ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE BEWEEGT OP 4 OKTOBER OPBRENGST COLLECTE NIERSTICHTING TRENDY TINTEN IN WERELDWINKEL ACTIVITilTiN-AGENDA j^"*"tËVENHUIZÊN-MOERKAPELLE NIEUWE LEDEN WELKOM BIJ GOSPELKOOR ELJAKIM EUROPESE CULTUURVOGELS BIJ ZANG EN KLEUR OPBRENGST UNICEF-BEURS HERKENNEN EN VERKOMEN VAN VERSLAVING Zevenhuizen Oud Verlaat Moerkapelle Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 oktober 2008 Zevenhuizen-Moerkapelle be weegt. Of liever: Zevenhuizen- Moerkapelle moet bewegen. Daarom houdt de gemeente op 4 oktober een sportmarkt. Verschil lende lokale sportverenigingen en sportorganisaties presenteren hun sport op het plein voor het gemeentehuis aan de Dorpsstraat. De wethouders Frank Helsloot en Rinus Bosman staan in de start blokken "Alle sportverenigingen van Ze venhuizen-Moerkapelle zullen zich op de markt presenteren", vertelt Bosman. "Het gaat echter niet in de eerste plaats om de clubs te promoten, maar vooral om het publiek bewust te maken van het belang van bewegen en gezond leven." Naast de sportkramen en -demon straties kunnen bezoekers ken nismaken met hun energiebalans in de Wateetenbeweegik-Bus van het Nationaal Instituut voor Sport en Beweging. "In deze bus kun nen mensen en enquête invullen over hun eet- en beweegpatroon. Er komt een advies uitrollen, waar mee men in een ruk kan doorlopen naar de sportclub van zijn of haar keuze", vertelt Helsloot. Over eet- kraampjes met uiteraard gezonde hapjes, wordt nog nagedacht. Zevenhuizen-Moerkapelle springt hiermee in op de landelijke cam pagne 'Dertig minuten bewegen'. De campagne roept mensen op om ten minste dertig minuten te spor ten en te bewegen. Ook biedt het aanknopingspunten om aan deze tijdsnorm te voldoen. De campag ne is belangrijk omdat nauwelijks de helft van de bevolking de Ne- Wethouders Frank Helsloot en Rinus Bosman trappen een balletje. Waar zijn de talentscouts van Groeneweg en vv Moerkapelle? derlandse norm gezond bewegen haalt (vijf dagen per week dertig minuten bewegen). Voor kinderen is deze norm zelfs zestig minuten bewegen. Dat is niet voor alle inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle vanzelf sprekend. Vooral voor de minima is het niet makkelijk om meerdere kinderen naar de voetbal te sturen. Ook daaraan hebben Helsloot en Bosman gedacht. "De Rotterdam pas is voor deze groep tegen gere duceerd tarief te verkrijgen. Ook is het mogelijk om voor lidmaatschap van een sportclub bijzondere bij stand aan te vragen." De sportmarkt past naadloos in het gemeentelijke sportbeleid. De wethouders zijn voortvarend aan de slag. Helsloot: "Ook onderzoe ken we de mogelijkheden voor kunstgrasvelden zodat je minder afhankelijk bent van het weer om te spelen. We willen ook kijken of op termijn de voetbalvelden en de tennisclub verplaatst kunnen worden zodat de verenigingen meer ruimte hebben voor uitbrei ding." Als het aan de wethouders ligt, kunnen de vereniging de toe stroom van sportmarktbezoekers makkelijk aan. Zevenhuizen - Bij gospelkoor El Jakim zijn nieuwe leden van harte welkom. Het koor, dat be staat sinds 1988, repeteert elke donderdag van 20.00 tot 22.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Dorpstraat 106. Het koor, onder leiding van di rigent Ben Kramer, zingt regel matig in kerkdiensten en verzor gingshuizen. Zo verzorgen de leden op 16 december een con cert in De Zevenster, op zondag 21 december zingen zij tijdens de vierde advent in de Hervormde kerk en tijdens de Kerstnacht dienst in de Ontmoetingskerk. De koorleden nodigen belang stellenden (van 16 tot 50 jaar) uit om een kijkje te komen nemen tijdens een van de repetities. Voor meer informatie: 0180-631916 of 0180-631487. Zevenhuizen - Bij Vogelvereniging Zang en Kleur zal de heer A.J. van der Jagt uit Rotterdam op vrijdag 3 oktober om 20.00 uur in het clubgebouw, Nijverheidscentrum 50, een lezing verzorgen over Eu ropese Cultuurvogels. De bedoe ling is deze avond een discussie op gang te brengen over wat een startende vogelliefhebber zoals kan tegenkomen. Wanneer men vragen heeft over de eigen vo gels, kan men deze meebrengen, ledereen is welkom, de toegang is vrij. Voor meer informatie: www.zangenkleur.nl. Zevenhuizen - De kinderkleding- en speelgoedbeurs, welke voor afgelopen weekend werd geor ganiseerd te bate van Unicef heeft een bedrag van 628,85 euro opgebracht. De organisatie dankt een ieder die zich voor de beurs heeft ingezet. Zevenhuizen - Het nieuwe seizoen bij de Hervormde Gemeente is van start gegaan en heeft als jaarthe ma 'Jongleren' meegekregen. Ge durende de komende maanden zal dit thema op allerlei manieren worden uitgewerkt. De eerste avond staat gepland voor woens dag 1 oktober om 20.00 uur in de Hervormd Centrum aan de Dorps straat. Zevenhuizen - Enthousiaste en betrokken collectanten van de Nierstichting in Zevenhuizen en Oud Verlaat hebben tijdens de Nationale Collecteweek 2.242,42 euro ingezameld. De Nierstichting bestaat veertig jaar en benut haar jubileumjaar om extra geld in te zamelen voor het realiseren van doorbraken in het voorkomen en het behandelen van nierziekten. Met dat doel voor ogen zijn in het hele land ruim 75.000 collectanten op pad gegaan. Prachtige opbrengst "Tienduizenden Nederlanders hebben nieren die niet goed func tioneren. Door een aangeboren afwijking, een ontsteking of een nierbeschadiging door bijvoor beeld suikerziekte", zegt Paul Heij- nen, collectecoördinator van de Nierstichting in Zevenhuizen. "Ook onze regio telt vele mensen die met de ingrijpende gevolgen van een nierziekte worden geconfronteerd. Dankzij de inspanningen van onze collectanten hebben we tijdens de collecteweek een prachtig bedrag opgehaald voor de Nierstichting. Met dit geld komen doorbraken in de strijd tegen nierziekten weer een stap dichterbij." Collectant gemist? giro 88.000 t.n.v. Nierstichting Nederland te Bussum. Voor meer informatie: www.nierstichting.nl Zevenhuizen - De herfst is begonnen. "Dan denken we aan de kleuren geel, oranje, bruin en rood. In deWereldwinkel zijn in het assortiment inmiddels herfstkleuren aanwezig, vooral bruin en rood, maar ook de nieuwe modekleuren paars, grijs en zwart." Coöperatie Usaha Kriya in Bali, van de mozaïek schalen en spiegels, heeft caramelbruin glasmozaïek gebruikt voor haar producten. Een grote vaas, eveneens uit Indonesië past daar mooi bij. Samen met een bruine kaars, bruine kettingen en zachtwitte beeldjes, geschikt op een sjaal in bruine tinten vormt dit alles op de etalagetafel een mooi geheel. Voor wie meer van warm rood houdt zijn de spiegel en een ronde schaal ook in rood mozaïek in de winkel aanwezig. En in de modekleur zwart is een mozaïek- schaal, met een rand van stukjes spiegelglas op de andere etalage- tafel te zien, samen met diverse andere zwarte producten: kande laren, een vriendenkring, een ket- ting, een sfeerlicht en geurbran- ders. Het Lilyservies van de Thaise Coöperatie Sang Arun heeft nu ook zwarte kopjes en bekers met oen witte binnenkant. In het Rap- parek hangt veel paarse, grijze en zwarte kleding, maar er zijn ook wat kledingstukken in de warmere herfsttinten. Veel sieraden passen goed bij deze kleding. Tot slot is het zeker de moeite waard om ook eens omhoog te kijken naar de mobiles die aan het plafond hangen of naar de dro- menvangers boven de toonbank. Wereldwinkel Z-M aan de Dorps straat 202D is geopend van woens dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Herv. Centr. 9.30 - 11.00 uur: 2 okt: Heieen Stolk; 27 nov: Ank Ver boom; 15 jan: Marianne Hellendoorn; 26 febr: Drs. René van Loon; 12 mrt: Martine Bremmer - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel; geopend di en do in Sam Sam, Lange Zijde 9; voor meer informatie: www.beestenboel-zevenhuizen.nl. - Kinderkleding en speelgoedbeurs t.b.v. UNICEF 25 en 26 sept. Ger. kerk Z'huizen De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111) ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verderop afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten 17 okt; 21 nov; 19 dec. De Zeven Muzen zaterdag 15 nov. Amateur-muziekavond Ontmoetingskerk 20.00 uur. w Groeneweg Klaverjassen: 10 en 14 okt; 14 en 28 nov: 12 dec. Postduivenvereniging De Stormvliegers jaarlijkse duivententoonstelling za. 29 nov. 19.30 uur; Kerstbingo 19 dec. 20.00 uur. DE VIERKAP - Soos: dinsdag 14.30 uur: 7 en 21 okt., 4 en 18 nov., 2 en 16 dec.; Schakel: dinsdag 20.00 uur: 7 en 28 okt., 25 nov., 16 dec.; Klaverjassen: vrijdag 20.00 uur: 3, 17 en 31 okt., 14 en 28 nov., 12 dec. Dansen: vrijdag 20.00 uur: 10 en 24 okt., 7 en 21 nov., 4 en 18 dec.; Toneelrepetitie: maandag 20.00 uur; Boksen jeugd, woensdag 16.30-17.30 en 17.30-18.30 uur; Boksen volwassenen: 19.30 - 20.30 uur; Kerstmarkt 13 dec. - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - Soos. Iedere 2de dond. van de mnd. 9.30 u - 11.30 u Dorpshuis Op Moer 9 okt; 13 nov; 11 dec; 8 jan; 12 febr.; 12 mrt; 9 april en 14 mei.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9