KLIKKEN FORSE KRITIEK OP BESTEMMINGSPLAN WESTERGOUWE LOPEN, MOTORRIJDEN EN SWINGEN OP SENEFIETMANIFESTATIE VOOR MOLUKKEN OPEN DAG SCHAKEL EN C0ENEC00P GROTE VANGSTVERSCHILLEN BIJ HSV HERFSTEXCURSIE NAAR EILAND VAN BRIENENOORD PM LI Tl E BERICHTEN KERKDIENSTEN ZONDAG 5 OKTOBER Mpr>pnRFrHT/REGIO HENGELSPORT dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 oktober 2008 pagina 35 Gouda - Moordrecht en Gouda gaven afgelopen voorjaar bestemmings plan Westergouwe vrij voor inspraak. Hierdoor is het bestemmingsplan in haar laatste fase voor vaststelling gekomen. Vorige week woensdag kwamen de commissies Ruimtelijke Ordening van beide gemeenten in het Goudse stadhuis bijeen om de ingediende zienswijzen gezamenlijk te behandelen. De kritiek was niet van de lucht: "U heeft een politieke realiteit gecreëerd waar voor anders denkenden geen plaats is." De heer Hardijzer uit Gouda zei tijdens de inspraakronde tot zijn verbazing te hebben moeten con stateren dat beide gemeenten niets van de zienswijzen hadden overgenomen in het bestem mingsplan. "Er is helemaal niets toegezegd terwijl het een stuk is dat vol zit met gaten," zei de heer Hardijzer, "Het hapert in de plan nen om de duinwaterleiding van Gouda's grondgebied naar Moor drechts grondgebied te verleg gen. In het rapport staat dat deze leiding op de nieuwe locatie niet onderheid hoeft te worden. Ik was in 1955 bij de aanleg van de riole ring," vertelt Hardijzer. "De ene dag waren ze bezig met aanleggen en de volgende dag lag de leiding al scheef. De leiding moet dus ook op de nieuwe locatie onderheid worden!" Ook constateerde de heer Hardijzer problemen met het storten van zand op het veen. "Als je zand stort op het veen dan gaat het veen omhoog. Wat voor pro blemen geeft dit voor de boeren daar?" Ook de heer van der Eijk, voorzit ter van Stichting van Dorst IJsser- man deed een duit in het zakje. Deze stichting is eigenaar van tach tig hectare grond wat grenst aan het plangebied van Westergouwe. "Ook wij willen u erop wijzen dat door het ophogen van de grond met ontzilt zeezand er allerlei schade kan worden toegebracht op de landerijen en aan de water kwaliteit. Het water uit de sloten wordt immers nog steeds gebruikt als drinkwater voor het vee." Ook gaf de stichting aan bezwaar te maken tegen het overwaaien van plantzaden uit de ecozone. "He laas heeft de gemeente onze ziens wijze over plantschade verwoord als het wegnemen of afnemen van woongenot. Ik wil u erop wijzen dat we praten over agrarisch land en dat een koe zich geen zorgen zal maken over zijn woongenot. Ik ga ervan uit dat de gemeente het fout heeft begrepen en wij achten daarom het antwoord van de ge meente hierop als niet relevant," aldus Van der Eijk. In een reactie op beide insprekers gaven diverse commissieleden van beide gemeenten aan zich zorgen te maken over wat de insprekers inbrachten en vroegen daar aan dacht voor van de wethouders. De SP (Gouda) deelde de ziens wijzen van de Stichting. Huib van Dam (BM) uitte in een reactie zijn zorgen over de globaliteit van het bestemmingsplan: "Ik begin me steeds meer af te vragen waar ik nu een beslissing over ga nemen. Ik wil niet op mijn geweten heb ben dat al die leidingen zomaar klakkeloos in de Groen Blauwe Zone worden geplaatst." Wethou der Oomen (Moordrecht) en wet houder Kastelein (Gouda) deden hun best om de insprekers gerust te stellen. "Zaken als de leidingen en het waterpeil daar moet nader naar gekeken worden. Ik wil daar bij wel de opmerking maken dat het Hoogheemraadschap de Krim- penerwaard bij het proces nauw betrokken is," aldus wethouder Oomen. Wethouder Kastelein be nadrukte dat de invulling van het bestemmingsplan verder uitge werkt moet worden in de deel- plannen. "Ook bij de deelplannen blijft het mogelijk om bezwaar in te dienen." Een andere inspreker was de heer Van der Mark, voorzitter Moor- drechtse Milieubeweging. Ook deze Milieubeweging heeft haar bezwaren middels zienswijzen kenbaar gemaakt aan de twee gemeenten. "Onze zienswijzen gingen ondermeer over de MER- procedure, de waterproblema- tiek, natuurwaarden, ontsluiting, infrastructuur, luchtkwaliteit, cul tuurhistorie, eigenlijk over alle as pecten van het bestemmingsplan. Maar u schuift al onze bezwaren zonder meer aan de kant en neemt vrijwel niets van deze zienswijzen over. En eerlijk gezegd hadden wij dat ook wel verwacht," vertelde van der Mark. Verder gaf hij aan dat tijdens een inventarisatie in het plangebied een vis werd gevonden en vervolgens werd gedetermi neerd als de grote modderkruiper. "Een zogenaamde rode lijstsoort. Vervolgens laat u als gemeente de vis onderzoeken en komt daarbij tot de conclusie dat het gaat om een wat groot uitgevallen kleine modderkruiper. Een visje dat min der beschermd is dan de grote modderkruiper." Ook is de Milieu beweging ontevreden over hoe zij betrokken is door de gemeente Gouda. "U heeft een politieke re aliteit gecreëerd waar voor anders denkenden geen plaats is. Er mag alleen geluiste'd worden." Deze uitspraak lokte een reactie uit van mevrouw Engbers (PvdA, Gouda): "U bent van meet af aan betrok ken geweest bij dit proces. U heeft haast een voorkeursbehande ling gekregen." Ook wethouder Kastelein reageerde hierop: "Wij hebben u serieus genomen, maar dat houdt niet in dat wij alle op merkingen van de Milieubeweging kunnen overnemen." Op 30 september zal in Moordrecht tijdens de raadsvergadering de be slissing over het vaststellen van het bestemmingsplan worden geno men. Een week later, op 8 oktober, valt het besluit in Gouda. Beide vergaderingen zijn openbaar. Moordrecht- de Molukse gemeen schappen in Nederland houden op 4 oktober een benefietmanifesta tie die eindigt in Moordrecht. De manifestatie is een teken van soli dariteit met de Molukse activisten die door de Indonesische autoritei ten zijn gearresteerd wegens het hijsen van de Molukse vlag. Vanuit Capelle aan den IJssel, Al phen aan de Rijn en Groningen zullen respectievelijk hardlopers, wandelaars en motorrijders rich ting Moordrecht vertrekken. On derweg doen zijn verschillende Molukse wijken in Nederland aan. De tochten eindigen in de Ambon- wijk in Moordrecht waar om 12. 30 Tweede-Kamerlid voor de SP Harry van Bommel het benefietconcert opent in Sporthal de Zuidpias. Deelnemers aan de tochten wort gevraagd de Molukse vlag mee te dragen. De manifestatie is een protest tegen de arrestatie van le den van een Molukse dansgroep die in juni vorig jaar een vlag van de Republiek der Vrije Zuid-Mo- lukken (RMS) hebben gezwaaid tijdens een bezoek van de Indone sische president Yudhoyono aan de Zuid-Molukken. Een van hen, John Teterissa werd tot levenslag De Stichting Het Zuid-Hollands Landschap organiseert voor zondag 5 oktober om 11.00 uur een herfstwandelexcursie naar het Eiland van Brienenoord. Een unieke gelegenheid om onder begeleiding van een natuurgids kennis te maken met deze groene oase onder de Van Brie- nenoordbrug. Vooraf aanmelden is verplicht. Dit kan via de natuur- agenda op www.zuidhoilandslandschap.nl of telefonisch op werkda gen van 09.30 tot 12.00 uur op nummer (010) 272 22 22. De herfst is een goed jaargetijde om het Eiland van Brienenoord te ontdekken. De verkleurende en vallende blaadjes geven het bosrijke deel van het eiland een bijzondere sfeer. Zij bedekken de bodem waar bij gunstig weer veel paddestoelen staan. Vogels zijn er ook volop. De trek is in volle gang. Zangvogels als kool mees, staartmees, pimpelmees en zwartkop struinen vergezeld door goudhaantjes en tjiftjaffen van boom naar boom. Daarnaast be hoort het zien van koperwieken en kramsvogels in deze tijd van het jaar zeker tot de mogelijkhe den. Deze vogels trekken van het noorden naar het zuiden en zoe ken tijdens deze reis naar voed sel in bos- en duingebieden. Een vogel die de deelnemers zeker zullen horen is de roodborst. Met zijn parelende zang maakt hij zijn winterterritorium aan soortgeno ten kenbaar. Regio - Vier activiteitencentra voor mensen met een verstandelijke handicap openen zaterdag 4 oktober de deuren voor belangstellen den. Het gaat om centra van de Gemiva-SVG Groep in Gouda, Wad- dinxveen en Moordrecht. Tussen 10.00 uur en 15.00 uur is ieder wel kom die wil kennismaken met de mensen die er werken en wat ze doen. Voor liefhebbers is een fietsroute beschikbaar die langs de vier activiteitencentra gaat, met een startpunt naar keuze. Getijdennatuur Naast het rijke dierenleven op het eiland is er tijdens de twee uur durende excursie ook ruim schoots aandacht voor de natuur ontwikkelingsprojecten die er de afgelopen jaren zijn uitgevoerd. Tussen de pijlers van de Van Brie- nenoordbrug is een getijdengeul gegraven waar het rivierwater twee keer per etmaal doorheen stroomt. Het waterpeil van de Nieuwe Maas stijgt en daalt twee keer per dag zo'n 175 centimeter, omdat het een open verbinding heeft met de zee. Zoetwaterge- tijdennatuur is schaars in Neder land, maar in het door het Zuid- Hollands Landschap beheerde natuurgebied krijgt dit zeldzame natuurtype nieuwe kansen. De Schakel aan het Oosteinde 27 in Moordrecht verzorgt rondlei dingen door het gebouw en de tuin. Er is een luchtkussen voor de kleintjes. De tuingroep verkoopt zelfgemaakte jam en sappen. Er is op iedere afdeling een speciale kinderactiviteit, die afgeleid is van het werk wat de cliënten doen. In Waddinxveen, op het bedrij venterrein Coenecoop 83, ligt activiteitencentrum Coenecoop. Hier is een houtwerkplaats waar kinderen tijdens de open dag kun nen figuurzagen. Bij de industri ële afdeling kunnen kinderen een eigen zakje snoep verpakken en sealen. Gemiva-SVG Groep De Schakel en Coenecoop zijn onderdeel van de Gemiva-SVG Groep. Deze organisatie onder steunt in de provincie Zuid-Hol land ruim drieduizend mensen met een handicap. Dit gebeurt bij mensen thuis, op school of in hun bedrijf, maar ook in één van onze locaties. Het doel is onder steuning te bieden die ertoe leidt dat mensen met een handicap zo veel mogelijk aan de samenleving kunnen deelnemen, waarbij zij zelf of met ondersteuning keuzes maken voor hun eigen levensom standigheden en hun persoonlijke toekomst. Politie neemt zeven rijbewijzen in bij alcoholcontroles Moordrecht/regio - De politie Hollands Midden heeft het afge lopen weekend zeven rijbewijzen ingevorderd van bestuurders die werden betrapt op het rijden on der invloed. Twee waren betrok ken bij een ongeval. Bij de adem analyse werd boven de limiet van 220 ug/l geblazen en boven de invorderingsgrond. Deze ligt op 350 ug/l voor de beginnend be stuurder en voor anderen op 570 ug/l. Van één van de bestuurders werd een bloedproef afgenomen. een ander weigerde iedere me dewerking en een van een derde kon het rijbewijs niet worden in genomen omdat het van hem als was ingenomen. Naast dat de be stuurders hun rijbewijzen hebben moeten inleveren, maakt de poli tie proces-verbaal tegen ze op. In Moordrecht controleerde de politie zaterdag 27 september rond 00.10 uur op de Klutendreef een 22 jarige automobilist uit Moordrecht. Bij deze beginnend bestuurder werd te veel drankge bruik vastgesteld. De uitslag van de ademanalyse was 435 ug/l. veroordeeld, een vonnis dat in ho ger beroep werd omgezet in vijf tien jaar gevangenis. De andere arrestanten berichten bovendien van mishandeling tijdens hun ar restatie en detentie. De opbrengst van de manifestatie zal ten goede komen aan de arrestanten en hun families. Inschrijven voor de loop, die ver schillende afstanden en verzamel punten heeft, kan via loopgroep- malukulari@hotmail.com en www. malukulari.tk Voor meer informatie: www.asal- malukufoundation.com/ Moordrecht - Leden van Hengel sportvereniging Moordrecht visten afgelopen weekend in de Haarlem mermeer Ringvaart nabij Schiphol. Sommigen haalden een aardige vangst naar boven, terwijl anderen op nul bleven staan. De uitslag was als volgt. In het A-korps was de grootste vangst voor Ron Hofland met 1.950 gram, gevolgd door Koos van Herk met 1.370 gram. Hannie van der Hoek werd derde met 1.260 gram. In korps B eindig de Arjan Boon op de eerste plaats met 3.730 gram, tweede werd Wil lem van Veen met 3.100 gram en derde werd Hans Speulman met 1.650 gram. In het C-korps eindig de Peter van der Hoek op de eer ste plaats met 8.550 gram. Hij was tevens de dagwinnaar. Jan Brou wer werd tweede met 2.820 gram en derde werd Wim de Zwart met 1.010 gram. Volgende week wordt de voorlaat ste wedstrijd van de competitie 2008 gevist in de Vliet bij Leid- schendam. MAG! Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur drs. P.J.L. Annotee. Ger. Kerk 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schipper. Herv. Gem. Bethel 10.00 uur ds. H. Visser en 18.30 uur ds. H. Westerhout. R.K. parochie St Johannes Onthoofding: 9.00 uur Eucharistieviering met Dick van Klaveren en Dick Vrijburg. De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aan wezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreek uur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lo kaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182 594935.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 35