DE KUNST VAN HET BLOEMSCHIKKEN LUXE EN TRENDY SIERADEN BIJ HEEMSKERK JUWELIERS MANNENAV0ND BIJ Cl000 WADDINXVEEN VAN DER LOO-YACHTINTERIORS UITGEROEPEN TOT BESTE LEERBEDRIJF Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 oktober 2008 pagina 9 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Nesselande - "Bloemschikken loopt als een rode draad door mijn le ven", zegt Sonja Snijders, die een jaar geleden haar bedrijf begon in haar riante atelier aan huis. "Ik maak bloemstukken en rouwwerken en geef cursussen en workshops. Ik werk voornamelijk met natuurlijke materialen, bloemen, takken, stukken hout. Om de houdbaarheid van een bloemstuk te verhogen vervang ik kwetsbare materialen soms door kunstmateriaal, maar dan wel met de nadruk op de natuurlijke uitstraling." Stichting Hout Meubel (SH&M) heeft donderdag 2 oktober de winnaars van de verkiezing Beste Leerbedrijf in de meubelbranche en interieurbouw en Beste Prak tijkopleider in de hout- en meu belbranche bekend gemaakt. Van der Loo - Yachtinteriors uit Waddinxveen mag zich Beste Leerbedrijf van 2008 noemen. De jury roemde Van der Loo - Yachtinteriors vanwege de ontspannen benadering van het management en de praktijko pleiders dat vertrouwen wekt bij de leerlingen en medewerk ers, de één op één begeleiding en het 100% slagingspercent age van leerlingen. De winnaar krijgt een promotiepakket en het bedrijf wordt door SH&M voorgedragen voor de landelijke verkiezing, uitgeschreven door het ministerie van OCW. Op 12 februari 2009 wordt de uitslag bekend gemaakt. Pijnacker - "Ik heb acht jaar gezocht naar een geschikte winkel, maar het klikte nergens helemaal. Tot ik hier kwam. Dit was echt een schot in de roos", zegt Ruud Heemskerk over zijn juwelierszaak in winkel centrum De Ackershof in Pijnacker. De 31-jarige Heemskerk is geboren en getogen in Zevenhuizen en woont sinds drie jaar in Rotterdam- Nesselande. Door Geertrude Verweij "Ik heb Havo gevolgd in Wad dinxveen en daarna de vakoplei ding voor juwelier in Schoonho ven. Ik ambieer al heel lang een eigen winkel, maar ik ben na mijn opleiding eerst bij verschillende werkgevers aan de slag gegaan om me de praktijk meester te ma ken." Heemskerk nam in september vo rig jaar de juwelierswinkel in de Ackershof over van de vorige ei genaar. "Hij heeft nog een jaar met ons mee gewerkt en neemt in decem ber afscheid. Ik werk samen met mijn vriendin Ramona en daar naast hebben we nog vier men sen in dienst. Het is echt een leuk. gezellig team." Sinds de overname is er wel heel wat veranderd in de winkel. "Het interieur is gedeeltelijk aange past, maar er is vooral geïnves teerd in het assortiment. We zijn daarmee helemaal overnieuw be gonnen. Het pakket dat wij hier voeren is heel breed. Ik verkoop trendmerken zoals Guess en Ti- Sento, die spreken de mensen erg aan. Maar we hebben ook een grote collectie trouwringen en horloges van grote Zwitserse merken als Oris, Ebel en Tissot. Verder voeren we natuurlijk re paraties uit aan sieraden en hor loges. Bovendien doen we klok- kenreparaties. We hebben een ervaren klokkenmaker met een groot eigen atelier." Door Geertrude Verweij De workshops zijn over het alge meen seizoensgericht. Op dit mo ment worden eronder de professi onele leiding van Sonja herfst- en kerststukken gemaakt. Ook is het mogelijk met een groep van zes tot twaalf personen een aparte afspraak te maken. "Voor zo'n speciale workshop kan men in overleg met mij zelf kleu ren, materialen en thema's kie zen. Ik zorg voor alle materialen, schalen, vazen en het benodigde gereedschap." Wie het belangrijk vindt om altijd een mooi bloemstuk in huis of be drijf te hebben, kan een abonne ment nemen."Ik ga bij de klanten op bezoek, bekijk het interieur en spreek af wat voor kleuren en materialen ik ga gebruiken. We kelijks of tweewekelijks maak ik een nieuw bloemstuk, dat is af gestemd op de wensen en smaak van de klant." In de genen Daarnaast is het altijd mogelijk incidentele stukken te laten ver zorgen. "Vooral het maken van rouwstuk- ken vind ik mooi werk. Het blijft een uitdaging om echt iets te ma ken dat past bij de persoonlijk heid van de overledene." Behalve de seizoensgerichte workshops die al op de agenda staan, heeft Sonja plannen voor een wekelijkse workshop. "Ik ben een beetje aan het aftasten of er belangstelling is voor een soort inloopworkshop op vrijdag. Mocht dat zo zijn, dan begin ik er zo gauw mogelijk mee. Het idee is dat mensen iedere week in mijn atelier een bloemstuk kunnen komen maken, in eigen vazen of schalen. Ze betalen dan alleen de materialen." De start van haar bedrijf, eind 2007, was de vervulling van een langgekoesterde wens. "Bloemschikken was altijd al mijn hobby, van jongs af aan. Het zit echt in de genen. Mijn moeder was er ook al mee bezig en in die tijd was bloemschikken nog echt heel bijzonder. Ik ben in de gezondheidszorg gaan werken, maar heb daarnaast in Nieuwer- kerk workshops gegeven. Nu ben ik in de gelegenheid om van mijn hobby mijn werk te maken en kan ik me er volledig aan geven." Voor Sonja is bloemschikken meer dan zomaar een bloemstukje ma ken. "Ik wil meer uit de bloemen halen dan bij gewone boeketten het ge val is. Ik ben altijd met kunst be zig. Ik heb een opleiding kleuren leer gedaan en heb veel gevoel voor kleur en compositie. Dat zet ik om in bloemen. Wat ik wil doen is echt bloemsier-kunst." Meer informatie of inschrijven voor workshops: www.sonjasnij- ders.nl of 010 - 84 81 86 0 Het winkelcentrum waar Heems kerk Juweliers gevestigd is, is be zig met een grote verbouwing. Het nieuw te realiseren over dekte centrum wordt uitgebreid met ongeveer veertig nieuwe winkels. "Als het nieuwe gedeelte klaar is, openen we daar een filiaal ge richt op voornamelijk trends." Heemskerk is erg te spreken over de uitbreiding. "Nu al hebben we mooie winkels; een grote super markt, een echte slager, een echte bakker en een poelier. Het is echt een winkelcentrum voor het luxe- re segment, met veel speciaalza ken. Daar komen straks vooral modewinkels bij. Tegen die tijd kunnen we hier echt concurreren met winkelcentra in de grote ste den. Voor de omliggende dorpen is Pijnacker veel gemakkelijker te bereiken en parkeren is hier een voudig, overdekt en gratis." Heemskerk juweliers, Ackershof 43, 2641 DZ Pijnacker, telefoon 015-3693024. Waddinxveen - Om er achter te komen waarom de dagelijkse boodschappen vaker door vrouwen gedaan worden dan door mannen, organiseert de eigenaar van C1000 Jim Koster een mannenavond op vrijdag 24 oktober van 18.00 tot 21.00 uur. "De mannenavond wordt één groot feest. Bekende merken pakken groots uit met leuke attracties en spetterende aanbiedingen die ongetwijfeld goed bij de mannen in de smaak zullen vallen", zegt Koster. "Laat ik een voorbeeld noemen. Wie die vrijdagavond bij ons op de Passage binnen 60 seconden de langste afstand op een roeitrainer aflegt, wint een diner voor twee. Vanaf 3 oktober geven C1000 elke vrijdagavond bij besteding van minimaal 20,- euro of bij aankoop van een speciale aanbieding C1000-mannenmunten weg. Tegen inlevering van die muntjes spelen de mannen op 24 oktober ook voor andere prijzen waaronder een rit in een Ferrari, skiën in Snowworld en een navigatiesysteem. Voor meer informatie: ww w.j i m koster, n I

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9