BEELDEND KUNSTENAAR MARJOLEIN MAITIMU OP WEG NAAR MEXICO OVER BESTEMMINGSPLAN EXPOSITIES BIBLIOTHEEK IN TEKEN KINDERBOEKENWEEK WVG GARANDEERT VOORTGANG GROEN BLAUWE ZONE KINDERDAGEN FF ANDERS LINDA SCHRODER IN T0P-10 MODELLENWEDSTRIJD Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 oktober 2008 pagina 37 Moordrecht - Eigenlijk had Marjolein Maitimu besloten om voorlopig niet meer aan grote internationale kunstmanifestaties mee te doen, maar uiteindelijk kon ze het verzoek van de organisatie van Bienal Cha- pingo 2008 in Mexico niet weigeren. Voor deze manifestatie zal ze naar Mexico afreizen. Tijdens haar voorbereiding heeft ze kennis gemaakt met een project voor straatkinderen in Mexico-stad. Ze was hier zo van onder de indruk dat ze besloten heeft dit project te steunen, door er zo veel mogelijk aandacht voor de vragen en door middel van een inzame lingsactie in Moordrecht. Door Marlonneke Willemsen Na recente ervaringen met internationale biënnales had Maitimu besloten hier voorlopig niet meer aan mee te doen. Vorig jaar ben ik naar de biënnale in Florence geweest en dat is me een beetje tegengevallen. Het was in feite gewoon een grote kunstbeurs. Toen ik per e-mail een uitnodiging uit Mexico kreeg, heb ik hier in eerste instantie dan ook hartelijk voor bedankt. De organisatie bleef echter aandringen en ze hebben me zowel de expositie als kost en inwoning aangeboden of ik zou mijn werk zelfs mogen opsturen. Uiteindelijk heb ik toen toch maar besloten op hun uitnodiging in te gaan." Een van de redenen waarom Maitimu uiteindelijk toch voor Mexico gekozen heeft is het thema van de expositie. Haar indruk van deze expositie is dat het om de expositie zelf gaat. "Er worden geen beloften gedaan dat er allerlei belangrijke kunstverzamelaars en galeries komen, maar dat we als deelnemende kunstenaars vorm geven aan het thema 'kunst met wortels in de aarde', wat te maken heeft met onze verantwoordelijkheid ten opzichte van de aarde. Aangezien ik zelf kunst maak die maatschappelijke raakvlakken heeft, sprak mij dit aan. Ik wil laten zien hoe ik naar de wereld kijk. Uiteindelijk vind ik dat belangrijker dan verkoop." Bakkerij Mexico Tijdens de voorbereidingen van haar reis naar Mexico is Maitimu toevallig gestuit op het project 'Bakkerij Mexico'datstraatkinderen helpt. "Iemand had mij verteld dat het in Mexico nogal gevaarlijk was en toen ik aan het uitzoeken was hoe dit nu precies zat, kwam ik dit project tegen. Het is opgezet door een Nederlandse student, die tijdens zijn studie in Mexico in aanraking is gekomen met een opvanghuis voor zwerfkinderen. Omdat hij de zoon is van een bakker, heeft hij het plan opgevat om in het opvanghuis een bakkerij te beginnen om de straatkinderen een opleiding tot bakker aan te bieden en om ervoor te zorgen dat het opvanghuis zelfvoorzienend wordt. Ik vind dit een erg goed initiatief en wil hieraan graag een steentje bijdragen." Maitimu is geen voorstander van de combinatie van het werk als kunstenaar en goede doelen. "Bij kunstenaars die zich inzetten voor goede doelen vraag ik me altijd af in wiens belang dit eigenlijk is Toen ik van dit doel las, heb ik toch mijn bezwaren aan de kant geschoven en besloten om er iets mee te doen. In eerste instantie wil ik proberen om het project onder de aandacht te brengen op de universiteit in Texcoco. Ik wil ook graag aandacht aan dit project besteden op de school waar ik als leerkracht werk. Omdat we dit jaar al een dergelijk project voor Zuid-Afrika hebben, kan dat pas volgend jaar." Aangezien Maitimu niet met lege handen in Mexico wil aankomen, heeft ze samen met een aantal Moordrechtse winkeliers een kleine inzamelingsactie georganiseerd. In een aantal winkels kunnen de klanten voor één euro meedoen aan een wedstrijd. Hierbij moeten ze bij een titel van een van mijn schilderijen, het juiste schilderij zoeken. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken, die een schilderij krijgt. De opbrengst van deze actie gaat naar het opvanghuis in Mexico. Tot nu toe zijn de winkeliers erg enthousiast en ik hoop dat het lukt om een leuk bedrag in te zamelen. Maitimu vertrekt op 5 november naar Mexico, waar tussen 7 en 19 november de expositie plaats vindt. Voor meer informatie: www.maitilinart.com, www.bakkerijmexico.com en bienalchapingo.com Moordrecht - Linda Schroder is doorgedrongen tot de top-10 modellenwedstrijd van mo dern.nl. Tijdens de grote finale in The Sand in Amsterdam op vrijdag 10 oktober zal bekend worden gemaakt of Linda ook daadwerkelijk een jaar lang het gezicht wordt van het elektro nica bedrijf voor 10.000,- euro aan elektronica wint. Moordrecht - Volle Evangelie Gemeente 'In 't Goudse' or ganiseert voor zaterdag 18 en zondag 19 oktober in gebouw De Schakel aan het Oosteinde 27 de jaarlijks terugkerende Kinderdagen, dit jaar met als thema 'ff anders'. Kinderen zijn op zaterdag van 10.30 tot 15.30 uur om te zingen, knut selen, te eten en spelletjes te doen. Op zondag is men wel kom vanaf 15.00 uur voor een gezinsdienst waarin poppen theater Roelof Speelman een voorstelling verzorgd met, eveneens de titel 'ff anders'. 'Je kinderfeestje vieren, maar dan ff anders?': ook daar zijn deze Kinderdagen heel ge schikt voor. De toegang voor basisschoolkinderen voor de Kinderdagen bedraagt 2,- euro voor twee dagen of 1,50 euro voor één dag. Ouders en ba by's en peuters betalen geen toegang. Voor meer informatie: 0182-375121 of 0180-682997. Moordrecht - Tijdens de behande-ling van het bestemmingsplan Wes- tergouwe tijdens de raads-vergadering van dinsdag 30 september werd duidelijk dat er nog veel onzekerheden over het plan zijn. De grootste zorg die bij de raadsleden leefde was de vraag of met de vaststelling van het bestemmingsplan Westergouwe niet te veel grip uit handen werd gegeven. De heer de Koning van Beter Moordrecht voelde zich genoodzaakt om een schorsing aan te vragen om deze situatie met de woordvoerders van de overige fractieleden te bespreken. De Koning: "We zitten in een lastig pakket. We kunnen wel voor het plan stemmen, maar dan hebben we later niet meer de mogelijkheid om erover te dis cussiëren. Je zegt dus ja tegen een bestemmingsplan zonder te weten waar je allemaal ja op zegt." De onzekerheden die tijdens het debat naar voren kwamen gingen onder meer over de ontsluiting van Westergouwe, de duinwaterleiding en de bouwhoogtes. De heer van der Wolf (VVD) gaf aan dat de ontsluiting van Westergouwe consequenties zou kunnen hebben voor de gemeente Moordrecht en vroeg het college om hier zeer alert op te blijven. De heer van der Linden (SGP) voegde er aan toe dat wat hem betreft hetzelfde standpunt voor Westergouwe zou mogen gelden als die er voor de Zuidpias geldt. "Eerst bewegen en dan bouwen. Pas als de infrastructuur geregeld is kan men starten met de woningbouw." De duinwaterleiding, waar tijdens de gezamenlijke commissiever gadering tussen Gouda en Moor drecht ook al uitgebreid over gesproken is, was ook deze avond punt van aandacht. De heer Groenendijk (CDA) stelde dat het nog onduidelijk is waar deze in de Groen Blauwe Zone komt te liggen. Tevens noemde hij het een afwenteling op Moordrechts grondgebied. "Voor Gouda is de Groen Blauwe Zone een zeer aantrekkelijke locatie voor de duinwaterleiding. Door de waterleiding hier te plaatsen heeft de gemeente Gouda geen beperking aan bouwvolume. Ik zou zeggen dat de duinwaterleiding tegen de Goudse grens aan moet komen te liggen en geen meter verder." Twee insprekers, de heer Hardijzer en de heer Montfoort (Moordrechtse Milieubeweging), deelden hun zorgen over het bestemmingsplan met de raad en waarschuwden de raad over de mogelijke gevolgen. De heer Hardijzer herhaalde dat hij zich zorgen maakt over verschillende zaken uit het bestemmingsplan, waaronder de duinwaterleiding en de gevolgen van het ophogen met verzilt zand. "Als het bestemmingsplan wordt goedgekeurd is het een vrijbrief voor Gouda. Ik roep u als gemeenteraad op om hier goede notie van te nemen en vanavond een wijs besluit te nemen." De heer Montfoort gaf aan bezwaren te hebben tegen het besluit van Gouda om woontorens van veertig meter hoogte te bouwen in Westergouwe. "Als je gaat bouwen probeer de nieuwbouw dan zoveel mogelijk te harmoniseren met de open omgeving. Naar mijn mening zijn woontorens van veertig meter hoog dat niet." Hij riep de raad op om bedacht te zijn op verrassingen van Gouda. "Want die zullen er zeker komen. Ik zou als ik u was als raadslid wel drie keer nadenken of u al die stukken wel met een gerust hart ZOU doorsturen naar de provincie." De heer van der Wolf gaf aan het opmerkelijk te vinden dat in het bestemmingsplan nog niet staat aangegeven waar deze woontorens zouden moeten komen. "Ik wil meegeven dat deze hoogbouw zover mogelijk van Moordrecht af geplaatst moeten worden." Wethouder Oomen gaf aan dat in het bestemmingsplan de bouwhoogtes zijn gemaxima liseerd. "Hoe hoog ze precies worden is nog niet bekend", aldus wethouder Oomen. Alle onzekerheden rondom het bestemmingsplan waren voor de raad aanleiding om tijdens een schorsing te zoeken naar een oplossing en na te gaan in hoeverre de raad verplicht is om tot vastlegging over te gaan. "Kan er hier niet sprake zijn van het voor kennis aannemen van het bestemmingsplan, met uitzondering van het gedeelte dat specifiek Moordrecht betreft?" vroeg de heer de Koning zijn collega's. De heer van der Wolf antwoordde dat hetgeen de heer de Koning in gedachte had dat dit volgens hem al in het raadsbesluit stond vermeld. "Maar wat kunnen wij in de toekomst doen om de belangen van Moordrecht goed te kunnen bewaken?" vroeg hij het college. In een reactie lichtte wethouder Oomen de zaak nog eens toe. "De kern is dat de gemeenten Moordrecht en Gouda samen een bestemmingsplan maken. Elke gemeente stelt het deel van het bestemmingsplan vast wat betrekking heeft op hun eigen grondgebied. Als ik de raad goed heb gehoord denk ik dat dit voor het Moordrechts grondgebied geen probleem is." Wethouder Oomen deed vervolgens het voorstel om dit laatste deel vast te stellen. Het gedeelte op het grondgebied van Gouda zou een goed uitgangspunt zijn om verder te werken met het bestemmingsgebied. "Als we dat besluit nemen en dat voor de helderheid in een brief aan de gemeente Gouda vastleggen dan denk ik dat ik recht doe aan hetgeen er uit de raad gevraagd wordt." Er werd besloten dit vast te leggen in een motie wat door de hele raad werd ondersteund. Moordrecht - In bibliotheek De Groene Venen is tot en met dinsdag 4 november een expositie te be zichtigen van schilderijen van Peer- en-Co. Onder deze naam maken de zussen Joke van Vliet-Compeer en Petra de Ree-Compeer onder meer vrolijke kinderschilderijtjes. Tijdens deze expositie ligt ook het, onlangs verschenen, boekje 'Rosalie' ter in zage. Bijzonder aan dit boekje is, dat het geschreven is door de 12-jarig Sanne Kloppers uit Udenhout. De illustraties zij van de hand van Petra de Ree-Compeer. In de vitrinekasten van de biblio theek zijn (oude) poëziealbums, veelal van inwoners uit Moordrecht, te bezichtigen. De groepen 4a en 4b van Openbare basisschool De Achtbaan hebben de expositie van de Kinderboeken week verzorgd. Zij hebben gedich ten gemaakt. Kinderen van groep 4a hebben prachtige vouwwerkjes van het dier waar hun gedicht over ging bij hun gedicht gemaakt. Kin deren van groep 4b hebben hun gedichten in mooi versierde gebou wen geplakt. Bij opening van een raam verschijnt er een gedicht. Voor openingstijden van de biblio theek en voor informatie: www.bi- bliotheekdegroenevenen.nl. Moordrecht - Een nieuw debat tijdens de raadsvergadering van vori ge week kon het instellen van de Wvg op nieuwe gronden in de Groen Blauwe Zone niet verhinderen. Met uitzondering van Beter Moordrecht stemde de raad voor het besluit om de Wvg op te leggen op het gebied gelegen tussen de Oostringdijk, de Provinciale weg N456 en de Vijfde tocht op het grondgebied van Moordrecht. Tijdens de commissievergadering van twee weken geleden liet de fractie van Beter Moordrecht al duidelijk weten tegen het voorstel te zijn en ook tijdens de raadsver gadering lieten zij zich niet door de wethouder of overige fractiele den overtuigen. "Wat wij nu doen is zes eigenaren confronteren met de Wvg om de subsidie voor Gouda veilig te stellen. De fractie van Beter Moordrecht vindt het middel Wvg veel te zwaar voor het doel." Wethouder Oomen benadrukte in een reactie op jan de Koning (BM) nogmaals dat de gemeente Moor drecht de Wvg niet vestigt om de subsidie voor Gouda vrij te stellen. "Het standpunt van Moordrecht is dat dit gebied waar we nu over pra ten groen blijft. De Groen Blauwe Zone wordt een buffer tussen Wes tergouwe en Moordrecht. Wij ves tigen de Wvg om dit gebied voor 2013 ingerichtte hebben als natuur gebied. Dat is dus ook in het belang van Moordrecht." Op de fractie van Beter Moordrecht na waren alle fracties dus voor het instellen van de Wvg. "Wij hechten er als SGP waarde aan dat de Groen Blauwe Zone er komt en dat de inrichting hiervan geen verdere vertraging gaat oplopen," aldus Maarten van der Linden. Het CDA-raadslid Groe nendijk voegde hieraan wel de wens toe dat de onderhandelingen met de eigenaren goed zullen verlopen. "Als gemeente hebben wij de plicht om als gronden ter verkoop wor den aangeboden marktconform te handelen," zo liet wethouder Oo men in een reactie weten.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 37