THEATERKUNST IN KREATER COLLEGE: "EERSTE PAAL CENTRUM OP 1 MAART 2009 DE GROND IN" BRIDGEDRIVE T00S MOVES IN THE HAGUE LITIEBERICHTEN WADDINXVEEN. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 oktober 2008 pagina 19 Joke Heikens Waddinxveen - Dorenda Gerts opende vrijdag 10 oktober in Kre- ater de theater-kunstexpositie. Zij roemde het 'jaarlijkse evenement en vooral de miniatuurpoppenkas- ten, klassenwerk' waarmee met een de naam van de dagopvang voor mensen met een verstan delijke beperking genoemd was: KLassewerk. Gerts opende tevens de expositie van schilderwerken gemaakt door Riek ter Maat en Janny Buijs. Tijdens de repetities van de toneel gezelschappen Kameleon, 't Kip- pehok, Maskerade en Toi Toi, schil derde Janny Buijs haar werken. Met de vele kleuren zag je duidelijk het theater erin terug. "Het zijn niet de acteurs die ik vooral geschilderd heb, op één schilderij was de licht man mijn bron. De reclame die je terugziet had hij echt op zijn shirt staan", vertelt ze. Riek ter Maat had een andere aan- Gerts vol lof over jaarlijks evenement. Janny Buijs en Riek ter Maat. pak: "Ik heb stukken uitgekozen waarvan ik vond dat die het beste bij het thema passen. Eén van de toneelgroepen heet Kameleon en één van mijn schilderijen ook. Daarnaast wordt er gedanst tij dens één van de éénakters en een ander schilderij heet 'Dans in de herfst', dat past er prima bij, het is tenslotte herfst." Naast toneel en schilderijen was er ook muziek. Frans en Andries speelden bij de bar accordeon. Op het podium traden Tamara Bakker en Timo Dahler op met popmu ziek. "Dit is een erg leuke moge lijkheid voor ons", vertelt Tamara. "Muziek is tenslotte ook een vorm van kunst. We mochten zelf de liedjes kiezen, de meeste heb ik uitgezocht. Het zijn vooral mijn favoriete nummers die we spelen." Toneelgroep Kameleon bracht de eerste éénakter 'Kees', over hond Kees die was overleden en opge zet, want mevrouw kon er geen af stand van nemen, tot ergernis van meneer. Waddinxveen - De activiteiten op het voormalige Be-Fair veld staan al enkele maanden op een laag pitje, maar vanuit het college van b en w komen geluiden dat het project centrum binnenkort op volle vaart door kan stomen. Vanuit de commissie Openbare Ruimte werd nog door ver scheidene raadsleden zorg geuit over de procedures rond de benodigde vergunningen en de verplichtingen die Fortis Vastgoed heeft. Door Niels Raas Yvonne van Went (D66) toonde zich ongelukkig met het feit dat er nog geen definitief ontwerp is. Van Went wees de andere com missieleden, maar vooral ook de burgers van Waddinxveen er op om eens te gaan kijken naar een maquette van het centrum die te zien is op het oude postkantoor aan de Kerkweg-Oost. Stephan Pe ters (WeWa) gaf aan zich zorgen te maken om de hoge verwervings kosten. Lottie van den Berg (PvdA) sprak ook haar zorg uit over het feit dat de onderhandelingen met de winkeliersvereniging door het MKB zijn stilgelegd en merkte ook op dat afgifte van een onherroe pelijke bouwvergunning vertraagd kan worden door het indienen van zienswijzen. Raymond Boer (VVD) wilde daarop graag van het colle geweten of vertraging kan zorgen voor schade voor de gemeente. Van den Berg wilde tenslotte ook van wethouder Gerts toelichting op de nieuwe bibliotheek. Wethouder Dorenda Gerts bena drukte dat het centrum een 'taai' proces blijft. Het definitieve ont werp is volgens Gerts bijna gereed. Voordat volgens de planning op 1 maart 2009 de eerste paal gesla gen kan worden, moet voldaan worden aan twee voorwaarden. Ten eerste moet er een onherroe pelijke bouwvergunning zijn af gegeven. Als tweede voorwaarde moet Fortis zestig procent van de winkels verhuurd hebben en zestig procent van de woningen verkocht hebben. De gemeente verwacht dat Fortis in ieder geval aan de laatste verplichting kan voldoen. Volgens Gerts zijn er van de 370 geplande woningen negen tig verkocht. Fortis zal binnenkort starten met de verkoop van de rest van de woningen. Overigens merkte Gerts op dat Fortis minder belang hecht aan de verkoop van woningen. De onderhandelingen over welke winkels in het centrum komen zijn volgens de wethouder binnenkort ten einde. De aanvraag voor de onherroepelijke bouwver gunning is verdeeld in twee fasen. De eerste fase gaat over juridische en procedurele zaken. De tweede fase heeft betrekking op hoe het centrum er daadwerkelijk uit gaat zien. Tegen de fasen kunnen ziens wijzen worden ingediend. Gerts maakte duidelijk dat de afgifte door deze zienswijzen vertraging kan oplopen. De gemeente is daar primair niet verantwoordelijk voor, want volgens de wet hebben in woners en bedrijven de mogelijk heid om zienswijzen in te dienen. Indien zienswijzen toch vertraging opleveren kondigde de gemeente aan hierover met Fortis in gesprek te gaan. Gerts deelde verder mee dat de grondexploitatie van de Passage een groot tekort vertoont. Er is wel een duidelijk beeld over de uitkoopkosten. Stephan Peters constateerde dat veel winkeliers Waddinxveen - De Victor Activi teiten Commissie (VAC) van de Sint Victorkerk organiseert voor zaterdag 1 november van 9.00 tot 17.00 uur een Bridgedrive waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het restauratiefonds van de Sint Victorkerk, een voor Wad dinxveen beeldbepalend gebouw, maar geen rijks - of gemeentelijk monument. De VAC zorgt al ruim tien jaar door de organisatie van tal van activiteiten voor een sub stantiële bijdrage aan de instand houding van het kerkgebouw. De maximaal 60 paren zijn welkom in clubgebouw De Hoge Noot van muziekvereniging Concordia aan de J.W. Frisoweg 1. De inschrijfkos ten bedragen 20,- euro per paar, te voldoen bij binnenkomst. Inschrij ving kan plaatsvinden op 0182- 612623 of via alve@planet.nl. Con sumptiebonnen zijn aan de zaal verkrijgbaar. Na afloop is er voor iedereen een attentie en vindt de prijsuitreiking plaats. De inschrij ving sluit op 25 oktober. Waddinxveen/Den Haag - De se- lectiegroep FoKus II (13-16 jaar) van Toos beet afgelopen zaterdag onder leiding van Maaike Willems in het Theater aan de Haven in Den Haag het spits af tijdens de derde editie van 'The Hague Moves'; een wedstrijd voor jong choreografisch talent tussen de 14 en 27 jaar en voor jonge amateur-dansers. Uit een aantal voorrondes, waarin alle dansstijlen aan bod komen, moeten uiteindelijk tien finalisten voortkomen. FoKus II was vorig jaar al tot de hal ve finale doorgedrongen en FoKus I stond toen zelfs in de finale. Met slechts zes danstrainingen én in een nieuwe samenstelling stonden de meiden klaar om als eersten het podium te beklimmen, waar, aan vankelijk wat zenuwachtig, een prima resultaat geboekt werd. Ko mende week zal bekend gemaakt worden of Fokus II door is naar de halve finale op zondag 19 oktober in het theater 'Korzo5Hoog' aan de Binckhorst in Den Haag. Het uit eindelijke doel is het behalen van de finale op zondag 9 november in het Theater aan het Spui tijdens het CaDance Festival. Voor meer informatie: 0182-640277, 0182-613839 of www.tooswaddinxveen.nl. het daar niet mee eens zijn. "De onderhandelingen over de Passa ge zijn ook taai en Fortis blijft een punt van aandacht en zorg, met name over de vraag hoe we het gat van de Passage gaan dichten," al dus Gerts. De wethouder kondigde aan over ongeveer twee maanden met een voorstel te komen. Mogelijke risico's met betrekking tot de voorbelasting vergunning werden uitgelegd door wethou der Wiebrand Dijksterhuis. Deze voorbelasting heeft onder andere betrekking op de locatie voor de parkeergarage. Volgens de voor belasting zal op de grond zand worden gestort om de grond te laten inklinken. Een aantal omwo nenden en winkeliers heeft daarte gen bezwaar ingediend vanwege twijfels over de juridische en mi lieu aspecten. Door een juridische interventie kan er waarschijnlijk binnenkort gestart worden met de voorbelasting. Volgens Dijkster huis zijn de risico's dan voor de uit voerder. Met betrekking tot de bibliotheek deed wethouder Gerts zowel me dedelingen in de commissie Open bare Ruimte als Samenleving. De gesprekken met de bibliotheek verlopen volgens Gerts goed. Dit heeft niet alleen betrekking op hoe het gebouw er van buiten uit komt te zien, maar ook op wat de bibliotheek binnen zal doen. Ook wordt er gesproken over de huur prijs. Aanvankelijk zou de opper vlakte van het gebouw tussen de 2500 en 3500 vierkante meter be dragen, dit is nu teruggebracht tot 1300 vierkante meter. Dit betekent dat er meer ruimte is voor wonin gen. Tenslotte wordt er nagedacht over een simpele horecafunctie in het gebouw. Toos Selectiegroep FoKus II voor het Haagse Theater aan de Haven. Politie Hollands Midden neemt acht rijbewijzen in bij alcoholcontroles Waddinxveen/Regio - De politie heeft het afgelopen weekend acht rijbewijzen ingevorderd van bestuurders die werden betrapt op het rijden onder invloed. Drie waren betrokken bij een ongeval. Bij de ademanalyse werd boven de limiet van 220 ug/l geblazen en boven de invorderingsgrond. Deze ligt op 350 ug/l voor de be ginnend bestuurder en voor ande ren op 570 ug/l. Naast dat de be stuurders hun rijbewijzen hebben moeten inleveren, maakt de poli tie proces-verbaal tegen ze op. In Waddinxveen controleerde de politie zaterdag 11 oktober rond 22.00 uur een 22 jarige automo bilist uit Waddinxveen. Bij die controle bleek van drankgebruik. Hij werd aangehouden en er volg de een ademanalyse. De uitslag daarvan was 370 ug/l. Wel proces-verbaal geen invordering Verder kregen nog acht bestu urders van motorvoertuigen een proces-verbaal voor het rijden onder invloed. Deze bestuurders kwamen boven de limiet van 220 ug/l (90 ug/l beginnend be stuurder) uit maar bleven onder de invorderingsgrond van 570 ug/l (350 ug/l voor beginnend bestuurder. Het ging hier om de plaatsen Voorhout, Leiden (3x), Hazerswoude-Rijndijk, Waddinx veen en Bodegraven (2x). In het belang van de verkeersveiligheid zal de politie blijven controleren op het gebruik van alcohol in het verkeer.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19