Jaarlijkse schouw van start week 41, nr. 20 Wie onderhoudt? Wat moet u doen? Wanneer start de schouw? Vragen? Algemene Subsidie Verordening en Nadere regel Subsidie afkoppelen bestaand verhard oppervlak vastgesteld Waterschapsverkiezingen Bekendmakingen Bestuursvergaderingen Nieuws dijkgraaf en hoogheemraden Inspectietocht Krimpenerwaard pagina 6 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 8 oktober 2008 Sloten, vaarten en boezems zijn de bloedvaten van ons laag gelegen poldergebied. Deze watergangen vragen om een regelmatige keuring om de functie voor watertoevoer, waterafvoer en waterberging in optimale conditie te houden. Het hoogheemraadschap doet dit jaarlijks in de zogenaamde schouw. Hierbij controleert het hoogheemraadschap de staat van onderhoud van de watergangen. In de herfst- en winterperiode valt er over het algemeen meer regen en is het afvoeren van water nog belangrijker. Daarom is het nodig dat er geen begroeiing in de sloten aanwezig is. Ook de waterkwaliteit is gebaat bij een goed onderhouden sloot. Wanneer u eigenaar bent van een stuk grond dat grenst aan een sloot, dan is het onderhouden van de halve breedte van de sloot uw verantwoordelijkheid. Ook al is die sloot niet van uzelf. Dat geldt ook wanneer u beperkt recht heeft op de grond langs een sloot, zoals erfpacht. Een uitzondering zijn de hoofdwatergangen. Deze worden door het hoogheemraadschap zelf onderhouden. Het onderhouden van de sloot bestaat uit: Het verwijderen van planten en drijvend materiaal uit de watergang; Het maaien van de schuine slootkanten; Het snoeien van houtachtige gewassen die over de sloten hangen en het onderhoud of de bereikbaarheid kunnen belemmeren. De controles worden dit jaar vanaf 1 oktober in het gebied Krimpenerwaard en vanaf 1 november in het gebied Schieland uitgevoerd. Als grondeigenaar moet u op deze datum het onderhoud hebben uitgevoerd. De schouwperiode duurt ongeveer vier weken. Als blijkt dat de sloot niet of onvoldoende is onderhouden dan kan het bestuur van het hoogheemraadschap besluiten om bestuursdwang toe te passen. Dit houdt in dat het hoogheemraadschap op uw kosten het onderhoud uitvoert. Als u vragen heeft over de schouw dan kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving onder telefoon nr. 010 45 37 335. Maai boot voor onderhoud aan een watergang naar het steunpunt Zuidbroek kon de voortgang rond de reconstructie van de provinciale weg de nieuwe bruggen hierin, worden bekeken. Het algemeen bestuur heeft op 25 juni 2008 de Algemene Subsidieverordening Schieland en de Krimpenerwaard vastgesteld. Deze verordening geeft een aantal voor schriften voor alle door ons te verstrekken subsidies. De verordening treedt met terugwerkende kracht per 1 januari 2008 in werking. Het dagelijks bestuur heeft op 30 september 2008 de Nadere regel Subsidie afkoppelen bestaand verhard oppervlak vastgesteld. Met deze subsidieregeling willen wij verantwoord afkoppelen van verhard oppervlak door derden stimuleren. Deze beleidsregel treedt met terugwerkende kracht per 1 januari 2008 in werking en eindigt op 31 december 2009. U kunt de Algemene subsidieverordening en de Nadere regel inzien op onze website of op ons kantoor. Nu de kandidatenlijsten zijn opgesteld en de stern- pakketten worden gedrukt, wordt het tijd om de water schapsverkiezingen onder uw aandacht te brengen. De landelijke campagne is op 1 oktober van start gegaan, maar ook in het gebied van het hoogheemraadschap zal u tekenen van de verkiezingspromotie zien. Zo proberen wij met ingang van 11 oktober op iedere zaterdag samen met vertegenwoordigers van de verkiesbare partijen onze promotietent in een gemeente binnen het gebied op te slaan. Wij hopen te starten op het raadhuisplein van Nieuwerkerk aan den IJssel en u daar te ontmoeten. De plaatsen die wij bezoeken op de zaterdagen daarna zullen via onze website bekend worden gemaakt. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW). Graag nodigen wij u uit voor de volgende vergaderingen: - De territoriale commissie Rotte op 15 oktober vanaf 20.00 uur. De vergadering wordt gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard 123 te Rotterdam; - de territoriale commissie Krimpenerwaard op 16 oktober vanaf 19.30 uur. De vergadering wordt gehouden in partycentrum Amicitia, Raadhuisplein 1/5 te Lekkerkerk. De agenda en de onderwerpen van de vergadering zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergadering is mogelijk nadat u het heeft aangemeld bij de voorzitter of het secretariaat, tel. 010 45 37 272. In de vergadering van 30 september is o.a. besloten om: - De jaarrekening 2007 van de Stichting Beheer Registergoederen vast te stellen; - Het voorstel voor het opstellen van bestekken voor de slibverwerking op drie zuiveringsinstallaties, e.e.a. conform de slibstrategiestudie, ter besluitvorming aan de verenigde vergadering voor te leggen; - Het beleidskader grondwater ten behoeve van de overdracht van de grondwatertaak van de provincie ter kennisname aan te nemen; Voorts werd besloten om binnen het mandaat van de verenigde vergadering van 30 maart 2005 een aantal grondtransacties ten behoeve van de dijkversterking Nederlek af te sluiten. Op 18 september heeft de territoriale commissie Krimpenerwaard haar jaarlijkse inspectietocht uitgevoerd. De tocht leidde ondermeer naar de pas aanbestede reconstructie van de Beijerscheweg in de gemeente Vlist, met de problematiek rond een aantal bruggen. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de Stolwijker- sluis in Gouda en werden verschillende werkzaamheden aan de IJsseldijk bekeken. Op de afvalwaterzuiverings installatie De Groote Zaag in Krimpen aan de Lek werd stil gestaan bij de toekomstige uitbreiding van deze zuivering.Tenslotte werd de dijkversterking in Lekkerkerk (Schuwacht en Opperduit) bezocht. Op de terugweg Capelle aan den IJssel - (K.08.425) Dura Vermeer Bouw Rotterdam B.V. tijdelijk en plaatselijk versmallen van de singel, 1 e Articuslaan; - (K.08.406) D. Beerse, aanbrengen van een beschoeiing, Grateastraat 69; - (K.08.308) Gemeente Capelle aan den IJssel, plaatsen van een bank "kunstwerk", verwijderen van bestaande bank en beplanting en het verplaatsen van de afvalbak op en in de waterkering, Schenkelse Dreef; - (K.08.305) D.W. van Gessel, bevestigen van een bootlift aan de bestaande damwandconstructie in de Hollandsche IJssel, Dorpsstraat 50a; - (K.08.519) C. Bloois, uitbreiden van de bestaande woning en het bevestigen van een bootlift aan de bestaande damwandconstructie in de Hollandsche IJssel, Dorpsstraat 48. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.08.309) R.G.S. Nieuwburg, slopen van een woning, De Britten 14; - (K.08.414) Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, graven en dempen van een overige watergang en het maken van een dam met duiker, de Maalderij; - (K.08.376) Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, aanbrengen van twee uitstroombakken, Spoorlaan en de Prins Mauritssingel. De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheem raadschap. Voor nadere informatie over de vergunningen kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335. Tegen de keurvergunningen kunt u schriftelijk t/m 19 november 2008 bezwaar maken bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123,3063 GK Rotterdam

Hart van Holland | 2008 | | pagina 6