JONGE TEKENAARS OP KERKBEZOEK TROMPETTERS SPELEN VOOR KIJK-EENS-WAT-IK-KAN- SH0W OP 'T REIGERBOS Fri' y INDISCHE AVOND VROUWEN VAN NU |ZEVENHUÏzIn:MO|rkaMll|^ PULITIE BERICHTEN pagina 14 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 oktober 2008 Politie onderzoekt vechtpartij Zevenhuizen - De politie stelt een onderzoek in naar een vechtpar tij aan de Zuidplasweg waarbij een 16 jarige jongen uit Zeven huizen gewond raakte in zijn ge zicht. Een 19 jarige Waddinxve- ner werd aangehouden door een portier van een uitgaansgelegen heid daar en later overgedragen aan de politie. Even na 02.30 uur brak de vechtpartij tussen twee groepen jongeren uit. In de uit gaansgelegenheid was al een woordenwisseling ontstaan. Eabien Schiereck is in India gaan werken bij NGO (Niet Gouvermentele Organisatie) Earth Aid India, waar zij Project Manager is van het gehandicapten project. Ze heeft een project opgezet voor gehandicapte kinderen in Tamil Nadu, Zuid India. Ze heeft te maken met enorme armoede, ziektes die in Nederland niet voorkomen en een cultuurverschil. In 2005 was zij in dit gebied in verband met de Tsunami. In februari 2006 is zij weer naar India gegaan voor nog onbepaalde tijd. Ze deelt haar ervaringen graag met de lezers van Hart van Holland. DEZE WEEK DEEL 21: TITANIC Onze veldwerker, Regan heeft de Titanic zeker tien keer gezien. De eer ste vijf keer in het Engels en toen de nagesynchroniseerde verste in het Tamil. Toen snapte hij beter waar het over ging. Hij is helemaal gek op het liedje van Celine Dion. Als hij de kans krijgt staat het de hele dag op. Een vrijwilliger die hier vorig jaar was, heeft de tekst voor hem geprint en toen wist hij ook nog waar het liedje over ging. Hij zette het lied in de ochtend op repeat tot hij het hele maal mee kon zingen en regelmatig kwam ik tijdens zo'n oefensessie het dagcentrum binnen met het vriende lijk verzoek of er nu weer wat anders op mocht. Er zijn weer nieuwe stagiaires op het project en die zijn, net als de meeste vrijwilligers niet zo gek op de 'theme song'. Maar de film wordt wel gewaardeerd, ik heb 'm zelf ook vaak gezien dus tijdens de lunch kon Regan zijn hart ophalen en werd de film besproken, favoriete scenes nagespeeld en vooral gelachen. In de eerste week doen we altijd oriëntatie en Tamiltraining. Die ein digt dan met een toneelstukje door de nieuwelingen in het Tamil, spiek briefjes toegestaan. Het gaat meestal over winkelen of een riksja nemen, of een combinatie van beide, door de keuze van Nishath die bepaalt wat de handigste zinnen zijn om te kunnen zeggen hier. Als je Tamil leert, leer je ook dat alles te duur is en dat je altijd moet onderhandelen dus die zin zit er altijd bij. Manon en Floor waren door de Titanic geïnspireerd met woorden boek onder de arm naar huis gegaan om een scene uit de Titanic in het Tamil na te gaan spelen. Regan zag wel een rolletje voor zichzelf wegge legd maar dat was niet de bedoeling van de training. Toen in Mamallapuram een paar lokale hang jongeren vroegen of ze meegingen om wat te drinken zei Manon: 'Nee we moeten huiswerk maken van Fabien'. Ja, geef mij maar de schuld... Die avond kreeg ik een smsje dat er een muis door de kamer liep, het arme beest was opgesloten geraakt in de kamer en kon de afvoerpijp in de badkamer niet meer bereiken. Afgeleid door de muis die de huis werkavond kwam verstoren en de arme meisjes totaal in paniek bracht, in staat tot hooguit tien te tellen in het Tamil en beperkt door het aantal zinnetjes die Nishath voor hen belangrijk had geacht (niet eens: Jack..l won't let go Jack!...), liep de huiswerkavond anders dan gepland en moest het stuk iets aangepast. De volgende dag gingen de meiden dapper met hun spiekbriefjes voor de moeders in het dagcentrum staan, ledereen was erg nieuwsgierig welke groente er deze keer in de winkel gekocht werd en hoe er onderhan deld zou worden met de riksja-chauf- feur. Maar het werd anders: We gin gen naar de bioscoop, welke film er draaide? Juist; de Titanic en het kost te slechts tien roepies. Maar helaas moest Manon in haar eentje naar de film want Floor vond dat, tot grote verontwaardiging van de moeders en personeel in het publiek, veeeel te duur. Meer weten over het project van Fabien? Kijk op www.mikka.org en de mikkahy ve op www. mikkafounda tion. hyves. nl Donaties zijn welkom: rekening 128065834 ten name van Stichting Earth Aid Holland te Roelof arendsveen. Zevenhuizen - Vrouwen van Nu, afdeling Zevenhuizen, or ganiseert voor donderdag 16 oktober om 20.00 uur in De Zevenster een Indische Avond met muziekworkshop. Onder leiding van een muziekgroep, die spelen op een Angklung bamboe instrument, gaan de aanwezigen samen een avond muziekmaken. Voor introdu- cées bedraagt de toegang 3,- euro. Zevenhuizen - De kinderen van groep 1 tot en met 8 van basis school 't Reigerbos zijn druk met de kinderboekenweek. Een bezoek aan de bibliotheek hoort daar bij; de kleutergroepen van 't Reiger- 0 bos kregen woensdag in de biblio theek een verhaal te horen inclu sief diashow. De groepen 3 tot en met 8 gaven een voorstelling aan elkaar en de kleutergroepen gaven een 'kijk- eens-wat-ik-kan-show' voor ou ders, opa's en oma's. De kinderen kropen even in een rol van iemand anders; het werd een echte show. Zevenhuizen - De jaarlijkse voor speelavond van harmonie De Kleine Trompetter werd vrijdag 10 oktober gehouden in dorpshuis Swanla. Alle leerlingen lieten horen wat ze het afgelopen jaar hebben geleerd. Het was een afwisselend programma met verschillende instrumenten en muziekstijlen. Er werd individueel gemusiseerd, maar ook in groeps verband. De Slagwerkkits en het opleidingsorkest lieten stukken ho ren onder leiding van de dirigenten Hans van Gennip en Karei Jonger- ling. "Een geslaagde avond", aldus de organisatoren. Zevenhuizen - In de prachtige Ne derlands Hervormde Kerk hebben de leerlingen van de tekenles van de Zeven Muzen onder leiding van Diet Alblas woensdag 8 oktober een bijzondere middag beleefd. In een kerk is veel te zien qua vormen en patronen: de preekstoel, het orgel, de ramen, de rij pilaren enzovoort. Op allerlei wijzen hebben de kin deren hun indrukken vastgelegd. De één tekende zo ook een raam met kleine ruitjes, de ander tekent daar ook nog de boom doorheen die buiten te zien is. In juni wordt de jaarlijkse tentoonstelling van de teken- en schildercursus voor kinde ren in de bibliotheek gehouden.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 14