OPLOSSING PRIJSVRAAG OOGSTFEESTKRANT MOERKAPELLE 2 BEHAALT GEMAKKELIJK GELIJKSPEL UITBREIDING SPORTZAAL OP MOER OPNIEUW DUURDER VEEL WEERSTAND TEGEN BOUW AAN ROTTEDIJK VAN ELSWIJK KAMPIOEN OUDERENCOMPETITIE VOETBRUG OVER DE HENNIPSLOOT AFGESLOTEN Pief L I T I E BERICHTEN UITSLAG DERDE COMPETITIERONDE ^TÊvenhuizei^oerkapelle HENGELSPORT BD IDGE SCHAKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 oktober 2008 pagina 13 Zevenhuizen-Moerkapelle - De laatste wedstrijd van het seizoen van Hengelvereniging H.Z.M. werd gevist in het Lage Bergsche Bos. De acht deelnemers wisten in totaal 20.950 gram vis wisten te vangen; een redelijke vangst. Eerste werd J. van Dongen met 6.800 gram; hij werd gevolgd door J. Visser met 4.750 gram en op een derde plek eindigde K. Bos met 3.100 gram vis. De einduitslag is als volgt: Kampi oen is geworden J. van Elswijk met een totaal van 113.950 gram vis, tweede is geworden J. van Dongen met 68.340 gram, derde werd J. de Zwart met 68.150 gram, vierde J. Wiersma met 52.670 gram, vijfde N. van Leeuwen met 42,140 gram, zesde werd J. Visser met 34.080 gram, zevende J. Klomp met 29.420 gram en achtste werd K. Bos met 27.550 gram. Zevenhuizen/Regio - In de Oogst feestkrant van woensdag 3 sep tember stond een puzzel van Vierstroomzorgring in de vorm van een woordzoeker. Vier stroomzorgring heeft veel inzen dingen ontvangen met de juiste oplossing en bedankt alle inzen ders voor deelname. De oplossing was van de puzzel luidde: 'Bij onze kraam kunt u kennismaken met Vierstroom zorgring voor verpleging en ver zorging met passie'. De prijswin naars zijn mevrouw Marck en J. Verburg uit Waddinxveen; de heer of mevrouw Poelmans, J. van Spengen, A. van der Pot-Be- rendsen, W. Schenk en mevrouw A. Knop-Noordhoek uit Zeven huizen; mevrouw Oudijk en L. Jarings uit Nieuwerkerk aan den IJssel en mevrouw H.C.E. Meurink uit Moerkapelle. Alle winnaars ontvangen binnenkort een at tentie. Politie ontdekt hennep kwekerij in woning Zevenhuizen - De politie heeft dins dagmorgen 7 oktober in een wo ning aan de Bongerd twee ruimtes ontdekt waar net een hennepteelt geweest was. In twee slaapkamers stonden ongeveer 200 potten met geknipte hennepplanten. Verder waren de nodige voorzieningen zoals bevochtigsinstallaties en as similatielampen aanwezig. Stroom werd illegaal afgetapt. De 41-ja- rige bewoner is door de politie aangehouden en verhoord. Hij had net geoogst en de oogst ver kocht. De gemeente ontruimde de woning en voerde het materiaal af naar de AVR in Rotterdam. De poli tie maakt proces-verbaal op tegen de bewoner voor overtreding van de Opiumwet. De politie deed de ontdekking na een tip via Meld- MisdaadAnoniem. Zevenhuizen - Bridgeclub Zeven huizen speelde dinsdag 7 oktober in Swanla de derde avond van de 1e competitieronde. In de A-lijn werd gewonnen door het koppel Janneke Gerrets-Piet Merbis met 60.71%; tweede werd het koppel Ria Gaarkeuken-Hans van Leeuwen met 59.23% en op een derde plaats eindigde het koppel Gerard van Bo- heemen-Mieke van der Linden met 56.25%. In de B-lijn werd gewon nen door het combinatiepaar Ruud Bantje-Wim van der Weerdt met 63.69%; gevolgd door het paar Ce cile Lelieveld-Lieke van der Linden met 62.50%; derde werd het kop- Zevenhuizen - De voetbrug over de Hennipsloot is sinds begin oktober afgesloten. Eind oktober starten de werkzaamheden voor het aanleg gen van een compleet nieuwe brug. pel Toos Blom-Truus van Kasteel met 59.23%. In de C-lijn werd het echtpaar Henk en Riet Heemskerk winnaar met 60.42%, gevolgd op een tweede plaats door het kop pel Truus Caré-Erica Kluiver met 59.03% terwijl het echtpaar Joop en Nelly van der Knaap derde werd met 58.89%. Bij de tussenstand gaat het koppel Janneke Gerrets-Piet Merbis in de A-lijn aan de leiding; in de B-lijn is dit het koppel Ruud Bantje-Mark de Wall terwijl in de C-lijn het echt paar Annie en Wim van Oostrom de lijst aanvoert. Moerkapelle - Het tweede schaak- team van Moerkapelle haalde af gelopen vrijdag op een vrij makke lijke manier het eerste matchpunt binnen door met 4-4 gelijk te spe len tegen Shah Mata 2. Door het afzeggen van zijn te genstander kon Kevin Bakker bij aanvang al direct het eerste punt claimen. Al vrij snel daarna ontfut selde Jan Blok op prachtige wijze een dame van zijn tegenstander die niet veel later op gaf. Stand 2-0 Helaas werd er ook materiaal weggegeven op sommige borden. Zo kwamen Maarten Pilgram en Pieter Perdijk respectievelijk een pion en een paard achter en kon den niet voorkomen dat ze lang zaam werden weggeschaakt. Ad Voerman speelde echter een hele goede partij en liet zien dat hij de juiste vorm te pakken heeft, door z<jn tegenstander vrij makkelijk Het recreatieschap Rottemeren, be heerder van de brug, heeft tot het afsluiten van de voetgangersbrug besloten omdat de palen waarop de brug rust op de waterlijn sterk zijn gerot. Daarom is het niet veilig voor recreanten om van de brug gebruik te maken. Zodra de brug is vervangen wordt deze weer open gesteld voor recreatief gebruik. op te rollen. Ook Wim Westerman speelde een aardige partij maar moest toch zijn meerdere erken nen en het punt afstaan. Mooie remises waren er deze avond ook van Arie Hoogduijn en Ron Droog. Eindstand 4-4. In de interne competitie werd ronde 6 afgewerkt. Jesse van El- teren behaalde een overwinning op Wouter Vroegindeweij en pakt hiermee de leiding. Boudewijn Weijermars won vrij eenvoudig van Freek Hofman en Gerrit van Meeteren speelde een leuke par tij tegen Maarten Vroegindeweij, maar moest uiteindelijk toch het punt aan Maarten geven. Overige uitslagen: Hugo van Elteren-Teun Kooij 1-0, Sander Marijt-Frits van der Starre 1-0. Stand aan de kop: 1.Jesse van Elteren, 2.Arno Luinen- burg en 3.Boudewijn Weijermars. Zevenhuizen - "Ik wil u bedanken dat ik vandaag de drieëntwintigste paal heb mogen slaan. Het toont aan dat we hard aan de slag zijn ge gaan. We hebben er al veel te lang over moeten praten." Deze woorden sprak wethouder Helsloot op 30 september bij de feestelijke start van de uitbreidingswerkzaamheden van sportzaal Op Moer. Een week later moest er echter opnieuw gepraat worden: de kosten van de bouw val len opnieuw hoger uit dan verwacht. Door Elias van der Plicht Op 10 juli 2007 is de raad ak koord gegaan met de uitbreiding van sportzaal Op Moer. Hiervoor werd een krediet van 395.000 euro beschikbaar gesteld. Een jaar later werd een aanvullend krediet van iets minder dan 30.000 euro verstrekt naar aanleiding van in gebrachte zienswijzen tegen de bouwvergunning. Vorige week vroeg het college in een commis sievergadering om nogmaals een extra bedrag beschikbaar te stel len. Doordat de gemeente gecon fronteerd werd met doorgevoer de stijgingen van met name de prijs van staal, die dit voorjaar met zestig procent omhoog is gegaan, wil het college 35.000 euro extra vrijmaken voor de uitbreiding van de sportzaal. De commissieleden waren hier niet blij mee. Elwin Ha- gens (PvdA): "Toen we afspraken om 395.000 euro beschikbaar te stellen, is al rekening gehouden met eventuele tegenvallers. Hoe kan het dat er nu toch weer meer geld nodig is?" Gert Jan Freeke (Christenunie) stelde vast dat de raad straks niet anders kan dan instemmen met het voorstel door dat de uitbreiding al is begonnen: "We worden voor een voldongen feit geplaatst, want we kunnen niet meer terug." Jacco Vroegop (VVD) vroeg of het college kon garanderen dat dit de laatste maal was dat er extra geld voor de uitbreiding van de zaal moet wor den toegezegd. Wethouder Frank Helsloot kon hier geen garanties over afgeven: "Ik begrijp uw re serves. Ik was niet blij toen ik me realiseerde dat ik met dit voorstel naar u toe moest." De wethouder maakte duidelijk dat er destijds geen post voor onvoorziene uit gaven is gecreëerd en dat niet is uitgesloten dat er in de toekomst opnieuw prijsstijgingen optreden. Vroegop toonde zich niet geheel tevreden met dit antwoord: "Ik heb het idee dat we vorig jaar ver keerd zijn voorgelicht. Ik kan me niet voorstellen dat er geen post voor onvoorziene uitgaven is op genomen." Zevenhuizen - Onder grote belangstelling werd dinsdag 7 oktober tij dens een commissievergadering het ontwerpbestemmingsplan Twee manspolder en polder Wilde Veenen besproken. Door de vele inspre kers en vragen van de commissieleden moest besloten worden de vergadering halverwege te schorsen om het thema een week later te kunnen afhandelen. Door Elias van der Plicht Het ontwerpbestemmingsplan Tweemanspolder en polder Wilde Veenen heeft in juni en juli ter inzage gelegen. In deze periode zijn 36 verzoeken tot wijzigingen ingediend. Tijdens de commis sievergadering van vorige week waren er tien insprekers die hun zienswijze voor de commissiele den wilden verduidelijken. Het voornaamste onderwerp dat aan bod kwam, was het voornemen van de heer Biemond om aan de Rottedijk in Moerkapelle een woonhuis te bouwen, een plan dat controverse oproept. De Rottedijk is vermaard om de molens die er al sinds het midden van de zeventiende eeuw staan. De heer Biemond heeft enkele ja ren geleden een pand aan de dijk gekocht dat gebruikt wordt als kantoorruimte. Hij is voornemens om het kantoor te sluiten en een woonhuis op zijn grond te bou wen. Biemond verdedigde deze keuze door te verzekeren dat hierdoor minder parkeerhinder zal ontstaan en minder verkeer van de dijk gebruik zal maken doordat het kantoor verdwijnt. Het nieuw te bouwen woonhuis, gelegen tussen Rottedijk 10 en 12, moet volgens hem aansluiten bij het cultuur-historische karakter van de Rottedijk: "De kwaliteit van de dijk zal verbeteren. Wij willen de dijk verfraaien", aldus Biemond. Met name omwonen den zijn niet van deze visie over tuigd en zijn tegen de bouw van het woonhuis gekeerd. De heer Van Engelenburg, één van de in sprekers en bewoner van Rotte dijk 14, liet weten dat Biemond een prima buurman is en dat alle buren prima met elkaar overweg kunnen, maar dat de bewoners van de Rottedijk niet kunnen le ven met de door Biemond gepre senteerde plannen. Van Engelen burg: "Wij zien de Rottedijk als een cultuur-historisch monument. Zodra je daar iets aan gaat aan passen, gaat het verkeerd." Ver volgens voerde hij aan dat in het verleden bepaald is dat er niet ge woond mag worden op de plaats waar Biemond zijn huis wil bou wen en riep hij de gemeente op om daarom consequent te zijn en de bouw tegen te houden. Nadat alle insprekers aan bod wa ren gekomen, was het de beurt aan de commissieleden om op het bestemmingsplan in te gaan. Lang duurde dit niet. Jacco Vroegop (VVD) gaf te kennen dat het hem duizelde: alle nieuwe vragen die tijdens de avond waren gerezen, wilde hij liever niet in korte tijd af raffelen. Dit gevoel leefde ook bij andere commissieleden. Besloten werd om daarom de vergadering te schorsen om pas een week la ter de commissie de gelegenheid te geven een reactie te geven op de woorden van de insprekers en het ontwerpbestemmingsplan. Uitgesproken mening? Reageer op dit artikel op: www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 13