FANATIEK SPORTEN TIJDENS SCH00LK0RFBAIT0ERN00I T0PV0LLEYBAL ROTTERDAM EN NESSELANDE PRESENTEREN EERSTE TEAMS DAMES FLYERS PAKKEN DE EERSTE PUNTEN VEEL AFGELASTINGEN BIJ W WADDINXVEEN ROWAH-DAMES ALLEEN OP KOP SLECHTE VANGST IN LEIDSE VAART SPORT Usselvogels bestaat 45 jaar EYBAL ÏKETBAL HENGELSPORT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 oktober 2008 pagina 47 Een van de drie winnaars van de groepen j. Moordrecht - Voor de veertigste keer werd woensdag 1 oktober het schoolkorfbaltoernooi bij de Usselvogels gehouden. De vereniging be stond op deze dag ook nog eens 45 jaar. Voor Wim Slingerland was dit de dertigste keer dat hij aan dit toernooi meewerkte. "Korfbal leeft erg in Moordrecht en Gouderak. We hebben erg veel jeugdteams. Maar ook binnen de Usselvogels leeft dit schoolkorfbaltoernooi, ik heb nooit pro blemen met het vinden van vrijwilligers voor deze dag." Door Joke Heikens Joseph van zeven doet mee aan de eerste wedstrijden. "Ik vind het erg leuk, misschien ga ik ook wel korfballen, maar ik zit nog niet op een sport, want ik moet eerst mijn zwemdiploma halen", vertelt hij. De jongste kinderen (groep 3 en 4) doen erg hun best. Op de ver kleinde velden rennen ze heen en weer en doen ze pogingen de bal in de korf te gooien. Na een wed strijd van acht minuten, is er nog vier minuten korfschieten en hier bij vallen de doelpunten. Organisator Marco Slob: "Er doen zes scholen uit Moordrecht en Gouderak mee; de Achtbaan, de Shalomschool, de Jozefschool, de School met de Bijbel uit Goude rak, de Rank en de Kranepoort uit Gouderak. Al een paar weken van te voren beginnen de scholen zelf met oefenen met de leerlingen. Er doen twaalf teams met kinderen uit groep 3 mee, dat zijn bij ons de Welpen. Dan zijn er vijftien teams uitallegroepen4, datzijn deteams die vandaag spelen. Voor vanavond hadden we de groepen 5 tot en met 8 op de planning staan, maar dan moeten we wel buiten kunnen spelen. Daar hebben we zes velden en hier binnen maar één. Nu zijn er drie wedstrijden tegelijk, dat kan Nesselande/Rotterdam - De selec ties van Ortec.Rotterdam.Nesselan- de en GTI-Nesselande werden vo rige week woensdag aan de media en andere relaties gepresenteerd. Arend van der Knaap van de Stich ting Topvolleybal Rotterdam, die de voorzittershamer heeft overgeno men van Martin Heerschap, sprak hierbij de inleidende woorden. De damesselectie van GTI-Nesselande is ondergebracht in een andere stichting, namelijk Stichting Topvol leybal Nesselande, dit om de kwa liteit van de organisatie rond de teams te kunnen optimaliseren. Bij de dames is het aflopende contract met hoofdtrainer Wuqiang Pang niet verlengd en gaat Elroy Beze- mer verder als hoofdtrainer van de dames. De selectie van GTI-Nesselande be staat uit Leora Donk, Dineke van Dijken, Eva Heerschap, Karen Knip, Anouk Schouten, Lizzy Koole, Elena Neve, Kimberley Hogervorst, Esther van Berkel en Daphne van Werven. De selectie van ORTEC Rotterdam. Waddinxveen - De dames van Rowah speelden afgelopen zondag tegen medekoploper MOK uit Dordrecht om de eerste plaats in de veldcompe- titie. Door het slechte weer kon het team moeilijk in het spel komen en werden veel kansen gemist. Na rust, stand 5-5, incasseerde de uitste kend keepende Danielle Deuss in de tweede helft slechts twee treffers en had daarmee een belangrijk aandeel in de winst (7-11). De heren van Rowah wonnen uit tegen ETC. Ook hier zorgde het weer voor een technisch matige, maar zeer spannende wedstrijd. Met de winst van 11-13 staan de handbalmannen van Rowah op een gedeeld eerste plaats. De herenjunioren speelden uit te gen Gemini in Zoetermeer. In een gelijkopgaande wedstrijd werden de punten uiteindelijk gedeeld: 18-18. Met dit resultaat blijven de tweede teams op gelijke hoogte staan. Jeugd doet het goed De allerjongsten, E-jeugd tot 8 jaar, speelden gelijk met 2-2 tegen Ventura uit Schiedam. De D-jeugd won ruim met 9-3 van Oliveo uit Pijnacker, terwijl jongens C uit ze- ook met die kleintjes, want zij spe len met vier kinderen in een team. Met grotere kinderen gaat het niet, daarom hebben we de rest afgelast. Het weer laat het niet toe dat we vanavond verder gaan. Het waait zo hard dat de ballen eerder per ongeluk dan door goed spel in de korf belanden. En dat is niet de bedoeling. Het is wel erg jammer. Onze bedoeling van deze dag is dat de kinderen kennis ma ken met korfbal. Het is een sport die niet snel tijdens de gymnas tiekles wordt gedaan, ook omdat veel juffen en meesters de regels niet goed kennen. We hebben vol doende jonge leden, daar gaat het niet om, maar kinderen moeten wel weten tussen welke sporten ze kunnen kiezen". Juf Jolanda Hoekwater van de Kra nepoort is fanatiek: "We hebben dan ook erg sterke teams uit groep 3 en vooral groep 4" Nesselande werd voorgesteld door Ron Zwerver, die de uitgesproken ambities deelde en slechts een doel voor ogen had: prijzen halen. Lars Lorsheijd werd nog even in het zonnetje gezet, vanwege zijn uit verkiezing tot beste speler van het seizoen 2007-2008. De selectie be staat uit Niels Koomen, Lars Lors heijd, Yannick van Harskamp (aan voerder), Wouter Stoltz, Tije Vlam, Ralph Koomen, Dick Kooy, Jochem de Gruijter, Jelle van Jaarsveld, Niels Klapwijk en Richard Rademaker. Waddinxveen - In de eerste thuiswedstrijd pakte Dames 1 van Flyers met 58-38 tevens de eerste winst tegen BC Utrecht 1. Winst was er ook voor Jongens Under 18 met 54-51, Heren Under 20 met 119-50 en Heren Under 42 met 87-51. Verlies was er voor Jongens Under 14, Meisjes Under 14, Meisjes Under 16 en Heren 2 dat met 49-44 verloor van Forwodians. Anders dan de uitslag doet ver moeden had Heren Under 22 zijn handen vol aan Waterdragers uit Nieuwerkerk aan den IJssel Bij fust stonden de bezoekers zelfs oog voor, 28-29. In het derde en vierde kwart kwam Waterdragers in de foutenlast en behaalden de jongens van Fred van Noort via 35- J5 en 24-7 alsnog naar een ruime 87-51 overwinning. Topscoorders Ruben van Velzen 23 punten en Marco Lindhout 19. Jeugd Jongens Under 20 won in de Dui kelaar met 119-50 van Fictoor 1. Jongens 1 Under 18 wist de voor sprong die zij bij rust tegen Sprin gers 1 uit Gouda had opgebouwd, 27-19, ondanks verlies van het derde en vierde kwart tot het eind gevierde over Conventus uit Zwijn- drecht met 7-5. Door deze over winning staan ze bovenaan in de competitie. De jongens B (13-15 jaar) speelden ook om de eerste plaats en even eens tegen leeftijdsgenoten van Conventus. Het team van ROWAH kwam helaas niet goed in haar spel. Al snel hadden de gasten een verschil gemaakt van vier doel punten en dat verspeelden ze niet meer. Eindstand 15-19. Het team is nu tweede. De meisjes C wonnen hun compe titiewedstrijd zeer overtuigend in Spijkenisse tegen HVOS met 12-1. De meisjes B kregen een team van HVOS op bezoek en won royaal met 16-7. Moordrecht - Afgelopen week vis ten de leden van HSV Moordrecht de voorlaatste wedstrijd van de competitie in de Leidse Vaart bij Leidschendam. De 19 deelnemers wisten slechts 13,7 kilogram vis aan de haak te slaan, waarvan de eerste en tweede plaats samen al goed waren voor 7 kilogram. In het A-korps won Ron Hofland met 3760 gram, gevolgd door Cees van den Heuvel met 3300 gram; derde werd Peter Kuster met 900 gram. In het B-korps werd Jan van der Schee eerste met 340 gram, tweede werd Willen van Veen met 260 gram en derde Hans Speulman met 230 gram. In het C- korps ging de winst naar Jan Brou wer met 1910 gram, gevolgd door Peter van der Hoek met 510 gram, terwijl Wim de Zwart derde werd met 470 gram. De laatste competitiewedstrijd wordt komende zaterdag gevist in de Oude Rijn bij Nieuwerbrug. Bij de diverse korpsen is het span nend, wanneer diverse vissers kun nen nog promoveren dan wel de graderen. Waddinxveen - Door het slechte weer van afgelopen weekend werd ongeveer de helft van de te spelen wedstrijden afgelast. Wel in actie kwam Eldit team moest aantreden tegen BCVB uit Bergschenhoek. Binnen 15 minu ten was de achterstand al opgelo pen tot 2-0, maar bij rust was de stand weer gelijk getrokken. In de tweede helft ging de E1 beter samenspelen, wat een 3-2 voor sprong opleverde. Met een eind stand van 4-3 was de overwinning voor Waddinxveen. De jongens van de D3 speelden hun tweede competitiewedstrijd tegen Groeneweg uit Zevenhuizen. Het felle Waddinxveen verraste Groe neweg met fris en snel combina tievoetbal. Dat resulteerde in een meer dan terechte overwinning voor Waddinxveen: 7 - 4. Het, de afgelopen week, zeer sterk spelende B1 wilde deze week de punten meenemen vanuit Nieu werbrug, tegen Rijnstreek. Het team onder leiding van Mo Darazzi en Leen van Steensel speelde een lastige wedstrijd die eindigde in 2-2. C1, onder leiding van Michael Geur- ten, speelde uit tegen Alphense Boys. Het 0-5 verlies kwam met name door de fysieke kracht in de tweede helft tot stand. F2 speelde uit in Linschoten en moest een 7-2 verlies mee naar huis nemen. De meisjes van 12-15 jaar speelden uit tegen Soccer Boys uit Bleiswijk. Door goede tactische afspraken en veel teamgeest was het bij rust 0-2. Bij een eindstand van 1-4 konden de dames de kleedkamer in. M1, het paradepaardje van de jeugdopleiding, de meisjes van 15-18 jaar, moest spelen tegen en in Scheveningen. De meisjes, uitkomende in de hoofdklasse, speelden een goede wedstrijd. De scheidsrechter speelde in enkele gevallen een onwenselijke en he laas beslissende rol met als resul taat een 2-5 verlies. toe vast te houden, 54-51. Meisjes 1 Under 16 en Binnenland 1 uit Ba- rendrecht waren goed aan elkaar gewaagd maar de winst was voor Barendrecht: 74-67. Inge Dukker en Jorinde van Gent scoorden elk 16 punten. Het bezoekende Zoebas uit Zoetermeer was met 17-124 dui delijk te sterk voor het jonge Flyers Jongens 1 Under 14. Voor de Meis jes Under 14 verliep het bezoek aan het Katwijkse Grasshoppers 2 ook niet erg succesvol. Met 124-12 gingen zij ten onder. Voor Jongens Under 12 was er een simpele over winning doordat de tegenstander niet kwam opdagen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 47