©nnp Dominicus TENTOONSTELLING MOLENS IN ZUID-HOLLAND DIEREN CENTRALE NEDERLAND INLOOP FIBR0MYALGIE PATIËNTEN I DIER RETOUR iti, t xJ/cici DUIZEND EURO VOOR SPORTVERENIGINGEN IN ZUID-HOLLAND Wilhelmina de Ruiter-Bos Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 oktober 2008 pagina 41 Op 84-jarige leeftijd is van ons heengegaan onze moeder, schoonmoeder en oma weduwe van Jan Arie de Ruiter Zevenhuizen 11 december 1923 t Zevenhuizen 26 september 2008 Dick en Charlotte Roef en Victoria Kim en Tijs Johan en Gerda Floor Tis Zorgcentrum De Zevenster Leliestraat 3 Zevenhuizen Correspondentieadres: J. de Ruiter Fijanerf 4 2761 DR Zevenhuizen De crematie heeft plaatsgevonden op woensdag 1 oktober. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoor: Boekweitakker 1 2743 DL Waddinxveen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk SPECIALIST IN GEDENKTEKENS Voorheen De Gedenkteken Specialist in Zoetermeer Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Zegwaartseweg 4a, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 www.dominicusgedenktekens.nl zoetermeer@dominicus.nl 7 vestigingen in Nederland Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Reinsaterwoude - Molens zijn bepalend voor het 'Hollandse landschap' en voor de Nederlandse identiteit. Het zijn unieke onderdelen van het culturele erfgoed en worden internationaal gezien als Hollands beeld merk bij uitstek. Van de 1.200 molens die Nederland tegenwoordig nog telt staan er zo'n 225 in Zuid-Holland, dat daarmee de grootste 'mo lenprovincie' van het land kan worden genoemd. De tentoonstelling 'Molens in Zuid-Holland' is in opdracht van de Provincie gemaakt. Jeanne Matze-Koch Uitvaartverzorging V y van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Marian v.d. Bogerd-Kind De Vlieger, Voorburg. (Foto: Erfgoedhuis Zuid-Holland) In de tentoonstelling wordt op zes tien panelen een veelzijdig beeld van de Zuid-Hollandse molens ge schetst. Aan de orde komen onder meer de geschiedenis ervan, de verschillende typen en hun func ties en werking. Daarbij wordt dui delijk welke belangrijke rol deze op gratis 'windenergie' draaiende 'machines' in de vroege Hollandse welvaart speelden. Molens maal den niet alleen het graan tot meel en het water uit de polders, maar maakten het ook mogelijk dat hier gemakkelijkerhoutenschepen kon den worden gebouwd. Een direct gevolg daarvan was dat de Repu bliek der Verenigde Nederlanden over een grote oorlogs-, vissers- en handelsvloot kon gaan beschikken en dat overzeese handel met verre landen als China mogelijk werd. Moderne elektriciteitopwekkende windmolens maken duidelijk dat het principe van molens onderzoe kers tot op de dag van vandaag in spireert. Bijzondere molencomplexen Uiteraard wordt ook ingegaan op het leven in en om de molens en wordt aandacht geschonken aan enkele bijzondere Zuid-Hollandse molencomplexen. Het bekendst zijn hier wellicht de negentien pol dermolens bij Kinderdijk, dat enke le jaren geleden door de UNESCO tot Werelderfgoed is verklaard en waar jaarlijks honderdduizenden toeristen op af komen. Behoud en onderhoud Daarnaast wordt in beeld gebracht wat er zoal voor nodig is om het Zuid-Hollandse molen bezit in stand te houden. Om te voorkomen dat er nog meer verdwijnen en de res terende molens niet alleen bouw kundig goed worden onderhou den, maar ook voldoende ruimte hebben om vrij in de wind te kun nen draaien, spannen velen zich in. Alleen al in Zuid-Holland zorgen vijfenveertig organisaties er voor dat molens onderhouden worden, dat zij draaien en malen en zoveel mogelijk voor het publiek toegan kelijk zijn. Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland koestert 'zijn' molens en ondersteunt ze zowel financieel als door middel van deskundige begeleiding bij onder houd en restauraties. De tentoon stelling maakt duidelijk dat alle zeilen moeten worden bijgezet om het Zuid-Hollandse molenbezit in goede conditie te houden en dat dit een zaak van ons allemaal is. De expositie wordt beschikbaar gesteld door het Erfgoedhuis Zuid- Holland en is tijdens de openingtij den te bezichtigen van woensdag 9 oktober tot en met dinsdag 28 oktober in het gemeentehuis van Reinsaterwoude aan de Herenweg 165. Gouda - De Vereniging voor Fi- bromyalgiepatiënten (F.E.S.) orga niseert voor woensdag 8 oktober van 10.00 tot 12. 00 uur een inloop ochtend in de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Jan van Beaumontstraat. Vrijwilligers van de F.E.S. zijn aanwezig voor het geven van informatie, voor een goed gesprek en voor het meeden ken bij vragen die er zijn. De toe gang is vrij. Voor meer informatie: 0182-634561 ofwww.fesinfo.nl. VERMIST Kater, zwart, witte voeten, bef en wit op neus, Zwarteweg Waddinx veen Poes, cypers, zonder wit, is gechipt, halsband roze met steentjes bel, Lage Weide Boskoop Poes, grijs effen, witte poten en buik, is gechipt, Schuberthof Wad dinxveen Kater, rood, met veel wit, gevlekt op rug en kop, rode staart, 1 hoek tand boven hangt over lip, Oude- weg Waddinxveen GEVONDEN Reu, labrador, zwart, halsband rood, Voorwillenseweg Gouda Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Teef, kruising, bruin-wit, kortha- rig, halsband blauw, Moordrecht Kat, zwart, witte bef, voeten, kin en staartpunt, St. Viktorstraat Waddinxveen Kat, zwart, met veel wit, Bloemen- daalseweg Waddinxveen Kat, zwart, met witte aftekenin gen, Stevenstraat Moordrecht Kater, zwart, met witte aftekenin gen, Wilgenhorst Waddinxveen Kater, rood, de Els Nieuwerkerk ad IJssel Kat, rood, witte voeten, Veldewa- ter Nieuwerkerk ad IJssel Voor gratis registratie en informa tie: 0186-601199 of www.dieren- centrale.nl. Vermist: - Een gecastreerde geheel witte ka ter, gechipt, 2 jaar oud. Watertor- kruid te Nieuwerkerk a/d IJssel. Gevonden: - Een blonde, al wat oudere Labra dor, reu, blauwe halsband. Rey- erskoop te Boskoop. - Een ongecastreerde zwart-witte kater, felixtype, witte vlek rechts over schouder, streep op linker poot. Wilgenhof te Waddinx veen. - Een gecastreerde witte kater. Land Voor Water te Moordrecht. - Een zwart-witte kat. Stevenstraat te Moordrecht. - Een ongecastreerde rode kater. De Eiste Nieuwerkerk a/d IJssel. - Een witte kat met zwarte vlek ken, zwarte staart. Bloemendaal- seweg te Waddinxveen. Voor meer informatie: 0184-661509 of www.dierretour.nl. Regio - Zuid-Hollandse vereni gingen die zich in 2008 hebben onderscheiden op het gebied van sportiviteit kunnen een tastbare prijs winnen, namelijk De Spor- tiviteitsbeker. Aan deze prijs zit ondermeer een geldbedrag van duizend euro verbonden. De organisatie van de Sportiviteit- beker ligt in handen van Sport service Zuid-Holland en de Lande lijke StichtingTegenZinloosGeweld (LSTZG). Verenigingen kunnen zich via de website www.sportivi- teitbeker.nl aanmelden. De organisatie selecteert vervol gens zeven genomineerden, die in ieder geval naar huis gaan met een oorkonde en tweehonderd euro. Daarnaast krijgen de genomineer den een uitnodiging om aanwezig te zijn bij de officiële prijsuitrei king. Deze vindt plaats tijdens het Sportcongres Zuid-Holland op 12 november 2008 in Nootdorp. De jury bestaat uit onder anderen Pieter Vink (internationaal scheids rechter) en Rebekka Kadijk (deel nemer Olympische Spelen Beijing, Athene en Sydney). Voor meer informatie www.spor- tiviteitbeker.nl of hakkermans@ sportzh.nl, telefoon 0174 - 244 940.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 41