Jesse van Elteren wist de broeder strijd met clubkampioen Hugo te winnen en won Arno Luinenburg van Boudewijn Weijermars. Nestor Gerrit van Meeteren won na een lange strijd van jeugdlid Frits van der Starre en Jojanneke Weijermars en Maarten Pilgram besloten tot remise toen ze beiden nog weinig tijd hadden. Overige uitslagen: Wim Wester- man-Ad Voerman 0-1; Walter van den Berg-Jan Blok 0-1; Freek Hof man-Jan Noorland 1-0; Henk Door- hein-Sander Marijt 1-0; Pieter Per- dijk-Kevin Bakker 1-0. Bergschenhoek - Op interkerkelijk initiatief van christenvrouwen uit de regio wordt voor dinsdag 30 september van 9.30 tot 11.00 uur een open koffieochtend georganiseerd in de Hervormde Kerk aan de Kerkstraat 1. Ds W. Markus zal deze ochtend spreken over 'Genade is genoeg'. De koffie staat klaar vanaf 9.00 uur en er is een kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: 015-3693596. Zevenhuizen - In de Gereformeer de Kerk wordt voor donderdag 25 en vrijdag 26 september een Unicef Beurs georganiseerd. Normaal ge sproken worden Unicef-vrijwilligers gevraagd hun medewerking hier aan te verlenen, maar aangezien de organisatie de namenlijst van deze vrijwilligers niet voor handen heeft roept men de vrijwilligers van Unicef via dit bericht op alsnog te komen helpen met het innemen van kleding en speelgoed op don derdag van 9.00 uur tot 18.30 uur of bij de verkoop 's-avonds van 19.30 uur tot 21.00 uur alsmede op vrijdag van 8.30 tot 11.00 uur of bij het opruimen op vrijdag van 11.00 tot ongeveer 15.00 uur. Ook men sen die nog nooit hebben gehol pen zijn altijd welkom. Eenderde deel van de opbrengst komt ten goede aan Unicef, de organisatie die zich inzet voor de kinderen in ontwikkelingslanden.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9