■■w H Zevenhulzen- Gemeente nT] 1 T VOORONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'HET NIEUWE MIDDEN' TER INZAGE RUIMTELI JKE ORDENING PROJECIBESLUIT ROTTEKADE 2B AGENDA VERGADERING WMO-ADVIESRAAD RAAD EN COMMISSIES INSTELLEN INVALIDEN-PARKEERPLAATSEN WAT WELT DAT WE DOEN AAN DE OPENBARE RUIMTE? - mntaai Aanvragen bouwvergunning ihuizen pagina 4 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPFI 1 F i. Hart van Holland 15 oktober 2008 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: In de periode van 02/10/2008 t/m 09/10/2008 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Vlietkade 28,2761DS Zevenhuizen, vergroten bedrijfsruimte (BR/2008/0049) Ambachtsingel 76,2761 LX Zevenhuizen, plaatsen carport (BL/2008/0050) Rottekade 51,2761DW Zevenhuizen, oprichten berging (BL/2008/0051) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepas sing van een Projectbesluit als bedoeld in afdeling 3.3. van de Wro medewerking te geven aan de realisatie van een nieuw (drijvend) clubgebouw Lb.v. Jachthaven De Eendragt, Rottekade 2B te Zeven huizen. Het bestaande clubgebouw zal dan worden gesloopt. Het concept-projectbesluit ligt met ingang van 16 oktober 2008 gedurende 6 weken (dus t/m 26 november 2008) voor een ieder tijdens openingsuren ter visie in het gemeentehuis, afdeling VROM, Dorpsstraat 89 in Zevenhuizen. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 30,2760 AA Zevenhuizen. Desgewenst kunnen in deze periode ook mondeling zienswijzen worden ingediend; hiertoe dient dan een afspraak gemaakt via telefoon nummer 0180637726. Op 21 oktober 2008 om 19.30 uur vergadert de Wmo Adviesraad in het gemeentehuis van Nieuwerkerk aan den IJssel. De agenda: -Opening -Mededelingen -Verslag vergadering van 2 september 2008 -Actiepuntenlijst vergadering 2 september 2008 - Brievenboek - Benoeming nieuwe secretaris - Bespreking voorstel aanpassing bij toekenning PGB - Bespreking aanpassing rapportage bij toeken ning CIZ -Voorstellen Communicatie commissie -Volgende vergadering en vergaderschema 2009 -Rondvraag -Sluiting Vergaderschema Raad 21 oktober 2008 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Doipsstraat 89 te Zeven huizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt Op de agenda van de raad van 21 oktober onder andere: -Vragenuur. - Spreekrecht burgers. - Voorstel tot deelname aan het experiment - Stemmen in een Willekeurig Stemlokaal bij de Europese verkiezingen. - Voorstel tot het instemmen met het toetre den van de gemeente Alblasserdam tot de Programmaraad Bergschenhoek, Capelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Ze venhuizen-Moerkapelle en het herbenoemen van een lid in de Programmaraad. - Voorstel tot het instemmen met de reactie op het door de Rekenkamercommissie uitge voerde doelmatigheidsonderzoek van de uitvoering van het Gemeentelijk Riolerings plan 2005-2009. - Voorstel tot het vaststellen van een Bekosti gingsbesluit riolering buitengebied. -Voorstel tot het gewijzigd vaststellen van het bestemmingsplan Tweemanspolder en polder de Wilde Veenen. - Voorstel inzake de herziening van de bestem mingsplannen dorpsgebieden van Zevenhui zen en Moerkapelle. -Voorstel tot het gewijzigd vaststellen van de Notitie vrijkomende agrarische bebouwing. -Voorstel tot het vaststellen van de Algemene Plaatselijke Verordening 2008. -Voorstel tot het vaststellen van het Wegen- beheerplan 2008-2012, het opheffen van de bestemmingsreserve Handhaving kwaliteit wegen en het vaststellen van de jaarlijkse dotatie in de Voorziening onderhoud wegen. - Voorstel tot het vaststellen van de Verorde ning Starterslening en de daarbij behorende Gemeentelijke Uitvoeringsregels. - Voorstel met betrekking tot de nadere uit werking van het budget activiteiten rond de fusiedatum. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de uitbreiding van de sportzaal van het dorpshuis Op Moer te Moerkapelle. -Voorstel inzake de ontwikkeling van de tarieven riool rechten 2009 in relatie tot de uitvoering van het Gemeentelijk Rioleringsplan. -Programmabe groting 2009. Besluit gemeen teraad (extra) van 30 september 2008: Als naam voor de nieuwe gemeente, die ontstaat door de fusie van de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle te kiezen voor Zuidpias. Door de fractie van de WD en Gemeentebelangen wordt een amendement ingediend. Dit amendement wordt verworpen. Voor stemmen de fracties van de WD en Gemeentebelangen De fiacties van CDA, PvdA, Christenunie en SGP stemmen tegen De complete agenda en besluitenlijst inzien? In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notu len, besluitenlijsten en voorstellen van respectie velijk raad en de commissies I en II inzien Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeentelijke informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. De burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend dat een invalidenparkeerplaats wordt toegewezen aan: - De heer LJ. Teusink, Johan Frisoplantsoen 16,2751XR Moerka pelle krachtens artikel 12 van het Besluit Administratieve Bepa lingen inzake het Wegverkeer en artikel 26 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990: voor het instellen van een invalidenparkeerplaats op de parkeerplaats in de buurt van Jo han Frisoplantsoen 16 te Moerkapelle door middel van plaatsing van het bord E6 van bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, aangevuld met een onderbord voorzien van het kenteken ten behoeve van een parkeerplaats aan de Van Swaanswijckstraat te Moerkapelle. - Mevr. G.W. Wiggers - De Ruiter, Dorpsstraat 148,2761 AH, Zevenhuizen krachtens artikel 12 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer en artikel 26 van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens 1990: voor het instellen van een invalidenparkeerplaats op de parkeerplaats in de buurt van Dorpsstraat 148 te Zevenhuizen; door middel van plaatsing van het bord E6 van bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, aangevuld met een onderbord voorzien van het kenteken ten behoeve van een parkeerplaats aan de Raadhuishof te Zevenhuizen. - H. Hoos, Lange Zijde 38,2761AW, Zevenhuizen krachtens artikel 12 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer en artikel 26 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990: voor het instellen van een invaliden parkeerplaats in de buurt van Lange Zijde 38 te Zevenhuizen; door middel van plaatsing van het bord E6 van bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, aangevuld met een onderbord voorzien van het kenteken ten behoeve van een parkeerplaats aan de Lange Zijde 38 te Zevenhuizen. Deze besluiten met de daarbij behorende stukken liggen vanaf 16-10-2008, gedurende zes weken, voor een ieder ter inzage bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, afdeling Openbare Werken, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Een ieder die meent door de besluiten in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan binnen de termijn van de ter inzage legging een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302,2500 EH 's- Gravenhage. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Er is de afgelopen jaren bezuinigd op onder meer de openbare ruimte in de gemeente. Dat is zeg maar alles wat geen particulier bezit is maar van ons allemaal. Dat kwam voort uit de krappe financiële mogelijkheden. Nu de gemeente financieel gezond is, is er ook weer meer geld beschikbaar voor de openbare ruimte. Dat gaat dus over groen, maar ook over speelplekken, bankjes, visstekken, waterele menten, gedenkplekken, verkeersborden, etc. graag van u weten wat u belangrijk vindt en waar. Daarbij gaat het ook vooral om de openbare ruimte in de gemeente die bijdraagt aan het totale gezicht van onze kernen. Stel u voor dat u als toerist onze dorpen binnenkomt, wat valt u dan op en wat wilt u anders? Laat het ons horen. Laat ons weten wat u opgeknapt wilt zien en als u daar ideeën over heeft hoe u dat zou willen. Heeft u geen idee over wat het moet worden, maar stoort u zich wel aan een bepaalde plaats in uw dorp, laat ons dat dan ook weten. Stuur uw opmerkingen, wensen en suggesties naar communicatie@zevenhuizen-moerkapelle.nl onder de vermelding 'opknapbeurt openbare ruimte' of telefonisch bij Mevr. Van der Laan. 0180637777. Omschrijf duidelijk om welke plek het gaat. Doe dit uiterlijk 31 oktober. Dan kun nen wij hiermee aan de slag. De bedoeling is om in december een plan gereed te hebben dat door de gemeenteraad be handeld kan worden, zodat we in 2009 aan de slag kunnen. Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat voor het gebied 'Het Nieuwe Midden' binnen de Zuidplaspolder een voorontwerpbe stemmingsplan ter inzage wordt gelegd. Het bestemmingsplan beslaat het gebied tus sen de Bredeweg, de Zuidelijke Dwarsweg, de Knibbelweg, het nieuwe tracé van de N219, de vierde Tocht en de Noordelijke Dwarsweg, (zie tekening) Het grootste gedeelte van dit bestem mingsplan wordt bestemd overeenkomstig het huidige gebruik en de nu geldende bestemmin gen. In het gedeelte rondom de nieuwe knoop van de N219 met de A12 wordt onder andere gedacht aan toevoeging van bedrijft- en/of kantoorlocaties. Het voorontwerp ligt in de periode van 16 oktober tot en met 13 november 2008 voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis, Dorps straat 89 te Zevenhuizen, elke werkdag tussen 9.00 en 12.00 uur. Daarnaast kunt u tijdens de openingstijden van de bibliotheek de stukken inzien. Inzage van de stukken buiten boven genoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak (0180637780). Tevens is het bestem mingsplan raadpleegbaar via de website van de gemeente: www.zevenhuizen-moerkapelle.nl postbus 30,2760 AA te Zevenhuizen onder onder Actueel-Zuidplas. Bewoners en grondei- vermelding van 'inspraakreactie voorontwerp- genaren binnen het bestemmingsplangebied bestemmingsplan Het Nieuwe Midden', worden voor een informatieavond uitgenodigd. Gedurende de periode van terinzagelegging kan een ieder mondeling of (bij voorkeur) schriftelijk zijn of haar inspraakreactie omtrent het vooront- weipbestemmingsplan kenbaar maken bij het college van burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Voor het geven van een mondelinge inspraak reactie kan contact opgenomen worden met het projectteam Zuidpias op telefoonnummer 0180- 637780. De schriftelijke in spraakreactie kan worden ingediend bij het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle,

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4