Zevenhuizen-MoerkaiB^Meia— RAAD EN COMMISSIES PARKEREN IN SWANLA TERUG OP OUD NIVEAU MIDDELWEG TOCH DICHT Gasunie wordt in gelijk gesteld RUIMTELIJKE ORDENING ..yaëBSStP5®™ Aanvragen bouwvergunning Aanvragen sloopvergunning Bouwvergunningen: Goedkeuring wijzigingsplan perceel Rottekade 35/36, Oud-Verlaat B pagina 5 Hart van Holland 1 oktober 2008 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE NL 1 "'Wi Sa V i"/ - Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Vergaderschema Commissie I 6 oktober Zie agenda Commissie II 7 oktober Zie agenda Raad 21 oktober De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgrif- fier, de heer H. Sterken, telefoon 0180- 637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt. Op de agenda van Commissie I onder andere: Spreekrecht burgers Toelichting aankoopstrategie Grondbank door de heer D. van der Schaaf, directeur van de Grondbank. Ingekomen stukken en mededelingen Aan de raad gerichte ingekomen stuk ken: a. Het Jaarverslag 2007 van de Wel standscommissie en de reactie van het college daarop; Actieve informatieplicht college/ Mededelingen aan de commissie: b. De mededeling van het college van 17 september 2008, inzake de uitspraak van de Raad van State over de bouwver gunning Voorbrood, fase 2; c. De mededeling van het college van 23 september 2008, inzake het projectbe- sluit bestemmingsplan Eendragtspol- der; Verordening Starterslening en daarbij behorende Gemeentelijke Uitvoerings-regels Het college is voorstander om de zoge naamde starterslening in te zetten. Het college stelt de raad voor de Verordening Starterslening en de daarbij behorende Gemeentelijke Uitvoeringsregeling vast te stellen en in te stemmen met het onttrek ken van de benodigde financiële midde len aan de Reserve Sociale Woningbouw en deze toe te voegen aan de ingestelde SVnrekening. Daarnaast het resterende bedrag van de Reserve Sociale Woning bouw voorshands beschikbaar houden voor nader uit te werken/aan te geven bestem mingen/doelgroepen volkshuisvesting sociale woningbouw. Bestemmingsplan Tweemanspolder en polder Wilde Veenen Startnotitie bestemmingsplannen dorpsgebieden Zevenhuizen en Moer- kapelle Notitie vrijkomende agrarische bebouwing Programmabegroting 2009 Op de agenda van Commissie II onder andere: Spreekrecht burgers Ingekomen stukken en mededelingen Aan de raad gerichte ingekomen stukken a. De brief van 25 augustus 2008 van de heer H. Everaart te Moerkapelle, inzake het per fusiedatum instellen van dorpsraden en de reactie daarop van de fusiegemeenten; Fusie Zevenhuizen-Moerkapelle - Nieuwerkerk aan den Ijssel - Moordrecht b. Tijdens de vergadering vindt er terug koppeling plaats vanuit de Klankbord groep en Raadsconferenties. Algemene Plaatselijke Verordening De wetswijzigingen en Europese regel geving maken het noodzakelijk dat de Algemene Plaatselijke Verordening nog voor de fusiedatum wordt aangepast. In het kader van de overzichtelijkheid is er voor gekozen een geheel nieuwe verorde ning op te stellen. Het college stelt de raad voor de Algemene Plaatselijke Verordening vast te stellen. Deelname experiment Stemmen in een Willekeurig Stemlokaal bij de Europese verkiezingen Toetreden gemeente Alblasserdam tot de Programmaraad Lansinger- land, Capelle aan den Ijssel, Nieuwer kerk aan den Ijssel en Zevenhuizen- Moerkapelle en het herbenoemen van een lid in de Programmaraad. Doelmatigheidsonderzoek Gemeente lijk Rioleringsplan 2005-2009 Besteding budget activiteiten fusie Het college heeft bij de behandeling van de jaarrekening 2007 voorgesteld uit het batig saldo van de rekening een bedrag van 250.000,- te reserveren ten behoeve van activiteiten rond de fusiedatum. Toegezegd is de raad een nader voorstel over het invullen van het budget voor te leggen. Door het college wordt een aantal bestedingsdoelen aangedragen. Het college stelt de raad voor hiervan kennis te nemen en de aangedragen bestedingsdoelen nader uit te werken. Aanvullend krediet uitbreiding sport zaal dorpshuis Op Moer te Moerka pelle Thans wordt de gemeente geconfronteerd met doorgevoerde prijsverhogingen van met name staal van 60%, waardoor de uit breiding van de sportzaal niet binnen de door de raad beschikbaar gestelde finan ciële middelen kan worden uitgevoerd. Het college stelt de raad voor een aanvullend krediet van 6 35.000,-voor de uitbreiding van de sportzaal van dorpshuis Op Moer beschikbaar te stellen. Wegenbeheerplan 2008-2012 Door het college is een nieuw Wegenbe heerplan voor de periode 2008-2012 opge steld. Dit plan is gebaseerd op het bereiken van het kwaliteitsniveau van de verhardin gen op het algemeen geaccepteerde niveau van "voldoende" alsmede op een optimale kosten-beheersing. Het college stelt de raad voor het Wegen beheerplan 2008-2012 vast te stellen en de bestemmingsreserve Handhaving kwaliteit wegen op te heffen en de jaarlijkse dotatie in de Voorziening onderhoud wegen vast te stellen op 6 531.500,-. Bekostigingsbesluit riolering buiten gebied Vanaf 2005 mag er geen afvalwater meer worden geloosd op het oppervlaktewater of in de bodem worden geïnfiltreerd. Tot 1 januari 2009 heeft de gemeente ontheffing voor woonaansluitingen en tot 1 januari 2010 voor glastuinbouwaansluitingen. Er wordt naar gestreefd om alle panden voor I januari 2010 op de riolering aan te slui ten. In het buitengebied is er een aantal panden die nog niet of onvolledig op de riolering is aangesloten. Alvorens deze panden van riolering te voorzien moet er een tariefregeling worden vastgesteld mid dels een Bekostigingsbesluit. Het college stelt de raad voor een Bekostigingsbesluit riolering buitengebied vast te stellen. Ontwikkeling tarieven rioolrecht 2009 in relatie tot het Gemeentelijk rioleringsplan Programmabegroting 2009 De complete agenda inzien In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Open bare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeentelijke informa tie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. Door werkzaamheden aan de bestrating en riolering in de wijk Swanla was de afgelopen maanden een aantal parkeerplaatsen niet be reikbaar of onbruikbaar. Op verzoek van het gemeentebestuur zijn de politie en de Bui tengewoon Opsporings Ambtenaren (BOA's) niet opgetreden tegen hinderlijk parkeren. In Groot-Swanla zijn inmiddels nieuwe parkeer plaatsen in gebruik genomen, waardoor het parkeren in de wijk Swanla weer op het oude niveau is. Vanaf 29 september 2008 treden de politie en de BOA's weer verbaliserend op tegen verkeerd, hinderlijk of gevaarlijk geparkeerde auto's. De gemeente is van plan om dit jaar nog een oefening met brandweer, politie en een bergingsbedrijf te houden om te kijken of de bereikbaarheid van Swanla tijdens calamiteiten gewaarborgd is. De gemeente heeft het recht om geparkeerde voertui gen, die de doorgang voor brandweervoertuigen en ambulances hinderen, weg te slepen. Deze voertuigen kunnen tegen betaling van wegsleep- en bewaarkosten worden opgehaald op het opslagterrein van het bergingsbedrijf Vorige week meldde de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle dat ze geen vergunning verleent aan N.V. Nederlandse Gasunie om de Middelweg in Zevenhuizen af te sluiten. Om deze reden heeft de Gasunie om een voorlopige voorzie ning gevraagd bij de rechter op maandag 29 september 2008. De rechter heeft besloten dat de Gasunie mag handelen alsof er wel een vergunning is verleend. Kortom, de Gasunie heeft toestemming van de rechter om de Middelweg af te sluiten. De motivatie van de rechter volgt in de komende week De gemeente wilde geen vergunning verlenen omdat te veel mensen, ondernemers en landbouwers de dupe zouden worden van voorgestelde afsluiting. De afsluiting was door de Gasunie aangekondigd in het plaatselijke huis-aan-huisblad de dato 17 september 2008 in verband met werkzaamheden aan de gas leiding. De aangekondigde afsluiting zou zes weken gaan duren. De voorgestelde omleiding door Gasunie kon echter niet de goedkeuring krijgen van de gemeente, aangezien bepaalde gebieden dan voor een te lange tijd slecht bereikbaar zouden zijn voor particulieren en ondernemers. Ook het omleiden van het land- bouwverkeer kon niet de goedkeuring krijgen van het college van Zevenhuizen- In de periode van 18/9/2008 t/m 25/9/2008 zijn de volgende aanvra gen om vergunningen binnengekomen: Zuideinde 3A, 2761 DA Zevenhuizen, vergroten dakkapel (BL/2008/0044) Wollefoppenweg 16c, 2761 DP Zevenhuizen, vergroten woning (BL/2008/0045) Westland 12,2751 EK Moerkapelle, vergroten aanbouw (BL/2008/0046) Raadhuisstraat 5,2751 AT Moerkapelle, vergroten woning (BL/2008/0047) Rozenstraat46,2761 GK Zevenhuizen, plaatsen dakkapel voorzijde woning (BL/2008/0048) Middelweg8,2751 GK Moerkapelle, sloop asbesthoudende dakplaten (SA/2008/0025) Julianastraat25,2751 GB Moerkapelle, sloop woning en schuur (SA/2008/0026) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 19/9/2008 Bredeweg 158,2761 KC Zevenhuizen, oprichten woning (B2/2008/0001) Noordelijke Dwarsweg Zevenhuizen, tijdelijk plaatsen van een bouwkeet (BR/2008/0028) Verzonden 24/9/2008 Raadhuisstraat24,2751AVMoerkapelle, vernieuwen schuur (BL/2008/0032) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezen ding/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningen- rechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle ma ken, ingevolge het bepaalde in artikel 11 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 9 september 2008 nr. 2008-693649 goedkeuring hebben verleend aan het wijzigingsplan Rottekade 35/36. Dit wijzigingsplan is vastgesteld door het college van burgemeester en wethouders bij besluit van 1 juli 2008. In het geldende bestemmingsplan Oud-Verlaat is een wijzigings bevoegdheid opgenomen om de agrarische bestemming op het perceel Rottekade 35/36 te wijzigen in de bestemming Wonen, nadat de agrarische activiteiten ter plaatse zijn beëindigd. Het goedgekeurde wijzigingsplan Rottekade 35/36 ligt met ingang van 2 oktober 2008 gedurende zes weken (dus tot en met 13 no vember 2008) gedurende openingsuren voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM van het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Desgewenst kan ook een afspraak worden gemaakt voor het inzien van dit plan: 0180-637707. Tegen het besluit van Gedeputeerde Staten kan een belangheb bende gedurende de genoemde termijn van zes weken beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Op grond van artikel 3:40 AWB treedt het besluit van Gedeputeerde Staten in werking nadat het is bekendgemaakt. Indien gedurende de beroepstermijn, naast het indienen van beroep, tevens bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlo pige voorziening wordt gedaan, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Aiarm 1 1 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 voor overige informatie

Hart van Holland | 2008 | | pagina 5