Tot in de puntjes verzorgd.... 'Welke gezichtsvorm moet je hebben om Victoria Beckhams bob te kunnen hebben?' 'Is het mogelijk mijn baard en snor te kleuren?' 'Ik wil haar als Yfke Storm, is dat mogelijk?' U kunt het geloven of niet maar als kapper kun je zo maar voor deze vraagstukken komen te staan. De meeste kappers zullen een pasklaar antwoord hebben, al zal er vaak wat tact aan te pas moe ten komen. Ja, kapper zijn is een vak apart. Het vergt meer dan goed kunnen knip pen, kleuren, krullen en ontkrullen. 4 Goed met mensen om kunnen gaan, goed kunnen luisteren, graag willen verzorgen, het zijn eigenschappen die een kapper goed van pas komen. Een gedegen opleiding (zowel een dag- als een avondopleiding behoort tot de mogelijkheden) is een eerste vereiste om schaar, mes en föhn te mogen hanteren. Waarvoor gaan we naar de kapper? Uiteraard om het haar weer te laten fatsoeneren - van 'puntjes eraf' tot een totale hair make-over - maar ook om een gedegen en vakkundig advies te krijgen. Bij bijvoorbeeld een radeloos: 'Help, mijn haar wordt grijs!' zal de kapper eerst kijken naar huidskleur, gezichtvorm en haarsoort voor hij/zij met een advies komt. (mooi grijs is overigens niet lelijk) Ook moet de kapper met zijn tijd mee gaan. Nog niet zo heel lang geleden wilde men krullen, daar zorgde de kapper voor: permanentje of 'wassen-watergolven' en de klant ging tevreden naar buiten. Die trend is er inmiddels wel uit. Krullen wor den nog steeds gezet, maar er zijn nieuwe technieken voor. En de krul lenbol, die nou juist weer helemaal niet blij is met die 'warrige bos', kan bij de kapsalon vandaan komen zon der krullen. Ook daar draait de kap per zijn hand niet voor om. En dan doet hij daar ook nog wat adviezen bij over haarverzorging en styling. Resultaat: "Wat zit je haar leuk, ben je bij de kapper geweest?" De kappers in deze bijlage zijn stuk voor stuk geknipt voor hun vak. Gaat u voor stijlvol, romantisch of trendy? U weet ze te vinden.... Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 29 oktober 2008 pagina 17 HAIR

Hart van Holland | 2008 | | pagina 17