T ABOUTALEB ROEMT SAMENWERKING GEMEENTEN BIJ OPENING WERKCENTRUM N00ITGEDACHT WORDT WOONZORGVOORZIENING KINDERBOEKENWEEK IN BIEB EN REIGERH0F METERC0NTR0LEDAGEN VOOR DIABETICI CHILLEN IN HET HART JONGERENKOOR BIJ OPEN DEUR DIENST MAAK JE EIGEN HALLOWEEN POMPOEN NIÊUWERKTRk- KERKDIENSTEN ZONDAG 12 OKTOBER pagina 28 Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Nieuwerkerk or ganiseert in samenwerking met Korbee Techniek voor 11 oktober van 16.00 tot 22.00 uur het feest 'Chillen in het hart' in het Groene Hart van Nieuwerkerk. Lokale DJ's Rextar en Elmeijera, al eerder te zien tijdens No Label en Urban Open Air verzorgen de muziek, naar Hilbert en Armand van Kor bee Techniek. Buurtbewoners zijn evens welkom om een middag te swingen en de jongeren van een positieve kant te leren kennen. 'Chillen in het hart' staat voor een positieve namiddag/avond, met een swingend karakter. Als er na 22.00 nog behoefte is aan een party, kan er in Taverna worden doorgefeest op No Label. De toe gang bedraagt daar 2,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Chris telijk Jongerenkoor Needed uit Maarsen zal 12 oktober onder lei ding van Rob van Dijk haar swin gende medewerking verlenen aan de Open Deur Dienst in het Ont moetingscentrum aan de Bospol derstraat 10. Jongerenkoor Nee ded, opgericht in september 2001, bestaat uit 16 leden in de leef tijd van 15 tot en met 35 jaar en heeft onder meer een optreden verzorgd in het EO-programma 'Nederland Zingt'. Het reportoire van Needed is veelzijdig. Van gos pel, a-capella en ballad, tot swin gende jazz. De heer Watze Flach uit Gorinchem zal in deze dienst voorgaan, die begint om 17.00 uur. Samenzang vanaf 16.50 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Kidz Knutselclub kunnen kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar vandaag, 8 oktober, van 14.00 tot 16.00 uur hun eigen pompoen voor Halloween maken in gebouw Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. Oude kleding aan, want het is een vies werkje! Tijdig inschrijven is gewenst in verband met het ko pen van de pompoenen. Aanmel den kan op 06-38787180 of bar- bera.vedj@gmail.com. Informatie: www.vedj.info of www.vedj-kidz- knutselclub.hyves.nl. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 oktober 2008 Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur kand. G.R. Mauritz en 18.45 uur ds. G. Lustig. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. M.J. Paul. Prot.Gem. 9.30 uur mw. Ds. E. Bouman in Ontmoetingscentrum (Radiouitzending door LON) en 10.00 uur ds.G.J. Robbemond in De Bron (ZWO zondag). Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0I82-594935. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zelfs voordat het officieel was geopend, heeft het nieuwe werkcentrum van de gemeenten Nieuwerkerk en Ze- venhuizen-Moerkapelle al haar eerste successen geboekt; er zijn reeds tien mensen aan een structurele baan geholpen. Wethouder Tamara Venrooij was erg trots dat ze dit succes kon melden op de officiële ope ning afgelopen donderdag 2 oktober. Door Marlonneke Willemsen Voor de feestelijke opening was de staatssecretaris van Sociale za ken en Werkgelegenheid Ahmed Aboutaleb uitgenodigd. De ope ning vond plaats in het gebouw van het werkcentrum aan de Hoo- geveenenweg. De gastheer van deze middag was de heer Gunne- man. Hij wist de hele middag op een leuke en muzikale manier aan elkaar te praten. Het aankondigen van de sprekers gebeurde niet met een standaard praatje, maar met een muzikale ode. Zowel wethou der Tamara Venrooij als staatsse cretaris Aboutaleb vonden dit erg leuk. Volgens de staatssecretaris had hij dit nog nooit meegemaakt. "Het is een eer om zo respectvol onthaald te worden. Hier kan een bepaalde advocaat nog een hoop van leren, misschien hebben jullie nog een stageplaats voor hem." BV Nederland In zijn toespraak benadrukte Aboutaleb dat het kabinet er alles aan doet om langdurig werklozen een goede toekomst te bieden. "Volgens het rapport van de SER moeten we naar een arbeidspar ticipatiegraad van 80% om de BV Nederland draaiende te houden. Op dit moment zitten we hier een paar procent vanaf, maar we gaan de goede kant uit. Ook uit het rapport van de commissie Bak ker blijkt dat we meer mensen aan het werk moeten krijgen om in de toekomst de problemen met de vergrijzing op te kunnen lossen. Dit project is een erg goed initi atief, dat ons hierbij kan helpen. Het past in de traditie van gewel dige kleine juwelen van creativi teit en initiatief die door heel Ne derland zijn ontstaan. Ik ben blij dat ik deze opening mag bijwonen en ik vind het ook buitengewoon plezierig om te horen hoe goed er met andere gemeenten wordt sa mengewerkt." Werk zorgt voor werk Ook Venrooij vindt dat het werk centrum een uniek project is. "Het feit dat de staatsecretaris het pro ject komt openen zegt iets over het belang hiervan. Door mensen te helpen om weer een eerste stap op de arbeidsmarkt te zetten, geef je ze zelfvertrouwen, maar ook de nodige ervaring. Hierdoor ziet hun toekomst er ook veel be ter uit. Op deze manier zorgt werk voor werk." Het werkcentrum is onderdeel van het project Prima. Dit project is een initiatief van de afdeling Soci ale Zaken van de gemeente Nieu werkerk en heeft als hoofddoel om uitkeringsgerechtigden uit de gemeente aan het werk te helpen bij nabijgelegen bedrijven. Hier voor werkt de gemeente samen met het werkcentrum Nieuwer- kerk/Zevenhuizen-Moerkapelle. In dit centrum worden jaarlijks zo'n 50 a 60 mensen voorbereid op een reguliere baan door ze bijvoorbeeld op de werkvloer te helpen met taal en communicatie. Hiervoor werk het centrum samen met het ID-college, maar ook met het lokale bedrijfsleven. Zij zijn immers ook gebaat bij goede ar beidskrachten. Het project moet ervoor zorgen dat voor de onder nemers de kosten van het zoeken naar goede werknemers afnemen en dat er minder uitkeringen ver strekt hoeven te worden. Ludieke aankondiging sprekers. Aboutaleb: "Het is een eer om zo respectvol onthaald te worden." Nieuwerkerk aan den IJssel - Vestia Nieuwerkerk aan den IJssel en de eigenaren van de monumentale boerderij Nooitgedacht, de heer en mevrouw Molenaar, zetten dinsdag 7 oktoberhun handtekening op de koopovereenkomst van de boerderij. Door het ondertekenen van deze overeenkomst wordt de boerderij eigendom van Vestia en kunnen de plannen om boerderij Nooitgedacht te ontwikkelen als woonzorgvoor ziening voor cliënten van Stichting ASVZ verder uitgevoerd worden. De monumentale boerderij Nooit gedacht krijgt er door de samen werking een nieuwe functie bij. De heer en mevrouw Molenaar zul len in de boerderij blijven wonen en de op het terrein gevestigde oudheidskamer blijft eveneens in tact. Daarnaast zal de locatie, die bestaat uit de boerderij met bijge bouwen en 2,5 hectare grond, na een grondige verbouwing plaats bieden aan een woonzorgvoorzie ning met agrarische dagbesteding voor mensen met een lichte ver standelijke beperking. De opvang van de cliënten van de Stichting ASVZ wordt gerealiseerd door woonzorggebouwen aan de loca tie toe te voegen. In totaal worden er vier gebouwen op de grond van de boerderij bijgebouwd. De provincie heeft de partiële her ziening van het bestemmingsplan goedgekeurd en ook de gemeente heeft inmiddels groen licht gege ven. De voorbereidingen voor de realisatie van dit plan gaan van start. De start van de bouw van de nieuwe woonzorggebouwen staat gepland in het eerste kwartaal van 2009. Nieuwerkerk aan den IJssel - Als afsluiting van de Kin derboekenweek wordt op zaterdag 11 oktober voorge lezen in de bibliotheek, vindt er een boekenmarkt plaats in de Reigerhof en treden leer lingen van de Nieuwerkerkse Muziekschool op. Thema bij al deze activiteiten is 'poë zie'. In de gangen van het winkel centrum staan circa 10 kra men waar men terecht kan voor een gevarieerd aanbod aan boeken, waarbij de na druk ligt op kinderboeken. In de bibliotheek wordt van 10.30 tot 11.45 voorgelezen door mensen die het leuk vinden dit te doen. Dit wordt gedaan in blokjes van vijf mi nuten. De Muziekschool or ganiseert van 11.10 tot 12.15 uur openbare lessen voor peuters en kleuters en iets oudere kinderen. De LON zendt van 9.00 tot 14.00 uur live uit vanuit De Reigerhof. Nieuwerkerk aan den IJssel/Gou- da/regio - Medicorner van Vier- stroomzorgring, de winkels met zorghulpmiddelen, organiseert voor de maand oktober een aantal 'metercontroledagen voor diabe tici'. Diabetes is een steeds groter wordend probleem in onze samen leving. Goede ketenzorg rondom mensen met diabetes is erg be langrijk. Tijdens de metercontroledagen kan iedereen bloedglucosemeters laten controleren door een van de Medicorner-specialisten. Daar naast worden de handelingen om trent het meten van een bloedglu cose met mensen doorgelopen. De metercontroledagen vinden plaats tussen 11.00 en 15.00 uur op 14 oktober te Nieuwerkerk aan den IJssel; op 17 oktober te Gouda en op 23 oktober te Capelle aan den IJssel. Voor meer informatie en voor het maken van een afspraak: 0182- 594672.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 28