SUZE VONK IN LINDA SCHRODER IN TOR 50 MODEIIENWERSÏRIJD KUNSTBENDE AAN DE MACHT! StrMct-ufr cotttecUf, Even later zat ik moe en vies op mijn fiets terug naar het hotel Het begon te stortregenen. Ik werd drijfnat, maar ik dacht: 'gelukkig, het hooi is droog binnen'. Tegen de steile bergwand op, harken we alle gedroogde zomerplanten en bloemen bij elkaar. Het zweet op ons voor hoofd, het stof van het hooi in ons neus en vliegen om ons hoofd. Ik voelde me een echte boerin. Toen we het hooi tot grote hopen hadden geharkt, klonk er plotseling in de verte een oorverdovende knal. Onweer. Ik schrok mij dood, maar de stoere boerin was niet onder de indruk. Met een luide stem riep ze iets naar de buren, die in het weiland verderop ook aan het hooien waren, 'het gaat regenen'Deze kreet ging van veld tot veld, tot alle boeren gewaarschuwd waren. In een razend tempo kwam de machine het land oprijden en maakte van onze hooibergen mooie rollen. De eerste regendruppels begonnen te vallen. En hoewel het hooi absoluut niet nat mag worden, bleef de boerin kalm. Ze gaf mij een hand en bedank te mij zeer hartelijk voor de goede hulp. Ze stapte in haar trac tor en reed met het hooi het hobbelige zandweggetje af. peptalk Hooien Door Lynn Stroo 'Ik wil eens iets anders', dacht ik toen ik vorige week woens dag wakker werd. De zon scheen en een heerlijke frisse berg lucht vloog door het raam mijn kamer in. Ik had een stralende vrije dag voor de boeg. Een keer iets anders als fietsen, wan delen of koffie drinken op het dorpscaféterras. Ineens schoot me te binnen dat mijn collega gisteren tijdens de koffiepauze zei: "Wie heeft er zin om morgen te gaan hooien?" 'Hooien?' had ik gedacht. Stadsmens als ik ben, dacht ik meteen aan het veelvuldig mensen groeten op straat. Ik grinnikte om mezelf. Nee, hooien is hier in de bergen een belangrijke bezigheid onder boeren en landbezitters. Aan het einde van de zomer, wanneer de velden volop gebloeid hebben, wordt de wei gemaaid. Als het gemaaide gras na een aantal dagen heeft kun nen drogen, wordt het bij elkaar geharkt en tot hooirollen gedraaid. Om mijn achternaam eer aan te doen (hooi lijkt immers op stro), ging ik vol goede moed op weg om een Zwitserse Alpwei te gaan hooien. Met mijn mountainbike en zelfgetekende plattegrond reed ik over tig verschillende landweggetjes. Terwijl U2 heel toepasselijk door mijn oordoppen 'where the streets have no name' zong, zocht ik onafgebroken naar de boerin die ik vandaag zou gaan helpen. Ik verwachtte een oude vrouw, die na het overlijden van haar man het landwerk alleen moest doen. Ik was enorm verrast toen ik het juiste weiland gevonden had en er een jonge vrouw klaar stond met een stel harken. Niks geen oude kromme boerin. De vrouw was jong, gekleed in een sportieve outfit met een grote rode bos haar in een paardenstraat. Ze gaf me een hark. 'daar gaan we zei ze fanatiek. Door Marlonneke Wiltemsen Mijn toekomst: dat weet ik nog niet Vraag: Afgelopen vrijdag heeft de politie in Keulen aan boord van een KLM vlucht naar Amsterdam twee mannen gearresteerd, Zij werden al enkele maanden verdacht van het beramen van een terroristische aanslag en in hun huizen zijn vrijdag dan ook afscheidsbrieven en extremistische teksten gevonden. Ben je bang dat er in Nederland een aanslag gepleegd zal worden, of denk je dat de media dit overdrijft? "Normaal gesproken ben ik niet erg bang voor een terroristische aanslag en als ik bijvoorbeeld naar school ga, denk ik daar nooit bij na. Door het bericht van afgelopen vrijdag ben je er wel meer mee bezig. Voor 11 september dacht bijna niemand aan een terroristische aanslag, maar dat is de afgelopen jaren toegenomen. Vooral als het weer eens in het nieuws is, word je er weer eens bewust van dat dit ook in Nederland kan gebeuren. Ik denk ook dat we in Nederland een groter risico lopen, door de film van Geert Wilders. Toen ik het bericht over Keulen hoorde ben ik wel even geschrokken, maar gelukkig hebben ze die twee mannen op tijd kunnen tegenhouden. Ik probeer er verder maar zo min mogelijk over na te denken. Als je dat wel doet word je gek en durf je straks nergens meer naartoe te gaan. Dan hebben ze nog gewonnen." pagina 25 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 oktober 2008 Moordrecht - Rapper Christ- Alive treedt zaterdag 4 okto ber op bij Youthhome De en thousiaste nummers die door 'Christ4live' worden gezon gen, zijn in de mixstyle van R&B, Reggae en HipHop. Door middel van deze muziek stijl wil de rapper uiting geven aan zijn motivatie om 'écht te leven'. Jongeren vanaf 12 jaar zijn welkom in het IJsclubgebouw aan de Leliestraat 72. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.youthhomemore.tk Nieuwerkerk aan den IJssel - Het cabaret-duo Olaf en Jasper komf op zaterdag 4 oktober om 20.30 uur met hun stand-up comedy show 'Meuk' naar Taverna. In Meuk trakteren Olaf en Jasper jou én zichzelf op een overheerlijke portie.... Meuk. Het past in een proefdiervrij dieet, heeft minsten? twaalf maanden op laminaat ge rijpt en is 85% glutenvrij. En dat het boordevol ingrediënten zit, dat proef je meteen! Met veel impro visatie, interactie met het publiek en prachtige liedjes geven Olaf en Jasper je precies watje nodig hebt: nutteloze bagage, ongevraagd ad vies, loze weetjes en slimme ant woorden op domme vragen. De toegang bedraagt 5,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht/Amsterdam - Tijdens Modern Look-The Party, in The Sand te Amsterdam op vrijdag 10 oktober van 21.30 tot 05.00 uur vindt de grote finale plaats van de modellenwedstrijd van Modern.nl. Uit de 2.500 inschrijvingen zijn Suze Vonk uit Nieuwerkerk aan den IJssel en Linda Schroder uit Moodrecht tot de Top 50 doorgedrongen. Stemmen op de dames kan via www.modernlook.nl. Na een professionele fotoshoot wordt de winnares tijdens de party bekend gemaakt. Zij wordt een jaar lang het gezicht van het bedrijf in electronica en wint tevens voor 10.000,- euro aan electronica. Na de prijsuitreiking zal een spetterende party losbarsten met een line-up, bestaande uit ondermeer Hardwell, The Partysquad, DVDJs Off The Wall, DJ Jean en Benny Rodrigues. De toegang bedraagt 20,- euro. Tickets zijn verkrijgbaar via modernlook.nl. Naam: Laura van den Bos Leeftijd: 15 jaar Woonplaats: Nieuwerkerk aan den IJssel Regio - De inschrijving voor Kunstbende 2009 - dé wedstrijd voor jong creatief talent van 13 tot 19 jaar is inmid dels van start gegaan. Tijdens deze 19e editie kunnen jongeren in acht verschillende cate gorieën laten zien wat volgens hen kunst is. Het thema van 2009 is 'Macht'... Wie zal aan het einde van de strijd met de 'Kunstbende Scepter' zwaaien? De acht categorieën zijn: Dans, DJ, Expo, Fa shion, Film Animatie, Muziek, Taal en The ater Performance, Fashion en DJ. Voor meerdere categorieën tegelijk inschrijven kan. Voor meer informatie: www.kunstbende.nl. Deelnemer Sha Sha (Fashion) heeft letterlijk de touwtjes in handen; Marcelo (Dans) en Drummer Lars (Alles Mag) zijn haar marionetten! School: Emmauscollege, Rotterdam Klas: 4 gymnasium

Hart van Holland | 2008 | | pagina 25