W00NPARTNERS ZET TROUWE HUURDERS INTRODUCTIECURSUS DIVERSE N HET ZONNETJE INSTRUMENTEN BIJ CONCORDIA CONCERTINFORMATIEAVOND C-AKK00RD VAN LEEUWEN WINT HERFSTC0NC0URS HSW KINDERBOEKENWEEK OP BEATRIXSCHOOL BOEKENMARKT SINT VICT0RKERK SMURFENVOETBAL BIJ WSE PAARDENDAL BLIJ MET GIFTEN Ml II I il ill I CVÉÉN HENGELSPORT KORTE WANDELTOCHT VOOR SENIOREN BONNEN- EN PRIJZEN- BING0 GOUWE RIJDERS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 oktober 2008 pagina 19 Vermoedelijke auto-inbreker aangehouden Waddinxveen - De politie heeft woensdag 1 oktober een 18-jarige man uit Gouda aangehouden. Hij wordt er van verdacht dat hij op 18 augustus inbrak in een op een bedrijfsterrein aan de Noordkade geparkeerde auto. Na het inslaan van een ruit werd een schouder tas met inhoud van een vrouw uit Hendik-ldo-Ambacht gestolen. Dankzij getuigenverklaringen en eigen onderzoek kwam de politie op het spoor van de verdachte. Hij is voor het verdere onderzoek ingesloten. De politie sluit niet uit dat hij verantwoordelijk is voor meerdere inbraken in auto's. Waddinxveen - Bij Muziekvereni ging Concordia starten binnenkort diverse introductiecursussen voor het spelen op klarinet, trompet, euphonium (bariton), F-hoorn en trombone. Dit seizoen wordt de cursus uitgebreid met spelen op de hobo. Een reeds ervaren hoboïst of fagotist kan zich al gelijk aan melden om mee te spelen in het orkest. De cursus is bestemd voor iedereen vanaf zeven jaar. Spelen derwijs leert men de grondbegin selen van het spelen op deze in strumenten, zoals het vasthouden. een aantal grepen, de bijbehoren de muzieknoten en het aanblazen. Binnen zes lessen kunnen de eerste liedjes gespeeld worden, waarbij meespelen met een CD een grote rol speelt. Aanmelden kan op jmp.postma@ gmail.com of 0182-619569. Men kan ook langsgaan op een repeti tieavond in clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg, waar iedere donderdagavond van 18.00 tot 19.15 uur gerepeteerd wordt. Voor meer informatie: www.con- cordia-waddinxveen.nl. Waddinxveen - In de lente en in de herfst organiseren vrijwilligers van de VAC, de Victor Activiteiten Commissie, een een boekenmarkt, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Sint Victorkerk. Ten behoe ve van het restauratiefonds wordt voor zaterdag 11 oktober van 10.00 tot 15.00 uur de eerstvolgende boekenmarkt georganiseerd met een gevarieerd aanbod van onder meer romans, kinderboeken, strip boeken, pockets en (semi-)weten- schappelijke boeken. Ook is er een ruime collectie langspeelplaten en videobanden. Tevens verkrijgbaar zijn de zogenaamde 'Sint Victor Specials' als wijn, ambachtelijke jam en gelegenheidskaarten. Giften ten behoeve van het fonds zijn welkom op rekening 42.74.71.249. Voor meer informatie: 0182-615137. Waddinxveen/Boskoop - Het op leidingsorkest van Muziekvereni ging Excelsior uit Boskoop en van Concordia uit Waddinxveen, C-Ak- koord, verzorgt op vrijdagavond 24 oktober avn 19.30tot21.00uurhaar jaarlijkse concert-informatieavond, waar het orkest, bestaande uit 60 muzikanten, onder leiding van Je roen Wentel, laat horen wat er met een opleidingsorkest mogelijk is. Deze avond zullen de orkestleden zich ook als groep presenteren in de vorm van samenspel ensembles. Daarnaast zal de dirigent toelich ten hoe een repetitie bij C-Akkoord is opgebouwd. Tevens wordt infor matie verstrekt over diverse instru menten en over de te volgen oplei ding. Na afloop is er gelegenheid om vragen te stellen. Voor meer informatie: 0182-619569. Waddinxveen - Voetbalvereniging WSE organiseert voor zaterdag 11 oktober om 11.0 uur Smurfenvoet bal onder leiding van hoofdsmurf Cees, die de kinderen op speelse de grondbeginselen van het voet bal zal bijbrengen. Het ontvangst comité is vanaf 10.30 uur present. Na afloop is er voor de kinderen limonade met iets lekkers. Waddinxveen - Twaalf leden van Hengelsportvereniging Waddinx veen (HSW), visten afgelopen zaterdag de traditionele 'Herfst dagwedstrijd' in de Oude Rijn bij Koudekerk. De vangst was slecht te noemen, want gezamenlijk werd slechts een kleine vier kilogram vis gevangen. De uitslag was als volgt: 1. A. van Leeuwen met 1.040 gram; 2. Wim Houtman met 980 gram; 3. Jan van Gemeren met 780 gram, 4. Herman Kraan met 720 gram en 5. Gerard Reijm met 540 gram. De grootste vis werd deze dag ge vangen door Kraan; hij ving een vis ter grootte van 33 cm en werd daarmee winnaar van de aloude Van der Stelt wisselcup. Voor de ouderencompetitie werd er gevist in de Heimanswetering. De vangst was hier iets beter. Her man Kraan werd eerste met 3.880 gram, gevolgd door Rinus Reichard met 3.730 gram. Derde werd Hans Laman met 3.100 gram. Komende zaterdag wordt eveneens in de Heimanswetering gevist. Vertrek om 7.00 uur vanaf NS-station. Waddinxveen - Manege Het Paar- dendal en Stichting De Groene Hartruiters aan de Noordkade 108 verzorgen aangepaste lessen voor ruiters met een beperking, een li chamelijke, visuele, verstandelijke of meervoudige handicap. Deze groep ruiters wordt steeds gro ter, wat inhoudt, dat er ook meer pony's beschikbaar moeten zijn. Het Fonds Verstandelijk Gehandi capten heeft daartoe pony Zjelka gesponsord en geheel aangekleed voor deze FPG-ruiters. Daarnaast heeft dit fonds diverse materialen geschonken om het terras op te knappen en rolstoelvriendelijk te maken. Een groot aantal vrijwilli gers is al enige weken druk bezig om een en ander vóór zaterdag 11 oktober klaar te krijgen. Op deze dag vindt namelijk om 13.30 uur de officiële overhandiging plaats van fjordenpony Zjelka door Fonds Verstandelijk Gehandicapten met daaraan gekoppeld de opening van het nieuwe rolstoelvriende- lijke terras. Hierna kunnen de FPG-ruiters hun kunsten vertonen. Zij rijden in twee- of viertallen een echte dres- suurproef waarna een spelparcours met diverse hindernissen verreden wordt. Muzikale medewerking wordt deze middag verleend door de 'Zingende Schoorsteenveger', die diverse Nederlandstalige hits ten gehore zal brengen. Voor meer informatie: 0182-632933. Waddinxveen - Stichting Vonk or ganiseert voor maandag 13 okto ber voor senioren een wandeltocht van circa zes kilometer. Vooraf op geven is niet nodig. Op de dag zelf kan men vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-ac- tiviteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad. Om 10.00 uur vertrekt men per auto richting Benthui zen. Bij geitenboerderij 't Geertje' wordt de koffiestop gehouden. De kosten voor deelname bedragen 3,- euro, inclusief een consumptie. Aan deelnemers die meerijden, wordt bovendien een kleine bij drage aan de autokosten gevraagd van maximaal 1,- euro. De volgende korte wandeltocht staat gepland voor maandag 10 november. Voor meer informatie: 0182-631932. Waddinxveen - In wijkgebouw Zonnig Zuid, gelegen aan de Vic- torstraat, wordt voor dinsdag 14 oktober van 20.00 tot circa 22.00 uur een bingoavond georgani seerd. Naast diverse prijzen in natura zijn er ook diverse cadeau bonnen te winnen. Er worden 10 rondes gespeeld. Waddinxveen - Autoclub de Gou we Rijders organiseert voor vrijdag 10 oktober voor de 51e keer een najaarsrit. Na de rit zal tekst en uit leg worden gegeven over wat men onderweg wel en niet goed heeft gedaan. Inschrijven tussen 19.15 en 19.45 uur in eetcafé Zinne aan de Nesse 20. Vanaf 19.30 uur kan gestart worden. Enkele tips van de organisatie: Houdt rekening met andere weggebruikers; denk aan eigendommen van een ander en neem schrijfgerei mee. Voor meer informatie: 06-23671549. Waddinxveen - Trouwe huurders verdienen het om in het zonnetje te worden gezet, vindt Woonpart- ners. Tijdens twee bijeenkomsten, op 24 september en 1 oktober, werden 123 huurders uit Wad dinxveen en Zevenhuizen toege sproken en in de bloemen gezet. Onder de vele gasten waren ook meneer en mevrouw Biemold: "We hadden vorig jaar een stukje in de krant gelezen over de trou we huurders bijeenkomsten bij Woonpartners en hebben ons zelf aangemeld. We wonen al 42 jaar aan de Juliana van Stolberglaan in Waddinxveen. En we hebben het daar nog steeds prima naar ons zin." Het echtpaar denkt voorlopig niet aan verhuizen. Meneer en mevrouw Van Kralin gen denken ook nog niet aan ver huizen. Zij wonen sinds juni 1966 in een woning aan de Asterstraat in Zevenhuizen. Miep van Kralin gen: "We woonden daarvoor in een woning aan het Noordeinde. We hadden daar binnen geen toi let, geen douche en we moesten ons eten in de zomer op gasfless en klaar maken. En in de winter kookte ik op een kolenkachel. We waren dan ook de koning te rijk toen we hoorden dat we in aan merking kwamen voor een gloe dnieuwe eengezinswoning met ruime kamers voor de kinderen, een toilet en een badkamer met een douche. Dat was in onze ogen pure luxe. We gingen van oud spul naar zoiets moois. Het is een pret tige wijk. Natuurlijk is er in elke wijk wel eens iets, maar we mogen echt niet klagen. We vinden het trouwens heel bijzonder dat we nu bij deze bijeenkomst zijn, samen met zes andere buren, die ook al ruim veertig jaar in de Asterstraat wonen. Het is mooi om daar een keer samen bij stil te staan." De trouwe huurders ontvingen een certificaat, een bos bloemen en een cheque. Daarnaast kregen ze een exemplaar overhandigd van 'Gebouwd op een stevig funda ment', met daarin de geschiedenis van de sociale volkshuisvesting in Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle. Trouwe huurders die niet eerder doorWoonpartners in hetzonnetje zijn gezet kunnen zich melden: 0182-646464 of l.verbree@woon- partners-mh.nl Waddinxveen - Op de Koningin Beatrixschool werd vorige week woensdag de Kinderboekenweek op een heel bijzondere manier ge opend door een heuse dichter-to- venaar, die samen met de kinderen van groep 7 uit allerlei alledaagse voorwerpen dichtregels tevoor schijn toverde. Toen het gedicht compleet was, las de dichter-tove- naar het voor en daarna zongen alle kinderen samen het 'Open- dicht-lied'. Gedurende de Kinderboekenweek wordt er gewerkt met en over ge dichten en de kinderen kunnen allemaal meedoen aan de Zinnen- verzinzinwedstrijd. De mooiste gedichten worden beloond met een prijsje en worden aan het eind van de Kinderboekenweek opge hangen in bibliotheek De Groene Venen, waar op dit moment een tentoonstelling is ingericht met (dicht-)werk van de kinderen van de Koningin Beatrixschool. De dichter-tovenaar in actie.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19