KLIKKEN WEGAFSLUITING AF- EN TOERIT MOORDRECHT JAN DE KONING VERLAAT MOORDRECHTSE POLITIEK KLEUTERS OP VISITE IN BIBLIOTHEEK BETER MOORDRECHT NOG NIET KLAAR MET 'HOOFDPIJNDOSSIER RECREATIEWONINGEN' JONGE BIEBBEZOEKERS LUISTEREN NAAR 'BANG VOOR HONDENWEER' dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Moordrecht-Kinderboekenauteur Brigitte Bosman was vrijdag 3 oktober op bezoek in de bibliotheek. Zij las voor uit baar nieuwste boek 'Bang voor hondenweer'. De groepen 3 van be basisscholen van Moordrecht waren deze dag te gast. Speciaal voor de kinderboekenweek had Bosman gedichtjes bij het boek gemaakt. 'Bang voor hondenweer' is een samenleesboek uitgegeven door Delubas Educatieve uitgeverij. Samenieesboeken zijn boeken met teksten op eenvoudig AVI niveau in grotere letter, afgewisseld met teksten op een hoger leesniveau op normale lettergrootte. Zo kunnen de kinderen samen met een gevorderde lezer al snel een verhaal lezen. Naar de mening van Beter Moor drecht is het onbegrijpelijk dat de overige fracties een onderwerp waar zo veel over te doen is ge weest, afdoen met het standpunt van het college om gewoon doorte gaan met het handhavingsbeleid. De fractie vindt dat er ook andere oplossingen zijn die in overleg met de betrokkenen gerealiseerd kun nen worden, mits de gemeente hiertoe bereid is. De hoop op een politiek debat werd echter vlug van tafel geveegd. "Laten we dit dos sier sluiten zodat we kunnen over gaan tot dringende zaken. De VVD is klaar met dit dossier," liet Kors van der Wolf weten. Tevens riep hij de bewoners van de recreatie woningen op om dit dossier ook te sluiten. Ed Diermann (PvdA) lichtte de geschiedenis van het onder werp nog eens toe. "Nadat bleek dat legalisatie niet mogelijk was hebben wij een onderzoek naar de mogelijkheden om permanente bewoning te gedogen gesteund. We gingen er toen echter van uit dat de gemeente Moordrecht des tijds niet handhaafde, maar dat bleek wel zo te zijn. Het zou daar om onjuist zijn om nu wel te ge dogen. Beter Moordrecht spreekt over een heksenjacht, maar wie zich aan de regels houdt hoeft niet bang te zijn." Ook het CDA was van mening dat het dossier gesloten is. Van der Linden (SGP) riep hen ech ter op om de handdoek nog niet in de ring te gooien en deed een plei dooi voor een nieuw onafhankelijk onderzoek. Diermann en Groenen dijk (CDA) lieten Van der Linden echter weten dat het gehouden onderzoek was aangevraagd door de raad en niet door het college. Het voorstel van Beter Moordrecht om alsnog met het bestuur van de recreatieparken te komen tot een passende oplossing ving dus bot. De Koning gaf aan dit te betreuren. "Maar de knopen zijn geteld." Moordrecht - Bij sommige raadsleden bestaat ondertussen de angst dat het dossier 'legalisatie recreatiewoningen' wellicht nooit gesloten zal worden. Maarten van der Linden van de SGP noemde het zelfs een hoofdpijndossier. Het was op initiatief van de fractie Beter Moordrecht dat het onderwerp handhavingsbeleid permanente bewoning recreatie parken Oosteinde opnieuw op de raadsagenda kwam te staan. Volgens Beter Moordrecht is het noodzakelijk om de discussie over het wel of niet legaliseren van de recreatiewoningen in de raad opnieuw te voeren. De coalitieleden voelden hier echter weinig voor. MAG! voor zijn inzet. "Je bent voor ons allemaal jarenlang de stem van Beter Moordrecht geweest en, ere wie ere toekomt, je hebt mijn fractie scherp gehouden, vooral in de contradictie van jouw voorstel len. Een fel politiek debat is goed voor ons, maar nog beter voor Moordrecht. Dank voor je inzet." De Koning was blij verrast en trots op het beeldje dat hij mocht ont vangen. Verder sprak hij uit dat hij zich altijd dienstbaar heeft willen opstellen naar de mensen toe. "De belangen van de gemeente Moor drecht en haar inwoners zijn voor mij altijd belangrijk geweest." In de toekomst gaat dat wellicht ver anderen. De Koning gaf aan zich in Gouda aan te willen sluiten bij de lokale partij Gouda 50 Partij. "Mocht dit plan doorgaan weet dan dat als er in de toekomst over leg zal zijn tussen de gemeenten Moordrecht en Gouda ik de belan- genzal behartigen vandeinwoners van Gouda." De Koning bedankte de raadsleden en de leden van het college van nu en vroeger waar hij altijd goed mee heeft samenge werkt. Ook dankte hij zijn goede vriend en politiek maatje Jan Spelt voor zijn steun en vriendschap en zijn vrouw Coby voor haar jaren lange steun. "Zonder haar steun had ik mijn werk als raadslid niet goed kunnen doen." Met de woor den 'ik sluit af met een politiek tot ziens' nam Jan de Koning afscheid van de Moordrechtse politiek. Moordrecht - In verband met werkzaamheden aan verlichting en geleiderails dienen tijdelijk voor alle verkeer de af- en toerit Moordrecht(nr. 18)aanderijksweg 20 links en rechts te worden afgesloten. De afsluitingen staan als volgt gepland: A20 rechts afrit 18: van donderdag 16 oktober 21.30 uur tot en met donderdag 16 oktober 22.30 uur; A20 rechts toerit 18: van donderdag 16 oktober 22.30 uur tot en met donderdag 16 oktober 23.30 uur; A20 Links afrit 18 van donderdag 16 oktober 23.30 uur tot en met vrijdag 19 oktober 00.30 uur; A20 Links toerit 18 van vrijdag 19 oktober 00.30 uur tot en met vrijdag 19 oktober 01.30 uur; A20 Links afrit 18 van maandag 3 november 21.30 uur tot en met dinsdag 4 november 05.00 uur of in alle gevallen zoveel langer of korter dan noodzakelijk. Bijzonderheden: Omleiding A20 rechts afrit 18: het verkeer komende van Rotterdam en gaande in de richting van Moordrecht wordt omgeleid via de af- en toerit Gouda (nr. 11, A12). Omleiding A20 rechtstoerit 18: het verkeer komende uit Moordrecht en gaande in de richting van Utrecht wordt omgeleid via de af- en toerit Nieuwerkerk a/d IJssel (nr. 17). Omleiding A20 links afrit 18: het verkeer komende van Utrecht en gaande in de richting van Moordrecht wordt omgeleid via de af- en toerit Nieuwerkerk a/d IJssel (nr. 17). Omleiding A20 links toerit 18: het verkeer komende uit Moordrecht en gaande in de richting van Rotterdam wordt omgeleid via de af- en toerit Gouda (nr.11, A12). Voor meer informatie: 070-3378643. Moordrecht - Na zich ruim 22 jaar met hart in ziel ingezet te hebben voor de Moordrechtse samenleving heeft Jan de Koning vorige week dinsdag tijdens de raadsvergadering afscheid genomen van de lokale politiek. Reden voor zijn vertrek is een verhuizing naar Gouda. Zijn afscheid uit de raad ging niet ongemerkt voorbij. College en raadsleden namen op gepaste wijze afscheid van een toegewijd raadslid. Burgemeester van der Meer me moreerde de politieke loopbaan van de Koning in een toespraak. "Ik herinner je nog uit de jaren tachtig toen ik je tegen kwam in de strijd met betrekking tot het vaststellen van het polderpeil. Door alle peil- veranderingen kwamen funderin gen soms in de problemen, waar onder ook de fundering van de katholieke kerk. Voor dit laatste maakte jij je hard en met succes." Ook in de strijd om onafhankelijk te blijven speelde de Koning een partijtje mee. "Je was betrokken, deskundig en vasthoudend." In 1982 startte de Koning als raadslid bij het CDA om twaalf jaar later fractievoorzitter te worden. In 1998 legde hij het raadslidschap neer en ontving hij een koninklijke onderscheiding. "Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en al snel werd je lid van het Moor drechts Belang. In 2002 richtte je samen met Jan Spelt Beter Moor drecht op en kwamen jullie met maar liefst drie zetels in de raad. Het is zeker geen geringe taak om volksvertegenwoordiger te zijn. Het vraagt veel tijd en heel veel zorgvuldigheid. Het is daarom ook goed om even stil te staan bij je vrouw Coby. Want zonder een goed thuisfront komt ook een goede politicus niet ver." Als dank dat zij haar man al die tijd moest delen met de Moordrechtse ge meenschap ontving Coby de Ko-, ning bloemen van de raad. Jan de Koning werd door de burgemees ter bedankt voor zijn inzet, profes sionele samenwerking en zijn be trokkenheid naar de inwoners van de gemeente. Hij kreeg uit handen van de burgemeester een beeldje dat wordt uitgereikt aan personen die zich op enige wijze bijzonder dienstbaar hebben gemaakt voor de Moordrechtse gemeenschap. Daarnaast mocht hij een horloge ontvangen met daarin het wapen van Moordrecht. Ere wie ere toekomt Vanuit de raad sprak mevrouw Beekman (VVD) de Koning toe. "Ik voel me geroepen tot dit af scheidswoord, want jij hebt in meerdere verbale schermutselin gen jouw pijlen vaak gericht op de VVD. Toen moesten we misschien wel slikken en hadden niet altijd Ik sluit af met een politiek tot ziens. een genoegzaam weerwoord pa raat, maar nu komt misschien onze kans." Beekman dankte de Koning Moordrecht - Jaarlijks wordt in Nederland de Kinderboekenweek georganiseerd. Een feest ter gele genheid van de uitreiking van de griffels en penselen voor de mooi ste en leukste kinderboeken. De gouden penseel ging dit jaar naar het boek 'Sinterklaas' van Char lotte Dematons voor de categorie 'beste illustraties' en de gouden griffel ging naar 'Kinderen van Amsterdam' van Jan Paul Schut ten voor het beste verhaal. Thema van de Kinderboekenweek 2008 is 'Poëzie'. Door bibliotheken worden in het kader van de Kinderboekenweek groepsbezoeken voor kleuters van de basisscholen georganiseerd. In Moordrecht betekent dit dat in de periode van 1 tot en met 11 okto ber maar liefst 11 kleutergroepen op visite gaan in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groe ne Venen, die voor deze gelegen heid is omgetoverd tot 'Pretpark De Gedichteling'. De kinderen krij gen een officieel toegangsbewijs en aan de hand van een power point presentatie worden de kin deren meegenomen in het pret park, waar niet alleen enthousiast gerijmd, gezongen en voorgedra gen kan worden, maar waar ook fitness en bellenblazen niet in het programma zullen ontbreken.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 35