REIKI BIJ VEDJ RACETALENT LEO VAN EIJK 16): COUREUR ZONDER RIJBEWIJS Jongeren musicalgroep de Zeven Muzen is begonnen met repetitie voor De Wave ROTTERDAM EERSTE EUROPESE JONGERENHOOFDSTAD PEPTALK '1 pagina 32 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 oktober 2008 Zoetermeer/Waddinxveen - De leerlingen van de sportklas van het Coenecoop College beleefden dinsdag 7 oktober de eerste sportactieve middag. Naast de zes sportlessen in het lesrooster volgen de sportklasleerlingen een aantal themamiddagen, waarin onder andere sportclinics, ehbo, trainingsleer en het leren organ iseren van evenementen worden aangeboden. De eerste themamiddag vond plaats in Zoetermeer waar de leerlingen op de locatie van Ay- ers Rock kennis maakten met klimmen en outdooractiviteiten. Naast bewegen stonden samen werken en elkaar helpen centraal op deze middag. Voor de docent en was deze middag een prima gelegenheid om het doorzet tingsvermogen te testen. Deel nemers en begeleiders conclu deerden dat het een geslaagde middag was. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een lichaam wil graag gezond zijn, maar door verschillende oorzaken kunnen er blokkades ontstaan in het stromen van de lichaamsener gie. Hierdoor kunnen allerlei li chamelijke en geestelijke klachten ontstaan. Een Reiki-behandeling pakt die blokkades aan zodat de energie beter doorstroomt en het lichaam weer kan beginnen zich zelf te genezen. Stichting Vedj or ganiseert voor woensdag 29 okto ber én 10 december om 19.00 uur een avond in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieu werkerk, met Olaf Borsboom, die deze avond belangstellenden in de praktijk kan laten ondervinden wat Reiki is. De kosten bedragen 10,- euro. Opgeven is verplicht en kan op 06-38787180 via vedj.info@ gmail.com. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Nadat Leo van Eijk dit jaar voor de tweede keer kampioen is geworden in de Ford RST klasse, heeft hij begin oktober ook succes geboekt in de Swift Cup. Op het circuitpark Zandvoort werd Leo derde, terwijl hij pas voor het derde weekend aan deze klasse deelnam. Leo zou het liefste rally- of autocoureur worden, maar hij realiseert zich dat dit moeilijk is in een sport waar niet alleen talent, maar ook het budget een belangrijke rol speelt. Leo is begonnen met autoraces toen hij veertien jaar was. "Mijn vader heeft altijd aan autocross gedaan en ik ging altijd met hem mee. Toen ik veertien werd heeft mijn vader, samen met AVL Systems, ervoor gezorgd dat ik aan het Ford RST junior rally-racing kampioenschap mee kon doen. Daar was ik super blij mee, want ik wilde heel graag gaan racen." In dit eerste jaar is Leo gelijk tweede geworden in het kampioenschap en in 2007 en 2008 werd hij kampioen. Afgelopen jaar heeft hij bij Rensportschool Zandvoort een cursus gevolgd en daarbij heeft hij de Rookie of the Year Award gewonnen, waardoor Leo is uitgenodigd om mee te doen aan de Pinksterraces op Zand voort in de Suzuki Swift Cup. "Dat ging eigenlijk "Ik mag nog steeds naar McDonald's!" erg goed. Hierna heb ik ook meegedaan aan een wedstrijd op Zolder in België en het A1 weekend op Zandvoort. In Zolder ging het al heel goed en kon ik veel mensen inhalen. Op Zandvoort ging het nog beter. In de eerste race ben ik veertiende geworden en in de tweede race zelfs vijfde. Ik was hier extra blij mee, omdat het hard regende en ik met de Swift nog nooit in de regen gereden had. Dat maakte het extra spannend." Het komende seizoen wil Leo graag overstappen naar een hogere klasse, omdat hij graag nieuwe uitdagingen heeft. "Na drie seizoenen ken ik de Ford RST van binnen en buiten. Ik weet precies hoe ik hem moet afstellen. Daarom zou ik graag in een hogere klasse willen rijden, omdat ik dan een andere auto krijg, maar het probleem is dat ik daar te jong voor ben. Dat kan eigenlijk pas is 2010 als ik mijn rijbewijs heb. Daarom heb ik dit jaar mijn licentie als navigator gehaald, zodat ik al wat ervaring kan opdoen in de rallysport. In 2010 wil ik me graag kwalificeren voor het Talent First programma van de KNAF. Hierdoor krijg je ook fi nanciële ondersteuning, wat de kans groter maakt dat ik in de auto- en rallysport actief kan blijven. Het is namelijk een erg dure sport en zonder on dersteuning van de bond of sponsors in het niet mogelijk om aan wedstrijden mee te doen." Rotterdam - Rotterdam heeft zich zelf voor 2009 tot Jongerenhoofd- stad van Europa uitgeroepen. 'Your World' richt zich op jongeren tus sen de 12 en 28 jaar oud en biedt hen de mogelijkheid eigen talen ten te ontdekken en te ontplooien. Door zich open te stellen voor de omgeving zullen jongeren ervaren waar interactie toe leidt onder het motto 'Jouw wereld vormt geen bedreiging, maar is juist een bron van inspiratie'. De activiteiten in 2009 hebben tot doel jongeren (en volwassenen) bekend te maken, te interesseren en te laten participeren in Your World. Hierdoor verandert de beeldvorming over jongeren ten positieve, is er minder uitval en creëer je meer participatie onder jongeren. Gevolg is dat jongeren van elkaar en van volwassenen le ren en daarmee ontdekken dat een interculturele samenleving zoals die van Rotterdam geen broeikast is voor conflict, maar vruchtbare grond voor inspiratie. Your Guide is op te vragen bij Your World aan de Karei Doormanstraat, op 010- 2412009 of via www.your09.nl. Zevenhuizen - Sinds een groot aantal jaar heeft de stichting voor cul tuur en creativiteit De Zeven Muzen een musicalgroep, waarin jon geren zang-, dans- en acteerles krijgen. De groep voert regelmatig musicals op in dorpshuis Swanla. De groep is gestart met de repeti ties voor de volgende musical, de Wave, naar de gelijknamige film uit 1981. De musical wordt begin mei op de planken gebracht. Door Marlonneke Willemsen Djoeke (17), Joyce (15) en Ymre (14) zijn sinds een aantal jaren lid en momenteel hard bezig met de voorbereidingen voor de Wave. Vol gens Joyce hebben de leden mee mogen helpen met de keuze voor de musical. "We zijn met z'n allen gaan kijken naar een andere groep die deze musical opvoerde en dat vonden we erg mooi. Hierna heb ben we besloten dat wij ook deze musical wilden doen." Volgens Ymre komt dit ook door het verhaal van de Wave. "Het is niet zomaar een leuk verhaaltje, maar er zit echt iets achter. In het verhaal zit een boodschap en dat maakt het extra interessant." Het script van de Wave is grotendeels gebaseerd op de film, maar volgens Djoeke zijn er wel aanpassingen gedaan. "De film is vrij oud, dus zijn een aantal dingen voor de musical moderner gemaakt. In de versie die wij gezien hebben, werd vrij weinig gedanst, omdat die groep geen danslessen had. Bij ons is dans wel een groot onderdeel; we hebben een aparte dansdocent. Hij heeft voor onze versie een paar extra choreografieën bedacht. Daarnaast hebben we een aantal rollen omgezet omdat bij ons in de groep niet zoveel jongens zitten." De Wave zal tussen 1 en 4 mei worden opgevoerd in theater Swanla. Daarna zal de groep de musical op een aantal middelbare scholen uitvoeren. Tot die tijd zal er hard gerepeteerd moeten worden. Op dit moment worden de scènes voor de eerste keer doorgenomen en Joyce, Ymre en Djoeke dansen, zingen en spelen in de Wave wordt er een begin gemaakt met het aanleren van de choreografie. De groep oefent elke maandag van 16.45 tot 19.30 uur. De repetities bestaan uit 45 mi nuten dans, 45 minuten zang en 45 minuten drama met korte pauzes. Volgens de meiden is iedereen in de groep erg gemotiveerd, maar gelukkig is de druk niet te groot. "De musicallessen zijn een leuke hobby en we hebben ook erg goede docenten, die zelf ook professionals zijn, maar het moet wel leuk blijven. In principe moeten we elke les komen, maar als er echt iets belangrijks is of als het niet uitkomt met school, wordt niet gelijk onze rol afgepakt. We blijven amateurs." Voor meer informatie: www.dezevenmuzen.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 32