TROUWEN MET JE BUURMEISJE OP STRALENDE DAG EEN BEWONERS NESSELANDE FLEUREN BINNENPLEIN OP 7pVF|um I.7FN7NESSÉLANDÉ' Echtpaar Wismeyer 65 jaar getrouwd JAZZTERIX IN SWANLA DROOG BROOD IN SWANLA Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 oktober 2008 pagina 11 Door Marianne Fortuin Zevenhuizen - De heer en me vrouw Wismeyer kregen maandag 27oktober bezoek van burgemees ter Fijen, die hen feliciteerde met het feit, dat zij die dag 65 jaar ge trouwd waren. De heer Wismeyer: "Weet u dat het 65 jaar geleden ook zo'n stralende dag was? Ik weet het nog goed. Ik ben toen met mijn buurmeisje getrouwd." Het echtpaar komt oorspronkelijk uit Rotterdam en woont sinds vier jaar in Zevenhuizen. Mevrouw Wis meyer: "We zijn na ons trouwen in een deel van een loods gaan wo nen. Er was woningnood en geen huis te krijgen. Daarna zijn we naar Blijdorp verhuisd en van daar uit naar de Rotte. We hadden een mooi groot huis met een prach tig uitzicht. Daar hebben we zo'n 50 jaar gewoond. Het viel me wel zwaar daar weg te gaan, maar het werd te groot voor ons tweeën." De Moordrecbtse Elly van Gelderen gaat voor Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrecbtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steen plaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Het gezin Den Butter, rechtsb Cornelia van Wensem-Den But ter, geboren 1922, vertelt: "In mijn kindertijd woonden we in een huisje bij de boerderij van vaders baas, Hendrik de Jong aan de Gouderakse dijk, toen nog een grintpad. Als jong meisje werkte ik als dienstmeisje bij een Ouderkerk- se boer. Naast de huishouding moest ik kaas en boter maken, ook melken, daar kreeg ik eens de eerste prijs voor met een melkwedstrijd. Het heeft weinig gescheeld of mijn ouders moes ten in de oorlog in Duitsland verplicht op een boerderij gaan werken, men kampte daar met personeelstekort omdat er velen in militaire dienst zaten, geluk kig ging het niet door." De familie verhuisde met acht kinderen naar Ver Hitland in Nieuwerkerk. Vader ging bij boer en melkboer Maarten Slinger land werken bij het Ouderkerkse laantje. "We betrokken onder aan de dijk een huisje naast Van der Vlist, een kruidenier. Ik leerde mijn man Kees van Wensem kennen die hier intern werkte bij een boer. Zijn ouders uit Klundert hadden elf kinderen en verhuisden naar Den Helder. Na ons trouwen in 1942 kreeg mijn man een baan en een vrij huisje bij de zee bij een bloem- bollenboer in Callantsoog. Maar in de oorlog woonde je daar heel gevaarlijk met bombardementen en mijnen, vlak bij die Marineba sis in Den Helder. Tegenover het huis van mijn schoonouders was alles plat ge schoten. ik kreeg heimwee naar Zuid Hol land dus besloten we weer te verhuizen, en dat werd in 1947 naar Zevenhuizen. Witlofkwekerij Mijn man kreeg werk en een huis bij boer Piet van der Eijk op de hoek Onderweg/Eerste Tocht- weg. Later begon hij in een grote schuur waarin gestookt werd een witlofkwekerij. Witlof was nog een onbekende groente, wat al leen de elite at, zodoende was het nog erg duur. Eerst werd het gezaaid, daarna )ven Kees en Corrie van Wensem. uitgepoot en vervolgens afge dekt met grond. Witlof groeit in het donker om hun witte kleur te houden. Na de oogst werden de struik jes op tafels schoongespoten en verkocht op de veiling, ook aan particulieren. Toen onze vier zoons (Leen, Bram, Kees en Gert) en twee dochters (Adrie en Elly), wat groter werden hadden we aan personeel geen gebrek. Onze kinderen leerden allemaal een beroep en wilden geen kweker worden. Leen, de oudste die nu 65 is, werd autorijschoolhouder. Bram en Kees werden chauffeur die op het buitenland reden en Gert ging naar een supermarkt. De zaak werd verkocht, mijn man werkte daarna nog even als straatmaker in Rotterdam. SEM van Sem Cham en Jafet Altijd ben ik een doener geweest, nu ik oud ben ga ik veel weg: naar de klaverjasclub, bingo, bi bliotheekhulp en de koffieoch tend, allemaal in de Zevenster, ook naar een spelmiddag van de kerk in Oud Verlaat. Vaak word ik gevraagd om een gedicht voor te lezen, pas nog voor ongeveer driehonderd mensen op zondag in de Her vormde kerk. Na afloop zei do minee Haasnoot: Dat was mooi mevrouw van Wensveen!, ik zei: ik heet van WenSEM, van Sem Cham en Jafet uit de bijbel. Zo, nu zal ik het nooit meer verge ten sprak de dominee tegen de lachende mensen. Mijn man werd op zijn zestigste jaar door slijtage invalide. Zoon Leen gaf hem autorijles en hij haalde zijn rijbewijs. Zodoende konden we samen op stap in zijn aangepaste auto van het GAK, we gingen vaak naar zijn oude ouders in Den Helder. Zondags komen bijna alle kinde ren hier een bakkie doen want ze wonen allemaal in Zevenhuizen. Ik ben van een eengezinswoning naar het Begoniaplein verhuisd, waar alles gelijkvloers is want ik heb een versleten knie. Zo krijg je allemaal ouderdoms- klachten maar gelukkig is het koppie nog goed en daar ben ik dankbaar voor." (foto: Woonbron) Meneer heeft in zijn werkzame le ven van alles gedaan. Hij had on der andere een handel in zaagsel en hout. Dit materiaal leverde hij aan slagerijen en worstmakerijen, totdat het verboden werd zaagsel op de werkvloer te strooien. Daar na heeft hij negen jaar een nerts fokkerij gehad, maar door honds dolheid in Duitsland konden toen geen fokdieren meer in Nederland worden ingevoerd. Hij is toen over gestapt op het fokken van varkens. Ook heeft hij een zaak gehad in ne onverlichting. Mevrouw Wismeyer: "Eigenlijk heeft hij alles aange pakt om ons gezin te kunnen on derhouden." Mevrouw heeft altijd voor de kinderen en het huishou- zen, nominaties en complimenten overladen. De toegang bedraagt 14,- euro. Voor meer informatie: www.dorpshuis.nl. Zevenhuizen - In Theater Swanla geeft jazzorkest Jazzterix een 'Singin' and Swingin' Together' concert op zaterdag 13 decem ber om 20.15 uur. Na ruim acht jaar laat dit zevenkoppige orkest wederom van zich horen met uit gebalanceerde muziekstukken, waarvan de meesten door pianist Pim Hogervorst zijn gearrangeerd. De toegang bedraagt 12,50 euro. Voor meer informatie en reserve ren: www.dorpshuis.nl schilderijen met houten figuren. Mevrouw leest graag en volgt het nieuws in de kranten op de voet. Het echtpaar is respectievelijk 91 en 85 jaar en heeft momenteel drie kinderen, negen kleinkinderen en zes achterkleinkinderen. Burge meester Fijen bood hen namens de gemeente een fruitmand aan. De bruiloft wordt zaterdag 1 novem ber met een etentje gevierd. den gezorgd. Ook nu kookt ze nog graag zelf, behalve oliebollen bak ken. Mevrouw Wismeyer: "Ik heb dat wel altijd zelf gedaan, behalve die ene keer, dat ik ergens heen moest. Toen heeft mijn man het gedaan. Dat was de eerste en tege lijk de laatste keer, want hij deed al het beslag in één keer in de pan..." Meneer is nog steeds graag actief bezig. Hij schildert en verfraait zijn Zevenhuizen - De humorbezorgers van Droog Brood komen zaterdag 1 november om 20.15 uur naar het Swanla Theater met hun show 'De kip met de gouden enkels'. Eerdere theaterprogramma's van het duo werden in de pers unaniem lovend ontvangen en werden met prij- zeven plantenbakken. In de bak ken plaatsten de bewoners fleu rige planten, die zij in de toekomst zelf zullen onderhouden. ervoor in het midden van het plein drie banken en zeven plantenbak ken te plaatsen. De uitvoering van het plan namen zij voor eigen re kening. Ook vrolijkten zij een aan tal blinde muren op met nog eens De banken en plantenbakken zor gen ervoor dat het plein er een stuk gezelliger uitziet. Het biedt bewoners de mogelijkheid even te gaan zitten en met elkaar bij te praten. Nesselande - Na een paar uur hard werken konden de bewoners van het Pantelleriapad donderdag 23 oktober genieten van hun opgefleurde binnenplein. De bewoners gingen samen aan de slag en plaatsten nieu we bloembakken en banken op het plein van het nieuwbouwcomplex. Begin dit jaar stelde Woonbron de bewonerscommissie van de nieuw bouw in Nesselande de vraag wat zij met het binnenplein van het gebouw wilden doen. De bewo ners van het Pantelleriapad kozen

Hart van Holland | 2008 | | pagina 11