Open Podium voor muzikaal- en theatertalent wUi mmltmrn; ALTERNATIEVE ROCK- AVOND IN LOOSE END JONGEREN ONTDEKKEN HDUT LACHEN, GIEREN, BRULLEN OM MEUK MMDG© ras we \MMJ peptalk Ef|RR|R^T*r*'rxlt NNWpW Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 oktober 2008 pagina 29 Door Marlonneke Willemsen Rotterdam - Het Rotterdams Open Podium is dé plek voor bandjes, musici, zangers, dansers en cabaretiers met talent die hun 'Ten minutes of fame' willen claimen. Theater Zuidplein organiseert in samenwerking met Lokaal Cultuur Centra (LCC) De Larenkamp en 't Kapelletje alsmede met het Zadkine College een 'Open Podium'; een talentenjacht voor iedereen vanaf 17 jaar. Te winnen prijzen: een masterclass door een echte regisseur en een solo optreden in Theater Zuidplein in het seizoen 2009-2010. Voorrondes, maand- en seizoensfinales Het Open Podium kent voorrondes, maandfinales en een seizoensfinale. Twee van de negen voorrondes vinden plaats op woensdag 12 november in De Larenkamp aan de Slinge 303 en op woensdag 19 novem ber in 't Kapelletje aan de Van der Sluijsstraat 176; beide starten om 20.15 uur. In De Larenkamp treedt na het Open Podium de band Maghreb Mania op. De toegang is vrij. Winnaars van seizoen 2007-2008 waren 'Clubwork' en de 'Incredible dancers' die binnenkort op het po dium van Theater Zuidplein te zien zijn en zelfs ook al geboekt zijn door andere podia in Rotterdam. Voor meer informatie: www.hetrotterdamseopenpodium.nl. De Sense-promotieactie 'Win 100 condooms' is gestart. Met deze actie wil Sense jongeren wijzen op de website www. sense.info en op de Sense spreekuren. Jongeren kunnen tijdens deze spreekuren terecht met vra gen en zorgen op het gebied van seksualiteit, anticonceptie en soa. Op de site staat een quiz met vragen over seksu aliteit en iedere week maken jongeren vanaf 16 jaar kans op honderd condooms. Jongeren van 12 tot 16 jaar maken kans op een cadeaubon van tien euro. Reeuwijk - In Jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 wordt voor vrijdag 7 november van 20.00 tot 00.30 uur een Alternatieve Roc- kavond georganiseerd met optredens van 'Zoukh', 'New York Diesel' en 3FM-talent 'Young Desperate'. De organisatie is in handen van Ex pired, een groep jongeren onder leiding van een jongerenmedewerker. De avond is bestemd voor jongeren vanaf 12 jaar; de toegang bedraagt 5,- euro. Houd je van alternatieve muziek en wil je een avondje uit? Kom naar Loose End! Voor meer informatie: expired.hyves.nl. Rotterdam - Het Hout- en Meubileringscollege, HMC, organiseert voor maandag 27 oktober tot en met woensdag 5 november de 'Houtontdektour'. Deze grote manifestatie, gericht op beroepsoriëntatie, brengt zo'n 600 vmbo-leerlingen van de afdeling bouwtechniek van diverse scholen uit de regio Zuid-Holland, voor een bezoek naar de school in Rotterdam-Schiebroek. Tijdens deze tour zullen de leerlingen op speelse wijze hout en houtbewerking in al zijn facetten ontdekken. Op deze manier krijgen de derde en vierdejaars leerlingen een goed beeld van de branches en de beroepen. Na verschillende demonstraties van moderne machines gaan de jongeren uiteraard ook zelf aan de slag. In diverse workshops gaan ze de mogelijkheden van hout zelf ondervinden op de computer en de machines. Als afsluiting krijgen de leerlingen een rondleiding door de praktijklokalen. Het vooruitzicht op het winnen van enkele prijzen, waaronder een iPod Touch, maakt het geheel extra aanlokkelijk. Deze Houtontdektour is in het leven geroepen om vmbo-leerlingen tijdig en op een prikkelende manier over een toekomst in de hout- en meubelbranche na te laten denken. Het HMC, de mbo vakschool voor hout, meubel en interieur, organiseert dit grote evenement in samenwerking met SH&M, het kenniscentrum beroepsonderwijs bedrijfsleven voor de hout- en meubelbranche, en het HOC, het hout opleidings centrum van Nederland. Naam: Claire Ugen Leeftijd: 12 jaar Woonplaats: Moordrecht School: Coornhert Gymnasium, Gouda Nieuwerkerk aan den IJssel - In Taverna wordt voor vrijdag 31 oktober om 21.00 uur een groot 'scary' feest georganiseerd. Oren, nagels en tanden zijn al begon nen met groeienWil je niet te veel opvallen deze avond dan is de groepscode: eng, scary, spooky en ugly! De toegang is vrij. Rotterdam - Olaf en Jasper, winnaars van de Utrechtse Cabaretprijs in 2006, treden op vrijdag 7 november om 20.30 uur op in LCC Castagnet aan de Larikslaan 200 met hun programma 'Meuk'. 'Meuk' past in een proefdiervrij dieet, heeft minstens twaalf maanden op laminaat gerijpt en is 85% glutenvrij. En dat het boordevol ingrediënten zit, dat proeft men meteenMet veel improvisatie, interactie met het publiek en prach tige liedjes geven Olaf en Jasper het publiek precies wat het nodig heeft: nutteloze bagage, ongevraagd advies, loze weetjes en slimme antwoor den op domme vragen! De toegang bedraagt 6,- euro en met de R'Pas 4,50 euro. Reserveren kan via 010-4225096. Mijn toekomst: Dat weet ik nog niet I/raag: Sinds 1 januari is het in heel Nederland verboden om in horecagelegenheden te roken. Vanaf het moment dat deze maatregel is aangekondigd heeft deze tot veel ophef en protest geleid. Zelfs nu is het onderwerp nog regelmatig in de actualiteit. Het rookverbod zou erg slecht voor de horeca zijn. Wat vind jij van het rookverbod? "Ik ben eigenlijk blij dat het rookverbod is ingesteld. Zelf rook ik niet en mijn ouders gelukkig ook niet. Ik vind het niet fijn als mensen bij mij in de buurt roken, dus ik ben blij dat dit op veel plaatsen niet meer mag. Als mensen per se willen roken, moeten ze dat maar op een plek doen, waar andere mensen er geen last van hebben. Volgens mij houdt iedereen zich wel aan het rookverbod, ondanks dat er veel protest tegen is. Ik heb nog niemand stiekem zien roken op een plaats waar dat niet mocht. Sommige mensen zeggen dat de horeca veel te lijden heeft door het rookverbod en dat sommige cafés hierdoor dicht moeten, maar dat vind ik een beetje onzin. Ik kan me niet voorstellen dat alle winst bij rokers vandaan komt. Misschien is het dan maar beter dat deze cafés dicht gaan." Nieuwerkerk aan den IJssel - In Taverna wordt voor zaterdag 15 november een spetterende '70- party's georganiseerd. Oude tij den zullen herleven, maakt niet uit of je een hippie, punker, waver of rocker was. In stijl op het feest verschijnen wordt natuurlijk erg gewaardeerd; een wilde bos haar, supergel/zeep, zwart oogpotlood, skaruitjes, buttons, leren broe ken, wijde pijpen, ronde zonne brilletjes, trek alles uit de kast en waan je terug in de tijd. Het feest begint om 21.00 uur; de toegang bedraagt 1,- euro. Klas: 1 gymnasium

Hart van Holland | 2008 | | pagina 29