DE AKKER HEEFT ZIN IN POËZIE BEKENDMAKING MOOISTE GROENPLEKJE BETROKKEN BUURTBEWONERS MAKEN KANS OP 25.000 EURO WEERMAN HUUB MIZEE BIJ KW KINDERBOEKENWEEK OP EBEN-HAËZERSCHOOL OUDER- EN KINDGYM BIJ T00S JEROEN DEN BOER PAKT KOPPOSITIE KLASSEMENT TwaddInxvéfnTrf^tt^ Zeven buurtplonnen uit Zuid-Holland geselecteerd voor Het Beste Buurt- plan van Nederland 2008 Formido pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 oktober 2008 Gezellige oma's helpen bij het voorlezen. Boskoop - Het jaarlijkse project op basisschool De Akker valt dit jaar sa men met de kinderboekenweek, dat dit jaar als thema 'Poëzie' heeft. Op woensdag 1 oktober stapten alle leerlingen door een gedicht heen de school binnen. Eén van de gedichten, een gedicht van Annie M.G. Schmidt, ging over een wel heel bijzonder wezen, de Orrekiedor. Dat wezen zat ook nog boven op het dak en bleek daar steentjes te eten. De kinderen konden in de klas ontbijten, terwijl ze werden voorgelezen door juffen, meesters, opa's en oma's. Tot de herfstvakantie staan en stonden er nog diverse activiteiten op het programma. De kleuters gaan nog een bezoek brengen aan de bibliotheek; bij de onder- en middenbouw heeft de 'gedich tenboom' een centrale plaats in de klas gekregen, hieruit wordt iedere dag een gedicht geplukt en de kinderen van de bovenbouw hebben een kijkje genomen in de Probibliobus, die voor deze gele genheid was omgedoopt in 'Zin- nenverzinbus'. Op de boekenmarkt konden kinde ren boeken kopen, gaven schrijvers en schrijfsters workshops en vlak voor de herfstvakantie wordt het project afgesloten met een 'dich- terscafé', waarin tijdens het nutti gen van lekkere hapjes en drankjes (zelfgemaakte) gedichten worden voorgedragen. Nesselande - Paul Paulusma, dagelijks bestuurder van deelgemeente Prins Alexander, reikt donderdag 9 oktober een cheque uit aan de winnaar van de verkiezing van het mooiste groenplekje in de deel gemeente. De overhandiging vindt plaats tijdens een feestelijke bij eenkomst die van 17.00 tot 19.00 uur wordt gehouden in de raadzaal op de eerste etage van het deelgemeentehuis aan het Prins Alexan- derplein 6. De bewoners zijn betrokken bij het opstellen van de groen- visie. Daarom organiseerde de deelgemeente afgelopen juni in alle wijken bijeenkomsten. Tijdens de bijeenkomsten kon den bewoners per wijk een groenplekje nomineren. Via de website van de deelgemeente stemden bewoners op hun favo riete groenplekje. De bewoner die het winnende groenplekje heeft voorgesteld, ontvangt een cheque van 600 groene euro's be stemd voor het groen in de wijk. Naast groenplekjes in bijvoor beeld Ommoord, Zevenkamp en Prinsenland is in Nesselande de Noordoever voorgesteld door mevrouw Barendse. Boskoop - De Katholieke Vrouwen Vereniging, afdeling Boskoop, or ganiseert voor dinsdag 14 oktober om 20.00 uur in de parochiezaal van de RK Kerk aan de A.P. van Ne slaan een lezing waar Huub Mizee, weerman bij Radio West uitleg zal geven over hoe het weerbericht tot stand komt. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De toegang voor leden is vrij; introducées betalen 2,- euro. Regio - Zeven buurtplannen uit de provincie Zuid-Holland zijn gese lecteerd voor Het Beste Buurtplan van Nederland 2008. De afgelopen maanden heeft de NCRV Nederlan ders opgeroepen buurtplannen in te sturen. De jury heeft 36 plannen geselecteerd en de initiatiefne mers/ambassadeurs van deze plan nen strijden in de maand oktober op het internet met elkaar. De win naar ontvangt 25.000 euro om zijn of haar buurtplan te realiseren of uit te breiden. Het plan 'Hof der Gezelligheid' in de wijk Nesselande is een van de genomineerde buurtplannen. Het Hof der Gezelligheid is na ruim vier jaar bouwen nog niet af. De buurtbewoners organiseren al veel samen, zoals buurtfeesten en acti viteiten voor de kinderen. Met het te winnen geldbedrag wil Esther Groenendijk de bouw eindelijk 'afronden' en een schuurtje neer zetten waardoor spullen die nodig zijn voor buurtfeesten droog en veilig staan. Alle 36 initiatiefnemers/ambassa deurs die meedoen aan Het Beste Buurtplan van Nederland 2008 krij gen een eigen weblog op de site www.hetbestebuurtplan.nl, waar op hun verrichtingen te lezen zijn. Eind oktober vindt er een nieuwe selectie plaats. Op vrijdag 21 no vember vindt de finale plaats en wordt bekend wie de titel Het Bes te Buurtplan van Nederland 2008 én het geldbedrag van 25.000 euro wint. Juffen, meester en a Waddinxveen - De Kinderboeken week is bij de Eben-Haëzerschool afgelopen maandag feestelijk van start gegaan. Thema dit jaar is 'Po- ezie' waaraan het motto 'zinnen- verzinzin' verbonden is. De juffen, meester en directeur zongen een lied op het onderbouwplein met acteur zongen een lied over Poëzie. als refrein: "Zou je dichter willen worden, weten wat een dichter doet? Luister dan maar naar dit liedje, want dan weet je hoe dit moet". Voor meer informatie: www.nhsebenhaezer.nl. Waddinxveen - Jazzdans- en Turn vereniging Toos organiseert di verse lessen Ouder- en Kindgym in Toos-Plaza aan de Staringlaan 18. Voor diverse lessen, bestemd voor (groot)ouders en kinderen in de leeftijd van één tot en met drie jaar zijn nog plaatsen vrij. Ti jdens de lessen ontdekken de peu ters, die zelfstandig moeten kun nen lopen, spelenderwijs samen met hun (groot)ouders vele leuke oefeningen die de basis grondvor men weergeven van de gymnas tiek. Liedjes en spelletjes komen ook aan bod, alsmede onder meer klimmen en klauteren op de grote toestellen. Voor meer informatie over tijder., prijzen en leeftijden: 0182-613839 of 0182-640277. Zie ook www. tooswaddinxveen.nl). Nieuwe leden mogen twee keer op proef mee doen. den. Jeroen den Boer was met een overwinning en een runner-up- positie een klasse apart, terwijl Douma met een derde en achtste plaats ook haar totaal opschroef de. Dubbel podium voor Jeroen den Boer Vanaf de vijfde startplaats reed Jeroen den Boer zich in de eerste race sterk naar voren en pakte op de finish een uitstekende tweede positie. Race twee verliep nog beter. Onder natte, en daarmee moeilijke, omstandigheden pakte Jeroen den Boer de kop om deze tot de finish niet meer af te staan. Met zijn eerste en tweede plaats veroverde Den Boer de leiding in de tussenstand van het kampioen schap. De Finaleraces van het Formido Swift Cup-seizoen vinden plaats in het weekend van zaterdag 25 en zondag 26 oktober op Circuit Park Zandvoort. Met in totaal nog twee heats te gaan, is de spanning aan kop groot. Jeroen den Boer heeft 159 punten, gevolgd door Sandra Douma met 155. Aangezien er per rijder maximaal nog 44 punten te verdienen zijn, gaan de rijders er een spannende eindstrijd van ma ken. Zandvoort/Waddinxveen - Marcel Dekker veroverde afgelopen weekend tijdens spannende races van het A1GP-weekend zijn allereerste zege in de Formido Swift Cup, maar Jeroen den Boer uit Waddinxveen deed de beste zaken voor het kampioenschap. Dankzij een eerste en een tweede plaats verliet Den Boer het Circuit Park Zandvoort als de nieuwe leider in het kampioenschap. Over drie weken, tijdens de Formido Finaleraces in Zandvoort, lijkt alleen Sandra Douma de rijder van het Wijzonol Rhesus Racing Team nog van de titel te kunnen afhouden. Kampioenskandidaten Vóór de start van het A1GP-week- end hadden nog vijf coureurs een reële kans op de titel, maar na de races van afgelopen weekend heb ben Jeroen den Boer en Sandra Douma afstand genomen, mede doordat concurrenten Hans Bos, Tim van Gog en Karei Verspaget niet of nauwelijks punten scoor-

Hart van Holland | 2008 | | pagina 20