M wM'111'''U Wt fewm m air, ap fat Mg f öm arfcutftsi CALVIN PARTY KOMT NAAR TAVERNA ROLSCHAATSER CHELSIE RUPKE "IK KRIJG VAAK DE REACTIE: IS ROLSCHAATSEN EEN SPORT DAN?" REÜNIE, SPORT EN MUZIEK IN LOOSE END In 'E' motion in Finaio Tke Hague Moves peptalk "1 pagina 28 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 oktober 2008 Een leraar krijgt voor zijn kwaliteit van lesgeven een 7,1 en een lerares een 6,7. Ook zijn leraren meer favoriet dan leraressen. De uitleg is net zo goed, maar op humor scoren leraren veel beter. Dit is de uitkomst van een onderzoek van de site Beoordeelmijnleraar.nl die in december 2007 is gelanceerd. Sindsdien zijn de leraren ruim 42.000 keer beoor deeld. Jongens maken het verschil Gemiddeld krijgen leraren een 7,0 en leraressen een 6,5 voor hun populariteitgehalte. Opvallend is dat dit verschil vooral gemaakt wordt door de beoordelingen van jongens. Terwijl meisjes lera ressen vrijwel hetzelfde beoorde len als leraren, geven jongens de lerares een beduidend lager cijfer dan de leraar. Humor Ook de eigenschappen van le raren en leraressen zijn onder zocht. Eén op de twee leraren heeft humor. De leraressen sco ren op dit punt een stuk lager, namelijk 39%. 'Kan goed motive ren' wordt het minst aangegeven als goede eigenschappen van een leraar of lerares. Uitleggen kun nen leraren net zo vaak goed als leraressen, 49%. Favoriete leraren/leraressen Bij de meisjes is de leraar Maat schappijleer verreweg favoriet; de lerares Tekenen vinden zij het minst leukst. Jongens krijgen het liefst Geschiedenisles, of het nu van een leraar of lerares is. De lessen van de lerares Frans slaan jongens het liefst over; zij is de enige uit de lijst die, volgens de jongens, een onvoldoende (5,4) scoort. Beoordeelmijnleraar.nl is een onafhankelijke internetsite waar leerlingen aan het voortgezet on derwijs en middelbaar beroeps onderwijs een beoordeling aan hun leraren geven. Onder de noemer Artists Cinema toont het Leids Film Festival films over het leven van schilders, schri jvers, regisseurs en muzikanten. Om de bezoeker met andere ogen naar de films te laten kijken, zijn ex perts uitgenodigd om een kort col lege te geven over de kunstenaars en de bijbehorende verfilmingen. Op het festival worden onder an dere de films 'Kafka' van regisseur Steven Soderbergh (1991), 'Klimt' van Raoul Ruiz (2006) en 'Mishima, Reeuwijk - In Jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 worden voor de komende peri ode de volgende activiteiten ge organiseerd. Soosmiddagen zijn er op vrijdag 31 oktober, vrijdag 7 november en vrijdag 14 november van 15.00 tot 17.00 uur voor jon geren tot 16 jaar. Voor vrijdag 31 oktober wordt van 21.00 tot 01.30 uur een reünie georganiseerd voor oud bezoekers van Loose End uit de periode 1985-1990. Op zater dag 1 november kunnen jongeren tot 16 jaar van 20.00 tot 23.00 uur 'local chillen'. Theatersport en zelfverdediging Voor woensdag 5 november staat ervan 19.30tot21.00 uur een thea tersportles op het programma. Op woensdag 12 november vindt een wedstrijd plaats van theatergroep Reeuwijk tegen theatergroep Ze venhuizen. De wedstrijd start om 19.30 uur. Op donderdag 6 november start in het Jongerencentrum een cursus zelfverdediging. De lessen vinden wekelijks plaats van 19.15 tot 20.30 Rock, Regae en Hardcore Voor vrijdag 7 en 14 november van 20.00 tot 01.00 uur wordt een Alternatieve Rockavond georga niseerd. Op beide avonden zullen drie bands het podium onveilig maken. Op zaterdag 8 november is er een 'Regaeton Clubnight' voor jongeren vanaf 14 jaar. De Club night duurt van 20.30 tot 01.00 uur. Voor zaterdag 15 november staat de Final Edition van 'Pirates of the Hardcore Sound' op het pro- gramma van 22.00 tot 04.00 uur. Informatie over het complete pro- gramma is te vinden op www.loo- se-end.nl onder de rubriek Y.L.E. a Life in Four Chapters' (1995) van Paul Shrader getoond en bespro ken. De introducties werpen een nieuw licht op de kunst, de kun stenaars en natuurlijk de verfilmin gen zelf. De sprekers zijn onder an deren Mr.Horror (Jan Doense) en Nederlands grootste muzieklief hebber Leo Blokhuis. Het Leids Film Festival duurt van 29 oktober tot en met 2 november. Voor meer informatie: www.leidsfilmfestival.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De band Calvin Party treedt zaterdag 1 november op in Taverna en gaat er samen met de Nieuwerkerkse band Cradle een spetterende avond van maken. Calvin Party brengt 'manches- ter-based lo-fi noisy klanken'. Hun inspiratie halen ze uit de muziek van illustere types van Pere Ubu tot John Cale, en uit films van de Wenders- tot-Jarmusch-school. De alternatieve lo-fi van Cradle vervolmaakt deze eigenwijze avond. Hun inspiratiebronnen heten onder meer Velvet Un derground, Joy Division en Swans. Deur open om 21.00 uur; de toegang bedraagt 4,- euro. Door Marlonneke Willemsen Waddinxveen - Ondanks dat ze pas 14 jaar is, heeft Chelsie Rupke mee mogen doen aan diverse Europese kampioenschappen rolschaatsen. Rol schaatsen is te vergelijken met kunstrijden; er zijn verschillende disciplines zoals vrij rijden en dan sen, met zowel een groep, duo als individueel, er worden verschillende soorten programma's gere den en er moeten bepaalde figuren en sprongen worden uitgevoerd, die door een jury beoordeeld worden. Chelsie is met rolschaatsen begonnen toen ze 7 jaar was. "Een dochter van een kennis zat op rolschaat sen en we gingen regelmatig kijken bij shows en wedstrijden. Ik zat eerst nog op gym, maar toen ik daar mee stopte, ben ik eens bij rolschaatsen gaan kijken en dat vond ik meteen leuk." Daarna is het snel gegaan met Chelsie's carrière. "Toen ik acht was, ben ik bij het juniorenteam gegaan en op het NK werden we gelijk derde. Dit betekende dat ik naar het EK in Frankrijk mocht. Daarna heb ik nog vier keer aan een EK meegedaan. Het afgelo pen jaar was het EK in Duitsland. Daar ging het erg goed; we waren het derde land en zevende met het team." Dit is een erg knappe prestatie aangezien er nogal veel verschillen zijn tussen de landen. "In bijvoorbeeld Spanje en Italië is de sport veel popu lairder. Daar zijn de deelnemers bijna professionals, terwijl de sport in Nederland nauwelijks bekend is en we het met een klein budget moeten doen. Als we goed presteren ben ik ook extra trots dat we de andere landen kunnen laten zien dat we als klein land zo goed kunnen presteren." Chelsie is lid van de Moerkapelse club Rolling 90. Sinds vorige jaar is ze lid van het seniorenteam en daarnaast helpt ze ook bij de trainingen van de ju nioren. Chelsie vindt vooral de wedstrijden met het team erg leuk. "Ik doe ook mee aan solowedstrij den, maar het team vind ik leuker. We hebben een erg gezellig team en iedereen doet enorm zijn best om zo goed mogelijk te presteren." Daarvoor moet veel getraind worden. Chelsie traint ongeveer tien uur per week. "Eenmaal in de week trainen we op schoenen, de rest van de trainingen op rolschaat sen. We hebben geen bescherming, maar dat is ook niet echt nodig. Je hebt wel eens een blauwe plek of een verrekte spier, maar dat is zo weer over." Uiteindelijk hoopt Chelsie zich met het team te kwalificeren voor het WK. "Dat is moeilijk, want daar mag maar één team per land naartoe, terwijl er drie teams aan het EK mee mogen doen. We gaan dus erg goed ons best doen om Nederlands kampioen te worden, zodat we ook naar het WK mogen." De meiden van In 'E' motion naar de finale van The Hague Moves 2008 Den Haag/Waddinxveen - In 'E' motion, de street- dance en hiphop dancegroep van Stichting Vonk, heeft zondag 19 oktober in Den Haag tijdens de halve finale van The Hague Moves de finale bereikt. De groep, bestaande uit Cherilyn, Selam, Roya, Eve lien en Lisanne, moest dit keer de strijd aangaan met een aantal groepen met verschillende stijlen, zoals hiphop, streetdance, poppin, lock en jazzdan- ce. Doordat de groep niet compleet aan deze halve finale mee kon doen, moest op de valreep nog en een ander gewijzigd worden in de samenstelling wat voor extra spanning zorgde. De dansers, onder leiding van Evelien de Loomé, komen zondag 9 no vember uit in de finaleronde, die gehouden wordt in Theater aan 't Spui te Den Haag. Belangstellenden kunnen een streetdance/hiphop- les volgen bij Stichting Vonk aan de Kerkstraat 13 op de woensdag van 19.30 tot 20.30 uur (beginners) of van 20.30 tot 21.30 uur (intermediate).

Hart van Holland | 2008 | | pagina 28