TUIIPPVAT lagedollarweken.nl Jeep in Waddinxveen. Oude ambachten herleven IMIMZ DAKKAPELLEN ISO-GLAS DIV TIMMERWERKEN KOZIJNEN SCHUIFPUIEN IN HOUT ALUMINIUM DE GEUR EN SMAAK VAN HET BOS HAAL JE BIJ INTRATUIN Zelf paddestoelen kweken gezond, lekker en leerzaam HOtuxnicfk cccv tuixmax Tot 11.000,- 8.000,-) korting. Zolang u in euro's betaalt. AUTO BAAS CHRYSLER JEEP B.V. Ambachtweg 47 - 2841 MB Moordrecht Tel.: 0182-374608 -Fax: 0182-375460 Tel.: b.g.g. 0180-631002/0180-312093 Weg en Bos 'f07 - 2661 DM Bergscbeniibèk Tel. (010? 52 49*040 '- i/w&.paulénpaul.Til >v Bent u op zoek naar: Aluminium en Kunststof •ramen, kozijnen en deuren •schuifpuien •serres en veranda's •balkonhekken En eist u een... Perfecte afwerking? Snelle levering? Gunstige prijs? Edelgasstraat 44 2718 SX Zoetermeec, Fax: 079-3622240 Ontwerp, aanleg en onderhoud van tuinen Maatwerk in schuttingen, beplanting en (sier)bestrating Waddinxveen T (0182)39 14 02 M 06-20 00 50 60 W www.tuinmaat.nl E info@tuinmaat.nl m Het is u vast niet ontgaan. De koers van de dollar is nog steeds laag. Wij hebben zeer voordelig voor u ingekocht. U kunt daar nu van profiteren bij uw Chrysler, Jeep en Dodge dealer. Uw voordeel kan oplopen tot meer dan 1 1.000,-, oftewel 8.000,-. Kom snel naar de showroom of kijk op www.lagedollarweken.nl en pak uw voordeel. H RY R DOEDC3E Actie loopt t/m 30 november 2008 of zolang de voorraad strekt. Wilhelminakade 1, 2741 JV Waddinxveen. Tel. 0182-63 11 43. www.autobaas.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30 - 1 8.00 uur. Zaterdag 9.00 - 17.00 uur. Donderdag koopavond van 19.00 tot 21.00 uur. pagina 44 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 1 oktober 2008 Sinds 4 september is Waddinxveen een oude ambacht rijker. Aan de Ber- kengaarde is Henk Broer een meu- belstoffeerderij aan huis begonnen. Broer heeft zijn opleiding gedaan op de algemene beroepsschool in Rotterdam en heeft hierna bij een aantal meubelfabrieken zijn verdere opleiding gehad. Het stofferen van meubels is een vakmanschap dat al jaren bestaat. Het idee voor de stof- feerderij aan huis is iets wat in de af gelopen jaren is ontstaan. Broer: het uitgangspunt dat ik heb is: waarom een bank of stoel wegdoen? Doe een zitmeubel niet te snel weg, het kan bijna altijd nog gestoffeerd worden. Als het om comfort gaat zit het oude vertrouwde vaak het lekkerst. Als het hout maar goed is, de rest kan ge maakt worden. Of het nu gaat om antieke, klassieke, moderne of de sign meubelen. Er zijn op dit moment zoveel mooie stoffen waar een bank weer nieuw van wordt. Broer werkt met topmerken als Lancier, Switch, Clochard, de Ploeg stoffen, Ohmann en Hulshof leer. Kwaliteit, vakman schap en een eerlijk advies staat bij dit kleine bedrijf hoog in het vaan del! Naast het stofferen van banken en stoelen kunnen ook buddy seats van motoren, kussens van caravans en boten gerenoveerd en opgeknapt worden. Eerst wordt het binnenwerk nagekeken en eventueel vernieuwd of gerepareerd voordat de stof of leer wordt verwerkt. Als er interesse is kan er met Henk Broer contact opgenomen worden voor een vrijblijvende informatieve afspraak. Berkengaarde 44, Waddinxveen 06 46798619 Het zelf kweken van verschillende soor ten groenten en kruiden is helemaal in. Bij Intratuin wordt dit de Eetbare Tuin genoemd. Een aanvulling daarop is nu het zelf kweken van paddestoelen. Je haalt daarmee de geuren en smaken van het bos in huis. Met een groei- baaltje is het mogelijk en makkelijk om thuis paddestoelen te kweken. Ge woon in de vensterbank. Paddestoelen zijn gezond en lekker. Daarnaast is het leerzaam voor kinderen om te zien hoe paddestoelen groeien. Vanaf 6 oktober is de Casa Foresta groeitas voor Shii- take-paddestoelen verkrijgbaar in een kartonnen verpakking bij Intratuin. De groeibaaltjes die verkrijgbaar zijn bij Intratuin, zijn een soort schimmel taarten van zaagsel. Dit is dezelfde voedingsbodem die de kwekers in Ne derland gebruiken voor de paddestoe len. Bij de juiste behandeling van het groeibaaltje verschijnen de paddestoe len snel. Naarmate de paddestoelen groeien, wordt het baaltje een kunst object op zich. Zodra de Shiitake's 4 tot 6 cm groot zijn, kunnen ze geoogst worden. Een groeibaaltje kan tot vier keer een nieuwe oogst opleveren. De uitgebreide gebruiksaanwijzing geeft exact aan hoe het groeibaaltje behan deld moet worden. De Shiitake De Shiitake is een heerlijke bospadde stoel, zeker als die vers geplukt is. De smaak is voortreffelijk, de beet is stevig en de geur is betoverend. Een natuurlijk en puur product voor de culinaire lief hebber. De Shiitake is gezond. Hij bevat weinig vetten, wel veel eiwitten, ve zels, mineralen en vitamine B. Ook de invloed op cholesterol en bloeddruk is goed. Deze paddestoel komt goed tot z'n recht in oosterse roerbakschotels en in quiches, soepen en sauzen. Populair In de Italiaanse, Franse, Poolse, Russi sche en Zweedse keuken zijn padde stoelen niet weg te denken. In Neder land wint de paddestoel de laatste jaren steeds meer aan populariteit. Het is niet meer alleen die Champion die men wil. Er zijn steeds meer bijzondere padde stoelen verkrijgbaar, zoals de Shiitake, de Oesterzwam en de Piopino. Ook bij Nederlandse koks wordt de kennis van de paddestoel steeds groter en vaker verwerkt in gerechten. Veel exotische paddestoelen worden geïmporteerd uit het Verre Oosten. Maar ook in Neder land worden ze gekweekt, hoewel nog maar op kleine schaal. En dat kan nu ook thuis, dankzij de groeibaaltjes. Over Intratuin Intratuin, de groene belevenis. Intratuin is een belevenis in elk seizoen. Als tuin centrum en sfeerwinkel maakt Intratuin winkelen voor tuin, huis en balkon tot een plezierige én inspirerende vrijetijds besteding. Kleurrijk, met een overvloed aan planten en bloemen. Sfeervol, met een ruim aanbod woonaccessoires en seizoensartikelen. Praktisch, met een compleet assortiment dierenverzor- gingsproducten. Gastvrij met een ge zellig tuincafé en een speelhoek voor kinderen. En altijd biedt Intratuin iets extra's: stylingtips, speciale acties en creatieve workshops die onze klanten elk bezoek weer op nieuwe tuin- en woonideeën brengen. 6RA.W VOTAOK1

Hart van Holland | 2008 | | pagina 44