wellantco/fege Uitwisselingsprogramma WellantcoHege su«esvol "DOOR DE TURN- TRAINING BEN IK STERKER DAN MIJN VADER" PEPTALK Turnster Tess Moonen(l3) NO LABEL FEEST IN TAVERNA B0LLYW00DDANCE pagina 24 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidplas_/J^oktobei^2008_ Boskoop - Wellantcollege Boskoop is gestart met een uitwisselings programma voor leerlingen van de vierde klassen. Van 14 tot en met 20 september brachten twintig leerlingen, onder leiding van hun do centen, een bezoek aan Frankrijk. Doel was een kennismaking met een andere cultuur en met een andere bedrijfsvoering. Daarnaast werden de leerlingen geconfronteerd met het Franse onderwijssy steem door het volgen van enkele lessen op een vergelijkbare agra rische school. "Onze eerste keus voor een uitwisseling van leerlingen was aanvan kelijk Noorwegen, omdat de verschillen met het onderwijs in ons land daar groot zijn. Toen dat echter niet doorging hebben we om dezelfde reden voor Frankrijk gekozen", vertelt Tomas Kikkert, do cent Groene Ruimte. Samen met Esther van Bennekom, docent Bloem- sierkunst, begeleidde hij de leerlingen van Wellantcollege tijdens het uitwisselingsprogramma. "Het contact met Frankrijk kwam tot stand via een ex-collega van ons, die nu als docent Engels werkzaam is op een Franse agrarische school. Gedurende het verblijf in Frankrijk logeerden we met onze leerlin gen op een boerderij van een Nederlandse boer in Arrabloy, waar we in oude legertenten waren ondergebracht. Op die boerderij werden door de leerlingen tevens verschillende klusjes gedaan", vervolgt Kik kert. Verschillen Het uitwisselingsprogramma in Frankrijk bestond onder meer uit bezoeken aan een bloemen- en een groentekwekerij. Daar werden vooral de verschillen met Nederlandse bedrijven benadrukt, waarbij het opviel dat veel Franse groentekwekers gebruikmaken van Neder lands uitgangsmateriaal. De leerlingen waren ook te gast bij een geitenboer en een wijnboer en er werd een bezoek gebracht aan Parijs, waarbij de kunst en cultuur centraal stonden. Geslaagd Van Bennekom: "Achteraf kunnen we vaststellen dat de reis geslaagd is. Het programma heeft gebracht wat we wilden. Ook de reacties van de leerlingen waren positief. Er is onder meer flink gewerkt aan de sociale vaardigheden. Verder waren de leerlin gen blij met de eigen verantwoordelijkheid die ze kregen tijdens het programma. We gaan hier dan ook zeker mee door. Wellicht dat we volgend jaar voor leerlingen in de derde klassen starten met een digitaal uitwisselingsprogramma, waarna we in het vierde en laatste jaar daadwerkelijk met ze op stap gaan." Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Afgelopen juni be haalde Tess Moonen een van de grootste succes sen van haar tumcarrière; de eerste plaats op het 4 NK in Amsterdam op het onderdeel balk en de tweede plaats op de brug en de meerkamp. Moerkapelle - Jenny de Vrij (21) was erg verrast toen ze een aantal weken geleden van haar zus en moeder te horen kreeg dat ze bij de beste 24 deelnemers van de knappe koppen verkiezing van tuinbouw- coöperatie Horticoop hoorde. Zij hadden stiekem een foto van Jenny ingestuurd. Jenny was nog meer verrast toen ze bericht kreeg dat ze bij de twaalf winnaars van de verkiezing hoorde en hiermee een pro fessionele fotosessie voor de Horticoopkalender gewonnen had. Tess is relatief laat met turnen begonnen. "Ik ben op turnen gegaan toen ik acht jaar was. Mijn buurmeisje zat er op en ik ben met haar meege gaan. Na drie weken was er een onderlinge wed strijd bij de Nieuwerkerkse gymvereniging om te kijken welke meisjes bij de selectie mochten ko men. Mijn trainer heeft gevraagd of ik daar ook aan mee wilde doen en toen ben ik gelijk uitge kozen. Dat had ik helemaal niet verwacht." Vanaf dat moment is Tess wedstrijden gaan turnen en na een tijdje is ze gevraagd om te komen trainen bij Turnpoint in Rotterdam. "Ze vonden dat ik talent had en hebben gevraagd of ik een keertje wilde komen kijken. Dit beviel me zo goed, dat ik ben overgestapt. Hier ging ik steeds meer trainen en we kregen ook trainingen in andere zalen, om bij voorbeeld aan de verschillende merken toestellen te wennen. Via Turnpoint zijn we een aantal keer gaan trainen bij Frank Louter, de voormalig trainer van onder andere Verona van der Leur en Suzanne Harmes. In 2007 heeft hij gevraagd of ik bij hem in Zoetermeer wilde komen trainen." Hier moest Tess goed over nadenken. "Bij Turn point trainde ik ongeveer 17 uur in de week en bij Frank zou ik meer dan 33 uur gaan trainen. Ik heb goed moeten nadenken of ik turnen dan nog wel leuk zou vinden. Daarnaast zou ik eigenlijk, samen met mijn klasgenootjes van de basisschool, naar het Emmauscollege gaan. Als ik zoveel zou gaan trainen, was dat niet meer met een normale middelbare school te combineren en kon ik beter naar een topsportschool gaan. Uiteindelijk heb ik besloten om toch in Zoetermeer te gaan trainen, omdat ik graag topturnster wilde worden." Tess traint nu veel waardoor ze steeds beter wordt. "We zijn veel bezig met de oefeningen, maar we krijgen ook krachttraining. Hier worden we ster ker van, waardoor er minder kans is op blessures. Ik merk dat dit erg goed helpt, want ik ben nu al sterker dan mijn vader." Om het trainen met school te kunnen combineren zit Tess nu in 2 VWO op het Segbroek college in Den Haag. "De vereniging werkt samen met deze school, waardoor ik zo goed mogelijk geholpen "Ik mag nog steeds naar McDonald's!" wordt. Drie dagen in de week gaan we 's ochtends trainen en daarna worden we met een busje naar school gebracht. Om kwart voor drie worden we dan weer opgehaald voor de middagtraining. De andere twee dagen komt er een leraar naar de turnhal om ons daar les te geven. Dit bevalt me erg goed en tot nu toe gaat het op school ook erg goed." Op zaterdag is Tess meestal vrij en dan heeft ze tijd om leuke dingen met haar vriendin nen te doen. Uiteindelijk wil Tess graag het Nederlands team halen en het is haar droom om in 2012 aan de Olympische spelen in Londen mee te doen. "In 2012 ben ik zestien, dus dan zou ik eventueel al mee kunnen doen. Het zou fijn zijn als ik me dan zou kwalificeren, want dan zou ik veel ervaring op kunnen doen voor de spelen in 2016. Daarna zal ik waarschijnlijk stoppen met turnen om te gaan stu deren, want dat wil ik ook graag. Ik weet nog niet precies wat ik wil gaan doen, maar ik denk dat het wel iets met sport te maken zal hebben." Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste No Label Feest van dit seizoen vindt plaats op zaterdag 11 ok tober vanaf 21.00 uur. 'No label' wordt ook wel het 'vele-stijlen-feest' genoemd met Urban, House, club, Tekno, Techno, Electro, Dub, NL Hop en Drum 'n' Bass. De toegang bedraagt 2,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj organi seert elke woensdag van 16.30 tot 17.30 uur Bolly wood danslessen onder leiding van Amberien Latif in gebouw Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. Inschrijven kan tijdens de les bij Amberien of op arie.vedj@gmail.com of 06-52576153. pje een foto mogen bekijken en dat zag er erg mooi uit. Door het lichtgebruik zie je er op dit soort foto's heel anders uit dan bijvoor beeld op vakantiekiekjes." In het begin was Jenny een beetje boos dat haar moeder en zus haar voor de verkiezing hadden opge geven. "Ze hebben me pas verteld dat ze een foto van mij hadden in gestuurd, toen bleek dat ik bij de laatste 24 deelnemers behoorde. In het begin was ik best boos en wilde ik ze terug pakken, maar dat is nu wel over. Van mij hoeft zoiets eigenlijk niet en ik zou zelf nooit een foto insturen, maar ach teraf vind ik het leuk dat ik dit heb meegemaakt. Maar één keer is wel genoeg. Ik wil nu geen fo tomodel worden, ofzo." De Horticoop kalender komt in november uit; er worden 10.000 exemplaren gemaakt, die onder de leden van de coöperatie wor den verdeeld. Door Marlonneke Willemsen Met de knappe koppen verkiezing ging Horticoop dit jaar op zoek naar de leukste tuinderdochters voor op de kalender 2009. De bij behorende fotosessie vond plaats in de kas van het bedrijf van Jen ny's vader. Professioneler dan ze verwacht had. "Ik dacht dat ze even foto's kwamen maken en dat vier of vijf foto's wel voldoende zouden zijn, maar dat bleek niet het geval. In totaal zijn ze ruim twee uur bezig geweest, waarvan ik anderhalf uur voor de camera heb gestaan. Er zijn dan ook meer dan tweehonderd foto's gemaakt, waaruit de beste wordt gekozen. Ik vond de fotosessie best zwaar; op het eind had ik kramp in mijn kaken omdat ik steeds moest la chen." "Ik heb het eindresultaat nog niet gezien, maar tijdens de fotosessie heb ik af en toen op het scherm-

Hart van Holland | 2008 | | pagina 24