WETHOUDER HELSLOOT SLAAT DRIEËNTWINTIGSTE PAAL FEESTELIJK NIEUWS WERELDWINKEL HISTORY OF COUNTRY MUSIC IN SWANLA CLUBKAMPIOENSCHAPPEN SINGLE BIJ L0VE'70 ACTIVITEITEN-AGENDA ^VÊNÏïïnZErsMViOFRKAPELLE Uitbreiding Op Moer van start Zevenhuizen De Zevenster ANBO Musea Zevenhuizen De Zeven Muzen w Groeneweg Postduivenvereniging De Stormvliegers Oud Verlaat Moerkapelle SIERADEN MAKEN BIJ VROUWEN VAN NU NATURISTISCH ZWEMMEN OSS/BE FIT OPENT SPORTMARKT 'IV pagina 12 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 oktober 2008 Moerkapelle - De plannen lagen er al jaren, maar de uitvoering liet op zich wachten. De uitbreiding van dorpshuis Op Moer is een langdurig proces geweest. De bouw werd dinsdag 30 september feestelijk gestart met het slaan van de officiële paal door wethouder Frank Helsloot. Het was niet de eerste paal op de locatie. "Ik wil u bedanken dat ik van daag voor het eerst een drieëntwintigste paal heb mogen slaan. Dat maakt niet uit, het toont juist aan dat we hard aan de slag zijn gegaan. We hebben er al veel te lang over moeten praten." Door Geertrude Verweij Helsloot feliciteerde Moerkapelle en het bestuur van 'Op Moer' met de uitbreiding van het dorpshuis. Deze uitbreiding was nodig van wege de te kleine zaalruimte in het sportgedeelte. Na de verbouwing zal de sportzaal met meer dan 400 vierkante meter uitgebreid zijn tot een sporthal die aan alle landelijke eisen voldoet. De zaal zal indien Bouwbedrijf de Graaf tekent voor de uitvoering van de verbouwing. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Herv. Centr. 9.30 -11.00 uur: 27 nov: Ank Verboom; 15 jan: Marianne Hellendoorn; 26 febr: Drs. René van Loon; 12 mrt: Martine Bremmer -Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel; geopend di en do in Sam Sam, Lange Zijde 9; voor meer informatie: www.beestenboel-zevenhuizen.nl. - Kinderkleding en speelgoedbeurs t.b.v. UNICEF 25 en 26 sept. Ger. kerk Z'huizen - EHBO start nieuwe cursus 6 januari 2009 (locatie: clubgebouw Zang en kleur, Nijverheidsstr. jAanmelden: 079-5931195. Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inioop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111) Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verderop afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten 17 okt; 21 nov; 19 dec. zaterdag 15 nov. Amateur-muziekavond Ontmoetingskerk 20.00 uur. Klaverjassen: 10 en 14 okt; 14 en 28 nov: 12 dec. jaarlijkse duivententoonstelling za. 29 nov. 19.30 uur; Kerstbingo 19 dec. 20.00 uur. DE VIERKAP - Soos: dinsdag 14.30 uur: 21 okt., 4 en 18 nov., 2 en 16 dec.; Schakel: dinsdag 20.00 uur: 28 okt., 25 nov., 16 dec.; Klaverjassen: vrijdag 20.00 uur: 17 en 31 okt., 14 en 28 nov., 12 dec. Dansen: vrijdag 20.00 uur: 10 en 24 okt., 7 en 21 nov., 4 en 18 dec.; Toneelrepetitie: maandag 20.00 uur; Boksen jeugd, woensdag 16.30-17.30 en 17.30-18.30 uur; Boksen volwassenen: 19.30 - 20.30 uur; Kerstmarkt 13 dec. - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - Soos. Iedere 2de dond. van de mnd. 9.30 u - 11.30 u Dorpshuis Op Moer 9 okt; 13 nov; 11 dec; 8 jan; 12 febr.; 12 mrt; 9 april en 14 mei. nodig in drieën gedeeld kunnen worden met speciale wanden. André de Wolf, penningmeester in het bestuur van Op Moer; "Het is een gedenkwaardige dag. We zijn blij, verheugd en dankbaar dat het zover is. Het is een redelijk langdu rig proces geweest en uiteindelijk kregen we groen licht. We zijn zo ver, hier staan we." Al eind jaren negentig was er spra ke van uitbreiding van de sport zaal, maar het bleef bij praten. De Wolf: "In 2006 hebben we alle plannen en ideeën eindelijk con creet kunnen krijgen met de ge meente. We moesten daarvoor onder andere garanties geven ten aanzien van de bezetting. Een aan tal verenigingen heeft toegezegd de ruimte te gaan gebruiken. De verantwoording voor de bouw is bij de gemeente ondergebracht en we zijn erg blij dat de gemeente bereid was dit op zich te nemen. Als bestuur zijn wij te klein om een dergelijke verantwoording te dra gen. We zijn overigens wel op zoek naar nieuwe bestuursleden om het draagvlak te vergroten." De bouw wordt uitgevoerd door Bouwbedrijf de Graaf uit Moer kapelle. Er is voor de verbouwing van het Dorpshuis bewust gekozen voor een plaatselijke aannemer. "De Graaf heeft bovendien al eer der werkzaamheden voor ons ver richt. Het is prettig als je elkaar kent als ondernemer. Je weet dat je daar een stuk kwaliteit voor te rugkrijgt." Zevenhuizen - De nieuwe Zuid- Afrikaanse wijnen, die in We reldwinkels verkocht worden, zijn in de onlangs verschenen nieuwe edititie van de Wijnal manak goed beoordeeld. Daar naast worden zowel de nieuwe Zuid-Afrikaanse wijnen als de twee Riojana wijnen en de Rosé in de Superwijngids genoemd. De Rosé heeft zelfs het stempel 'omfietswijn' gekregen. Met vier eerlijke wijnen in de Wijnalmanak en zeven eerlijke wijnen in de Superwijngids heeft de Wereldwinkel alle reden tot het vieren van een feestje door middel van een wijnaanbieding voor Rosé en Gran Roble-wit. Goed nieuws ook over cacao. In de reguliere handel gaat Ver kade voortaan Fair Trade cacao gebruiken voor haar chocolade producten, omdat de kwaliteit goed is en er geen vervangende vetten worden gebruikt. We reldwinkels, die altijd al eerlijke chocola verkopen, zien dit niet als concurrentie, maar als een opsteker voor hun cacaoprodu- centen. De Wereldwinkel heeft in het assortiment nieuwe bio logische chocolade repen van 100 gram in de smaken melk- praline, extra-puur en puur- mint. Bij de verkiezing 'Beste winkel keten 2008' staan de Wereld winkels nu al in de Top 5 in de categorie 'Hobby, cadeau en overig' en in de categorie 'Food- speciaalzaken'. Stemmen kan nog op www.bestewinkelketen. nl. De kans bestaat nog steeds, dat de Wereldwinkels, net als in 2007, nummer één worden. Wereldwinkel Z-M, gevestigd aan de Dorpsstraat 202D, is ge opend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en op vrijdag tot 17.00 uur. The History of Country Music met Calyx Moerkapelle - Afdeling Moerka pelle van de NBvP 'Vrouwen van Nu' organiseert voor woensdag 15 oktober een workshop 'sieraden maken' onder leiding van mevrouw Adrie Snelders. Deze avond, die wordt gehouden in dorpshuis Op Moer, stat om 20.00 uur en is een vervolg op de presentatie tijdens de openingsavond in september. Zaal open om 19.30 uur. Zevenhuizen/regio - De naturisti- sche zwemvereniging Puur Natuur huurt voor haar activiteien drie baden: zaterdags wordt er in Ze venhuizen gezwommen en op zon dag in Nieuwkoop en Maassluis. Behalve zwemmen wordt er ook gemasseerd. Men kan op sommige dagen ook gelijktijdig van de sauna gebruik maken. Voor meer infor- Zevenhuizen - In Theater Swanla treedt zaterdag 11 oktober om 20.15 uur de groep Calyx op met hun programma 'the History of Country Music', een aaneenschake ling van 30 songs en aanverwante verhalen. In het eerste deel van het program ma neemt Calyx de verschillende invloeden die de country music hebben gevormd onder de loep. Vervolgens behandelt de band de country music vanaf 1920 tot nu per decennium met korte verhalen en steeds een markant lied uit die periode. Via een beamer worden foto's uit die tijd op een scherm geprojecteerd. Na de pauze gaat Calyx in op diver se stijlen binnen de brede noemer van country music, zoals bluegrass, western swing, cajun, tex mex, the Bakersfield sound, trucker's songs, country rock en the outlaw move- ment. Ook behandelt de band the ma's als country music in films en op TV, de positie van de vrouw in country music, zwarte zangers in witte muziek en bijzondere per soonlijkheden zoals Johnny Cash en Dolly Parton. De toegang be draagt 10,- euro. Zevenhuizen -Twee leden van gym nastiekvereniging OssbeFit open den zaterdag 4 oktober de sport markt. Door het trekken aan een koord onthulden Fabienne en Marit samen met twee leden van Timmers Sport het bord '30 minuten bewe gen'. OssbeFit ondersteunt de cam pagne van harte. Het lesaanbod van de vereniging is gevarieerd en voor elke leeftijdsgroep. Dankzij een lu dieke sponsoractie is de vereniging sinds kort de trotse eigenaar van een nieuwe tumblingbaan. Tijdens de sportmarkt konden ook niet-le- den de baan uitproberen. Voor meer informatie: www.ossbefit.nl Moerkapelle - Bij tennisvereniging Love '70 werden vorige week de clubkampioenschappen single ge houden. Ook al zat het weer de laatste paar dagen niet mee, toch konden zaterdag 4 oktober de finales onder goede omstandig heden gespeeld worden. Bij de heren werd in twee categorieën in poules gespeeld. In de categorie B ging de finale tussen Hans Jonker en Jeroen Dijkema. Jonker won in twee sets (6-1 6-4). De A finale werd gewonnen door Alex van der Wilt, hij won in drie sets van Marco van der Loos (7-6 1-6 6-0). Bij de dames werd via het afval- systeem gespeeld. De troostronde werd gewonnen door Sandra van der Loos, zij won met 6-3 6-2 van Janneke Kohlen. De A finale werd gewonnen door Renate Rutgrink van Anja Tepper (6-3 6-2 Clubkampioenen Alex van der Wilt en Renate Rutgrink Het slottoernooi wordt zondag 19 oktober gespeeld worden; dit toernooi is de start van het winterseizoen. Het tennispark heeft all weather banen en is het gehele jaar geopend.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 12