VERRASSINGSMIDDAG VOOR DE JEUGD m P*f LIT I EBERICHTEN ZUID-HOLLANDERS EN HET WATER ACTIVITEITEN GEZOCHT VOOR DORPSTRAAT ENERGIEBESPARINGPAKKETTEN VOOR MINIMA C D LEZING OVER DE GESCHIEDENIS VAN SINTERKLAAS VERKOOP VOOR DIABETES FONDS MOORDRECHT I KERKDIENSTEN ZONDAG 2 EN WOENSDAG 5 NOVEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 oktober 2008 pagina 27 jsfëVkrtH Sd-Vitve ar.** fpSp Moordrecht - In de bibliotheek wordt woensdag 5 november van 14.00 tot 16.00 uur een verrassings middag gehouden voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. Het thema is 'Mid deleeuwen'. Een ridder of schild knaap is deze middag aanwezig Kasteel door Ed Vieveen. en de kinderen zullen eenvoudige gerechtjes te proeven krijgen uit de Middeleeuwen. Ook is er een spel- circuit met Oudhollandse spelletjes. De deelnemers kunnen die middag en ridder-of jonkvrouwendiploma verdienen. De toegang is vrij. Diefstal sigaretten uit supermarkten Moordrecht/Waddinxveen - De politie doet onder zoek naar twee diefstal len uit supermarkten waar bij een nog onbekende hoe veelheid sigaretten werd buit gemaakt. Beide diefstallen hebben zoveel overeenkomst met elkaar dat het vermoeden is dat ze door dezelfde dader(s) zijn gepleegd. Van hen ont breekt echter nog ieder spoor. In een supermarkt aan De Smid se in Moordrecht was het rond 1.40 uur raak. Na het vernielen van een ruit aan de voorkant van de supermarkt worden bin nen de sigaretten gestolen. Een uur later, rond 2.40 uur, wordt er toegeslagen bij een supermarkt aan het Koningin Wilhelminaplein in Waddinx- veen. Ook hier wordt een ruit vernield en worden binnen de sigaretten gestolen. Mensen die denken iets gezien te hebben dat in verband staat met deze diefstallen, wordt gevraagd contact op te nemen met de politie in Moordrecht of Waddinxveen via 0900-8844. Ook andere informatie die tot oplossing van deze misdrijven kan leiden, is welkom. Hennepkwekerij in aan bouw aangetroffen Moordrecht - Agenten heb ben zaterdag 25 oktober een hennepkwekerij in aanbouw aangetroffen op de Ambacht- weg. Agenten stonden even voor 01.30 uur te praten met een groep jongeren op de Am bacht toen er een auto met hoge snelheid kwam aange reden. De auto stopte bij de Ambachtweg en de agenten namen daar poolshoogte. Pas na enige tijd aankloppen werd de deur van het pand geopend door de bestuurder van de auto. De agenten zagen bene den in het pand restanten van een hennepkwekerij en boven een hennepkwekerij in aan bouw. De politie zal maandag 27 oktober de man horen. De kwekerij zal binnenkort wor den weggehaald en worden vernietigd. Bleiswijk - De Oudheidkundige Vereniging en Museum Bleiswijk heb ben een expositie georganiseerd die aansluit bij de onlangs verschenen tweedelige publicatie 'Hollanders en het water'. Twintig eeuwen strijd en profijt, waarin zeventien auteurs een toegankelijk en intrigerend beeld geven van hoe de Hollanders van aanvang af en tot op de dag van vandaag met het hen overal omringende water omgingen en omgaan. Detentoonstelling geeft een beeld van de vele en uiteenlopende the ma's die in de relatie tussen de Hol landers en het water voortdurend aan de orde waren en zijn. Daarbij wordt niet, zoals in het boek, het verhaal van vroeger naar nu ver teld, maar wordt vanuit het heden teruggekeken naar het verleden. Hierdoor wordt de actualiteit van bet onderwerp benadrukt. Aan de orde komen ondermeer de strijd tegen het water, handel, transport, waterkwaliteit, landaanwinning, Waterstaat, recreatie, defensie en visserij. De expositie is nog tot donderdag 6 november te bezichtigen aan de Dorpsstraat 5 gedurende de ope ningstijden van het museum. Moordrecht - Het verhogen van de cultuurhistorische en recrea tieve functie van de Dorpstraat is voor de coalitie CDA, VVD en PvdA een belangrijk speerpunt. Om deze reden werd er in 2007 een bedrag in de begroting op genomen van 50.000,- euro om evenementen in de Dorpstraat te organiseren. Na een proef in 2007 zijn er volgens het college in 2008 geen evenementen meer in de Dorpstraat georganiseerd door de (horeca) ondernemers aldaar. Voor het college is dit aanleiding om te onderzoeken of er in 2009 animo is om de geoormerkte mid delen van 50.000,- euro te benut ten. Jos Beekman (VVD) was het niet eens met de bewering dat er afgelopen jaar geen evenemen ten in de Dorpstraat zijn gehou den. "Er zijn in 2008 evenementen geweest in de Dorpstraat. Daar kan ik uit eigen waarneming over mededelen. Misschien is er bij deze evenementen geen sprake geweest van afsluiting van de Dorpstraat, maar ik vind dat we de criteria voor een evenement toch wat breder moeten zien dan alleen maar het wel of niet afslui ten van de Dorpstraat. Om nu ge lijk te zeggen er is niets gebeurt en dit geld ergens anders naar toe sluizen vind ik veel te kort door de bocht," zo vertelde Beek man. Verder gaf Beekman aan dat de raad in 2007 heeft besloten geen druk uit te gaan oefenen op het tot stand komen van activi teiten in de Dorpstraat. "Ik vind daarom niet dat je nu kan zeggen dat er helemaal niets is gebeurd. Er moet nog wat gebeuren en dat staat zeker op de agenda van de VVD." Wethouder Ron Gast vertelde dat het bedrag zeker niet wordt doorgeschoven. "Dat geld was er en dat blijft er. Echter als het niet wordt benut in 2009 dan gaat het geld naar de nieuwe gemeente. Laten we het geld daarom nu benutten. Het college wacht op initiatieven." Vanuit de SGP werd het voorstel gedaan om even tuele activiteiten plaats te laten vinden op het nieuwe dorpsplein. Beter Moordrecht plaatste bij dit voorstel een kanttekening. "Waar wij absoluut geen behoefte aan hebben is om verstrikt te raken in een discussie met uitbaters en ondernemers van De Smidse en winkelend publiek wat graag de auto wil parkeren", aldus Huib van Dam (BM). Beekman bepleit te om niet alle activiteiten op het plein te laten plaatsvinden. "Als we het hebben over de cultuur historische kern van Moordrecht hoort daar ook het beschermde dorpsgezicht bij. Voor festivitei ten of een kermis is het plein ook een geschikte plek, maarvooreen echte cultuurhistorische functie is de Dorpsstraat veel beter ge schikt." Moordrecht - Het moet raar lopen wil het voorstel 'actie energiebe sparing voor de doelgroep lage nkomens' van het college op 1 no vember niet door de raad worden aangenomen. Tijdens de bespre king in de commissievergadering Welzijns Zaken van vorige week dinsdag bleek dat alle fracties po sitief waren over het voorstel voor energiebesparingpakketten aan minima met als doel de koopkracht te verbeteren. Over de invulling van het voorstel zal in de toekomst nog gesproken moeten worden. Aanleiding voor het voorstel van het college is een aanpassing van de invorderingsregels betreffende de gemeentebelastingen begin dit jaar. De zogenaamde zorgtoe- slag wordt tot het inkomen van de belastingplichtige gerekend. Hierdoor krijgen de lage inkomens minder snel vrijstelling van de ge meentelijke belastingen. Door het aanbieden van energiebesparing pakketten aan de doelgroep lage inkomens kan een structurele en grotere koopkrachtverbetering worden gerealiseerd. Binnen de doelgroep vallen huishoudens met een inkomen van maximaal 115 van het wettelijk minimumloon. Naast vergroting van het koop krachteffect van de energiebe sparing heeft het voorstel ook als voordeel dat de energiebesparing bijdraagt aan minder CÖ2-uit- stoot. Daarmee geeft het voorstel ook invulling aan het gemeentelijk klimaatbeleid. Hoewel de werkelijke invulling van het voorstel nog verder uit gewerkt moet worden is het idee om energiebesparingpakketten op maat samen te stellen. Hierbij kan gedacht worden aan verlichtings-, verwarmings-, warmwater-, isola tie- of stand-by-killerpakket. Hier in zullen artikelen teruggevonden worden als tochtstrips, brieven busborstels, radiatorfolie, spaar douchekop of stand-by-killers. Ook kunnen spaarlampen worden verstrekt. Vervangen van zes gloei lampen door spaarlampen levert een besparing op van circa 250kWh per jaar. Bij de huidige energieprij zen is dat vijftig euro besparing op per jaar. Met een levensduur van gemiddeld acht jaar kan de be sparing oplopen tot vierhonderd euro. Een energiebesparingpakket levert dus meer koopkrachtverbe tering op dan de eenmalige com pensatie in geld. De reacties op het voorstel waren positief. Wel waren er nog vragen met betrekking tot de uitwerking van het voorstel. Zo vroeg de PvdA zich af of de mensen wel alle pro ducten uit de energiebesparing pakketten zelf konden monteren Wethouder Gea Gravesteijn gaf aan dat alle artikelen eenvoudig te monteren zijn. Bovendien zal er bij de uitgifte van de energiebe sparingpakketten goede informa tie worden verstrekt. "Het moet bovendien mogelijk zijn om terug te komen bij het uitgiftepunt met vragen", zei Gravesteijn. Jos Beek man (VVD) gaf aan dat de com municatie naar de doelgroep goed geregeld moet worden. "Te zijner tijd zal de doelgroep worden geïn formeerd via een gerichte mailing (met een brief en vouchers), de gemeentelijke website en poster op een aantal strategische pun ten zoals op basisscholen en de huisartsenpost", aldus het college Beter Moordrecht vroeg zich af of het niet handiger zou zijn om de mensen zelf ter waarde van een vastgesteld bedrag een keuze te laten maken uit de aangeboden artikelen in plaats van het aan bieden van vaste pakketten, begrijp dat het niet mogelijk is om individuele pakketten samen te stellen in verband met de kosten zei Huib van Dam. "Maar is het niet mogelijk om een aantal van deze artikelen op een rij te zetten en de mensen zelf te laten kiezen?" Gra vesteijn vond dat geen goed idee "Indien iemand geen behoefte heeft aan bijvoorbeeld het ver warmingspakket, omdat ze al die materialen al hebben kan men ook kiezen voor het lampenpakket Verlichting heeft iedereen immers nodig."De commissie besloot om het voorstel als hamerstuk naar de raadsvergadering van zaterdag laten gaan. Dan zal worden beslo ten om 20.000,- euro beschikbaar te stellen om energiebesparing pakketten aan minima aan te bie den met als doel de koopkracht verbeteren. Moordrecht- In de bibliotheek wordt dinsdag 4 november een lezing gehouden over de geschiedenis van Sinterklaar door Sinterklaaskenner René Klaassen. Vanaf 4 november is er de ex positie 'Muzikale pepernoten', ingericht door René Klaassen. Hier komt het thema muziek en Sinterklaas aan de orde. Aanvang 20.00 uur, biblitheek open 19.30 uur. De toegang bedraagt 3,50 euro voor leden, niet-leden betalen 5,- euro. Voor meer informatie: www. bibliotheekdegroenevenen. nl Moordrecht - In de week van de Diabetescollecte wordt voor woensdag 5 november van 9.30 tot 16.00 uur in de Zespunt aan de Molenlaan 1a een koopjesmarkt gehouden waarvan de opbrengst be stemd is voor het Diabetes fonds. Vrijwilligers brengen deze dag zowel tweedehands als nieuwe spullen aan de man. Bij de bar kan men terecht voor een consumptie. Voor meer informatie: 06-38358059. Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur dhr. K. Goedhart. Ger. Kerk 10.00 uur mw. Ds. A.C. van Alphen-Keijzer (Maaltijd van de Heer, Lopend) en 15.00 uur ds. H. Schipper in Zorgcentrum. Woensdag 5 november 19.30 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schip per (Avondmaal) en 15.00 uur ds. H. Schipper (Avondmaal in Zorg centrum Moerdregt). Woensdag 5 november 19.30 uur ds. T.R. Schep (Dankdag in Ontmoetings- kerk). Herv. Gem. Bethel 10.00 uur ds. W. van Gorsel en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. Woensdag 5 no vember 14.00 uur en 19.30 uur ds. G.C. de Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 9.00 uur Eucharistie viering met Wim Bakker en Dick Vrijburg (Allerzielen). De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maat schappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182 594935.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27