ORGELCONCERT IN ONTMOETINGSKERK POUTIEK MET SLUITENDE BEGROTING GOED VOORBEREID OP FUSIE GESLAAGDE INSTUIFMIDDAG HENGELSPORT KINDERBOEKENWEEK IN BIBLIOTHEEK KAMPIOENEN BIJ HSV MOORDRECHT I KERKDIENSTEN ZONDAG 19 OKTOBER pagina 34 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 oktober 2008 Focus Als zelfstandige gemeente wil Moordrecht zich in de resterende tijd tot de fusie focussen op een aantal projecten. Wethouder Gast: "Voor 31 december 2009 willen we een aantal in gang gezette majeu re projecten voor onze inwoners hebben afgerond of in een on omkeerbaar stadium van besluit vorming hebben." Hierbij valt te denken aan de bouw van een scho lencomplex in Vijfakkers Noord ter vervanging van de School met de Bijbel De Rank, Sjaloomschool en Jozefschool, de verkoop van het Gemeentelijk Woningbouwbedrijf en de toekomstplannen voor de Ambonwijk. Ook de ontwikkeling en uitvoering van diverse plannen in deZuidplaspoldervallen hieron der, zoals de Groene Waterparel en de GroenBlauwezone. Met betrek king tot het project herontwikke ling Ambonwijk heeft het college besloten om de raad voor te stel len om een bedrag van 200.000 euro extra beschikbaar te stellen. Dorpstraat In het Collegeprogramma is de Dorpstraat als speerpunt aange merkt. Doel is het verhogen van de cultuurhistorische en recrea tieve functie. Na een proef in 2007 zijn er in 2008 geen evenementen georganiseerd door de onderne mers. Om deze reden wordt er onderzocht of er in 2009 animo is om de hiervoor geoormerkte middelen van 50.000 euro te be nutten. "Twee jaar geleden is er aangegeven dat we meer willen maken van de Dorpstraat," vertelt wethouder Gast. "Maar tot nu toe is dit niet echt aangeslagen. Dan moet je jezelf afvragen of er nog wel iets met dat geld gaat gebeu ren. Anders is het dood hout wat op de plank ligt. Als je wilt dat het centrum bruist moet je er wel iets mee doen. We hopen dat er vanuit de middenstandvereniging goede ideeën voor de Dorpstraat komen." Resultaat Het college biedt de raad een structureel sluitende begroting aan. De resultaten zijn voor 2009 169.000 euro, voor 2010 117.000 euro, voor 2011 115.000 euro en voor 2012 280.000 euro positief, mede dankzij een positieve bijstel ling van de Algemene Uitkering van het Rijk na Prinsjesdag (Sep tembercirculaire). Geringe stijging tarieven en heffingen De tarieven in Moordrecht zijn ge baseerd op het bestaande beleid van 100 procent kostendekking. Het tarief rioolrecht blijft in 2009 gelijk en de afvalstoffenheffing stijgt met circa 3 procent als ge volg van de kostenstijgingen in het ophalen en verwerken van afval. Het college adviseert de raad de gemeentelijke belastingen, zoals de hondenbelasting, te laten stij gen met 1,5 procent. Dit percen tage is beduidend lager dan het consumenten prijs index percen tage ad 2 procent zoals dat in september door het Centraal Plan Bureau voor 2009 is berekend. De OZB stijgt in het jaar 2009 niet. Dit is ook het geval in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Toch zijn de tarieven nog niet op elkaar afgestemd. Harmonisatie va_n de heffingen in de fusiegemeenten zal pas plaats vinden na de ge meentelijke herindeling in 2010. "Door ervoor te kiezen de OZB dit jaar niet te laten stijgen, groeien we als fusiegemeenten niet uit el kaar," aldus burgemeester van der Meer. Kredietcrisis De financiële wereld staat sinds enkele weken op zijn kop door de kredietcrisis. Vooralsnog raakt dit de gemeente Moordrecht niet. "De gemeente Moordrecht heeft haar geld op de Bank Nederlandse Gemeenten staan. Dit is een bank met een triple-A rating en heeft daarmee een hoge kredietwaar digheid," zegt wethouder Gast. "Het gaat in deze tijden vooral om consumentenvertrouwen. Je kunt niet allemaal gelijktijdig je geld opnemen. Ook als gemeen ten niet. Zo moet je niet met elkaar omgaan." Indien nodig heeft de gemeente Moordrecht nog een buffer in de begroting. "We hebben ruimte in de begro ting overgehouden. Mocht het nodig zijn dan kunnen we dat uit ons eigen potje opvangen," aldus wethouder Gast. "In tijden dat het slechter gaat is het ook goed om te melden waar het wel goed gaat," zo vindt burgemeester van der Meer. Om deze reden wijst hij graag op het succes van Gouwe Park. "De grondverkoop daar gaat heel goed. Door een stukje onder nemingsschap van de gemeenten Waddinxveen, Gouda en Moor drecht worden daar nu behoorlijke winsten gemaakt. Daar kan straks de nieuwe gemeente Zuidpias van profiteren." Moordrecht - Het college meldt met gepaste trots dat zij op 1 november de gemeenteraad een sluitende begroting kan aanbie den. "Met deze cijfers brengen wij de nieuw te vormen gemeente Zuidpias een financieel gezond Moordrecht in," aldus burge meester Huub van der Meer. Het begrotingsjaar 2009 wordt het laatste jaar waarin de gemeente Moordrecht nog als zelfstandige gemeente te boek staat. De ko mende gemeentelijke herindeling met Nieuwerkerk aan den IJs- sel en Zevenhuizen-Moerkapelle heeft dan ook een grote stempel gedrukt op deze laatste begroting voor de gemeente Moordrecht. Organist Dick Sanderman. ling dat de luisteraar mee op reis gaat, te beginnen in de oude muz iek en eindigend bij de 19-de en de 20-ste eeuw. Enkele namen van de voorbij trekkende componisten zijn: Couperin, Bach, Stanley, Hayes, Beethoven en Rinck. Het concert wordt afgesloten met een eigen im provisatie. De toegang bedraagt 4,- euro voor volwassenen en 2,50 euro voor kinderen en CJP-houders. Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur ds. Agtereek. Ger. Kerk 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schipper. Herv. Gem. Bethel 10.00 uur ds. A. van Vuur- en en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 9.00 uur Eucharistie viering met Wim Bakker (We reldmissiedag). De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrij burg is in de kerk aanwezig. Fusie Het afgelopen jaar is er veel ener gie gestoken in de nieuw te vor men gemeente. Zowel bestuurlijk als ambtelijk wordt al gedacht aan en geredeneerd vanuit een groter bestuurlijk geheel. Ook in 2009 zal dit het geval zijn. Met betrekking tot de gemeentelijke fusie consta teert het college dat de uitvoering van het daarvoor opgestelde Plan van Aanpak op schema ligt. Wet houder Ron Gast benadrukt dat dit niet betekent dat de aandacht voor Moordrechtse zaken zal verslap pen. "Ook dit laatste jaar moeten we de winkel voor alle Moordrech tenaren openhouden." De veilig heid van de gemeente is hierbij on der meer een punt van aandacht. Moordrecht - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek De Groene Venen werd voor afgelopen woensdag een Instuifmiddag georganiseerdtergelegenheid van de Kinderboekenweek 2008 met als thema 'poëzie'. Ongeveer 90 kinderen tussen de vier en twaalf jaar kwamen hierop af. De gezellige en goed bezochte middag werd gevuld met knutselen, schminken en rijmen met de woordenbox. Er konden raadsels en rebussen opgelost worden, er konden rijmpjes afgemaakt worden en in de 'speakerscorner' konden de kinderen kun voordrachtskunsten vertonen. De kinderen konden Voordragen uit eigen werk. aan de hand van een stempelkaart een parcours afleggen en bij elke activiteit werd een stempeltje bemachtigd; alle begeleidende vrijwilligers hadden een letter en met die verzamelde letters kon het woord 'boekenwurm' worden gevormd. Per leeftijdscategorie waren er twee prijzen te verdelen; de eerste prijs in de categorie vier tot en met acht jaar werd gewonnen door Pascal Admiraal; de tweede door Ayla Maas. Ikram Musali won bij de negen tot en met twaalf-jarigen de eerste prijs en Stefan van der Star de tweede. De middag eindigde met limonade met wat lekkers erbij. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Moordrecht - De laatste wedstrijd van het seizoen werd afgelopen weekend traditiegetrouw gevist in de Oude Rijn bij Nieuwerbrug. De 21 deelnemers hadden allen een leuke vangst. In het A-korps won Peter Kuster met 5070 gram ge volgd op een tweede plaats door Hannie van der Hoek met 3120 gram; derde werd John van Uunen met 2990 gram. In het B-korps ging de eerste plek naar Jean Pierre Quist met 2920 gram, gevolgd door Willem van der Laar met 2850 gram en met René van Veen op een der de plaats met 2370 gram. Eerste in het C-korps en tevens dagwinnaar werd Peter van der Hoek met 7870 gram; tweede werd Eddy Breedijk met 2440 gram en op een derde plaats eindigde Wim de Zwart met 2220 gram. Kampioenen Na 17 wedstrijden (met vijf afschrij vers) is Ron Hofland kampioen ge worden in het A-korps, gevolgd door Erik Faas op een tweede en John van Uunen op een derde plaats. In het B-korps ging de titel naar Hans Speulman, werd Arjan Boon tweede en eindigde Willem van Veen op een derde plaats. In het C-korps werd Peter van der Hoek kampioen, op een tweede plaats gevolgd door Eddy Breedijk en met Wim de Zwart op een der de plaats. Het was een enerverend jaar met zowel goede als heel slechte vangs ten. Iedere week wist de vereniging De kampioenen van HSV Moordrecht i tussen de 20 en 30 deelnemers op i de been te brengen die met elkaar driekwart kilometer viswater no- i dig hebben. Alle dank daarom aan de uitzetters die voor dag en dauw het wedstrijdwater controleren en de nummers uitzetten en tevens t dank aan de weegploeg die twee maal het parcours moet afleggen I om alle vis te wegen. Moordrecht - De concertserie van de Stichting Orgelconcerten Moor drecht wordt dit jaar op zaterdag 18 oktober om 20.00 uur afgeslo ten met een bijzonder concert in de Ontmoetingskerk aan de Molen laan. Deze kerk bezit een prachtig historisch orgel uit 1873 van de Ned erlandse orgelbouwer Pieter Flaes uit Amsterdam. Tevens is er voor dit concert een extra instrument in de kerk geplaatst, dat bespeeld zal worden door organist Dick Sander man uit Rijssen. Tijdens het concert zal hij tevens een drukwindharmo- nium bespelen, voor de avond wel willend afgestaan door de heer M. Vos uit Gouderak. Het programma bestaat uit een mix van literatuurspel uit alle muz- iekperioden, alsmede uit enkele koraalvoorspelen. Het is de bedoe-

Hart van Holland | 2008 | | pagina 34