ïni M80^RfyNMABRtl!C |Sh®u Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle ACTIVITEITEN IN 2009 1 BESTUUR 2 VEILIGHEID 3 VOLKSGEZONDHEID EN JEUGD 4 ECONOMIE 5 MILIEU 6 RUIMTELIJKE ORDENING 7 ONDERWIJS 8 VOLKSHUISVESTING 10 SOCIALE VOORZIENINGEN EN MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING 11 VERVOER EN INFRASTRUCTUUR 12 KUNST EN CULTUUR 9 SPORT EN RECREATIE pagina 6 Hart van Holland 15 oktober 2008 Op deze speciale begrotingspagina krijgt u in vogelvlucht de belangrijkste beleidsvoornemens van het college voor 2009, tevens uitgedrukt in cijfers. Daarbij is aangegeven waar het geld vandaan komt om deze plannen te kunnen realiseren. Commissie I en II hebben de programmabegro ting vorige week en deze week behandeld in hun vergade ring. Het college heeft de begrotingsvoorstellen inmiddels voorgelegd aan de raad. In de vergadering van 21 oktober 2008 debatteert de raad over de begroting. Of de raad met de voorstellen instemt, leest u binnenkort op de gemeen tepagina. Wethouder Bosman Burgemeester Fijen Wethouder Te Meij-de Laat Wethouder Helsloot Dit is de laatste begroting van de zelfstandige gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle. In het verleden verloor de gemeente de kwali teit van dienstverlening niet uit het oog, ondanks het feit dat op onderdelen van de begroting flink moest worden bezuinigd. Ook Tot en met medio 2008 stonden de werkzaamheden rond de fusie vooral in het teken van de voorbereiding van tal van za ken. Net zoals bij de fusiepartners stemde de raad onlangs in met de naam 'Zuidpias'. De vorming van de nieuwe organisa tie krijgt in 2009 zijn beslag, inclusief de benoeming van de afdelingshoofden en de plaatsing van de medewerkers. Ook op het gebied van de huisvesting worden op korte termijn de nodige voorstellen aan de raad voorgelegd. Begin 2009 moe ten de verkiezingen voor de nieuwe gemeenteraad worden voorbereid. De verkiezingen zelf vinden in november 2009 plaats. Op 31 december 2009 houdt de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle op te bestaan. Er is 250.000 gereserveerd om dit moment niet ongemerkt voorbij te laten gaan en een feestelijk tintje te geven. Veiligheidsbeleving van de burger is een belangrijk item. In 2008 wordt voor het eerst een meting gedaan op het gebied van de veiligheidsmonitor. Met de resultaten hiervan wordt een veiligheidsprogramma opgesteld. Verder wordt gewerkt aan een intensievere samenwerking op het gebied van ram penbestrijding. Het jeugdbeleid uit 2008 wordt in 2009 ongewijzigd voort gezet. Alle ouders, jeugdigen en kinderen moeten met alle mogelijke vragen over opvoeden en opgroeien én voor hulp terecht kunnen bij een laagdrempelig en herkenbaar punt in de buurt. In het dorpshuis Op Moer wordt een jongerenvoor- zienig ondergebracht. De aandacht is gericht op het versterken van het plaatselijk bedrijfsleven en de detailhandel. Streven is een duurzame economische groei in de gemeente. Om ondernemend Zeven huizen-Moerkapelle te on dersteunen is een aantal actiepunten geformuleerd zoals: in deze begroting is daarom geld vrijge maakt om wonen, werken en recreëren een impuls te geven. Efficiënte en klant gerichte dienstver lening aan burgers en bedrijven vraagt continue aandacht. 2009 staat voor een belangrijk deel in het teken van de fu sie met de gemeenten Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel, de verdere vormgeving van de Zuidplasontwikkeling, investerin gen in riolering en de realisering van woningbouw in de kernen. Ondanks alle plannen waarmee het nodige geld is gemoeid, wordt samenstellen van een nieuwsbrief, een bedrijvengids en een informatiepakket; verder uitbouwen van bedrijfscontacten en bezoeken; terugdringen van regelgeving voor ondernemers en het organiseren van ondernemersbijeenkomsten. Ten behoeve van de geplande woningbouw in de Zuidpias- polder wordt de mogelijkheid onderzocht om het huidige be drijventerrein in Zevenhuizen te verplaatsen naar een locatie langs de nieuwe omleidingsweg N219. Bij positieve besluitvor ming eind 2008 worden de initiatiefnemers ondersteund in de realisatie van hun plannen. Er wordt naar gestreefd om alle panden vóór 1 januari 2010 aan te sluiten op de riolering. In dit kader wordt gewerkt aan de verdere realisatie van de riolering in de buitengebieden. Er moeten nog omvangrijke investeringen plaatsvinden om het rioolstelsel te verbeteren. De komende twee jaar komt de planvorming van de ontwikke lingen in de Zuidpias in een stroomversnelling. Gewerkt wordt aan onder andere bestemmingsplannen, milieu effectrappor tages, uitwerking van lokale woningbehoefte, stedenbouw kundige uitwerkingen, publiek-private samenwerkingen en grondbeleid. Daarvoor is een projectorganisatie ingericht die binnen strakke planningen verantwoordelijk is voor de inhoud en voortgang. Zowel ambtelijk als bestuurlijk is de komende periode veel inzet nodig om de planvorming tot een goed einde te brengen. Andere speerpunten in dit programma zijn: -ontwikkeling van de Dorpsstraat in Zevenhuizen en in Moerkapelle; -ontwikkeling van de Eendragtspolder; -actualisering van de bestemmingsplannen. De huisvestingssituatie van de aanwezige scholen moet beke ken worden in relatie met de te verwachten woningbouwont- wikkelingen in de Zuidpias. Nieu we leerlingenprognoses worden opgesteld en voorbereidingen getroffen om de beste alterna tieven voor uitbreiding van de onderwijscapaciteit in zowel Ze venhuizen als Moerkapelle voor de toekomst uit te werken. De plannen voor de ontwikkelingen van een brede school worden voortgezet. In Zevenhuizen wordt de komende periode verder gewerkt aan de projecten Groot-Swanla, Zevenster en Dorpsstraat. Deze projecten moeten voorzien in de lokale woningbehoefte aan de raad voorgesteld om de OZB tarieven en de rioolrechten in 2009 niet te verhogen. De overige belastingen en heffingen stijgen met 1,5%. De begroting voor 2009 is structureel sluitend, dat wil zeggen dat de uitgaven en inkomsten voor langere termijn met elkaar in evenwicht zijn. tot 2010. Daarnaast wordt alles in het werk gesteld om in 2010 daadwerkelijk te starten met de bouw van 1.200 woningen in de Zuidpias. In Moerkapelle zijn tot 2010 de volgende woningbouwlocaties in beeld: Oranjestraat, dorpskern Moerkapelle, terrein Beth- San en de locatie NAM-Eersteling. Daarnaast wordt alles in het werk gesteld om zo spoedig mogelijk een aanvang te maken met de bouw van 800 woningen. Als het niet lukt om passend werk te vinden kan een beroep worden gedaan op de gemeente. Er wordt dan geprobeerd om eventuele belemmeringen weg te nemen door middel van om- of bijscholing, stage of leerwerktrajecten. Voor mensen die een beroep doen op de Wet op de Sociale Werkvoorzie ning is het project PRIMA van start gegaan dat een brug slaat tussen lokale werkgevers en werkzoekenden. Na het gereedkomen van de N219 wordt de Burgemeester Klinkhamerweg overgedragen aan de gemeente. Daarna zal de weg een gedaanteverandering ondergaan. Opdracht tot het ontwerpen van een nieuwe inrichting van de weg is in 2008 verstrekt. Het onderhoud van de openbare verlichting wordt actiever aangepakt. Meldingen van storingen worden sneller afgehandeld. De gemeente heeft de termijn waarin de storing moet zijn verholpen teruggebracht tot twee weken. Voor de kern Moerkapelle wordt gebruik gemaakt van een bibliotrailer. Er is een contract afgesloten met de Bibliotheek Service die de dienstverlening nog één jaar voortzet. In 2009 wordt gezocht naar een definitieve bibliotheekvoorziening in Moerkapelle. Wilt u meer weten? U vindt de volledige programmabegroting 2009 binnenkort op de website van de gemeente: www.zevenhuizen-moerkapelle.ni Onderdeel van de programmabegroting zijn de gemeentelijk activiteiten in het begrotingsjaar. Deze staan beschreven in twaalf beleidsprogramma's die door de gemeenteraad zijn bepaald. De beschrijving van zo'n programma geeft inzicht in de volgende vragen: -wat willen we bereiken? (doel); -wat gaan we daarvoor doen? (activiteiten); -wat mag dat gaan kosten? (middelen). Hieronder volgen enkele speerpunten die in 2009 bijzondere aandacht krijgen. De verbouwing van Dorpshuis Op Moer (uitbreiding van sport zaal tot sporthal) is gestart. Op 30 september 2008 is de eerste paal geslagen. De voetbalvel den in de kern Zevenhuizen worden nu (te) zwaar beiast doordat de vereniging aan de grens van haar capaciteit zit. Om de bespeelbaarheid blijvend te kunnen garanderen zijn plannen gemaakt voor de aanleg van een kunstgrasveld. Daar naast worden de kleedkamers uitgebreid. Het aanzien van onze gemeente wordt in belangrijke mate bepaald door de onderhoudstoestand van het openbaar groen. In 2009 wordt zowel planmatig als financieel geïnvesteerd in een beter kwa liteit van het groen. Lees hierover verder op deze pagina.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 6