T'" KinderdijK h t IAA p.oviHcie holland Zuid AAAAAAAAAAA AAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAA Wat is er te doen? I Provincie op EuroSkills 2 Atlas van de samenleving 'Jaar van' ook in het oosten? Leve het landgoed iAAJ Leve landgoed Clingendael Herontdek Vermeer in Delft De tuin van de Randstad Zuid-Hollands werelderfgoed Geitjes voeren in het Groene Hart 60 jaar CoBrA pagina 30 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 8 oktober 2008 Oktober 2008 Zicht od Zuid-Holland Provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, telefoon: 070 441 66 22, e-mail: zuidholland@pzh.nl Tuinarchitectuur en wandelplezier in een Haags stadspark www.denhaag.nl/clingendael Ontmoet de meester van het licht in het Vermeercentrum www.vermeerdelft.nl vermeer J" centrum dein Streekmarkt op 11 oktober met streek producten, activiteiten, kunst en informatie over Midden-Delfland www.middendelfland.nl Land, wind en T LAND WIND WATERT 7" molengebied .„i. Kinderdijk www.stichting-kinderdijk.nl Kind- en biovriendelijke veehouderij in Zoeterwoude www.hetgeertje.nl EuroSkills 2008 is hét evenement voor MBO- studenten. Op 19 september oefenden in Ahoy Rotterdam meer dan 400 jongeren uit 30 Europese landen enthousiast hun vak uit en streden tegen elkaar. Het publiek kreeg maar liefst 49 beroepen te zien, te doen en te beleven: van elektrotechnicus tot laborant en van metselaar tot webdesigner. Tijdens EuroSkills organiseerde de provincie Zuid-Holland een conferentie om met vertegen woordigers uit het bedrijfsleven en onderwijs te praten over actuele problemen op de arbeidsmarkt. Zoals de personeelstekorten door de groei van de economie en de vergrijzing. Maar ook de steeds grotere vraag naar hoger geschoold personeel. De provincie wil met dit soort conferenties partijen bij elkaar brengen. En wanneer nodig ook subsidies geven aan projecten die de knel punten op de arbeidsmarkt op kunnen lossen. Het gaat dan om projecten die werken en leren combineren, de samenwerking tussen onder wijs en bedrijfsleven bevorderen en de door stroming binnen het onderwijs en bedrijven stimuleren. Doorstroom Het passende thema van de conferentie was dan ook 'Doorstroom in beroepsonderwijs en bedrijfsleven'. Deze doorstroom ziet de pro vincie als een noodzakelijke stap om het tekort aan arbeidskrachten te verkleinen. De provincie werkt hierbij samen met de drie regionale Platforms Arbeidsmarktbeleid in Zuid-Holland en de Kennisalliantie. In 2008 is voor het arbeidsmarkt- en onderwijsbeleid van de provincie 3,6 miljoen euro beschikbaar. Onder wijsinstellingen en het bedrijfsleven kunnen voor het opstarten of verder ontwikkelen van projecten bij de provincie subsidie aanvragen. Kijk op www.zuid-holland.nl voor meer informatie en een video-impressie van de conferentie bij EuroSkills. De kleur van vrijheid staat t/m 30 november centraal in Schiedam www.stedelijkmuseumschiedam.nl a.it.n Wilt u meer weten over onderwerpen in deze advertentie kijk dan op www.zuid-holland.ni/zichtopzuid-holland De provincie Zuid-Holland heeft een nieuw product op haar website: de Atlas van de Zuid-Hollandse Samenleving. Een unieke digitale atlas, die een breed palet aan voorzieningen letterlijk in kaart brengt. Van winkelgebieden tot vakantiehuisjes en van ziekenhuizen tot sport verenigingen. Bovendien kan de bezoeker zien welke voorzieningen waar zijn gevestigd, en welke mensen waar wonen. De atlas is bedoeld voor beleidsmakers en bestuurders bij gemeenten, regio's en voor de provincie zelf. Zij kunnen met de atlas zelf kaarten maken die helpen om meer inzicht te krijgen in zowel maatschappelijke als ruimtelijke situaties. Zijn er wel voldoende voorzieningen voor de jeugd in onze gemeente? En hoe kunnen we omgaan met de vergrijzing in de regio? Moeten we onze sportvelden nu verplaatsen, of juist niet? Eén taal Ruimtelijke ordening heeft met mensen te maken en mensen met ruimtelijke ordening. Dat bedenkt iedereen, maar in de praktijk van het beleid werkt dat niet altijd zo makkelijk. Een planoloog denkt nu eenmaal meer in kaarten en een beleidsmedewerker jeugd in nota's over wachtlijsten in de jeugdzorg. Ze spreken eigenlijk eikaars taal niet. Dankzij het integrale karakter van de atlas begrijpen zij elkaar beter en kunnen zo samen beleid ontwikkelen waar alle inwoners van Zuid-Holland baat bij hebben. U vindt de Atlas van de Zuid-Hollandse Samenleving op www.samenlevingsatlas.nl 'De provincie Zuid-Holland heeft het jaar 2008 uitgeroepen tot Zuid-Hollands Jaar van de Landgoederen. Het hele jaar kunnen bezoekers op de schitterende landgoederen en buiten plaatsen in onze provincie genieten van beel dende kunstprojecten, fietsroutes, lezingen en exposities.' Aan het woord is Theo Edel, lid van de CDA fractie in Provinciale Staten. 'De meeste landgoederen en buitenplaatsen in Zuid-Holland liggen op de oude strandwallen tussen Den Haag en Haarlem. Daarnaast zijn er ook nog enkele landgoederen in het zuiden op de lijn tussen Hoek van Holland en Dordrecht.' 'In het oosten van Zuid Holland zijn er echter vrijwel geen landgoederen en buitenplaatsen. Daar kunt u alleen terecht in het voormalige woonhuis van de familie Bisdom van Vliet (www.bisdomvanvliet.nl) uit 1860.' Cultureel erfgoed in Oost 'Zuid-Holland wil graag meer nieuwe land goederen een plaats geven. Met name om de "Cultuurhistorische Hoofdstructuren" vorm te geven. Voor het oosten van Zuid-Holland zou daarom eigenlijk het jaar van het religieuze erfgoed, het jaar van de boerderijen, molens of steenovens moeten worden uitgeroepen. Want daar zijn er wel velen van!" Wilt u alles weten over de landgoederen in Zuid-Holland en hun rijke geschiedenis? Dit jaar krijgt u de kans. De provincie heeft 2008 uitgeroepen tot Zuid-Hollands Jaar van de Landgoederen onder het motto Leve het Landgoed! Dit betekent dat u kunt genieten van allerlei activiteiten op en rond historische landgoederen en buitenplaatsen. Zuid-Holland heeft er zo'n 200. Een aantal daarvan is (deels) toegankelijk. Zoals de Horsten in Wassenaar, Duivenvoorde in Voorschoten, Keukenhof in Lisse, Arboretum Trompenburg in Rotterdam, Huys ten Donck in Ridderkerk en Olaertsduyn in Rockanje. In onze randstede lijke provincie zijn deze landgoederen echte oases van rust en groen: u kunt hier prima recreëren om even bij te komen van de dage lijkse drukte. Het scala aan mogelijkheden waar u gebruik van kunt maken, is breed. Zo zijn er fietsroutes, vaartochten, kunstprojecten, lespakketten, tentoonstellingen en arrangementen. De provincie steunt al deze activiteiten. Instellingen, kasteelbewoners en -beheerders, gemeenten en ondernemers zorgen er verder voor dat ze worden uitgevoerd. Voorzieningen Q Ziekenhuis O 10.000 meter butter NS-stations Demografie 13.3 - 19.3 19.4 percentage 65 totaal 22.8 - 25,8 aanta| inwoners 25.9 - 32,5 in 2030 Cultuurwaarden in kaart Vanwege de cultuurwaarden en die groene, recreatieve functie wil de provincie met haar themajaar de landgoederen meer bekendheid geven. Maar de provincie wil meer doen. Zo zijn de cultuurhistorische en de landschap pelijke kwaliteiten van de landgoederen vastgelegd in een waardenkaart. Met dit hulp middel kunnen de waarden direct herkend en meegewogen worden bij het maken van ruimtelijke plannen. Want de provincie wil haar landgoederen voor de lange termijn behouden en Zuid-Holland mooi houden! Kijk op www.zuid-holland.nl voor meer informatie.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 30