CHIIliN IN GROENS HART SUCCES LEREN RAPPEN IN LOOSE END 'IccHttet PEPTALK 'Dag bergen' Door Lynn Stroo Terwijl de bomen opvallend snel goudachtig geel werden, de herten brullend aan hun paartijd begonnen en het ondanks dat opvallend stil werd in de bergen, begon ik mijn laatste week in het Zwitserse hotel. De bergtoppen waren van de een op de andere dag helemaal wit uit de wolken tevoorschijn gekomen. Het beeld deed mij denken aan april, toen ik voor het eerst zenuwachtig voet op Zwitserse Alpenbodem zette. Ik dacht terug aan die lange heenreis, op weg naar een nieuwe plek, onbekende mensen en een stapel horecawerk waar ik toen nog geen kaas van gegeten had. Meteen de eerste week stond ik op een avond oog in oog met mijn journalistieke voor beeld Felix Rottenberg. Met rode wangen en bevende handen schonk ik de beste man wat glazen rode wijn en kreeg vlak voor zijn vertrek een persoonlijk bedankbriefje. I fflBÉIHiri NI Als de dag van gisteren herinner ik mij de tijd daarna. Hoe de gepassioneerde tangodansers tot in de late uurtjes dansten, hoe eng ik het vond om middenin de nacht de wijnkelder in te gaan, en hoe we in de afgelegen bergen het EK voetbal op groot scherm volgden. Hoe ik midden in de zomer over metersdiep gletsjerijs liep en hoe prachtig de Italiaanse wijn gaarden er aan de andere kant van de berg bij lagen. Ik besloot begin dit jaar dat ik een tijdje in het buitenland wilde werken. Ik pakte mijn tas en vertrok op een goede dag naar het grote, oude, afgelegen hotel. Ik zocht het hogerop en ontdekte al snel hoe je van een plek kunt gaan houden. Ik heb mijn hart verloren aan dat kleine stukje Alpen. Ik ontdekte daar dat slagroom zonder suiker eigenlijk heel lekker is, dat spinnen helemaal niet zo eng zijn, dat pure Zwitserse chocola een genot is, en dat kamillethee niet alleen smaakt als je ziek bent. Ik ontdekte hoe mooi regen kan zijn en en hoe onbe trouwbaar het weer in de bergen is. Ik genoot van de helderste sterrenhemels en ik zag niks in de totale duisternis wanneer de maan niet scheen. Ik ontdekte hoe veel een afwas van 200 mensen is en hoe onverstaanbaar de Zwitserse taal. Na vijf maanden wonen en werken in dit Alpenland, kijk ik terug op een geweldige tijd. Het is bijzonder dat zo'n groot hotel ook zo'n klein wereldje kan zijn. De gasten komen en gaan, net als de seizoenen. Nu de bergen alweer opnieuw wit worden, is het tijd voor mij om weer te gaan. Met mijn enor me reistas, een tas vol met souvenirs uit het goede Zwitserse leven en mijn hoofd vol van de mooie leerzame tijd, stap ik in de bus naar het lage, platte Nederland. 'Dag bergen, tot kerst!' Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 oktober 2008 pagina 33 Naam: David Pacuk Leeftijd: 13 jaar Woonplaats: Zevenhuizen School: Coenecoop College Waddinxveen Klas: 3 gymnasium Mijn toekomst: dat weet ik nog niet Vraag: De ANWB hield vorige week de nationale filevrijdag dag. Hiermee wilde de organisatie aantonen dat het aantal files aanzienlijk minder zal zijn als maar 10% van de automobilisten niet tijdens de spits de weg op gaan. Denk je dat dit soort acties werkelijk helpen om het fileprobleem op te lossen? "Ik denk niet dat de actie van de ANWB veel zin heeft. Het gaat hier maar om één dag. Hiermee kun je niet de files oplossen. De andere dagen gaan de mensen waarschijnlijk toch weer in de spits met de auto naar het werk, waardoor er opnieuw files ontstaan. Mensen zullen ook naar hun eigen belang kijken en niet het belang van andere mensen. Zij moeten vroeg naar hun werk en zullen dus gewoon tijdens de spits de weg op gaan. De andere weggebruikers moeten maar op een ander moment gaan. Ik denk ook niet dat 10% minder weggebruikers het fileprobleem zal oplossen. Er blijven dan nog steeds 90% van de weggebruikers over, wat heel veel auto's zijn. Er komen ook nog elke dag autogebruikers bij, dus zullen er veel meer mensen buiten de spits om of met het openbaar vervoer moeten reizen, om het probleem op te lossen. Ik denk dat 10% dan veel te weinig is." Door Marlonneke Willemsen ÜJ - - 'J#> Reuwijk - Jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 orga niseert voor de komende weken de volgende activiteiten voor jon- üeren. Vanavond, woensdag 15 oktober is er van 19.30 tot 21.00 our Theatersportklas. Inloopavon den voor jongeren van 14+ staan üepland voor donderdag 16, 23 en ^oktober van 19.00 tot 21.30 uur; op vrijdag 17, 24 en 31 oktober is er Soosmiddag voor jongeren tot 16 jaar van 13.00 tot 17.00 uur en voor zaterdag 18 oktober wordt van 20.00 tot 23.00 uur een Tiener disco voor jongeren tot en met 15 jaar georganiseerd. Voor meer informatie: 06-12839280 of www.loose-end.nl onder de ru briek Y.L.E. Halioweenfeest Nieuwerkerk aan den IJssel - Ta- verna organiseert voor zaterdag 31 oktober vanaf 21.00 uur een Halioweenfeest, waarbij een bonte verzameling monsters, lelijkerds en vreemde types in beslag zullen nemen tijdens dit 'scary' feest. Voor wie niet op wil vallen is de dresscode: eng, scary, spooky en ugly! De toegang is vrij. Optreden Calvin Party en Cradle Zaterdag 1 november komt de band Calvin Party naar Taverna om samen met de Nieuwerkerk- se band Cradle een spetterende avond te verzorgen. Calvin Party brengt 'manchester-based lo- fi noisy klanken' (een soort van ouderwets lekkere rock...). Hun inspiratie halen ze uit de muziek van illustere types van Pere Ubu tot John Cale, en uit films van de Wenders-tot-Jarmusch-school. De alternatieve lo-fi van Cradle ver volmaakt deze eigenwijze avond. Deur open om 21.00 uur; de toe gang bedraagt 4,- euro. Around the '70's Party De datum staat nog niet vast, maar ergens in november zal er een spetterend feest zijn in Ta verna. Een tipje van de sluier kan alvast worden opgelicht door te vermelden dat het hier, de naam zegt het al, zal gaan om muziek van rond de jaren '70! Oude tij den zullen herleven voor hippies, punkers, rockers, wavers noem maar op. In stijl op het feest ver schijnen zal natuurlik bijzonder gewaardeerd worden dus ga al vast aan de slag met een wilde bos haar, supergel/zeep, zwart oogpotlood, skaruitjes, buttons, leren broeken, wijde pijpen, ron de zonnebrilletjes, trek alles uit de kast en waan je terug in de tijd. Meer info in een volgende editie van deze krant. 7000 Nesselande - In de Kerk van Nes- selande wordt voor zondag 19 oktober om 19.30 uur een jon- gerendienst georganiseerd met als thema'Spiegeltje, spiegeltje aan de wand....'. Zou het hier over een sprookje gaan of toch over iets anders? Kom het zelf ontdekken, je bent van harte welkom. Muzikale medewerking wordt verleend door een band onder leiding van Bram Alblas en Setkin Sies zal deze avond het woord voeren. Zaal open om 19.00 uur. Na de dienst is er nog een Afterparty. De toegang is vrij. De kerk is te vinden in de Brede School Nesselande, in De Knoop, aan de Robert van 't Hofstraat 10. Boskoop - Het jongerencentrum De Tunnel heefttweewereldberoemde profdarters naar de Tunnel weten te halen. Garry 'Robbo' Robson en Garry 'Dreamboy'. Tegen betaling van 7,50 euro ontvangt men een lot om mee te dingen naar een plaats om tegen één van beide heren te spelen. Voor jongeren is er een aparte loting. Zaal open vanaf 19.30 uur. Er is plaats voor maximaal 125 man. Reeuwijk - In Jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 kan je op vrijdag 17 oktober tussen 20.00 en 23.00 uur leren rappen onder leiding van een professionele rapper. Voor meer informatie en aanmelden: 06-12839280 of www.loose-end. nl onder de rubriek Y.L.E. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ongeveer 40 jongeren waren afgelopen zaterdag 11 oktober naar de Halfpipe in het Groene Hart gekomen om te chillen op housebeats van DJ's Rex, Elmeijera en Hilbert Armand die, volgens afspraak, klokslag 22.00 uur stopten. De sfeer was relaxed en gezellig rondom de barbecue waar de hele avond allerlei lekkers op klaargemaakt werd. Circa 12 jongeren hielpen mee met het op- en af bouwen en met het netjes achterlaten van het terrein. Stichting Jeugd werk Nieuwerkerk aan den IJssel, organisator van het evenement, is uiterst tevreden over het resultaat van deze dag en bedankt omwonen den van het Groene Hart voor hun gastvrijheid.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 33