BIKER MAG NU OOK MOSSELREISJE ANBO WERELDHANDENWASDAG VERSLAVING EEN KEUZE?! BEKEUREN OPEN REPETITIE POPKOOR SI VOICE EHBO BIJ KINDEREN BIJZONDERE VOGELSHOW IN BATAVIER POMPOENEN VOOR HALLOWEEN KOFFIEOCHTEND AGN tm mifhwerkerk KERKDIENSTEN ZONDAG 19 OKTOBER ER WERD GEBRIDGED...... TOERNOOI 10-EN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 oktober 2008 pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. P.J. Visser en 17.00 uur ds. H.J. Lam. Prot.Gem. 10.00 uur ds. E. Hoogerwerf in De Bron en 12.15 uur Sunday Half Hourdienst met ds. Louis Krüger in Ontmoetingscentrum. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreeku ur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@sti- chtingkwadraad.nl en www.sti- chtingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Berei kbaarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitslag van de 5e ronde van de 1e competitieronde van de Nieuwer- kerkswe Bridgeclub, gespeeld op maandag 6 oktober, is als volgt. Poule A: 1.Maarten Goedhart-Pe ter Bijsterveld 66.25; 2. Wim Ver- hoeven-Ron van Domburg 60.00; 3. Wim Schreuder-Ton Vissers 57.08; 4. Lucy Eldering-Gerda Vis sers 54.58; 5.Joan Sipman-lrene den Hollander 52.08; 6. Rob Moel- ker-Arie van Veen 51.25; 7.Leny Hoogland-J.W.Woudenberg 48.33; 8. Betty Geurts-Karen Schuddeboom 46.67; 9.Renate Tournier-Lucy Wijnen 44.17; Ada van der Linde-Greet Gallagher 44.17; 11.Freddy en Rob van Leeu wen 40.83 en 12. Marijke Blok- Gerda Goedhart 34.58. Poule B: 1 .Michiel de Korver-Rita Krouwel 65.42; 2. Thea Michels- Selma van der Berg 59.17; 3.Kees van Winden-Freek Bijlsma 55.83; 4. Martha Verhoeven-Lenie de Kreek 53.33; 5.Irma en Ab Son- neveldt 50.00; 6. Anneke en Ruud Rijks 48.75; 7.Elly Timmerman- Betsie Kuiper 48.33; 8. Rina Kool haas-Riet Overgaag 47.08; 9,To Schreuder-Bep Vissers 44.58; Arie van der Linde-Mike Gallagher 44.58; 11.Tom en Hanneke Heme- laar 43.33 en 12. Tiny van Winden- Alice van den Heuvel 39.58. In poule A gaat het koppel Joan Sipman-lrene den Hollander aan kop, gevolgd op de tweede plaats door Marijke Blok-Gerda Goed hart. Op een derde plaats staat het koppel Wim Verhoeven-Ron van Domburg. In poule B heeft het koppel Michiel de Korver-Rita Krouwel de leiding; zij worden gevolgd door Thea Michels-Selma van der Berg en op een derde plaats door het koppel Kees van Winden-Freek Bijlsma. Voor meer informatie: www.de- nieuwerkerksebridgedub.box.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Popkoor SlVoice houdt dinsdag 11 novem ber een open repetitieavond in het Ontmoetingscentrum, ledereen is vanaf 19.30 uur welkom aan de Bospolderstraat 10. Voor meer informa- tie:www.s1voice.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Han den wassen is voor ons heel ge woon, maar voor 2,6 miljard mensen niet. Zij moeten het doen zonder sanitaire basisvoorzienin gen zoals een latrine of wc. Het gebrek aan hygiëne en schoon drinkwater veroorzaakt diarree. Een belangrijke oorzaak van kin dersterfte. Jaarlijks overlijden hier door 1,5 miljoen kinderen onder de vijf jaar. Ze worden ziek van het vuile water. Water helpt kinderen niet alleen te overleven, water zorgt er ook voor dat kinderen ge noeg te eten hebben, dat ze naar school kunnen en dat hun moeder tijd heeft om ze te helpen zich te ontwikkelen. Op woensdag 15 oktober is het 'Wereldhandenwasdag'. Hieraan gekoppeld start Unicef de nieuwe campagne: 'Schoon water voor elk kind'. Informatie hierover is onder meer verkrijgbaar bij de kraam van Unicef die vanaf 1 november tot en met 20 decemberte vinden is op de zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur in winkelcentrum De Reigerhof, waar men kerstkaarten, speelgoed en kalenders ten bate van Unicef kan kopen. Op de vrijdagen van 20 no vember tot en met 19 december kan men van 12.00 tot 20.00 uur bij de kraam terecht. Op zaterdag 15 en 22 november staat er tevens een kraam in win kelcentrum Dorrestein. Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke afdeling van de Ne derlandse Patiënten Vereniging organiseert voor donderdag 30 oktober om 20.00 uur in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53 een avond met als thema 'Verslaving, een keuze?!' Een voorlichter van Stichting De Hoop alsmede een ervaringsdeskundigen zullen deze avond spreken over onder werpen als 'Wat is verslaving', 'welke vormen zijn er' en 'wat zijn de gevolgen voor de betrok kene en zijn of haar omgeving'. In de pauze kan men schriftelijke vragen indienen waar na de pau ze op ingegaan zal worden. De avond is bedoel voor jongeren. ouders, leerkrachten, jeugdwer kers en iedereen die iets wil we ten over deze problematiek. De toegang is vrij. Stichting De Hoop is een instel ling voor evangelische hulpverle ning in Dordrecht. De Hoop biedt kinder-, jeugd- en volwassenzorg op het gebied van verslaving, psychosociale en psychiatrische problematiek. Ook heeft De Hoop preventieprojecten voor kinderen, tieners, jongeren en ouders. Voor meer informatie zie www.dehoop.org. In de pauze kunnen er vragen opgeschreven worden waarop de spreker dan na de pauze in zal gaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Nieuwerkerk zijn sinds enkele maanden gemeentelijke bikers actief, toezichthouder die surveil leren op een mountainbike. Sinds kort kunnen deze bikers ook een bekeuring uitschrijven. Bikers houden in eerste instantie toezicht. Zij spreken jongeren cor rigerend aan op hinderlijk gedrag. Mocht na een waarschuwing dit gedrag niet worden beëindigd, dan bezitten de bikers nu de moge lijkheid een bekeuring uit te schrij ven. Medio september werden de eerste bikers beëdigd als Buitenge woon Opsporingsambtenaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - De reiscommissie van de ANBO, afde ling Nieuwerkerk aan den IJssel, organiseert voor dinsdag 21 ok tober een 'Mosselreisje'. De tocht voert naar het dorp Yerseke op het Zeeuwse Zuid Beveland, hét cen trum van de mosselcultuur, waar onder leiding van een VVV-gids de mosselhaven bezocht. Hier bevindt zich tevens de mosselveiling. Ook oesters worden bijna het hele jaar in Yerseke verhandeld. De voor raad ligt opgeslagen in de pitto reske oesterputten. Deze dateren van rond 1870. De luxe touringcar vertrekt om 12.30 uur van de Stationsdreef (makkelijk parkeren), waarna men via haltes op het Raadhuisplein en bij winkelcentrum Dorrestein rich ting Zeeland gaat. Rond 20.00 uur verwacht men weer in Nieuwer- ker terug te zijn. In Yerseke wordt gestart met koffie/thee met een Zeeuwse bolus en een film over de mosselvisserij. Hierna volgt een rondrit langs de oesterputten, de havens en de Oosterschelde. Tot slot wordt er een driegangen-di ner geserveerd in restaurant de Kruik. Men kan hierbij kiezen uit gekookte of gebakken mosselen, sliptong of schnitzel. De prijs voor leden van een ou derenbond is 43,- euro en voor introducés 46,- euro. Voor meer informatie en aanmelden (tot en met donderdag 16 oktober): 0180- 318097 of 0180-315001. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 gaat dinsdag 4 novem ber een EHBO-training van start voor Eerste Hulp aan Kinderen onder leiding van een bevoegd EHBO-instructeur van het Oranje Kruis. Omdat professionele hulp niet altijd snel ter plaatse is, is het van belang voor ouders om te we ten hoe zij moeten handelen als hun kind iets overkomt. De cursis ten leren zoal over levensreddend handelen bij verstikking en ver drinking en krijgen een reanima- tietraining. Hierbij wordt gebruik gemaakt van speciale oefenpop pen in verschillende leeftijdsca tegorieën. Opgeven voor deze training van drie avonden kan op: 0180-310180 of via info@zorgis- eenkeuze.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het nieuwe veldje achteraan de Kleinpolderlaan organiseert Stich ting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel voor woensdag 15 okto ber een toernooi 10-en voor wie goed kan hooghouden én scoren. Er is een categorie 13- en 13+. Er worden twee partijtjes gespeeld van maximaal zes deelnemers. De zes besten strijden uiteindelijk om de '10-en Bokaal'. De meest attrac tieve tiener krijgt een persoon lijke prijs. De toegang bedraagt 1,- euro. Voor meer informatie en aanmelden: 06-48102366. Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke vogelvereniging De Vogelvriend organiseert voor vrij dag 24 en zaterdag 25 oktober een grote vogelshow in de Batavier aan de Batavierenlaan 2-4. Belangstel lenden kunnen deze dagen onge veer 400 vogels bewonderen waar onder kanaries, tropische vogels, grasparkieten en dwergpapegaai en. Tijdens de show kunnen ook vogels gekocht worden. De show is op vrijdag geopend van 13.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De officiële opening vindt plaats Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Vedj Kidz konden kinderen vorige week woensdag een echte Haloween pompoen maken onder leiding van Bar- bera Stam en een aantal andere vrijwilligers. Een grote groep kinderen was deze middag aanwezig om een griezel-pompoen te vervaardigen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Adviesraad Gehandicaptenbeleid Nieuwerkerk aan den IJssel orga niseert voor woensdag 5 novem ber van 10.00 tot 11.00 uur een koffieochtend in de Batavier voor mensen met een beperking of een chronische ziekte. Tijdens deze ochtend kan men met elkaar erva ringen uitwisselen, maar ook infor matie vragen over de Wmo. Enkele bestuursleden zullen aanwezig zijn om vragen te beantwoorden of om iets te vertellen over het platform. Op deze ochtend is ook de oude renadviseur aanwezig.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27